מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מסע הג’יפים של תלמידי תכנית “ניצוצות” באמי”ת דביר בית שמש

previous arrow

תלמידי אמי"ת דביר בכיתות ט'-י"א משתתפים בכל יום שישי בתכנית "ניצוצות", החושפת את התלמידים לאנשים "עם ניצוץ בעיניים", מתחומים מגוונים ושונים. התלמידים בוחרים  לאיזו קבוצת 'ניצוץ' להשתייך ע"פ התחומים האהובים...

תלמידי אמי"ת דביר בכיתות ט'-י"א משתתפים בכל יום שישי בתכנית "ניצוצות", החושפת את התלמידים לאנשים "עם ניצוץ בעיניים", מתחומים מגוונים ושונים. התלמידים בוחרים  לאיזו קבוצת 'ניצוץ' להשתייך ע"פ התחומים האהובים עליהם, או כאלו שנראים להם מעניינים ומרחיבי אופקים. לומדים מה נדרש לכל מקצוע ותחום, כיצד מימשו 'הניצוצאים' את חלומם, ואף מתנסים בשטח.

במשך שני מפגשים, שהתקיימו בחודש האחרון, למדה קבוצת תלמידים על המושג "ג'יפאות"- אהבת הארץ, חברות, התנדבות, יחידות חילוץ וסיירות.

ביום שישי האחרון יצאה קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר לטיול ג'יפים ב"דרך הפטרולים" - מ'זוהרים' ועד עמק האלה.

שיירת הג'יפים חצתה גבעות מוריקות, עצרה לצד כרכומים וסתווניות, התלמידים למדו להבחין בין סוגי הג'יפים השונים, מערכות הקשר, אופן התחזוקה והציוד הנלווה לפעילויות הכרוכות בשטח.

לקינוח בקבר השייח' ליד תל שכה, נשלפו ערכות הקפה וגם תה צמחים לא נפקד מקומו. בתצפית ובדיון הסוער שהתפתח נקשרו החייל היורה בחברון, הרועה הזקן משיירת הל"ה והערך "טוהר הנשק".

אחד התלמידים סיכם את הסיור: "נראה כאילו רק טיילנו, אבל בעצם למדנו המון בטיול הזה: למדנו על האזור בו אנחנו גרים, למדנו קצת תנ"ך וקצת היסטוריה, ובעיקר למדנו מכך שהיינו כמה שעות עם נהגי הג'יפים המדהימים, שלמרות שהם מבוגרים התנהגו כאילו הם ממש חברים שלנו".

והמורה אלי, שהתעקש ומצא נרקיסים שהזדרזו לפרוח, אמר: "אלה היו שלוש וחצי שעות של עונג צרוף. המתנדבים השקיעו במסלול משמעותי שיש בו אתגרי עבירות וגם נוף מדהים, מורשת והסטוריה, שכונות חדשות בצד עתיקות. סיור כזה עם אנשים כאלה, אי אפשר לקנות בכסף, ואי אפשר לשכוח".

previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...

רוכבים על סוסים באמי”ת דביר

previous arrow

לא כל תלמיד זוכה לצאת לטיול רכיבה מרהיב במסגרת בית הספר...

לא כל תלמיד זוכה לצאת לטיול רכיבה מרהיב במסגרת בית הספר.

קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר זכתה לחוויה מיוחדת ביום שישי האחרון.

במסגרת פרויקט ניצוצות, השתתפה קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר בסדנה שעסקה ברכיבה על סוסים. רוני נווה, בכיר בסוכנות ביטוח ממרכז הארץ, אוהב מאוד לרכב על סוסים. התחביב הזה הוא חלק בלתי נפרד מחייו של רוני מאז היה נער, ובחודש האחרון הוא חלק אותו עם תלמידי אמי"ת דביר. רוני סיפר לתלמידים כיצד הרכיבה השתלבה בחייו, וכיצד היום הוא מתנדב עם הסוסה שלו במשמר הגבול ביחידת הפרשים.

שיאם השל המפגשים היה ביום שישי האחרון, כאשר רוני הגיע עם חבר, שגם הוא רוכב מנוסה, וביחד הם יצאו עם קבוצת התלמידים מאמי"ת דביר לרכיבה בחוות רטורנו.

קבוצת הרוכבים טיילה באזור, טיפסה על הרים וירדה בגאיות, במזג אוויר מדהים שהאיר להם פנים, אחרי הגשמים של אמצע השבוע ולפני הגשמים שהתחילו ביום שישי בצהרים ונמשכו בשבת.

"היה ממש כיף ומלמד. עכשיו אנחנו מחפשים חווה בה נוכל להמשיך לרכב" סיכם אחד התלמידים, וחברו הוסיף: "למדנו על סוסים, ונהנינו ברכיבה. היה כיף".

מנהל בית הספר, ד"ר צחי לב-רן: "העובדה שהתלמידים רואים אנשים מגוונים שיש משהו בחיים שלהם שהם מאוד אוהבים ומצליחים לממש אותו, היא הדבר החשוב ביותר בעיני בפרויקט ניצוצות. פחות חשוב מהו הדבר: רכיבה על סוסים, ניהול פרויקט בהיי טק, משפטים, מנהיגות, פיסול בזכוכית, קאוצ'ינג, ג'יפאות או כל דבר אחר. העיקר – היכולת לחלום רחוק, ולהגשים את החלום"

previous arrow
next arrow
Slider
 
קרא עוד...

מאור עקיבא להוליווד

תמונה מערב הגמר

סרטם של תלמידי מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא ישתתף בתחרות בינלאומית בהוליוו...

תמונה מערב הגמר
סרטם של תלמידי מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא ישתתף בתחרות בינלאומית בהוליווד

מסך שחור

תלמידי קריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא שוב בדרך לשטיח האדום:

סרטם של תלמידי מגמת קולנוע ותקשורת נבחר להשתתף בתחרות הבינלאומית לסרטי תלמידים, שתיערך בהוליווד בדצמבר הקרוב.

זו השנה החמישית שתלמידי המגמה משתתפים בתחרות הבינלאומית, בה משתתפים 85 סרטים מרחבי העולם.

הסרט שעלה לגמר העולמי הוא  "מסך שחור", המספר על שוטר בעל משפחה החוטף את רוצח סבו לאחר שהמשטרה סגרה את תיק החקירה בעניינו. בדרך לנקום את מות סבו הוא מאבד את כל היקר לו בחיים.

הסרט הופק על ידי תלמידי המגמה מור כרמל, דורן מלכה ואלירן זנטי . בין השחקנים-  מורים בקריית החינוך.

בנוסף לתחרות הבינלאומית בהוליווד נבחר הסרט גם לגמר תחרות סרטי התלמידים האירופאית בספרד, ולפסטיבל הרצליה לסרטי תלמידים ונוער.

תלמידי מגמת התקשורת והקולנוע בקריית החינוך אמי"ת עתידים זכו כבר פעמיים במקום הראשון בפסטיבל היוקרתי בהוליווד ובפרסים נוספים בפסטיבל הסרטים בחיפה, תחרות הסרטים הדוקומנטריים דוק אביב ועוד.

במגמה לומדים כ150 תלמידים מכיתות י' עד יב'. במסגרת שירותם הצבאי משרתים בוגרי המגמה ביחידות ההסרטה השונות של צה"ל, וחלקם אף ממשיכים ללימודים אקדמאיים בתחום.

ארז מעודה, מרכז מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך: "העלייה לגמר מעידה על הרצינות והרצון להצלחה של תלמידי המגמה לצד העבודה המסורה של צוות המורים.אני בטוח שהסרט ייצג את בית הספר ואת ישראל בכבוד.

"חלומו של כל איש קולנוע ששמו יתנוסס יום אחד ברחובות הוליווד ותלמידי המגמה שלנו עושים זאת כבר בגיל צעיר ואין זה מובן מאליו. בית הספר ימשיך להוביל את תלמידיו להישגים והצלחה גם בקצה השני של העולם ואני בטוחה שגם השנה, נחזור עם פרס", סיכמה מנכלי"ת קריית החינוך אתי לרדו.

 

קרדיט: אמי"ת עתידים אור עקיבא

קרא עוד...

מאות לקחו חלק בערב הוקרה לפצועי צה”ל נערך בישיבת אמי”ת אלירז פ”ת

????????????????????????????????????

תא"ל רסאן עליאן לתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בערב הוקרה לפצועי צה"ל: "בית החינוך שלכם קרוי על שם גיבור ישראל שנפל-זיכרו תמיד את הגיבורים החיים...

????????????????????????????????????
תא"ל רסאן עליאן לתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בערב הוקרה לפצועי צה"ל: "בית החינוך שלכם קרוי על שם גיבור ישראל שנפל-זיכרו תמיד את הגיבורים החיים"

מאות השתתפו בערב הוקרה מרשים לפצועי צה"ל שנערך השבוע (א) בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת, במעמד תא"ל רסאן עליאן- קצין חי"ר וצנחנים ראשי.

בערב, אותו יזמו  חברי מועצת התלמידים והרכזת החברתית בישיבה שגית אלמליח,  לקחו חלק תא"ל רסאן עליאן, ראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן, סגנו ומ"מ איציק דיעי וחבר מועצת העיר- רמי גרינברג.

תא"ל רסאן עליאן, פתח את הערב . הוא שיתף את הקהל בסיפור לחימתו ופציעתו במבצע צוק איתן וקרא לתלמידים להמשיך את הרוח הגדולה של ערב ההוקרה המיוחד ולקחת עליהם את משימת ליווי הפצועים בשגרת החיים : "הישיבה שלכם קרויה על שם גיבור ישראל רב סרן אלירז פרץ הי"ד שהקריב את חייו למענינו. על כולנו לזכור את הגיבורים החיים- פצועי צה"ל הם גיבורים אמיתיים לא פחות, גבורתם באה לידי ביטוי בהתמודדות יום יומית, פיזית ומנטלית".

הערב נחתם בשיחתו המרגשת של עשהאל שבו, שנפצע בפיגוע טרור בביתו שביישוב איתמר לפני 14 שנה, איבד את רגלו הימנית , את אמו ושלושת אחיו. שבו שוחח עם התלמידים על דרך ההתמודדויות  שלו עם הקשיים, התגברות על מכשולים, פרופורציות לחיים ואף נתן טיפים להצלחה. הדגיש בפני התלמידים את הכוחות הנסתרים הקיימים בכל אדם ודוחפים אותו קדימה.

את האולם מילאו מפה לפה מאות בני נוער- תלמידי הישיבה וחברי תנועות הנוער השונות בעיר.

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה למועצת התלמידים ולרכזת החברתית שגית אלמליח על הפקת הערב המרגש.

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

 

קרא עוד...

השר הרב והגז

שטייניץ

שר האנרגיה יובל שטייניץ הגיע השבוע לישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה, רעננה, ושטח בפני התלמידים את משנתו בנוגע למתווה הגז אותו הוא מוביל...

שטייניץ
שר האנרגיה יובל שטייניץ הגיע השבוע לישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה, רעננה, ושטח בפני התלמידים את משנתו בנוגע למתווה הגז אותו הוא מוביל.

המפגש נערך במסגרת בית מדרש ציבורי המתקיים בישיבה מדי יום שישי, בו נידונות סוגיות ציבוריות שונות והשקתן לעולם התורה. זאת לאחר מכתב פומבי שפירסם ראש הישיבה, הרב יובל שרלו תוך התנגדות למתווה הגז והרצאה של הכלכלן ארז צדוק המתנגד למתווה הגז בפני התלמידים. השר שטייניץ ששמע על כך, ביקש לקבל אף הוא את הבמה להסביר את עמדתו בבית המדרש הציבורי ולהגן על מתווה הגז על פי ראותו.

התלמידים הציבו בפני השר שטייניץ שאלות נוקבות בנוגע לכדאיות הכלכלית והחברתית של מתווה הגז. השר ענה על פי תפישתו את הנושא והוסיף : " התקיפו אותי בשל מתווה הגז משני הצדדים- מצד הטייקונים כשהעליתי את המסים שלהם בתור שר אוצר, ומצד מתנגדי המתווה בתור שר האנרגיה .אבל אני לא מתכוון להיכנע . זה לא ויכוח- זוהי הפחדה".

הרב שרלו הודה לשר על הקדשת הזמן להסביר את הנושא בפני התלמידים :"אני מאמין כי על מנת לברר נושא חברתי, כלכלי או תורני לעומקו יש להאזין היטב לכל הקולות המושמעים בנושא ולא להסתפק בתמונה חד מימדית".

 

קרא עוד...

חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמי”ת כפר גנים

20161218_115323

מזכ"ל מפלגת העבודה לשעבר , חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמית כפר גנים...

20161218_115323

מזכ"ל מפלגת העבודה לשעבר , חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמית כפר גנים:

"אני מחובר למקורות ולהבטחות התנ"ך על גבולות הארץ - אך במציאות היום גבולות ההבטחה אינן ריאליות".

"אני גם מאמין בביאת המשיח אולם לא עומד בחלון ומחכה לו שיבוא אלא עושה פעולות אקטיביות כדי לקרב את השלום"
במסגרת תוכנית הכרות עם דמויות מפתח המשפיעות על הציבוריות הישראלית נפגשו תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת עם ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, מבכירי מפלגת העבודה המתכוון להגיש מועמדות לעמוד בראשה.

כבל הפתיע את התלמידים וסיפר להם שהוא בוגר המדרשייה ואף התקבל לישיבת הר עציון אולם בחר ללכת לישיבת הנגב בנתיבות. כבל הגדיר את עצמו כיהודי מאמין המחובר לשורשים ולתנ"ך.

איתן כבל דיבר על אחדות העם ועל הרצון לשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית. כבל לא הסתיר את דעותיו הפוליטיות בדבר נסיגה לגושי התיישבות ומוכנות לוויתורים טריטוריאליים. מצד שני הדגיש את העובדה כי הוא מאמין בתנ"ך ובגבולות הארץ המובטחת רק ש"היום הדבר אינו ריאלי" כדבריו.

דבריו של כבל עוררו ויכוח ושאלות נוקבות מצד התלמידים בנושאים כגון : כיצד עושים שלום עם אויבים? הקווים האדומים , מינויו של הרב אייל קרים לרבצ"ר , סוגיית עיתון ישראל היום ועוד.

איתן כבל שיבח את תלמידי הישיבה על העומק על הסקרנות ועל השאלות הנוקבות ששאלו יחד עם זאת הדגיש : "אין לנו פריווילגיה לפילוג בעם למרות הדעות השונות".

 הרב חגי גרוס ראש הישיבה סיכם את הביקור  והדגיש בפני התלמידים את נקודות החיבור שעלו בשיחה עם ח"כ כבל: " הסכמנו על חשיבות האחדות למרות חילוקי הדעות, ההבנה כי הזכות שלנו על ארץ ישראל שואבת את עוצמתה מהמקורות ומהתנ"ך והשלישית כי גם אנשי השמאל החולקים על התפיסה שלנו עושים זאת מתוך אהבת העם והארץ.

 

קרא עוד...

מחזירים אהבה ואור לקשישים

כרמיאל- מחזירים אהבה

במסגרת פרוייקט "מחזירים אהבה" לבני הגיל השלישי בשיתוף עמותת מטב, אימצו אמי"ת כרמיאל את קשישי העיר...

כרמיאל- מחזירים אהבה
במסגרת פרוייקט "מחזירים אהבה" לבני הגיל השלישי בשיתוף עמותת מטב, אימצו אמי"ת כרמיאל את קשישי העיר.

בסיוע מטפלות עמותת מטב, הגיעו עשרות קשישים לביקור בבית החינוך, שם ערכו לכבודם קבלת פנים מיוחדת במינה. התלמידות הכינו ארוחת בוקר חגיגית וקישטו את בית החינוך לכבודם של האורחים. במהלך הסעודה המשותפת הביעו התלמידות עניין במוצאם וסיפור חייהם של הקשישים, ונהנו ביחד ממשחקי טריויה בנושא ארץ ישראל. מפגש מרגש במיוחד היה בין אחת הקשישות , מורה לאנגלית בצעירותה, והמורה לאנגלית של בית החינוך שהתרגשה לגלות את מורתה הותיקה.

התלמידות והאורחים המבוגרים קבעו להיפגש בשנית במהלך חג החנוכה- והפעם להדלקת נרות חג בביתם של הקשישים.

מנהל בית החינוך גאי דקל : "אנו רואים חשיבות רבה בפעילות בין דורית שנותנת כבוד רב לדור האבות והאמהות ומשאירה רושם רב על על דור הבנים והבנות .

מרגש לראות את שיתוף הפעולה, ההתגייסות וההשתתפות של התלמידים

וכן את המהירות הרבה בה נוצרים קשרים של שיח המגשרים על פערי הדורות"

 

קרא עוד...

בר מצווה על גלגלים- של חסד

קפלן

גיל קפלן תלמיד כיתה ז' באמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, ואחותו הצעירה ממנו בשנה , נעה , תלמידת כתה ו בביה"ס אמי"ת נעם - חגגו לאחרונה בר ובת מצווה...

קפלן
גיל קפלן תלמיד כיתה ז' באמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, ואחותו הצעירה ממנו בשנה , נעה , תלמידת כתה ו בביה"ס אמי"ת נעם - חגגו לאחרונה בר ובת מצווה משותפים. לרגל המאורע החליטו השניים לתרום את כל המתנות שקיבלו –למטרה טובה.

גיל ונעה בחרו להשקיע את כספי המתנות ברכישת אופנוע לחובש מארגון 'איחוד הצלה'- ארגון מתנדבים להצלת חיים המאחד אנשי רפואת חירום מכל הארץ. מטרת אנשי הארגון היא להעניק טיפול רפואי לחולה או פצוע עוד לפני הגעת אמבולנס למקום. במקרה חירום רפואי מזניק מוקד איחוד הצלה באמצעות תוכנת GPS את החובשים, הפרמדיקים והרופאים הקרובים ביותר למקום האירוע.

הוריהם של גיל ונעה  שמחו לסייע ולאחר שיצרו קשר עם הארגון, נבחר החובש מקס אנהנג לקבל את האופנוע.

יחד עם מחנך הכתה של גיל, הרב טל הראל, ארגנה משפחת קפלן ארוחת בוקר חגיגית באמי"ת מדעי עבור כל ילדי הכתה ,במהלכה הועבר האופנוע בטקס מרגש לידי מקס החובש, שהודה לגיל והזכיר לתלמידים כי :"כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא".

גיל קפלן מסביר :" אחותי ואני בחרנו לתרום את כספי הבר מצווה שלנו ל"הצלה", כיוון שאנחנו מרגישים שזה יותר חשוב לעזור לאנשים אחרים, במיוחד כאלו שצריכים עזרה, מאשר לעשות מסיבה גדולה לעצמינו".

אחותו נעה מוסיפה: "רצינו לעשות מעשה שיהיה יעיל לאורך זמן ושיוכל לעזור לכמה שיותר אנשים- ובחרנו בארגון 'איחוד הצלה'".

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי :" אנו מודים לגיל, נעה ובני משפחתם אשר שיתפו את כולנו בבית החינוך בשמחה אמיתית של מצווה- נתינה מכל הלב למען הזולת".


previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח