מהנעשה ברשת

תלמידי ישיבת אמי”ת נחשון במסע אמונה אחר משמעות החיים 


לקראת סיום שנת הלימודים יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון למסע מיוחד במינו- "מסע אמונה"- לגילוי משמעות החיים.

משתתפי המסע היו תלמידים אשר לקחו חלק השנה בתכנית "שמיים" - הסיירת של לימודי הקודש בחטיבת הביניים של ישיבת אמי"ת נחשון .

כהכנה למסע בחרו התלמידים כמטרת המסע שאלה באמונה שמעסיקה אותם ורלוונטית לחיים שלהם: מה התכלית והמטרה שלהם בחיים .

במשך 24 שעות רצופות עברו התלמידים בין תחנות שונות במטרה למצוא חלק מהתשובה לשאלתם.

התלמידים נפגשו עם הרב דב ביגון ראש מכון מאיר בירושלים ועם ראש ישיבת הכותל הרב ברוך וידר ושמעו את ההשקפה האישית של כל אחד מהם על מהות האדם בעולמו.

לאחר ביקור בישיבת מרכז הרב ולימוד בחברותות עם תלמידי הישיבה, יצאו התלמידים לשוק מחנה יהודה על מנת לנסות ולהבין את חשיבות הנתינה לזולת כחלק משמעותי בחיים. כל קבוצת תלמידים קיבלה שטר של עשרים שקלים והיה עליה למצוא דרך ייחודית להעניק לזולת ולהעלות חיוך על פני העוברים והשבים. חלק מהתלמידים חילקו ממתקים, אחרים דובדבנים ואילו כמה תלמידים בחרו לחלק כוסות שתיה קרה לבאי השוק המיוזעים.

לאורך כל המסע שהתחיל באולפני ערוץ מאיר, המשיך בשוק והסתיים בעיר העתיקה בכותל ובנקבת השילוח, התלמידים צעדו ברגל עם כל הציוד על גבם."מסע זה הוא סיכום של שנה שלמה שהתלמידים האלו התמידו בלימוד תורה בחבורה ובחברותות פעמיים בשבוע, ואף נשארו לאחר שעות הלימוד הרגילות, כדי ללמוד תורה באהבה ובשמחה. המסע הוא חלק מהתכנית שלנו לפיתוח הישיבה כמקום שמחנך לתורה כדרך חיים, והיה מרגש לראות את הכבוד הגדול שנתנו התלמידים שלנו לתלמידי החכמים אותם פגשנו לאורך המסע, ואת הרצון שלהם ללמוד תורה ומתוך כך את דרכם בחיים". כך סיכם את המסע הרב מוישי קירשנר שהיה ממובילי התוכנית במהלך השנה בישיבת נחשון.

כפתור נגישות פתוח