מהנעשה ברשת

 

תלמידי ישיבת אמי”ת כפר גנים בפ”ת קבלו שיעור באזרחות ממנכ”ל משרד החינוך

 


את המורה לאזרחות בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת החליף השבוע לשיעור אחד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, אשר נפגש עם התלמידים לשיחה על שסעים בחברה הישראלית.

במפגש עם מנכל משרד החינוך שמואל אבואב, שמעו ממנו התלמידים על השסעים בחברה הישראלית ועל האופן בו כל אחד מהם יכולה לתרום לצמצום הפערים.

אבואב טען במהלך השיעור כי החברה הישראלית שסועה מבחינה דתית, פוליטית, לאומית ומעמדית-חברתית וכי המשימה הלאומית החשובה ביותר היא לאחד בין הקבוצות השונות בעם ובחברה בלי שאף מגזר יוותר על ייחודו ומהותו.

התלמידים האזינו רוב קשב לדבריו של אבואב, ועם תום דבריו הפנו אליו שאלות רבות העוסקות לאחריותו של משרד החינוך : צמצום פערים בין פריפריה למרכז, הצורך בשינוי אופי הלמידה משינון ללמידה משמעותית - ועוד.

אבואב התרשם מהרצינות והבגרות שהפגינו התלמידים לאורך המפגש, ומהשאלות שהפנו אליו. לאחר שסייר ברחבי הישיבה ומגש עם העשייה החינוכית במקום סיכם המנכ"ל את ביקורו במילים: "ניכר שיש במקום הזה רוח מיוחדת".

הרב ניצן ברגר ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים :"אנו מודים למר שמואל אבואב שהקדיש מזמנו היקר לשיחה משמעותית עם התלמידים, צעד לקראת יציאתם לחיים לשירות משמעותי ותרומה לחברה הישראלית".

צילום: מנה רובין

כפתור נגישות פתוח