מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

אות יקיר הנוער לרב עמית אורנבוך מקריית החינוך חמ”ד אמי”ת שדרות

בטקס שערך השבוע  מינהל חברה ונוער במשרד החינוך בירושלים הוענק אות יקיר הנוער לרב אורנבוך על הקשר המיוחד שיצר עם תלמידיו ועם בוגרי בית הספר לאורך שנים...


בטקס שערך השבוע  מינהל חברה ונוער במשרד החינוך בירושלים הוענק אות יקיר הנוער לרב אורנבוך על הקשר המיוחד שיצר עם תלמידיו ועם בוגרי בית הספר לאורך שנים.

את האות קיבל הרב אורנבוך במעמד מר אלעד קלימי מ"מ ראש העיר שדרות, מר חגי גרוס ראש מינהל חברה ונוער במשרד החינוך ומר רם זהבי מנהל מחוז  הדרום במשרד החינוך.

בנימוקי הבחירה נכתב כי הרב עמית אורנבוך יצר תוכנית יחודית לחיבור עם בוגרי בית הספר בעיקר בשנתם הראשונה בצבא. בין השאר באמצעות ביקורים בבית החיילים שביניהם, משלוח חבילות לחיילים,  שיחות טלפון שבועיות  והודעות וכן קשר אישי עם החייל ומשפחתו , לימוד בחברותא ועוד.

הרב עמית יצר חיבור יחודי בין התלמידים לבין הבוגרים וכך גם מינף את הקשר להתנדבות ועשיה המכוונת לשירות משמעותי כבר בתיכון.

התוכנית מקיפה את כל מעגלי החיים בבית הספר, בחינוך הבלתי פורמלי ובמשפחה, יחידת הנוער העירונית בעירית שדרות אימצה את התוכנית והרחיבה אותה והיא מיישמת אותה כיום בבית ספר נוסף.

אסף בן דוד מנהל קרית החינוך חמ"ד  אמי"ת שדרות אומר כי הרב עמית הוא דוגמא ומופת  לקשר לתלמידים ולבוגרים אנחנו מאמינים שבית הספר הוא בית שני לתלמידים והרב עמית הצליח להטמיע במערכת את התודעה כי גם הבוגרים הם חלק מהבית"

קרא עוד...

פרס הטכנולוגיה בתחרות ספייס לאב – לתלמידי אמי”ת מדעי כפר בתיה

נבחרת בית הספר אמי"ת מדעי כפר בתיה, זכתה בפרס הראשון בתחום הטכנולוגיה בגמר תחרות תכנית "ספייס לאב" מיסודה של קרן אילן רמון...


נבחרת בית הספר אמי"ת מדעי כפר בתיה, זכתה בפרס הראשון בתחום הטכנולוגיה בגמר תחרות תכנית "ספייס לאב" מיסודה של קרן אילן רמון.

הגמר נערך השבוע (ב') בבית האופרה בתל אביב בהשתתפות 23 נבחרות מבתי הספר ברחבי הארץ שנשפטו על הניסויים שעליהם עמלו חודשים רבים וזאת בנוכחות אסטרונאוטים בכירים מנאס"א, נציגים מסוכנות החלל הישראלית וסוכנויות החלל המובילות בעולם.

הניסוי של תלמידי אמי"ת המדעי עוסק בהשפעת כוח הכבידה על קצב פירוק  הפלסטיק על ידי חיידק בחלל.

במסגרת תכנית המצוינות "ספייסלאב" של קרן רמון למדו התלמידים על דמותם של אילן, רונה ואסף רמון ז"ל, ובחרו נושא למחקר הקשור לחלל. את התלמידים מלווים עידו פרידמן המורה לפיזיקה בבית החינוך אמי"ת, ודור רץ המנטור מטעם קרן רמון, סהר סיגאווי, ראש תחום מצוינות ופדגוגיה ברשת אמי"ת וד"ר דפנה בן יוסף מרכזת תחום מצוינות מדעים ברשת אמי"ת.

הניסוי של התלמידים בחן  האם ניתן להשתמש בחיידקים מפרקי פלסטיק בחלל, בתחנת החלל ובהתיישבות עתידית על הירח ועל מאדים, כדי להיפטר מפסולת פלסטיק ואף לנצל את התוצרים להפקת אנרגיה. את הניסוי תכננו התלמידים בשיתוף עם פרופ' אריאל קושמרו מהמעבדה לביוטכנולוגיה סביבתית באוניברסיטת בן גוריון.

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי בכפר בתיה, בירך את התלמידים על ההישג: "ההישג והזכיה יוצאים מן הכלל וכל הכבוד לתלמידים על ההשקעה, היצירתיות והמאמץ. אני מאמין שאחרי ההתנסות הראשונית הם עוד יגיעו רחוק, מי יודע אולי אפילו לחלל. אנו שמחים לקחת חלק בתכנית כה משמעותית ומרתקת ומודים לכל העוסקים במלאכה".

 

בתמונה: נבחרת אמי"ת מדעי עם אסטרונאוט נאסא גארת רייזמן , שופט בתחרות

צילום: שמיל אדלמן

קרא עוד...

תלמידים נרתמים לחמם את החורף לקשישים בעכו

תלמידי אמי"ת קנדי בעכו יצאו השבוע במבצע מרגש – חורף חם לקשישי העיר...

תלמידי אמי"ת קנדי בעכו יצאו השבוע במבצע מרגש – חורף חם לקשישי העיר.

"אנחנו רוצים להיכנס לתוך הלב שלכם, ומבקשים את עזרתכם בכל שאפשר. אנו רוצים לעזור לקשישים ולבקש את תרומתכם. זה יכול להיות בעזרה כספית , רהיטים, תנורי חימום, שמיכות  או כל דבר שנראה לכם יעזור לקשישים לעבור את החורף הקשה".  כך כתב אביחי אמסלם  בן 17 וחצי תלמיד כיתה י"א מבית הספר אמי"ת קנדי בעכו, בפוסט מרגש אותו שיתף ברשת החברתית,

אביחי אמסלם מוביל את המיזם עם עם עשרות  תלמידי כיתות י' ו-  י"א מבית הספר, בליווי  רכזת המעורבות החברתית מאירה לחיאני , במטרה לסייע בכל האמצעים האפשריים לקשישים ולמעוטי יכולת.

התלמידים מגייסים כספים באמצעים רבים ומגוונים. מלבד הפניה לציבור וגיוס תרומות, העמידו התלמידים בבית הספר דוכני מכירת עוגות,לצד דוכני "שוק בשקל" בו יכול כל תלמיד למכור מחפציו האישיים על מנת לסייע למבצע. בכסף שנאסף מתכוונים התלמידים לרכוש תנורי חימום ושמיכות לקשישים.

אמסלם מוסיף:  "אנו  פועלים גם בתוך הקהילה  ומנצלים כל פלטפורמה  אפשרית כמו הרשת החברתית כדי לקדם את המיזם לאסוף כמה שיותר תרומות  ולמזער את סבלם של הקשישים".

לדבריו של אמסלם , הוא חש מגוייס למבצע מעבר למחויבות האישית הנדרשת בבית הספר מאחר ומצב הקשישים הקשה שאליו נחשף נגע לליבו . "זו לא הפעם הראשונה שאני וחברי  נרתמים לסייע לקשישים. בשנה שעברה אימצנו קשישה  שדירתה לא הייתה ראויה  למגורים. אספנו תרומות ובאמצעותם הצלחנו לשפץ לצבוע ולרהט את דירתה . אני אשמח  מאוד שגם הפעם הציבור יפתח את ליבו  ויתרום . כל תרומה תתקבל בברכה ".

 מאירה לחיאני רכזת המעורבות החברתית: "אני גאה בפעילות הנמרצת של התלמידים הנרתמים מכל הלב גם על חשבון זמנם הפרטי לגייס תרומות עבור קשישים ונזקקים , פעילות ברוכה ומרגשת".

אתי צברי מנהלת אמי"ת עכו ברכה את התלמידים על היוזמה: "אני גאה בתלמידים על הובלת מבצע מרגש שכולו נתינה לקהילה, תלמידים המוכיחים כי נתינה לזולת מעצימה את הנותן.".

 

קרא עוד...

הישג לנבחרת הרובוטיקה של אמי”ת בנים מודיעין – העפילה לגמר הארצי שנה שביעית ברציפות

נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת בנים מודיעין הצטיינה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה השבוע (א) בתיכון מור במודיעין בהשתתפות כ-25 נבחרות , והעפילה בפעם השביעית...


נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת בנים מודיעין הצטיינה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה השבוע (א) בתיכון מור במודיעין בהשתתפות כ-25 נבחרות , והעפילה בפעם השביעית ברצף לתחרות הארצית.

נבחרת KIPA-BOTS הנה נבחרת עטורת פרסים, עם עשרות גביעי רובוטיקה מתחרויות ארציות ובינלאומיות. חברי הנבחרת זכו בפרס האליפות בתחרות הבינלאומית בדרום אפריקה לפני חמש שנים, בפרס התכנון המכני באסטוניה לפני שנתיים ובפרס המחקר באוסטרליה בשנה שעברה, על פיתוח פורץ דרך עליו רשמו פטנט: "גרררב" - גרב רוטטת לויסות זרימת דם בשהייה בחלל.

נבחרת KIPA BOTS  בהנחיית ד"ר סיגל עוזיאל-קרל ורכז הרובוטיקה צחי גרין, זכתה השבוע בפרס התכנות  בתחרות והעפילה לגמר הארצי של התחרות, כאמור שנה שביעית ברציפות. את הנבחרת מלווים מנטורים בוגרי הנבחרת, לביא ארזי ואורי שריקי, אשר הובילו את תכנות ותפקוד הרובוט.

נושא התחרות השנה הינו עיצוב ערים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. חברי נבחרת KIPA BOTS  מאמי"ת בנים מודיעין בחרו לעסוק בניקיון המרחב הציבורי העירוני ועצבו את "ספארקי" - רובוט אוטונומי המנקה רחובות. הרובוט מצויד במגוון מערכות לשאיבת ואחסון לכלוך, ניווט, התראה ופליטת שקיות אשפה מלאות.  

הנבחרת הרשימה את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ותכנות הרובוט , אשר זיכו אותה בכרטיס לתחרות הארצית שתערך בחיפה עוד חודשיים,   בהשתתפות  כ-100 נבחרות מכל רחבי הארץ. הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית.

במקביל להכנות לתחרות הארצית ממשיכה נבחרת KIPABOTS בפיתוח ה"גרררב", ובימים אלה נערך גיוס משקיעים להמשך פיתוח מול נאסא .

ליאור הלוי מנהל אמי"ת בנים מודיעין: "התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. חברי הנבחרת יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים, ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

צילום: כיפה בוטס

קרא עוד...

מפגשים של זהות

כחלק מסמינריון "זהות" בו עסקו תלמידות שכבה י' באולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים בבירור זהותן הדתית והלאומית ונפגשו עם דמויות שונות בהתיישבות, נערך מפגש הכרות ושיח עם תלמידות הכפר הירוק. מעגל...


כחלק מסמינריון "זהות" בו עסקו תלמידות שכבה י' באולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים בבירור זהותן הדתית והלאומית ונפגשו עם דמויות שונות בהתיישבות, נערך מפגש הכרות ושיח עם תלמידות הכפר הירוק. מעגל של ריקוד משותף פתח את המפגש, לאחריו נערכו מעגלי שיח אודות עולמות הערכים הדומים והשונים של תלמידות שני בתי הספר. בשיאו של המפגש נערכו הרצאות טד קצרות של בנות האולפנה ובנות הכפר על נושאים שנויים במחלוקת, תוך שמירה על כבוד הדדי. ביקור גומלין עתיד להתקיים בעוד חודשיים.

צילום: אפרים זיק

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת איתן “עפים קדימה” במסע משמעותי שכולו אחריות

תלמידי אמי"ת איתן מעלה אדומים חזרו השבוע ממסע ייחודי, במהלכו הקדישו יום להתנדבות למען החלשים בחברה...


תלמידי אמי"ת איתן מעלה אדומים חזרו השבוע ממסע ייחודי, במהלכו הקדישו יום להתנדבות למען החלשים בחברה.

את מקומם של הטיולים השנתיים השגרתיים והמוכרים תופסים בבית החינוך מסעות ייחודיים במהלכם מתחברים התלמידים לנופי הארץ, למגזרים שונים באוכלוסייה, ליוזמות של חסד והתנדבות- ובמיוחד לעצמם.

תלמידי כתות ט-י בבית החינוך שבו בסוף השבוע מ'מסע משמעותי' בן ארבעה ימים בצפון הארץ. המסע עמד בסימן "עפים קדימה" הנושא השנתי בבית החינוך, העוסק בהתגברות על מכשולים והמראה מבחינה אישית, ציונית ולאומית.

המסע נוהל והפק על ידי התלמידים עצמם - החל מבחירת מסלולים ותיאום בין גורמים , דרך הנחיית המסלולים ויחידות ההדרכה, וכלה בשמירה על נקיון, בישול הארוחות והכרת תודה לצוות המלווה.

המסע החל בנצר חזני ובמפגש עם מפוני הישוב נצר חזני בגוש קטיף ומקימי הישוב המתחדש . משם הצפינו התלמידים לפקיעין, לסיור בבית הכנסת העתיק ובמוזיאון ומפגש מרגש עם מרגלית זינאתי, מדליקת משואה ביום העצמאות, "שומרת הגחלת היהודית" בפקיעין.

התלמידים ביקרו  במכינה הדרוזית 'כרם אל' ובמכינה הקדם צבאית 'אבנר' בעכו וערכו הכרות עם עולם המכינות הקדם צבאיות. לאחר שצעדו במסלול נחל אורן עד אנדרטת אסון הכרמל, נפגשו לשיחה עם צביה ריבן, אמו של אלעד ריבן ז"ל, נער בן 17 שיצא להתנדב בשריפת אסון הכרמל, ושמעו ממנה על מהותה של התנדבות ותרומה לחברה.

באושה העתיקה שליד קרית אתא, השתתפו התלמידים בחפירה ארכיאולוגית ולמדו על ההיסטוריה של ההתיישבות היהודית במקום.

יום אחד במסע הוקדש לחיבור ואחריות לחברה הישראלית, תוך התמקדות באוכלוסיות המוחלשות. במהלך היום התנדבו התלמידים במועדון קשישים עם צרכים מיוחדים בעיר עכו.

המסע נחתם בהעפלה לפסגת החרמון ומשם חזרה לבית החינוך במעלה אדומים לטקס סיכום מרגש עם ההורים, בו סיכם מנהל בית החינוך דניאל בארי ואמר:

"אנו נמצאים לאחר טיפוס על פסגת החרמון ובדרך לטפס אל פסגות חיינו. בסיום המסע נמשיך את השיגרה, ונזכור בגאוה שיש לנו זכות להיות חלק משרשרת הדורות ומתוך כך כל אחד יגשים את עצמו למען עם ישראל."

איתמר מרציאנו תלמיד כתה ט בבית החינוך מסכם את החויה : "המסע היה חוויה מגבשת ומיוחדת במינה, שהלכה והתעצמה מיום ליום. שמחנו שבית הספר נתן לנו אפשרות לבחור ולהוביל את הדברים שחשובים לנו, כיף להיות שותפים בחשיבה ובביצוע. "

הורי התלמידים הודו לצוות החינוך על חויה מיוחדת במינה שהעצימה את התלמידים הן על ידי המפגשים המיוחדים במינם והן על ידי ההובלה העצמאית של המסע ולקיחת אחריות.

דניאל בארי מנהל בית החינוך:

"אנו מאמינים כי מסע חווייתי ומגבש שנבנה ומועבר ע"י התלמידים עצמם ובמהלכו מתחברים התלמידים לעמם, לארצם ולזהותם האישית, תורם להעצמה ולפיתוח אישיותו של כל אחד ואחד כאזרח מעורב שלוקח אחריות אישית, חברתית ולאומית . "

צילום: אמי"ת

קרא עוד...

תלמידות אולפנית אמי”ת עכו עושות “מתוק בלב”

ביום חמישי האחרון הובילו תלמידות אולפנית אמי"ת עכו  מבצע בשם "מתוק בלב" לזכרו של גיל-עד שער ז"ל, אחד משלושת הנערים החטופים, לרגל יום הולדתו שחל ב16.1. ...


ביום חמישי האחרון הובילו תלמידות אולפנית אמי"ת עכו  מבצע בשם "מתוק בלב" לזכרו של גיל-עד שער ז"ל, אחד משלושת הנערים החטופים, לרגל יום הולדתו שחל ב16.1.  

את המבצע "מתוק בלב" יזמו הוריו של גיל-עד במטרה לאחד את העם סביב זכרו של הנער שאפייה היתה אחד מתחביביו. בנות האולפנית ארזו את העוגיות  שגיל-עד אהב לאפות בצירוף ברכות ויצאו לחלק בעיריית עכו ובקניון עזריאלי.

 

בתמונה: תלמידות אולפנית אמי"ת עכו עם אורית אסייג ראש מנהל החינוך בעיריית עכו

צילום: אוסנת בן מוחה

קרא עוד...

התלמידים מחלקים “כריך למי שצריך”

יוזמה מרגשת: תלמידים, בוגרים והורים מבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש הקימו דוכן  "כריך למי שצריך" בו הם מחלקים כריך או מאפה לכל "מי שצריך"...


יוזמה מרגשת: תלמידים, בוגרים והורים מבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש הקימו דוכן  "כריך למי שצריך" בו הם מחלקים כריך או מאפה לכל "מי שצריך".

התלמידים מאיישים את הדוכן מדי יום שישי במרכז בית שמש, בכל מזג אויר, במטרה להתרחב לעוד דוכנים ברחבי העיר. הדוכן  מתופעל על ידי קבוצת ווטסאפ של מתנדבים, כאשר תורמים מוזמנים להעביר לתלמידים מוצרי מזון, מאפים כריכים ושתיה- אך לא כסף.

התלמידים מדגישים כי הכריכים הם "למי שצריך" ולא בהכרח ל"נזקקים", כל אדם מוזמן לקחת דבר מאכל ומתקבל בברכה וחיוך וללא כל שאלות.

ארז בר און מנהל אמי"ת דביר:

אין דבר יותר משמח ומחמם את הלב מאשר לראות את היוזמה המופלאה הזו של בוגרים, תלמידים והורים שבכל יום שישי, בגשם ובשמש יוצאים מהלב ונכנסים אל הלב."

צילום: אידה שלום

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח