מהנעשה ברשת

 

תלמידת אולפנת אמי”ת צפת – שגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

 

 


לירז ברדה , תלמידת כתה י"ב באולפנית אמי"ת צפת, אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן שבועיים בארה"ב.

לירז נבחרה לקחת חלק במסע של תלמידי אמי"ת להכרות עם הקהילות היהודיות בארה"ב. במהלך המסע בן השבועיים הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים במרחבי 'גוגיה' חדשניים ללמידה משמעותית, מהמתקדמת בעולם.

השגרירים הצעירים, אשר נבחרו למסע על בסיס כישרונות ייחודיים , יכולת ורבאלית ועמידה בפני קהל, הופיעו בפני קהלים של מאות משתתפים. לירז, תלמידה מצטיינת, ספרה אודות תכנית "פרחי רפואה" בה היא לומדת וכבעלת כשרון מוזיקלי יוצא דופן רגשה את הקהל בשירה עם שאר חברי המשלחת.

במשך שבועיים ובלוח זמנים צפוף ביותר עברו ששת התלמידים בין  הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק.

לירז מספרת כי למרות הלו"ז הצפוף מארגני המסע דאגו להעניק לה ולחבריה למשלחת גם חוויה חד פעמית, לדבריה:

"טיילנו בטיימס סקוור במנהטן, הוזמנו אל מאחורי הקלעים של הפקת "מלך האריות" בברודווי, בקרנו במוזאון השעווה בבוסטון- ועוד. המארגנים דאגו להגשים לכל אחד ואחת מאתנו חלום. החלום שלי הוא ללמוד לטוס- ומארגני המשלחת הפתיעו אותי בשיעור טיסה מעל שמי ניו ג'רזי- חוויה שלא אשכח לעולם".

"הרגשנו גאווה לייצג את רשת אמי"ת ואת תלמידי ישראל בפני הקהילות היהודיות בארה"ב, והתרגשנו מכמויות האהבה שהרעיפו עלינו. המסע היה חוויה יוצאת דופן : ביקרתי במקומות וחוויתי חוויות שלא אשכח לעולם. מעל הכל למדתי על הערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בארה"ב".

יפה שמש-פרג'ון מנהלת אולפנית אמי"ת צפת: "אנו גאים בלירז שייצגה בכבוד את האולפנה, את העיר צפת , את רשת אמי"ת ואת מדינת ישראל בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב. היא וחבריה למשלחת הציגו את פניו היפות של הנוער הישראלי, הדור הבא של המנהיגות בחברה הישראלית".

 

בתמונה: לירז ברדה באחד מערבי הגאלה בארה"ב

צילום: אילנית שוורץ
כפתור נגישות פתוח