מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידי אמי”ת במבצע “הפלאפל של דוגו”

IMG-20170123-WA0008

...

IMG-20170123-WA0008 

תלמידי אמי"ת חברו בשבוע שעבר לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל , המאכל הלאומי של ישראל, כאות לנצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ אשר שמעו את סיפורו של דוגו ואשר מכירים אותו כאיש עדות בארץ ובמסעות לפולין- החליטו לחבור ליוזמה . היו שערכו סעודות פלאפל כיתתיות , היו שהכינו בעצמם פלאפל וחילקו לעוברים ושבים- כאשר כולם מצטלמים עם השלט "עם ישראל חי"- לבקשתו של דוגו.

תלמידות אמי"ת רננים רעננה, למשל,  ערכו מכירת מנות פלאפל בבית הספר כאשר ההכנסות מהמכירה נתרמו לניצולי שואה בעיר רעננה, תלמידי אמי"ת שדרות ערכו פיקניק פלאפל חגיגי ואילו תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד זכו לאכול את מנת הפלאפל שלהם עם דוגו עצמו אשר בחר בפלאפל אשדודי לציון היום המיוחד.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד:

"המפגש עם דוגו , איש בעל תעצומות נפש , הותיר חותם עמוק על התלמידים. לראות ניצול שואה ששרד מהתופת הנוראה וממשיך לחיות באמונה גדולה, העמיק בליבם את האמונה בנצחיותו של עם ישראל בארץ ישראל".

אוריה-דוגו

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי בדרך לחלל

20170122_191502

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות נבחרו להשתתף השנה בפרויקט הדגל של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, בשיתוף התעשייה האווירית ועמותת תעשיידע...

20170122_191502

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות נבחרו להשתתף השנה בפרויקט הדגל של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, בשיתוף התעשייה האווירית ועמותת תעשיידע.

במסגרת התכנית ילמדו התלמידים על מערכות חלליות, יוכשרו לזהות הימצאות של חומרים באדמה בעזרת תמונות לווייניות,  ויוכלו להשפיע על תעשיית החלל הלכה למעשה על ידי סיוע בהכנות לשיגור הלוויין "ונוס", בקיץ 2017 מטעם סוכנות החלל הישראלית וסוכנות החלל הצרפתית.
בעזרת הידע שירכשו בתכנית, יציעו התלמידים ניסויים שהלוויין יעשה בחלל כגון ניסויים שיוכלו לשפר את איכות הסביבה והחקלאות בארץ. במהלך התכנית יפגשו התלמידים בכירים בתעשייה, יצאו לסיורים ולמדידות בשטח, ינתחו תמונות לווייניות וייתכן שאף יוזמנו לצפות בשיגור. בשבועות הקרובים יפגשו התלמידים עם אסטרונאוט מסוכנות חלל בחו"ל וילמדו ממנו על חוויית החקר בחלל.

התלמידים שנבחרו לתכנית שייכים לתכנית המצוינות המדעית של הישיבה בהדרכת הרכזות הפדגוגיות יעל נמט ומיכל ג'ייקוב. התלמידים השתתפו בשנה האחרונה בתכנית חקר ייחודית בשיתוף חברת אלביט, והוזמנו על ידי תעשיידע וסוכנות החלל לקחת חלק בתרומה לחקר החלל הישראלי.

הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי: "אנו שמחים על ההזדמנות יוצאת הדופן המעניקה לתלמידים חוויית למידה מדעית, אקדמאית ומקצועית בגבול הקדמי של התפתחות המדע- מדע החלל".

קרא עוד...

ערב של חיבור בין אמהות ובנות באמי”ת הלל רחובות

20170116_202816

אמהות ותלמידות מסלול בית המדרש בבית החינוך אמי"ת הלל בנות רחובות נהנו השבוע מערב חווייתי ומגבש...

20170116_202816

אמהות ותלמידות מסלול בית המדרש בבית החינוך אמי"ת הלל בנות רחובות נהנו השבוע מערב חווייתי ומגבש.

במהלך הערב, שני בסדרת מפגשי חיבור אם-בת,  השתתפו הבנות ב"קפה דילמה" אשר הביא בפניהן סוגיות שונות הנוגעות לגיל ההתבגרות: הפרעות אכילה, גלישה בטוחה ועוד. במקביל, שמעו האמהות הרצאה מרתקת בנושא 'תקשורת בין הורים למתבגרים' מפי יועצת בי"ס יפעת לב-יונה.

 בחלקו השני של הערב נהנו הבנות והאמהות ביחד מהופעה של תיאטרון פלייבק "פפריקה" בו הן שיתפו בסיפורים אישיים מגיל ההתבגרות שהומחזו על ידי  צוות השחקניות המוכשר.

מירי גיל, מנהלת בית החינוך אמי"ת הלל רחובות מודה לצוות החינוך שעמל על הפקת הערב: "אנו בבית החינוך מאמינים בהעצמת כוחה של המשפחה. היה זה ערב מרגש שלא במהרה ישכח, ערב שישאיר חותם במסלול חייהן של תלמידותינו הצעירות ובחיבור שלהן לאימותיהן "

קרא עוד...

התלמידים סיימו מסע בשבילי הארץ במקום הפיגוע בארמון הנציב

C360_2017-01-13-11-57-55-330

תלמידי בית החינוך אמי"ת איתן מעלה אדומים בחרו לסיים חמשה ימים של מסע שטח מהערבה ועד ירושלים, דווקא בטיילת ארמון הנציב- יומיים לאחר הפיגוע שארע במקום...

C360_2017-01-13-11-57-55-330

תלמידי בית החינוך אמי"ת איתן מעלה אדומים בחרו לסיים חמשה ימים של מסע שטח מהערבה ועד ירושלים, דווקא בטיילת ארמון הנציב- יומיים לאחר הפיגוע שארע במקום.

בבית החינוך החליטו לעבור השנה ממתכונת טיול שנתי סטנדרטי למסע משמעותי של חוויות וערכים כגון ידיעת הארץ, ניווטים, התנדבות, עבודה חקלאית, לינת שטח ובישול עצמי. את את כל המסע תכננו התלמידים בעצמם- החל ממסלולי הטיולים וכלה בבישולי השדה.

בין מסלולים ללינות בשטח מצאו התלמידים זמן להתנדב בבית אבות בבאר שבע ובשדותיו של חקלאי בערבה.

את המסע סיימו התלמידים בטיילת ארמון הנציב. עטופים בדגלי ישראל ובשירת "עם ישראל חי" הם התקבלו על ידי הוריהם שהמתינו להם ליד פינת הזיכרון הזמנית שהוקמה במקום לזכר חללי הפיגוע.

דניאל בארי, מנהל אמי"ת איתן מעלה אדומים, סיכם את המסע: "נושא המסע היה "ופרצת..." היכולת לפרוץ כל גבול. כאן בארמון הנצי"ב אומרים אנו - אין גבול ליכולת ושום דבר לא ינצח אותנו, ננצח כל אויב פנימי או חיצוני. אני מלא רגשי גאווה בתלמידים ובצוות שלנו שהוכיחו שאין גבול ליכולת ".

 

 

קרא עוד...

שיעור מחשבים- עם סבא

?

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד מבלים שעות מול המחשב - יחד עם הדיירים הקשישים בבית האבות הסמוך לישיבה...

?

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד מבלים שעות מול המחשב - יחד עם הדיירים הקשישים בבית האבות הסמוך לישיבה.

תלמידי כתות ט בישיבה מבקרים באופן קבוע בבית הקשיש הסמוך, ובסבלנות רבה מלמדים את הקשישים מיומנויות מחשב בסיסיות במטרה להפוך את המחשב לכלי עזר שימושי בחייהם.

לקשיש המעוניין לשלוח מכתב לנכדו, לדוגמא, יציעו התלמידים ללמוד מההתחלה - איך מדליקים את המחשב, מה זו תוכנת וורד, כיצד מקלידים  ושומרים מסמך ולבסוף כיצד שולחים במייל את המכתב.

התלמידים מנצלים את המפגשים מעל המסך והמקלדת גם לתיעוד סיפור החיים של הקשישים. לא מעט קשישים הם ניצולי שואה אשר שמחים מאוד לאוזן הקשבת שהם מוצאים בתלמידים. הסיפורים המרתקים מוקלדים,  נשמרים ומוענקים לקשישים כחוברת זיכרון אישית.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד: "אין שיעור חינוך גדול ממפגש עם קשישי הדור, האזנה לסיפורי החיים שלהם ולמידה מניסיונם. התלמידים מעניקים שיעור במחשב- ומרוויחים שיעור בחשיבה".

 

קרא עוד...

מקום שני באולימפיאדת הפיזיקה הארצית לתלמיד בית החינוך אמי”ת ב”ש

15894324_1217670241613957_6311550329618308907_n

תלמיד בית החינוך אמי"ת ב"ש (ע"ש וסרמן),  איתי עזריה, זכה במקום השני בתחרות ה'אולימפיזיקה' הארצית של החינוך הממלכתי דתי  שנערכה השבוע במכון לב בירושלים...

15894324_1217670241613957_6311550329618308907_n

תלמיד בית החינוך אמי"ת ב"ש (ע"ש וסרמן),  איתי עזריה, זכה במקום השני בתחרות ה'אולימפיזיקה' הארצית של החינוך הממלכתי דתי  שנערכה השבוע במכון לב בירושלים.

בתחרות השתתפו תלמידים ותלמידות כיתות י"א-י"ב, מעשרות מוסדות הציונות הדתית בכל רחבי הארץ, הניגשים לבחינת הבגרות בפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

מטרת התחרות היא לחזק את המצוינות בקרב תלמידי החמ"ד בכל רחבי הארץ ולעודד אותם לפתח את החשיבה ואת היכולות שלהם, תוך הכוונה ללימודים גבוהים במוסדות להשכלה גבוהה .

במהלך ההכנה לתחרות נחשפו התלמידים להרצאות ופעילויות מגוונות בפיזיקה. שמעו על מסלולי הלימוד האפשריים המשלבים חינוך תורני ברמה גבוהה, ונפגשו סטודנטים ובוגרים של המכון. באחת השיחות דיבר סא"ל בני מילגרום, בוגר אמי"ת בר אילן גוש דן, מרצה בחוג להנדסת אלקטרואופטיקה במכון לב. את האירוע הוביל ד"ר יבגני פרישמן, ראש החוג להנדסת אלקטרוניקה.

איתי עזריה, תלמיד כתה י"ב בתכנית המצוינות נחשון בבית החינוך אמי"ת הרשים את השופטים בתשובותיו המדויקות בשלב הגמר של התחרות, וזכה במקום השני הארצי.

אלישע פלג, מנהל בית החינוך אמי"ת, ברך את איתי על הזכיה: "העיר באר שבע ידועה בעשיה הרבה לקידום התלמידים למצוינות ובעידוד לימודי הסייבר והמחשב. אף אנו מעודדים את תלמידנו להתקדם ולהתפתח בכל התחומים, ביניהם בתחומי המדעים המדויקים. אנו בטוחים כי איתי יוסיף ויעשה חיל בלימודיו".

תלמידי בית החינוך אמי"ת ב"ש משתתפים בתחרויות מדעים ארציות ובינלאומיות רבות וזוכים לשבחים רבים על הישגיהם המחקריים.

ד"ר רחלה תורג'מן, מנחה לפיזיקה של רשת אמי"ת מציינת: "כ -50 תלמידי רשת אמי"ת מכל רחבי הארץ השתתפו בתחרות, תלמידים חדורי מוטיבציה שהתמודדו עם שאלון מאתגר במיוחד."

 

קרא עוד...

תלמיד עם כנפיים

סגן ת

בין מקבלי כנפי טיס בסיום קורס טיס שנערך בשבוע שעבר, היה גם סגן ת', בוגר בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), אשר הזמין את המחנך שלו, דני...

סגן ת

בין מקבלי כנפי טיס בסיום קורס טיס שנערך בשבוע שעבר, היה גם סגן ת', בוגר בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), אשר הזמין את המחנך שלו, דני ניקרטין, לטקס הענקת הכנפים.

סגן ת', תושב ר"ג הזכור בבית החינוך כתלמיד מחונן, המשיך לאחר התיכון לשנה וחצי של לימודים במכינה הקדם צבאית "קשת". במקביל לקורס הטיס הוא השלים לימודי תואר במתמטיקה ומדעי המחשב.

דני ניקרטין, רב ומחנך באמי"ת בר אילן גוש דן, חינך את ת' במשך שלוש שנים בתיכון ושמר עמו על קשר הדוק. ניקרטין הוזמן במהלך הקורס לקחת חלק ב"יום המורה" בו הזמין כל חניך בקורס את המורה אשר השפיע עליו ביותר.

עם סיום הקורס, התרגש ניקרטין לקבל הזמנה להשתתף בטקס הענקת הכנפיים לתלמידו:

"הפגישה עם ת' וחבריו לכתה שבאו לעודד אותו עם קבלת הכנפיים, הייתה מעצימה ומרגשת. ת' וחבריו צועדים בנתיב של צמיחה- אנושית וערכית. אני מברך את גורלי שאפשר לי ללוות אותם לאורך חלק מנתיב זה", אומר ניקרטין.

תומר שופר, מנהל בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן: "אנו גאים בקשר האמיץ שבין ת' תלמידינו לבין מחנכו, הרב דני, שסייע לו לסלול את דרכו למכינה הקד"צ ולקורס הטיס, ומברכים את ת' על הישגיו ועל בחירתו בשירות כה משמעותי".

 

קרא עוד...

המורים מצטיינים? המשפחות זוכות בנופש

20161227_124749-1

רשת החינוך אמי"ת הזמינה כ 250 מורים מצטיינים מכל רחבי הארץ לארבעה ימי חופשת חנוכה באילת  ...

20161227_124749-1
רשת החינוך אמי"ת הזמינה כ 250 מורים מצטיינים מכל רחבי הארץ לארבעה ימי חופשת חנוכה באילת  .

סך הכל מעל 1100 מורים ומורות  ובני משפחותיהם.

דמי החנוכה המיוחדים הם חלק מתכנית תגמול שממריצה מורים, מחנכים ומנהלים לתת יותר עבור התלמידים ומקדמת את החינוך בישראל.

שווה להיות בן משפחה של מורה מצטיין ברשת אמי"ת, מאתים וחמישים מורים מצטיינים זכו לצאת לנופש חנוכה עם בני משפחותיהם בבתי מלון באילת כהוקרה על עשייתם החינוכית. ברשת  אמי"ת החליטו להוקיר  את המורים על השקעה יוצאת דופן  במהלך השנים.

את המורים המצטיינים בחרו מנהלי בתי החינוך של אמי"ת ברחבי הארץ, וכן צוותי החינוך וההוראה בכל בית חינוך,  על פי קריטריונים ויעדים שהציבו לעצמם ולבית הספר. הזוכים הם מי שהביאו את תלמידיהם להישגים לימודיים וחינוכיים יוצאים מן הכלל.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת, הסביר כי "אנחנו מאמינים כי מצוינות ראויה לתגמול וכי מורה טוב צריך לזכות להערכה ולעידוד. מורה מוערך הוא מורה טוב יותר שימשיך להשקיע בתלמידים ובבית החינוך ומערכת החינוך תצא נשכרת מהוקרה ראויה".

"זהו רק צעד קטן בתוך מכלול של צעדים להעצמת המורים, שהם  האנשים החשובים ביותר בבתי הספר, הם העומדים מול התלמידים בכיתה והם הצריכים להוליך אותם להצלחה ולמיצוי עצמי. החברה הישראלית חייבת למורים חוב עצום על בחירתם בכיתה. רשת אמי"ת כיום שמה את המורים במרכז ומובילה את תהליך הגוגיה ההופך את המורים ממלמדים ללומדים וממעבירי ידע למעוררי למידה בכיתה תוך בניית קהילה חינוכית לומדת"

"הנופש הוא גם הזדמנות להחשף לעשיה החינוכית העניפה של מורים עמיתים מכל רחבי הארץ. כשמורה מירוחם יושב ליד מורה מחצור בבית המדרש בלימוד משותף  הם יכולים להכיר אחד לשני כיווני חשיבה ועשיה ייחודית שמבטאת את בתי הספר השונים".   

במהלך החופש המשותף המורים ובני משפחותיהם ישתתפו בטיולים מודרכים, בשיעורים מיוחדים לחנוכה, במופעי מוזיקה ובידור לכל המשפחה. שיא השבוע יהיה הטקס המרכזי בו יזכו המורים לתעודת הוקרה ולתודה אישית ממנכ"ל הרשת.

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח