מהנעשה ברשת

 

תלמידת אולפנת אמי”ת חיפה – שגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

 

 


נויה בן חיים, תלמידת כתה יא באולפנת אמי"ת חיפה אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב, עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן שבועיים בארה"ב.

נויה נבחרה לקחת חלק במסע של תלמידי אמי"ת להכרות עם הקהילות היהודיות בארה"ב. במהלך המסע הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים במרחבי 'גוגיה' חדשניים ללמידה משמעותית, מהמתקדמת בעולם.

השגרירים הצעירים, אשר נבחרו למסע על בסיס כשרונות ייחודיים, יכולת ורבאלית ועמידה בפני קהל, הופיעו בפני קהלים של מאות משתתפים . נויה ,בעלת כשרון ציור ונגינה בגיטרה, הציגה במהלך המסע את תערוכת הציורים הייחודית שלה, והופיעה בנגינה עם שאר חברי המשלחת.

במשך שבועיים ובלוח זמנים צפוף ביותר עברו ששת התלמידים בין  הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק.

נויה מספרת כי למרות הלו"ז הצפוף מארגני המסע דאגו להעניק לה ולחבריה למשלחת גם חוויה חד פעמית, לדבריה:

"טיילנו בטיימס סקוור במנהטן, הוזמנו אל מאחורי הקלעים של הפקת "מלך האריות" בברודוויי, בקרנו במוזאון השעווה בבוסטון- ועוד. המארגנים דאגו להגשים לכל אחד ואחת מאתנו חלום. החלום שלי, כציירת, היה לראות במו עיני את יצירתו המפורסמת של ואן גוך "ליל כוכבים" - ומארגני המשלחת הפתיעו אותי בביקור במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק - חוויה שלא אשכח לעולם".

"הרגשנו גאווה לייצג את רשת אמי"ת ואת תלמידי ישראל בפני הקהילות היהודיות בארה"ב, והתרגשנו מכמויות האהבה שהרעיפו עלינו. המסע היה חוויה יוצאת דופן : ביקרתי במקומות וחוויתי חוויות שלא אשכח לעולם. מעל הכל למדתי על הערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בארה"ב".

מוריה שפירא ראש אולפנת אמי"ת חיפה: "אנו גאים בנויה שייצגה בכבוד את האולפנה, את העיר חיפה , את רשת אמי"ת ואת מדינת ישראל בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב. היא וחבריה למשלחת הציגו את פניו היפות של הנוער הישראלי, הדור הבא של המנהיגות בחברה הישראלית".

 

בתמונה: נויה עם נשיאת אמי"ת הקודמת דבי מועד ליד יצירתו של ואן גוך "ליל כוכבים" במוזיאון לאומנות מודרנית בניו יורק

צילום: אילנית שוורץ
כפתור נגישות פתוח