מהנעשה ברשת

תלמיד תיכון אמי”ת בר אילן גוש דן חקר טיפול חדשני בסרטן העור מלנומה- וזכה בתחרות כרזות חקר ארצית

 


תלמיד בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), עמיחי קליגר, הוא זוכה תחרות כרזות החקר במסגרת אולימפיאדת הביוטכנולוגיה הארצית שנערכה השבוע בטכניון בחיפה.

עמיחי, וחבריו למגמת ביוטכנולוגיה בבית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן הצטרפו למחקר במחלקה לביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל , בהנחיית המורה שלהם ומרצה במחלקה פנינה דרורי, תחת הפרופסור אלברט פנחסוב.

25 תלמידי המגמה נחלקו לקבוצות וחקרו תת נושאים שונים תחת מחקרי המחלקה על מלנומה גרורתית.

קבוצתו של עמיחי חקרה שיטה מיוחדת של טיפול בתאי סרטן גרורתיים בשיטה חדשנית , "טיל מונחה"- תצמיד תרופה חדשנית (רשומת פטנט) לטיפול כימותרפי באופן המסייע בטיפול ממוקד בלי לפגוע בתאים בריאים.

התלמידים בחרו לבדוק את התצמיד (טיל מונחה) גם על תאים סרטניים אחרים כמו סרטן ריאה וסרטן שד ומצאו תוצאות מובהקות לתועלת לתצמיד תרופה וכימותרפיה בסרטן שד.

במסגרת האולימפיאדה הארצית לביוטכנולוגיה של הטכניון , הגישו עשרות תלמידים מכל רחבי הארץ כרזות המסכמות בצורה גרפית עבודות חקר בנושאים ביולוגיים על פי בחירתם.

עמיחי קליגר, תלמיד אמי"ת בר אילן גוש דן, הגיש לתחרות כרזה המסכמת את עבודת החקר שלו אשר עסקה בהשפעת תצמיד חדשני של תרופה וטיפול כימותרפי נקודתי על סרטן העור מלנומה וסרטנים מסוגים נוספים. עבודתו של עמיחי הרשימה את השופטים ביסודיות המחקרית ובדיוק ההצגה הגרפית וזיכתה אותו במקום הראשון הארצי.

את עמיחי ליוותה במהלך העבודה המורה פנינה דרורי רכזת ביוטכנולוגיה בבית החינוך ומרצה באוניברסיטת אריאל.

תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן גוש דן ברך את עמיחי על הזכייה:

"שאיפתנו היא לקדם כל תלמיד ותלמיד למיצוי היכולות בכל תחומי המדע והדעת. אנו בטוחים כי נכונה לעמיחי הצלחה בהמשך דרכו המדעית ".

 

צילום: שרון צור, דוברות הטכניון

כפתור נגישות פתוח