מהנעשה ברשת

 

תלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי בדרך לחלל

20170122_191502

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות נבחרו להשתתף השנה בפרויקט הדגל של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, בשיתוף התעשייה האווירית ועמותת תעשיידע.

במסגרת התכנית ילמדו התלמידים על מערכות חלליות, יוכשרו לזהות הימצאות של חומרים באדמה בעזרת תמונות לווייניות,  ויוכלו להשפיע על תעשיית החלל הלכה למעשה על ידי סיוע בהכנות לשיגור הלוויין "ונוס", בקיץ 2017 מטעם סוכנות החלל הישראלית וסוכנות החלל הצרפתית.
בעזרת הידע שירכשו בתכנית, יציעו התלמידים ניסויים שהלוויין יעשה בחלל כגון ניסויים שיוכלו לשפר את איכות הסביבה והחקלאות בארץ. במהלך התכנית יפגשו התלמידים בכירים בתעשייה, יצאו לסיורים ולמדידות בשטח, ינתחו תמונות לווייניות וייתכן שאף יוזמנו לצפות בשיגור. בשבועות הקרובים יפגשו התלמידים עם אסטרונאוט מסוכנות חלל בחו"ל וילמדו ממנו על חוויית החקר בחלל.

התלמידים שנבחרו לתכנית שייכים לתכנית המצוינות המדעית של הישיבה בהדרכת הרכזות הפדגוגיות יעל נמט ומיכל ג'ייקוב. התלמידים השתתפו בשנה האחרונה בתכנית חקר ייחודית בשיתוף חברת אלביט, והוזמנו על ידי תעשיידע וסוכנות החלל לקחת חלק בתרומה לחקר החלל הישראלי.

הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי: "אנו שמחים על ההזדמנות יוצאת הדופן המעניקה לתלמידים חוויית למידה מדעית, אקדמאית ומקצועית בגבול הקדמי של התפתחות המדע- מדע החלל".

כפתור נגישות פתוח