מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

“אבן העזר” מכירים תודה ללוחמי האש

במסגרת קידום היעד "מעורבות ויזמות חברתית" פעלה מועצת הקהל מול כיתות ביה"ס ואספה מכתבי תודה וברכה לכבאים האמיצים...

במסגרת קידום היעד "מעורבות ויזמות חברתית" פעלה מועצת הקהל מול כיתות ביה"ס ואספה מכתבי תודה וברכה לכבאים האמיצים.

 מועצת הקהל פעלה סביב מטרת החמ"ד "בין אדם לזולתו" והכירה תודה בשם כל בית הספר לכבאי מטה יהודה.

בנוסף למכתבי התודה נאספו ממתקים ואריזות שי מפנקות לכבאים.

 יישר כח למועצת הקהל בי"ס ממ"ד "אבן העזר".

צוות לוחמי אש מתחנת כיבוי בית שמש הגיעו לבית ספרינו ושיתפו את התלמידים במידע אודות שליחותם.

ותלמידי מועצת תלמידים העניקו להם תשורה שהכינו.

previous arrow
next arrow
Slider
 
קרא עוד...

למרות הרוח – בגלל הרוח: אמי”ת דביר מעמיקים את הקשר לבית שמש

image1

ביום חמישי האחרון השתוללו ברחבי הארץ רוחות חזקות ביותר. רוחות אלו אפשרו לאויבינו להדליק אש ולגרום לשריפות ענק בצפון הארץ ועד מרכזה...

ביום חמישי האחרון השתוללו ברחבי הארץ רוחות חזקות ביותר. רוחות אלו אפשרו לאויבינו להדליק אש ולגרום לשריפות ענק בצפון הארץ ועד מרכזה.

אבל תלמידי י"א, י"ב מאמי"ת דביר לא נרתעו מהרוחות וממזג האוויר הקשה, ויצאו כמתוכנן להשתתף בחפירות בתל בית-שמש.

התלמידים קיבלו סקירה מקיפה ממנהל האתר והצטרפו אל אנשי רשות העתיקות לחפירות באתר. במהלך החפירות נמצאו חלקי חרסים וממצאים נוספים, חלקם, כנראה מתקופת המקרא וחלקם מתקופות מאוחרות יותר בהן הייתה התיישבות בתל.

הרוחות העיפו הרבה מאוד אבק וחול לעיניים והקשו על החפירה, אבל התלמידים לא עצרו, והמשיכו לחפור ולסייע לחופרים.

חלק מהתלמידים הבטיחו לחזור בחופשת החנוכה ולהמשיך לחפור.

בסיום החפירות סיכם מנהל בית הספר, ד"ר צחי לב-רן: "יש אנשים במדינת ישראל שמנצלים את הרוח כדי לשרוף את הארץ, אבל אנחנו, תלמידי אמי"ת דביר והצוות, חופרים בארץ למרות הרוח. מי שמאמין ומרגיש שהארץ הזו שלו – חופר בה כדי להגיע אל השורשים ואל הממצאים החשובים מן העבר, גם כאשר הרוח מקשה, וגם כאשר תנאי מזג האוויר אינם נוחים. זוהי רוח אמי"ת דביר. זוהי הרוח האמתית של עם ישראל".

image1 image2

קרא עוד...

” מחזירים אהבה” בבית החינוך אמית כרמיאל

השבוע ביום א  כו'  חשון בשעות הבוקר, הגיעו לבית חינוך אמית כרמיא...

השבוע ביום א  כו'  חשון בשעות הבוקר, הגיעו לבית חינוך אמית כרמיאל

חבורה "צעירה ברוחה" אשר עברה מזמן את גיל 70,

במסגרת "מחזירים אהבה". תלמידות י"א התכוננו והתרגשו לקראת הפגישה

והלכו לקבל את פניהם בפתח בית החינוך. הבנות הכינו עבורם את ארוחת הבוקר ואכלו איתם בצוותא תוך שיח והתעניינות הן בארץ מוצאם, חייהם, מקצועם ועוד

ניכר היה כי נוצר קשר חם ביניהם

הבנות הקשיבו, התרגשו, חיבקו ונהנו מחוכמת חייהם

ורצו לשמוע עוד על עברם העשיר.

אחת מנשות הקבוצה סיפרה בשפתה (רוסית) כמובן עם תרגום

על חייה כמורה לאנגלית ואח"כ הסתבר שהייתה מורה של אחת מהמורות  לאנגלית בבית החינוך,

המפגש בניהן היה מרגש מאוד .

היא סיפרה על אירועים חשובים שהשפיעו על חייה הקשורים הן ליהדות והן לארץ ישראל.ועודדה את הבנות להאמין בעצמן ובדרך שהן מנתבות לעצמן.

תלמיד  מכיתה י"א הנעים לנו בכינורו

הבנות ארגנו משחקי טריוויה ובינגו בנושאים הקשורים לחיים בארץ,

וקינחנו בשירי ארץ ישראל.

מנהל בית החינוך גאי דקל ברך את הבאים

ואמר: "אנו רואים חשיבות רבה בפעילות בין דורית שנותנת כבוד רב

לדור האבות ומשאירה רושם רב על על דור הבנים.

מרגש לראות את שיתוף הפעולה, ההתגייסות וההשתתפות של התלמידים

וכן את המהירות הרבה בה נוצרים קשרים של שיח המגשרים על פערי הדורות"

קרא עוד...

התלמידים פנו לטראמפ: “עזור להחזיר את הדר ואת אורון הביתה”

את המכתב ששלחו השבוע לנשיא הנבחר תלמידי בי"ס אמי"ת במודיעין (ע"ש סתקר), הקריאו רפי כהן  וגדעון טוביאס תלמידי כיתה י'  בפתח מירוץ עוז וענווה שנערך בסוף השבוע (ו')בפארק ענבה במודיעין...

את המכתב ששלחו השבוע לנשיא הנבחר תלמידי בי"ס אמי"ת במודיעין (ע"ש סתקר), הקריאו רפי כהן  וגדעון טוביאס תלמידי כיתה י'  בפתח מירוץ עוז וענווה שנערך בסוף השבוע (ו')בפארק ענבה במודיעין לזכרו של הדר גולדין.

רפי כהן מסביר : "חשבנו איך ניתן לעורר את המדינה ואת העולם להחזיר את הדר ואת אורון הביתה והנשיא הנבחר יכול לפעול ולקדם את הנושא" .

במכתב פנו הנערים לטראמפ וכתבו : "הבטחת להחזיר את ארה"ב לימיה הגדולים. ארה"ב הינה מעצמה עולמית, אם הממשל האמריקאי רק ירצה, יש לו בוודאי מנופים רבים להשפיע על מחבלי החמאס בעזה ולהבהיר להם כי כדאי יהיה להם להשיב את חיילינו הביתה".

הרב איתמר חייקין, המנהל שהיה גם מחנכו ומנהלו של הדר בביה"ס אמי"ת המדעי ברעננה:

"אנו מחנכים את תלמידינו לערבות הדדית בחברה הישראלית, לחשיבה רחבה  ולמנהיגות. פנייתם של התלמידים לנשיא ארה"ב הנבחר מהווה דוגמא  לתחושת החיבור העז שחשים התלמידים עם דמותם של הדר גולדין ואורון שאול, והמחויבות שהם חשים לעשות כל שביכולתם להשיבם לקבר ישראל".

במירוץ ,יוזמת בי"ס אמי"ת מודיעין ,השתתפו בני המשפחה ומאות בני נוער ממודיעין. אביו של הדר, ד"ר שמחה גולדין אמר כי לכל רץ יש את הנקודה שבה הוא עלול להישבר אך אנחנו לא נפסיק לרוץ עד שנצליח להחזיר את הדר הביתה"

הרב איתמר חייקין: " בחרנו בביה"ס לחנך את הבנים לאור דמותו המיוחדת של הדר. זו השנה השלישית בה פועל בביה"ס בית מדרש "עוז וענווה" לזכרו של הדר, בו  לומדים בחברותא ומתוך בחירה תלמידים בוגרים עם צעירים. השם "עוז וענווה" לקוח מצמד מילים אותם רקם על רצועת הנשק שלו ומבטאים את האומץ להיאבק על ערכים בעוז ונחישות יחד עם ענוות אמת. השנה החלטנו להוסיף נדבך נוסף בדמות מרוץ עוז וענוה ה1".

במירוץ השתתפו למעלה מחמש מאות איש שרצו למרחקים של  1.5- 4.5 ק"מ


previous arrow
next arrow
Slider

בתמונות:  שמחה וצור גולדין , המירוץ

קרא עוד...

כן או לא לארגון הלח”י? התלמידים בעקבות מורשת יצחק שמיר

IMG-20161114-WA0001

תלמידי כתות ז' בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה יצאו למסע לימודי בעקבות מורשתו של יצחק שמיר ז"ל, כחלק מתכנית "להיות גדולים"- הכנה ערכית לבר מצווה...

תלמידי כתות ז' בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה יצאו למסע לימודי בעקבות מורשתו של יצחק שמיר ז"ל, כחלק מתכנית "להיות גדולים"- הכנה ערכית לבר מצווה.

במהלך המסע , ביקרו הנערים באתרים שונים בתל אביב המהווים חלק מסיפור חייו ופועלו של יצחק שמיר. במוזיאון על שם יאיר שטרן הם נפגשו עם ביתו וכלתו של רוה"מ המנוח שסיפרו עליו מזווית אישית.

לאורך המסלול , פנו אל התלמידים שחקני רחוב המחופשים ללוחמי לח"י, וניסו לגייס אותם ב"חשאיות" לשורות הארגון. בדיון ער שהתפתח, חיוו התלמידים את דעתם בנושא המורכב של שיתוף פעולה לעומת לחימה בבריטים ששלטו באותם ימים בארץ ישראל.

התלמידים, שניצלו את הביקור בעיר הגדולה גם לעשיית חסד, הגיעו לבית החולים איכילוב וחלקו כרטיסי ברכה וממתקים במחלקות השונות .

לדברי הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון : "המסע בעקבות דמותו של יצחק שמיר ותרומתו למדינה, הוא חלק מתוך 'מסע בר-מצווה', המקשר אותם למורשת ישראל ולקבלת התורה כדרך חיים."

IMG-20161114-WA0001

קרא עוד...

חוקרים באמי”ת דביר – קנאביס רפואי טוב ליהודים?

image1 (3)

במסגרת פרויקט ניצוצות עסקו קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר בנושא הקנביס הרפואי. התלמידים נפגשו פעמיים עם רחלי אוריאל, נטורופטית ומטפלת ברפואה סינית שחשפה את התלמידים לשאלות הגדולות סביב הקנאביס: האם זו...

במסגרת פרויקט ניצוצות עסקו קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר בנושא הקנביס הרפואי. התלמידים נפגשו פעמיים עם רחלי אוריאל, נטורופטית ומטפלת ברפואה סינית שחשפה את התלמידים לשאלות הגדולות סביב הקנאביס: האם זו תרופה או סם? מדוע זה אסור ולמי מותר להשתמש בו? האם הוא רק משכך כאבים או גם מרפא מחלות?

ביום שישי האחרון נסעו התלמידים לכפר-סבא למפגש עם חברת הכנסת שרין השכל. חברת הכנסת השכל היא יושבת ראש השדולה למען קנאביס רפואי בכנסת, והיא הסבירה לתלמידים את המהלכים שהיא עושה, את המורכבות ואת האתגרים העומדים בפני מחוקק כאשר הוא מעוניין להיטיב עם הציבור ולהימנע מגרימת נזק לאחרים שעלולים לנצל את הקנאביס לצרכים שליליים.

אחד התלמידים סיכם את המפגש: "התחום מעניין באופן כללי, והפגישה עם חברת הכנסת מרחיבה אופקים ומרתקת".

image1 (3)

קרא עוד...

שבע מדליות לתלמידי ישיבת אמי”ת נחשון בתחרות מרוצי השדה העירונית

נחשון מירוצי שדה

נבחרות ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, גרפו שבע מדליות בתחרות מרוצי השדה העירונית השנתית ובלטו בין שאר המתמודדים ...

נחשון מירוצי שדה
נבחרות ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, גרפו שבע מדליות בתחרות מרוצי השדה העירונית השנתית ובלטו בין שאר המתמודדים .

תחרות מרוצי שדה , בהובלת מחלקת הספורט של עיריית בית שמש, מתקיימת מדי שנה בגן האקליפטוס בבית שמש ,ומשתתפים בה תלמידי בתי ספר יסודיים חט"ב וחט"ע מבית שמש והסביבה.

התחרות , המתקיימת ב2 ק"מ של שטח חקלאי, היא אישית וקבוצתית , בין 3 שכבות גיל כאשר כל בית ספר שולח עד 6 נבחרים לכל שכבת גיל.

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון, בהובלת המורה לספורט אייל אלשייך, בלטו הן בהישגים במרוץ והן ברוח הספורטיבית שהפגינו.

בתחרות האישית זכו במדליות אישיות שלושת המקומות הראשונים בשכבת גיל ז-ח : נועם באום במדליית זהב, גדעון רביב במדליית כסף ודן ברנט במדליית ארד. בשכבת ט- י זכה זיו מושקין במדליית כסף.

התלמידים זכו גם ב3 גביעים קבוצתיים: ז- ח מקום ראשון, ט- י מקום ראשון, יא- יב מקום שני.הנבחרת הקבוצתית של תלמידי יא-יב הרשימה את הקהל בנחישותה להתמיד ואף לנצח למרות נחיתות מספרית (רק ארבעה משתתפים במקום ששה).

סגן ראש העיר , מאיר בלעיש ,שנכח בטקס חלוקת הגביעים והמדליות התפעל ממתחרי ישיבת אמי"ת נחשון ובדבריו ציין אותם לשבח ואמר כי הם "מככבים בתחרות השנה".

הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה:"אנו גאים בתלמידינו על ההישגים והמדליות, ואף יותר מכך על הנחישות והרוח הספורטיבית והחברית אותה הפגינו במהלך התחרות כולה".

IMG-20161108-WA0009 (1)

 
 
קרא עוד...

לראשונה בפריים טיים: סדרה על המורים בישראל

אחרי הצלצול

הקרנת בכורה חגיגית לסדרה התיעודית החדשה של ערוץ 10 "אחרי הצלצול", בבימויה של אורנה בן דור, נערכה השבוע בבית הספר לאומנויות בתל אביב...

הקרנת בכורה חגיגית לסדרה התיעודית החדשה של ערוץ 10 "אחרי הצלצול", בבימויה של אורנה בן דור, נערכה השבוע בבית הספר לאומנויות בתל אביב.

בסדרה עוקבת בן דור אחר ששה מורים בבתי ספר שונים ברחבי הארץ, ומתעדת את עבודת החינוך והדילמות שאיתם הם מתמודדים.

הרב אבישי מזרחי, מחנך מבית החינוך אמי"ת בר אילן בנתניה, הצליח לרגש את הקהל בקשר המיוחד שיצר עם תלמידיו.  מזרחי הודה לבמאית אורנה בן דור וצוותה על תהליך דוקומנטרי מיוחד במינו:" מרגש היה לראות כל כך הרבה אנשים המאמינים שלחינוך יש רייטינג . הבחירה לשבץ סדרה על מורים ותלמידים בפריים- טיים היא ממש לא מובנת מאליה. הסדרה הזו  מוציאה לאור את הכמיהה לטוב הנמצאת אצל כולנו "

הרב יובל אלימלך מנהל בית החינוך אמר כי הכנסת המצלמות לכיתות היתה אתגר חינוכי ושיעור מרתק בתקשורת: "השתדלנו להביא את עצמנו. את הערכים שלנו ומה שחשוב לנו. הדמות של המחנך העולה מחשיפתו של הרב אבישי היא דמות של מי שרואה את התלמידים לא רק בין הצלצולים אלא כחלק ממשפחה גדולה."

בהקרנת הבכורה נכחו רן ארז יו"ר הסתדרות המורים, חה"כ סתיו שפיר, האמן יאיר גרבוז, אנשי תרבות, אומנות וחינוך. מנהלי בתי הספר , התלמידים המופיעים בסדרה , ובני משפחה ליוו את המורים כוכבי הסדרה בהקרנה החגיגית.

אחרי הצלצול

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח