מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

דוד לב רן מישיבת אמי”ת עמיחי – הנואם המצטיין ברחובות

20170131_202723

דוד לב רן, תלמיד ישיבת אמי"ת עמיחי זכה בתחרות העירונית לנואמים צעירים אשר נערכה בשבוע שעבר, בחסות מועדון רוטרי...

20170131_202723

דוד לב רן, תלמיד ישיבת אמי"ת עמיחי זכה בתחרות העירונית לנואמים צעירים אשר נערכה בשבוע שעבר, בחסות מועדון רוטרי.

לב רן, תלמיד כתה ח', שבה את לב השופטים כשהסביר על חשיבות השילוב של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בבתי הספר והזכיר את הכיתות המשלבות בישיבת אמי"ת עמיחי ואת תרומתן לתלמידים הללו. השלב הבא הוא התחרות הארצית שאליה יעלה הזוכה הרחובותי מול זוכי התחרות בערים אחרות. 
הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי, ברך את דוד ,את הרב אורן אייזנקוט והרב דור דוייב שליוו את דוד  באופן אישי במהלך ההכנות לתחרות:

"ידוע כי דרך השפה והדיבור ניתן לברוא מציאות. בסגנון שקט ובוטח, הצליח דוד להעפיל מעלה, והביא כבוד רב לישיבה.

 הישיבה כולה שליוותה את דוד מתחילת העבודה על הנאום ועד לזכייתו, שמחה בשמחתו וכולנו מאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך".

 

קרא עוד...

ישיבת אמי”ת עמיחי- אלופת הישיבות התיכוניות בכדורסל

20170131_162403 (1)

 ...

 

20170131_162403 (1)

נבחרת הכדורסל של ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות היא אלופת טורניר הישיבות התיכוניות הארצי בכדורסל.

צופים רבים גדשו את אולם הספורט בקריית החינוך גבעת וושינגטון למשחק הגמר באליפות הישיבות התיכוניות בכדורסל שנערך בשבוע שעבר .

השלב המוקדם של הטורניר נערך בשבועיים האחרונים בהשתתפות עשרות ישיבות תיכוניות מכל רחבי הארץ.

בגמר התחרתה נבחרת ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות מול נבחרת ישיבת רמת גן. המשחק היה צמוד לכל אורכו והוכרע לאחר דקות הארכה מורטות עצבים לשתי הקבוצות כאשר בסיומן זכתה ישיבת אמי"ת עמיחי בתואר האליפות לאחר ניצחון 55:58

לאורך הטורניר לקחו הנבחרות השונות חלק בפרויקטים מיוחדים של תרומה לקהילה. ישיבת אמי"ת עמיחי בחרה להתנדב ולסייע לעמותת "חסדי עירית" בגבעת וושינגטון באריזת מאות סלי מזון לנזקקים.

הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי:

"אנו גאים בחברי הנבחרת על הספורטיביות והאחריות שהפגינו ועל המאמץ באימונים ובתחרות עצמה, ומברכים את המורה לספורט יניב קוך על הובלת הנבחרת להצלחה".

קרא עוד...

הן מהאו”ם

DSCN0863

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש נבחרו להשתתף בפרוייקט הבינלאומי "דגם האו"ם" בו משתתפים בני נוער מכל רחבי העולם, ביניהם 60 בתי ספר מכל רחבי הארץ, ולומדים אודות...

DSCN0863

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש נבחרו להשתתף בפרוייקט הבינלאומי "דגם האו"ם" בו משתתפים בני נוער מכל רחבי העולם, ביניהם 60 בתי ספר מכל רחבי הארץ, ולומדים אודות תפקידיו ומבנהו של האו"ם.

במסגרת הפרוייקט נפגשו השבוע התלמידות עם יו"ר מפלגת העבודה יצחק בוז'י הרצוג, במטרה  לשמוע ממנו על השפעתו של האו"ם בהחלטות ובניהול קונפליקטים ישראליים. התלמידות שאלו את הרצוג שאלות רבות בנוגע לניסיונו הפוליטי, תכניותיו לעתיד , תפקידה של האופוזיציה בכנסת וכמובן ביקשו את דעתו על מעורבות האו"ם בסכסוך הערבי-יהודי .

לאחר הפגישה במשרדו, ליווה חה"כ הרצוג את הבנות בסיור בכנסת, והכניס אותן למליאת הכנסת כאורחותיו האישיות במהלך דיון על הצעת חוק .

אחת מתלמידת האולפנה מסכמת את המפגש: " התקשורת מוציאה מהקשרם את האנשים העומדים מאחורי החליפות, הקמפיינים, ההצהרות והטוקבקים. הבנתי שמאחורי הפוליטיקאים עומדים בני אדם, אשר רוצים בטובה של המדינה,כל אחד מנקודת המבט שלו" .

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה :" החינוך לקבלת האחר ולהכלת דעות מגוונות  הוא מאבני היסוד של החינוך באולפנה. אנו שואפים לגדל את מנהיגות העתיד, בעלות דעות עצמאיות וגם אוזן קשבת לדעות המנוגדות לשלהן ".

את השתתפות תלמידות האולפנה בפרוייקט קידם ד"ר מאיר אקשטיין מעמותת ההורים לצידה של ראשת האולפנה איריס אליהו. את התלמידות מנחה מטעם הפרוייקט ד"ר ריאה שוורצברג.

 

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת נחשון- בדרך לחלל

20170124_102831

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה זכו בתעודת הצטיינות במסגרת האולימפיאדה הצעירה למדע החלל ע"ש אילן רמון וצוות קולומביה לתלמידי חט"ב...

20170124_102831

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה זכו בתעודת הצטיינות במסגרת האולימפיאדה הצעירה למדע החלל ע"ש אילן רמון וצוות קולומביה לתלמידי חט"ב.

בשבוע שעבר נערך טקס הסיום של האולימפיאדה בהשתתפות מנכ"ל משרד המדע פרץ ואזן, ד"ר אביבה בריינר מפמ"ר מדע וטכנולוגיה במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, גברת רונה רמון ונכבדים נוספים. במהלך הטקס הוצגה תערוכה של עבודות התלמידים מ- 24 הקבוצות שהתחרו באולימפיאדה והגיעו לשלב הגמר.

נבחרת ישיבת אמי"ת נחשון לאולימפיאדת החלל הארצית, בהדרכת רחל נתנאלי-אבו, הציגה את עבודת החקר שערכה בנושא פתרון לאיסוף פסולת חלל, עליה זכתה בציון לשבח.

בשלב הראשון של האולימפיאדה השתתפו 400 בתי ספר מכל רחבי הארץ בחידון ארצי בנושא מדע החלל, לאחריו נבחרו  24 קבוצות לעלות לשלב הבא, בו התבקשו לעבוד על משימת חקר . במשך כשישה שבועות עבדו התלמידים על הצעת פתרון מנומק ומובנה לבעיה בחקר החלל אותה הציגו בפני ועדות שיפוט במרכזי אסטרונומיה שונים בארץ. בנוסף, היה עליהם להפיק בבית ספרם יום שיא בנושא אסטרונומיה וחקר החלל, בו הציגו את פתרון המשימה לפני תלמידי חט"ב.

עבודת המחקר של תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון הוצגה בפני ועדת שיפוט במכון ויצמן אשר בחרה בהם לקבלת אות הצטיינות בחקר החלל.

ראש ישיבת אמי"ת נחשון, הרב נעם קריגמן :" "אנו גאים בהישגים של התלמידים שלנו ושואפים לקדם אותם  למצוינות מדעית ואקדמאית בכל תחומי המדע והדעת, בכלל זה בגבול הקדמי של התפתחות המדע- חקר החלל".

קרא עוד...

הגביע לנבחרת אמי”ת י אשדוד

אמית י אשדוד FLL

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער...

אמית י אשדוד FLL

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער.

נבחרת Roboteens , המורכבת מתלמידי כתה כתה ח מופ"ת בהנחיית המנטורית אלחנדרה פילניק, התמודדו בתחרות FLL  המיועדת לתלמידי חטיבות הביניים במחוז דרום מול 45 נבחרות מהאזור.

הנבחרת זכתה במקום הראשון  בקטגוריית תכנות הרובוט וחדשנות ובמקום הרביעי הכללי. בכך עלתה לשלב הארצי של התחרות שייערך בשבועות הקרובים בהיכל נוקיה בתל אביב בהשתתפות 112 נבחרות מכל רחבי הארץ. עשר הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית בארה"ב.

נושא התחרות השנה היה סיוע לבעלי חיים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. תלמידי אמי"ת י' אשדוד בחרו לחקור את נושא הצלת צבי הים, ותכננו חיישן חדשני המותקן על גבי הצבים ומונע מהם כניסה לתוך רשתות דייגים.

חברי נבחרת אמי"ת י אשדוד הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה וביצועי רובוט, אשר זיכו אותם בגביע ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה.

עידו אהרונוביץ', מנהל אמי"ת י אשדוד:

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים, ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

קרא עוד...

אסטרונאוט מנאס”א לתלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי: “עם דבקות במטרה אפשר להגיע עד החלל”

עמיחי אסטרונאוט

במסגרת פרוייקט המשותף לסוכנות החלל הישראלית ותעשיידע, בו משתפים תלמידי ישיבת אמ...

עמיחי אסטרונאוט

במסגרת פרוייקט המשותף לסוכנות החלל הישראלית ותעשיידע, בו משתפים תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות, נפגשו השבוע התלמידים עם האסטרונאוט  הצרפתי ז'אז'ק פאבייה שהיה חבר במשלחת לחלל בשנת 1996 על המעבורת האמריקאית קולומביה 
במפגש זכו התלמידים להכיר מקרוב ולשמוע את סיפורו האישי והמקצועי של האסטרונאוט.
פאבייה שתף את התלמידים בקורות חייו והדגיש בפניהם כי הדרך שעבר עד שהפך לאסטרונאוט לא הייתה קלה כלל, וכי הדבקות במטרה והרצון העז שלו להגיע לחלל, הם שדחפו אותו קדימה.
במפגש עם פבאייה  למדו התלמידים על חוויית השהיה בחלל, על המחקרים הנערכים בתחנות החלל השונות ועל תופעות פיזיקאליות ייחודיות המתרחשות רק בחלל.
התלמידים היו מרותקים, הביעו התעניינות ושאלו את פאבייה שאלות רבות בנוגע להכשרה שלו כאסטרונאוט ולגבי חוויותיו בחלל. 
הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי :"המפגש המיוחד פתח בפני התלמידים צוהר ונטע בהם שאיפות וחלומות. אנו מאמינים כי ביכולתם של תלמידינו להגשים כל חלום ולהפוך בעזרת השם גם לאסטרונאוטים הישראלים הבאים ".

קרא עוד...

זוכרים את מעיין ז”ל באמי”ת “צמח השדה”

20170124_143047

...

 20170124_143047

במלאת שנה לפטירתה של תלמידת בית הספר אמי"ת "צמח השדה" מעיין הדר ז"ל, נחנכה בבית החינוך גינה לזכרה ביום שלישי האחרון.

בבית החינוך בחרו להנציח את זכרה של מעיין אשר הלכה לעולמה לפני שנה לאחר מחלה קשה בהקמת גינת נוי.

מסבירה דיצה כהן מנהלת בית החינוך: "מעיין הייתה עבור כולנו מודל לצמיחה לכן אך טבעי וברור היה לנו, שאת זיכרה ננציח בהקמת גינה שכל מהותה גדילה וצמיחה".

בהקמת הגינה לזכרה של מעיין ז"ל היו שותפים תלמידים ואנשי צוות, בהדרכת המורה פרח בן לולו. שעות של עבודה מאומצת לאחר שעות העבודה והלימודים הוקדשו להקמת פינת החמד לזכרה.

ביום שלישי האחרון מלאה שנה לפטירתה של תלמידתנו האהובה מעיין ז"ל.

בטקס מרגש נחנכה הגינה השבוע , בהשתתפות צוות החינוך, תלמידי שכבת ו' שחלקם למדו עם מעיין, ועם ובוגרות  ביה"ס תלמידות כיתה ז' בבית החינוך אמי"ת בנות שלמדו עם מעיין בשנה שעברה.

את הטקס פתחה מנהלת בית הספר  דיצה כהן שרגשה את הנוכחים בזכרונות מדמותה המיוחדת של מעיין. לאחר  דברי רב ביה"ס ואמירת פרקי תהילים לזכרה של מעיין הוסר הלוט ונחשף שלט מיוחד, עבודת אומנות של המורה פרח בן לולו .

השלט המיוחד עוצב לפי דמותה של מעיין ז"ל: החל מהמעיין הזורם המרמז על "זרימתה" של מעיין עם האתגרים הלא פשוטים שהחיים הציבו בפניה, העץ הצומח ושולח ענפיו מסביב כמעיין שחשבה על כל אחד ואחד והתאפיינה בעשיית טוב וחסד, וכלה בפסוק המפאר את השלט: "עברי בעמק הבכא מעיין ישיתוהו גם ברכות יעטה מורה".

הבוגרות שלמדו עם מעיין העלו זיכרונות מרגשים ממעיין חברתן וספרו על התחושה שזכות נפלה בחלקן להכיר אותה וללמוד אתה בכיתה אחת.

בהמשך היום, נערך בבית הספר ערב מרגש לעילוי נשמתה של מעיין בהשתתפות צוות החינוך, הורים, חברים ובני המשפחה. במהלך הערב הוקרן סרט לזכרה של מעיין אותו ערכה אחותה, אשר ריגש עד דמעות את כל הנוכחים.

אדווה ביטון, אמא של אדל ז"ל שיתפה את הנוכחים בסיפורה האישי וחיזקה אותם עם האמונה והעוצמות המיוחדות לה.

מנהלת ביה"ס דיצה כהן מסכמת: "אין ספק שכל הנוכחים יצאו מערב זה אחרים ממה שנכנסו אליו. כולנו תפילה שה' הטוב ימשיך להעניק לאדווה המון כוחות לחזק את עם ישראל ויאיר לכולנו רק את הטוב".

20170124_105408

קרא עוד...

הפקת “ניצוצות” של אולפנת אמי”ת נגה

נגה ניצוצות

השבוע נערכה ההפקה המסורתית "ניצוצות" של אולפנת אמי"ת נגה בית שמש ,באולם בצרעה...

נגה ניצוצות

השבוע נערכה ההפקה המסורתית "ניצוצות" של אולפנת אמי"ת נגה בית שמש ,באולם בצרעה.

בהפקה, שהפכה למסורת באולפנה, לוקחות חלק כל תלמידות האולפנה בשותפות מלאה .

השנה , כחלק ממערך חינוכי רחב בנושא 'כבוד למסורת', נבחר המחזה "כנר על הגג" כסיכום הדיאלוג בו עסקו באולפנה בערב הורים ובשעורי מדעי הרוח. כל האולפנה לקחה חלק בתהליך החינוכי שהעלה דילמות, מסרים וחשיבה על החברה והתמודדות העולם היהודי עם אתגרים.

תהליך הפקת המחזה אפשר לכל התלמידות לקחת אחריות ולהתבטא במגוון תחומים: תפאורה, מקהלה, משחק, עוזרות במאית, ועוזרות במה. השכבות הבוגרות לקחו אחריות על הדרכת הריקודים ובחירת המוזיקה של השכבות הצעירות יותר.

התלמידות לקחו חלק  בהכנת תלבושות, אביזרים, סיוע בבימוי וארגון והכנת התפאורה הייחודית תפאורה ייחודית , שהתבססה על ציורו של מארק שאגל המציג את העיירה היהודית עם דמות הכנר המרחף בין העולם היהודי לעולם ההשכלה.

בהופעה עצמה לקחו חלק גם המורות והמחנכות, שהשתתפו בריקוד הפתיחה של המופע יחד עם התלמידות.

איריס אליהו ראשת האולפנה:
 מעבר לתוצר הסופי שהיה איכותי, מקצועי וברמה גבוהה מאד, הושם דגש על התהליך החינוכי שהבנות עברו ועל הוצאת כוחות מן הכוח אל הפועל.  החלק המרגש היה לראות בנות שהביאו את יכולותיהן האומנותיות לכדי ביטוי מעשי והחיבור הנפלא בין השכבות."

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח