מהנעשה ברשת

תעודת הצטיינות לתלמידי אמי”ת כרמיאל באולימפיאדת החלל ע”ש אילן רמון

 

 


תלמידי בית החינוך אמי"ת כרמיאל זכו במקום הרביעי ובתעודת הצטיינות בגמר הארצי של  האולימפיאדה לאסטרונומיה ע"ש אילן רמון ז"ל.

שלב הגמר של אולימפיאדת רמון לחלל לחטיבות הביניים התקיים בתאריך 14.5.19, בקמפוס "המרכז הישראלי למצוינות בחינוך" בירושלים.

התחרות מופעלת על ידי המרכז הישראלי למצוינות בחינוך בחסות סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, בשיתוף הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, ובסיוע הקרן ההנצחה לזכרו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אל"מ אילן רמון ז"ל.

226 בתי-ספר וכ-4,000 תלמידים מכל רחבי הארץ השתתפו בתחרות מתחילתה.

התלמידים השתתפו לאורך השנה בחמישה שלבים, שבמהלכם התמודדו בחידונים מקוונים, נדרשו לענות על חידות מורכבות, לקיים פעילות בקהילה, לפעול יחד בקבוצה, לבצע התנסויות בכיתה ואף לבנות דגמים המציגים משימת חלל הקשורה לגופים במערכת השמש.

שיאה של התחרות היה באירוע הגמר אליו העפילו 10 בתי ספר, ביניהם תלמידי כתה ח' מצוינות בבית החינוך אמי"ת כרמיאל, אשר בהדרכתה של רכזת המדעים טובה גולן והתגייסות של אנשי צוות חינוך שליוו את התהליך, עברו בהצלחה את השלבים השונים והמאתגרים של התחרות.

בשלב הגמר התלמידים התחרו ראש בראש במענה על שאלות בנושא חקר החלל,  הפגינו בקיאות במפת השמים , ביצעו ניסוי חקר ופענחו חידות הקשורות להרכב הכימי של גופים במערכת השמש.

בשיאה של התחרות הציגו התלמידים את הדגמים אותם בנו, התבקשו להפגין ידע נרחב ולהשיב על שאלות מורכבות.

תלמידי אמי"ת כרמיאל הרשימו את השופטים בידע אותו רכשו אודות חקר החלל והדגם אותו בנו וזכו במקום הרביעי ובתעודת הצטיינות מיוחדת על תרומתם לחקר החלל בקהילת העיר.

גאי דקל, מנהל אמי"ת כרמיאל : "אנו שמחים על ההזדמנות יוצאת הדופן , ההשתתפות באולימפיאדה העניקה לתלמידים חוויית למידה מדעית, אקדמאית ומקצועית בגבול הקדמי של התפתחות המדע- מדע החלל".

צילום: גיל קהת

 

כפתור נגישות פתוח