מהנעשה ברשת

תלמידי אמי”ת י’ אשדוד- זכו במקום השני ב”מטמון גדולי האומה” 


תלמידי כתה ח מופ"ת בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכו היום (ג) במקום השני בתחרות הארצית "מטמון גדולי האומה"- היחידים ממחוז הדרום.

משרד ראש הממשלה, המועצה הציבורית להנצחת זכרם ופועלם של נשיאי ישראל וראשי ממשלותיה, משרד החינוך ומרכז מורשת בגין, בשיתוף החידונאי דן חמיצר יצרו אתגר מטמון לתלמידי חטיבות הביניים בכל רחבי הארץ. מדובר בתחרות ארצית שנועדה להנציח את זכרם ופועלם של הנשיאים וראשי ממשלות ישראל בשבעים שנות קיומה של המדינה.

תלמידים מכל רחבי הארץ התמודדו בפתרון חידות היסטוריות בנוגע לגדולי האומה והמורשת שלהם. במהלך התחרות היה עליהם להפגין חשיבה, מיומנות, ידע ועבודה קבוצתית .

בשלב חצי הגמר של התחרות שנערך לפני כחודש, זכו 25 נבחרות מכל רחבי הארץ להעפיל לשלב הגמר, מתוכן רק אחת מייצגת את מחוז דרום- נבחרת אמי"ת י' אשדוד.

הגמר הארצי נערך היום (ג) בהר הרצל בהנחיית דן חמיצר, ובו התמודדו הנבחרות שהעפילו לגמר עם משימת מטמוני שטח.

בגמר התמודדו התלמידים עם 16 חידות מרתקות של החידונאי דן חמיצר, אודות דמויותיהן של  ראשי ממשלות ונשיאים שהלכו לעולמם.

בנוסף לכך, היו צריכים למצוא את הרצף הנכון של אותיות עבריות ואנגליות שניתנו להם ושקשורות לאחת הדמויות, משימה בה הצליחו רק מחצית מבתי הספר לעמוד, ביניהם תלמידי אמי"ת י.

התלמידים, אשר הרשימו את השופטים בשיתוף הפעולה ובמהירות פתרון החידות לאורך כל התחרות, זכו במקום השני הארצי- בפער של נקודה אחת בלבד מהזוכים במקום הראשון.

חנה אזולאי, תלמידת הכתה :"היה קשה- ואפילו מאוד, אבל אנחנו מאוד גאים בעצמינו- התמדנו והצלחנו".

חברתה לכתה אוריאן בן שושן מוסיפה: "למדנו כל כך הרבה דברים חדשים על ראשי ממשלות ונשיאים- וגם נהנינו מאוד".

אסנת עמר, רכזת החינוך החברתי בבית החינוך, סיכמה באמרה: "הלמידה החווייתית היא העיקר. תענוג היה לראות את התלמידים משקיעים כל כך בגדולי האומה".

מוטי ארבל, מנהל בית החינוך אמי"ת י אשדוד מברך את התלמידים על ההישג:" יישר כח לתלמידים על ההישג, ולמורים שליוו את המשימה. עוד גביע מצטרף לארון הגביעים היפה והמגוון של תלמידי בית החינוך- שהולכים מחיל אל חיל".

כפתור נגישות פתוח