מהנעשה ברשת

 

‏פרס החינוך הדתי לישיבת אמי”ת חברותא בכפר בתיה


ישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה,  היא זוכת פרס החינוך הדתי לשנת תשע"ח, כך פרסם משרד החינוך, וזאת בשל הישגים חינוכיים משמעותיים.

את ההודעה על הזכייה קיבל מנהל הישיבה, הרב אבינועם אלמגור מראש מנהל החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ. הישיבה זכתה בפרס על השקעה והתמדה, עשייה יצירתית ושליחות חינוכית גדולה, המהווה דוגמה ומקור השראה למוסדות חינוך.

ישיבת אמי"ת חברותא היא ישיבה ייחודית המעניקה הזדמנות לתלמידים שמסיבות שונות לא מצאו את מקומם במוסדות החינוך הרגילים . על ידי מתן ביטוי לאינטליגנציות נוספות לבד מאלו שבאות לידי ביטוי בבית הספר הרגיל והתמחות במגמות ייחודיות, תלמידי הישיבה מגלים בעצמם כישרונות מיוחדים שלא ידעו שיש בהם, ובעזרת האמון הבלתי מתפשר של הצוות החינוכי - מוציאים אותם מהכח אל הפועל .

תלמידי מגמת הסיירות כובשים את שביל ישראל ב50 יום רצופים של מסע ללא סלולרי, תלמידי מגמת המוזיקה מפיקים קונצרטים שנתיים ויצירות מוזיקליות מקוריות, תלמידי מגמת הרכיבה הופכים למדריכי רכיבה טיפולית, ועוד.

תלמידי הישיבה מתנדבים במסגרת הקהילה דרך קבע, בסיוע לנזקקים ולחלשים.  על אף שתעודת בגרות איננה חובה בישיבה- אחוזי הזכאות לבגרות מפתיעים. בוגרי הישיבה משתלבים בכל תחומי החברה במדינה- בצבא, ביצירה ובאקדמיה.

ראש הישיבה , הרב אבינעם אלמגור, מדגיש כי בית החינוך מהווה דוגמא  למחויבות של צוות ביה"ס להעצמת כל תלמיד על ידי חינוך לערכים והעצמה אישית: "המוטו החינוכי המוביל את הישיבה הוא "הדבר החשוב ביותר הוא לעשות טובה למישהו", והוא חלק מתהליך הבניה וההעצמה האישית והחברתית של התלמידים בישיבה".

אלמגור ביקש  להודות לשותפים לדרך, רשת אמי"ת והמנהל לחינוך התיישבותי.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת בירך את הישיבה על ההישג המשמעותי ועל קבלת פרס החינוך הדתי: " אנו גאים בעשייה החינוכית המשמעותית הנעשית בישיבה. משאבים רבים מושקעים במיצוי יכולותיו האישיות והלימודיות של כל תלמיד  ,והם  מניבים פרי, הצלחתם של התלמידים והאמון שנותנים ההורים בבית החינוך ."

כפתור נגישות פתוח