מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

נחנך חדר המוזיקה באמי”ת דביר – התלמידים הגשימו חלום מוזיקלי לזכר שלושת הנערים

השבוע נחנך בבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש חדר המוזיקה אותו הקימו התלמידים בעצמם על ידי מימון המונים- הד סטרט- לזכרם של שלושת הנערים נפתלי, גיל-עד ואייל.בחנוכת חדר המוזיקה לקחו...

previous arrow
next arrow
Slider

השבוע נחנך בבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש חדר המוזיקה אותו הקימו התלמידים בעצמם על ידי מימון המונים- הד סטרט- לזכרם של שלושת הנערים נפתלי, גיל-עד ואייל.

בחנוכת חדר המוזיקה לקחו חלק התלמידים, המחנכים, תורמים רבים ורחלי פרנקל אימו של נפתלי הי"ד.

התלמידים ניגנו שירים מקוריים אותם יצרו בהדרכת המורה למוזיקה משה שליו, והודו לתורמים, ולצוות בית החינוך- ובמיוחד למחנך הרב רפאל איש שלום-  על הסיוע בהגשמת החלום.

רחלי פרנקל הודתה לתלמידים על כך שבחרו להקדיש את החדר לעילוי נשמתם של שלושת הנערים, ואמרה כמה היא מתרגשת לראות את השמחה והמוזיקה שהיו ממאפייניו של נפתלי, כאן באמי"ת דביר.

מנהל בית הספר, ד"ר צחי לב-רן, סיכם את האירוע: "החדר הזה יהווה מקור השראה למורים ולתלמידים, לא רק כתוצאה מהמוזיקה שתנוגן בו, אלא גם כיוון שכל מי שיבקר בו יידע שכאשר תלמידים ומורים רוצים משהו – אין דבר שיעמוד בפניהם."

קרא עוד...

זוכרים את צוריאל- מצילים את אדם

20170215_180746

מעל ארבע מאות איש השתתפו בהפנינג התרמה וזיכרון מיוחד שנערך ביום רביעי שעבר בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה...

20170215_180746

מעל ארבע מאות איש השתתפו בהפנינג התרמה וזיכרון מיוחד שנערך ביום רביעי שעבר בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה.

במשך חודשים גיסו התלמידים כספים בדרכים שונות ותכננו הפנינג התרמה לרפואתו של צוריאל כלפא ז"ל אשר נפטר שלושה שבועות לפני מועד ההתרמה.

כשהגיעו לנחם את המשפחה, ביקש מהם אבידן כלפא, אביו של צוריאל ז"ל , להמשיך את המבצע למען אדם גומון בן השנתיים- החולה במחלת דם קשה.

בתמורה לדמי כרטיס נהנו מאות המשתתפים משוק איכרים ססגוני, ומדוכני הפעלות ומכירות. במהלך ההפנינג נאספו דגימות לאיתור תורם מח עצם מתאים עבור אדם.

בשיאו של הערב הופיעו בהתנדבות מלאה הזמרים יובל טייב ועידן יניב והסטנדאפיסטים  שאולי בדישי ודניאל אסייג, בהנחייתו של עודד מנשה .

בערב המרגש נכחו גם מיכאל גומון אביו של אדם הקטן ואבידן כלפא , אביו של צוריאל ז"ל.

אבידן כלפא ריגש את הקהל ואמר :"זה לא מובן מאליו שנערים בני גילו של צוריאל, מבלי להכיר אותו כלל ,מחליטים להירתם למענו בצורה כזו מעוררת השראה."

סכה"כ גייסו התלמידים מעל 35,000 ש"ח למען אדם, והם מתכננים להמשיך במרץ בגיוס הכספים למענו.

ירון כרמי, מנהל בית החינוך : " מדהים לראות איך מתוך האבל על צוריאל ז״ל, בחרו התלמידים להמשיך ולעשות טוב. במהלך ההכנות לאירוע נחשפנו לטוב ליבם של רבים אשר ביקשו לסייע ולתרום להצלחת הערב״.

לתרומות מוכרות במס עבור אדם גומון

עמותת 'מאבק לחיים'

JGIVE.CO.IL

טלאול כוכבית 3007

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת ‘נתיבות דרור’ באור עקיבא רצים לזכר אל”מ דרור ויינברג

מרוץ נתיבות דרור

תלמידי ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא, ערכו מרוץ לזכרו של אל"מ דרור ויינברג הי"ד, אשר על שמו נקראת ישיבתם...

מרוץ נתיבות דרור

תלמידי ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא, ערכו מרוץ לזכרו של אל"מ דרור ויינברג הי"ד, אשר על שמו נקראת ישיבתם.

שמונים מתלמידי כתות ט'-י"ב בישיבה השתתפו במרוץ בן שלושה ק"מ מחוף שדות ים ועד לחדרה ובחזרה. המרוץ , שנערך על החול בשפת הים, היה אתגרי במיוחד.

במקום הראשון הכיתתי זכתה כתה י"א, ואילו במקום הראשון האישי זכה תלמידה כתה י'  אבטה קסאי .

אבטה מסכם את החויה:"זה כבוד גדול בשבילי לרוץ לזכרו של דרור ויינברג, ממנו אני לומד את מידת הענווה. היה קצת לחץ - אבל לא ויתרתי לעצמי. 20 מטר לפני קו הסיום עקפתי את הבחור שלפני - ולקחתי מקום ראשון".

הרב רמי כדר , מנהל  הישיבה: "אני רוצה לברך את התלמידים והמחנכים שסיימו את המרוץ לזכר דרור ויינברג הי"ד המסמל עבורנו את דמות הלוחם הישראלי המשלב עדינות ועוצמה כמו שנאמר על דוד המלך 'עדינו העצני'. אנו שואפים לחנך את תלמידינו לאור דמותו, המשמשת לכולנו דוגמא ומופת

קרא עוד...

הזוכה בתחרות סרטי החמ”ד: “ימי תום”- סרטן של תלמידות אולפנת אמי”ת נגה מבית שמש

IMG_1634

סרטן של תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז)  זכה במקום הראשון בתחרות "היצירה הצעירה" של החמ"ד אשר נערכה בשבוע שעבר בסינימטק בירושלים...

IMG_1634

סרטן של תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז)  זכה במקום הראשון בתחרות "היצירה הצעירה" של החמ"ד אשר נערכה בשבוע שעבר בסינימטק בירושלים.

את הסרט "ימי תום", העוסק בפגיעה מינית של נערה על ידי חבר של אחיה, יצרו התלמידות עדן אליאס (עריכה), תפארת שלוס (בימוי), הדר פרץ (הפקה) ושני פרץ (צילום).

 העבודה נעשתה בהדרכת המורה כנרת גמרא, אשר באותו מעמד זכתה בפרס המורה המצטיינת למגמות קולנוע לשנת תשע"ז.

את תהליך העבודה ליוו יועצת וראשת האולפנה, אשר תמכו בבחירת הנושא הרגיש וסייעו לתלמידות במהלך ההפקה.

המורה כנרת גמרא: "אני גאה בתלמידות על הבגרות שגילו ועל השפה הקולנועית המיוחדת בה סיפרו את הסיפור. לאחר תחקיר עם נערות שעברו פגיעה מינית, הן הבינו כמה עדינות נדרשת כדי לגעת בכאב".

תפארת שלוס, במאית הסרט:

"פעמים רבות קשה לנפגעים לשתף - העולם שבחוץ לא תמיד מסוגל להבין וקשה לתת בו אמון. החיים שלאחר הפגיעה מלווים ברגעים רבים הדומים לסצנה האחרונה בסרט- רגעי החמצה וכאב. בואו נשתדל לאפשר ל"תום" ולדומים לה - לשתף."

ראשת האולפנה, איריס אליהו: "ברכותינו לתלמידות על ההישג ועל התבונה והרגישות שגילו לאורך כל העבודה הקולנועית, בהדרכתה של המורה כנרת גמרא אשר מלווה את המגמה במסירות ומקצועיות יוצאת דופן".

בפרס המורה המצטיינת זכתה השנה גם פנינה פרנקל רכזת מגמת קולנוע באולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים- מגמת התקשורת הראשונה בארץ בחמ"ד.

 

 

(הצפיה בסרט מומלצת לצופים מעל גיל 14)

קרא עוד...

יום גוש קטיף באולפנת אמי”ת נגה

20170214_131001

השבוע צוין יום הנצחת ישובי גוש-קטיף וצפון השומרון באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז)...

20170214_131001

השבוע צוין יום הנצחת ישובי גוש-קטיף וצפון השומרון באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז).

השכבות הגבוהות השתתפו בכינוס שעסק בגוש קטיף , שבו שמעו על הקמת ההתיישבות בגוש-קטיף ותקופת ההתנתקות  ע"י המורה ורדה גרשנזון שהתגוררה עם משפחתה  ביישוב נווה-דקלים ומלילך נעמן (אמא של תלמידות) שמשפחתה נמנתה על מקימי היישוב הראשון בגוש, נצר-חזני. השיח האיר את הרוח והגבורה של המתיישבים שממשיכים להיות חלוצים ולהתיישב בכל מקום ואפשר לבנות לשמוע ממקור ראשון על גוש-קטיף.

בכינוס הועלו סוגיות שקשורות לתחום האזרחות כחובות המדינה לאזרח, זכויות טבעיות ,גבולות המאבק הלגיטימי במדינה דמוקרטית והיחס הממלכתי למדינה על אף ההתנתקות.

איריס אליהו ראשת האולפנה: "המפגש חשף בפני התלמידות פרק מכונן בתולדות מדינת ישראל שהשלכותיו מהדהדות ועוד ימשיכו להדהד בציבור הישראלי כולו. "

המנהלת הודתה למורה רונית הכסטר רכזת האזרחות באולפנה על ארגון הפעילות המשמעותית והחיבור לתחום האזרחות

הכינוס הסתיים  בשירה על אהבת הארץ של בנות מקהלת בה"ס. במקביל לכינוס פעל בבה"ס לאורך השבוע "חדר כתום".

קרא עוד...

אומנות אמי”תית – בוגרת אמי”ת בנות מעלה אדומים מציגה בתערוכת אומנות ארצית בירושלים

עדי בן שטרית

עדי בן שטרית, בוגרת מגמת אמנות בבית החינוך אמי"ת בנות (ע"ש וסרמן) במעלה אדומים, נבחרה להציג בתערוכה ארצית של החינוך הממלכתי דתי בירושלים...

עדי בן שטרית

עדי בן שטרית, בוגרת מגמת אמנות בבית החינוך אמי"ת בנות (ע"ש וסרמן) במעלה אדומים, נבחרה להציג בתערוכה ארצית של החינוך הממלכתי דתי בירושלים.

בתערוכה, המוצגת במוזיאון אסירי המחתרות בירושלים, מוצגות עבודות נבחרות של תלמידי מגמות אמנות מכל רחבי הארץ.

תלמידת אמי"ת בנות מעלה אדומים, עדי בן שטרית ,נבחרה להציג את פרויקט הסיום שלה "נקודת מבט", המתארת בצורה אומנותית את נקודת המבט של הכלב שלה על העולם.

עדי מספרת על הפרוייקט שלה:

"בחרתי לעשות את הפרויקט על הכלב שלי כי אני מחוברת אליו, והוא מביא

המון שמחה לבית. חקרתי וגיליתי כי כלבים אינם רואים את העולם כפי שבני אדם רואים אותו. ניסיתי לשחזר את אופן הראיה של הכלב מבחינת הצבעים ומנקודת המבט הנמוכה".

מנהלת בית הספר ברנדה הורביץ פרוור – ספרה  כי מגמת האומנות בבית הספר היא מגמה שמאפשרת תלמידות להביע את עצמם , מחשבותיהן וחלומותיהן :

"אני מודה למורה אודי שפריר שמלווה את התלמידות להגיע לרמה ארצית. בבית הספר אנו מאמינים שהקול הפנימי דרכו התלמידות מביעות את עצמן הוא חלק חשוב ביותר בהתפתחות האישית ולכן כל תמונה המקשטת את מסדרונות בית החינוך היא פרי עבודותיהן של התלמידות. אנו גאים בעדי שהגיעה לרמת התערוכה הארצית – ובטוחים שנכונה לה עוד הצלחה רבה".

קרא עוד...

אורית משייב מתיכון אמי”ת– הנואמת המצטיינת בבאר שבע

IMG-20170213-WA0009

אורית משייב, תלמידת בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן)  זכתה בתחרות העירונית לנואמים צעירים אשר נערכה בחסות משרד החינוך, עיריית באר שבע ומועדון רוטרי...

IMG-20170213-WA0009

אורית משייב, תלמידת בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן)  זכתה בתחרות העירונית לנואמים צעירים אשר נערכה בחסות משרד החינוך, עיריית באר שבע ומועדון רוטרי.


אורית, תלמידת כתה יא , שבתה את לב השופטים כשהסבירה על חשיבות השילוב של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בבתי הספר והזכירה את החיבור הייחודי בין בית החינוך שלה לביה"ס אורים לחינוך מיוחד בעיר. השלב הבא הוא התחרות המחוזית אליה תעלה הזוכה העירונית, שם תתמודד מול זוכי התחרות בערים אחרות . 


אלישע פלג, מנהל אמי"ת ב"ש, ברך את אורית, ואת המורות רונית סגמן, תמר גבלי ויפה חדד אשר ליוו אותה באופן אישי במהלך ההכנות לתחרות :

"ידוע כי דרך השפה והדיבור ניתן לברוא מציאות. בסגנון שקט ובוטח, הצליחה אורית להעפיל מעלה, והביאה כבוד רב לבית החינוך.

 כולנו בבית החינוך ליווינו את אורית מתחילת העבודה על הנאום ועד לזכייתה, ואנו שמחים בשמחתה ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך".

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד בשיעור חשוב על שורשים בבית הקשיש בעיר

20170209_094437

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד בחרו לציין את ראש השנה לאילנות ב"בית הקשיש" בעיר...

20170209_094437
תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד בחרו לציין את ראש השנה לאילנות ב"בית הקשיש" בעיר.

תלמידי כתה ט בלוויית המחנך הרב ישראל אוחיון הגיעו התלמידים ביום חמישי שעבר לבית הקשיש וביחד עם הקשישים נטעו שתילים חדשים בגינת הבית. לאחר מכן ישבו התלמידים עם הקשישים וסייעו להם לשרטט עצי שורשים משפחתיים, תוך שהם מאזינים לסיפורי החיים העשירים הנחשפים בפניהם.

אחד התלמידים מסכם את היום המרגש:" "השנה הרגשתי חיבור אחר ועמוק לט"ו בשבט. לטעת שורשים באדמה עם קשישים, ולצייר איתם את עץ השורשים של משפחתם היה מרגש ומשמעותי. להרגיש חיבור אמיתי לשורשים- זה ט"ו בשבט."

לא מדובר בביקור חד פעמי: תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד מגיעים לבית הקשיש מדי שבוע ומסייעים לקשישים בהכרת תפקודי מחשב ותיעוד סיפוריהם האישים.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד:" ידוע לכל כי באין שורשים אין ענפים. את השיעור החשוב הזה לומדים התלמידים בכל מפגש עם ידידיהם המבוגרים . הם תומכים במבוגרים מבחינה פיזית- אבל זוכים לקבל בתמורה חיבור לשורשים עמוקים".

20170209_093837

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח