מהנעשה ברשת

 

תלמידת אמי”ת שבט סופר מחצור- לגמר חידון התלמוד הישראלי העולמי ה-1

 

 


הדסה שילת, בת ה-11, תלמידת בית החינוך אמי"ת שבט סופר השתתפה השבוע בחידון התלמוד הישראלי העולמי ה-1 שנערך בתאטרון ירושלים לרגל חגיגות סיום לימוד הש"ס (התלמוד הבבלי) ברחבי העולם היהודי.

הדסה העפילה יחד עם אביה הרב משה שילת לגמר התחרות לאחר שזכתה בשלב המחוזי של החידון.

חברותיה לכיתה של הדסה נסעו מחצור לירושלים על מנת לעודד אותה במהלך החידון, בו התמודדה מול 14 זוגות נוספים של הורים וילדים מהארץ ומהעולם על סוגיות מהתלמוד ומתולדות הציונות.

הדסה הרשימה את השופטים במהלך שלבי החידון השונים בידיעותיה הרבות במסכתות התלמוד ובסוגיות שנלמדו מעל דפי התלמוד הישראלי השבועיים.

דוד דביר מנהל ביה"ס אמי"ת שבט סופר מברך את הדסה ואביה הרב משה: "אנו גאים בהדסה ואביה הרב משה על ההעפלה לגמר החידון העולמי הראשון לתלמוד ישראלי לילדים. אנו מברכים את הדסה על הידע הב שלמדה וצברה, ושמחים יותר מכל בחיבור העמוק שנוצר בבית המדרש לתלמוד ישראלי בין הורים לילדים".

הדסה למדה את דפי התלמוד הישראלי יחד עם אביה והתכוננה לחידון במסגרת בית המדרש של התלמוד הישראלי הפועל בבית החינוך אמי"ת שבט סופר בהובלת הרב איתן מור יוסף.  בבית המדרש הקהילתי, לומדים התלמידים אחרי שעות הלימודים מבחירה את התלמוד הישראלי לפי הסדר, ממסכת ברכות ועד לסיום הש"ס.

התלמידים נשארים 4 פעמים בשבוע למשך שעה כל ערב והמצטיינים והמתמידים זוכים לפרסי הצטיינות בכרכים של התלמוד הישראלי.  מידי ראש חודש יש ערב לימוד הורים וילדים לכל תלמידי בית הספר ופעם בחודש  יש גם סיור לימודי של מורים הורים ותלמידים, שבו לומדים את התלמוד הישראלי בשטח או מתחברים לנושא שנלמד.

צילום: שרון אלטשול

כפתור נגישות פתוח