מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

אולפנת אמי”ת גבעת שמואל ברשימת התיכונים המצטיינים בארץ

אולפנת אמי"ת גבעת שמואל נכנסה לרשימת התיכונים המצטיינים בארץ....


אולפנת אמי"ת גבעת שמואל נכנסה לרשימת התיכונים המצטיינים בארץ. 

האולפנה הינה בין  20 התיכונים המצטיינים בארץ על פי מדדי משרד החינוך. 100% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות ו- 43.6% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות מצטיינת., נתון גבוה מאוד ומהגבוהים בארץ.

 אפס אחוז מהתלמידות נשרו מהלימודים   ואחוז הניגשות ל-5 יחידות אנגלית: הוא  83% , יצוין כי אחוז הניגשות ל-5 יחידות מתמטיקה: 37%. ממוצע הציונים של תלמידות אמי"ת באמנות הוא : 92, ו-82% מהתלמידות ענו כי "בכיתה שלי מתייחסים בכבוד כלפי האחר והשונה".

חנית פרשטנד ראשת האולפנה אומרת כי "ההישגים שייכים  בראש ובראשונה לתלמידות שלוקחות אחריות על הלמידה יגעות ומצליחות, ולצוות החינוך וההוראה שלא מוותר על אף תלמידה. אני שמחה שזכינו במורות ומחנכות שרואות בהוראה שליחות.  אנו שמחים על התוצאות אך גאים לא פחות בכך שאנו מקבלים כל תלמידה בגבעת שמואל וביחד עם כלל התלמידות מגיעים להישגים מצוינים."

צילום: אמי"ת

קרא עוד...

ברשימת 20 התיכונים המצטיינים בארץ – ארבעה מרשת אמי”ת

ארבעה מ-20 התיכונים המצטיינים בארץ – מרשת אמי"ת. כך קבע מדד מדלן לחינוך המתפרסם מידי שנה ומשקלל את מדדי משרד החינוך, לפי תוצאות הבגרויות ותוצאות המיצב. לפי מדד החינוך בית...


ארבעה מ-20 התיכונים המצטיינים בארץ – מרשת אמי"ת. כך קבע מדד מדלן לחינוך המתפרסם מידי שנה ומשקלל את מדדי משרד החינוך, לפי תוצאות הבגרויות ותוצאות המיצב. לפי מדד החינוך בית הספר אמי"ת בר אילן רמת גן  - הינו בית הספר המצטיין בארץ  בחינוך הדתי והוא זכה  לציון  9.3 המקנה לו את המקום השמיני בארץ בין כלל  התיכונים בישראל וכאמור, הראשון מבין מוסדות החינוך הדתי.

עוד ברשימת  20 המצטיינים: אולפנת אמי"ת גבעת שמואל שלה אחוז מצטיינות גבוה במיוחד 43.6% ו- 100% מתלמידותיה זכאיות לבגרות; אמי"ת  כפר בתיה, המדעי וחברה ומשפט שבהם מספר התלמידים הניגשים לחמש יחידות מתמטיקה הגבוה ביותר בין המצטיינים בחינוך הדתי -  62.4% מהתלמידים; ואולפנת אמי"ת חיפה שלה 100% זכאות לבגרות.

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת מברך על ההישגים של בתי הספר המצטיינים: "ההצלחה של הקהילות החינוכיות נזקפת בראש ובראשונה למורים ולמנהלים חדורי השליחות. אנו גאים בעובדה ששלושה  מבתי הספר המצטיינים מקבלים כל תלמיד ותלמידה והגיעו לפסגה עם הרבה השקעה ועבודה יוצאת מן הכלל וכמובן בבית הספר אמי"ת בר אילן שמיועד לתלמידים בעלי יכולות יחודיות בתחומי המדע והטכנולוגיה ומוביל בתחומו".

 

צילום: שירה טסלר

קרא עוד...

הטובים לתקשורת

עשרות מורים ותלמידים של רשת אמי"ת מכל רחבי הארץ סיימו השבוע קורס תקשורת ייחודי  שנועד לתת כלים מעשיים לעיסוק בתקשורת וללימוד על העשיה בתחום כיום...


עשרות מורים ותלמידים של רשת אמי"ת מכל רחבי הארץ סיימו השבוע קורס תקשורת ייחודי  שנועד לתת כלים מעשיים לעיסוק בתקשורת וללימוד על העשיה בתחום כיום.

בקורס הרצו עיתונאים מובילים מחדשות 12 ובהם המגישה והפרשנית דנה וייס ששיתפה מנקודת מבטה אודות הראיונות הסוערים שאותם ערכה לאחרונה, יאיר שרקי הכתב לענייני חרדים שיתף בדרך שעשה מימיו ככתב צעיר בגלי צה"ל ועד לחדשות ונתן לתלמידים המבקשים להתקבל לגל"צ עצות וכיוונים, ברהנו טגניה כתב הפלילים של הערוץ, המגיש והכתב עופר חדד ועוד.

בקורס נערכו סדנאות של מיטב אנשי המקצוע של הערוץ – צלמים, עורכים, עורכי וידאו ותחקירנים - ומהם קבלו התלמידים כלים מעשיים בצילום, עריכה והבנת הרשתות החברתיות.

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת:

"לראשונה ברשת אמי״ת החלטנו לפתוח קורס תקשורת מקצועי לנציגי בתי הספר. העשיה התקשורתית היא כלי משמעותי במציאות החיים המודרניים ועל כן ביקשנו להעניק לתלמידים ולמורים כלים רלבנטיים כדי שיוכלו לעשות בהם שימוש במהלך הלימודים".

צילום: שמוליק קליין

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת שחר בית שמש במבצע “הפלאפל של דוגו” קוראות: עם ישראל חי!

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של...


תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של ישראל-  כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ אשר שמעו את סיפורו של דוגו ואשר מכירים אותו כאיש עדות בארץ ובמסעות לפולין- החליטו לחבור ליוזמה. היו שערכו סעודות פלאפל כיתתיות , היו שהכינו בעצמם פלאפל וחילקו לעוברים ושבים- כאשר כולם מצטלמים עם השלט "עם ישראל חי"- לבקשתו של דוגו.

בתמונה: תלמידות אולפנת אמי"ת שילה

צילום: נילי ברנסקי

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת במבצע “הפלאפל של דוגו”

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של...


תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של ישראל-  כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ אשר שמעו את סיפורו של דוגו ואשר מכירים אותו כאיש עדות בארץ ובמסעות לפולין- החליטו לחבור ליוזמה. היו שערכו סעודות פלאפל כיתתיות , היו שהכינו בעצמם פלאפל וחילקו לעוברים ושבים- כאשר כולם מצטלמים עם השלט "עם ישראל חי"- לבקשתו של דוגו.

בתמונה: תלמידות אולפנת אמי"ת שילה

צילום: נילי ברנסקי

קרא עוד...

יום הולדת למורה בת 84 “החיים שלי לא עברו סתם אם בגיל 84 אני זוכה לכזו אהבה”.

לא בכל יום זוכים תלמידים לערוך מסיבת יום הולדת למורה החוגגת 84...


לא בכל יום זוכים תלמידים לערוך מסיבת יום הולדת למורה החוגגת 84.

סוניה רוזנבלאט, בת 84, היא מורה למתמטיקה באמי"ת חברה ומפשט בכפר בתיה , רעננה. השבוע הפתיעו אותה (בזהירות רבה...) תלמידיה, במסיבת יום הולדת רבת משתתפים בה הביעו את אהבתם למורתם המיוחדת.

סוניה עלתה ארצה מקייב, אוקראינה, בשנת 1990 ומלמדת מתמטיקה כבר מעל 60 שנה. כיום היא מגישה לבגרות במתמטיקה –ובהצלחה רבה.

סוניה, בעלת החזות האירופאית האצילית ,הצועדת ברגל מדי בוקר לבית הספר ושבבעלותה אין כל טלפון סלולרי, בולטת בצורה יוצאת דופן בנוף הנערים הצעירים השמחים לברך אותה מדי בוקר לשלום.

למביט מהצד נראית התמונה מופרכת- סביב שולחן אחד רכונים נערים בגיל תיכון ואישה מבוגרת הנראית כסבתא שלהם. שיח ערני בסוגיות מתמטיקה מתנהל באויר וגם תלמידים שבעבר מאסו במקצוע מגלים בו לפתע עניין מחודש. כאן אף אחד לא מחכה להפסקה.

היא מספרת שהיא הצליחה להרגיל את תלמידיה בארץ ''להקדים שלום למורה'', והיום היא שמחה על כל תלמיד שניגש אליה לאמר שלום ובוקר טוב.

בצהרי יום הולדת ה 84 שחל השבוע, הפתיעו התלמידים את סוניה במסיבת יום הולדת בבית הספר. סוניה זומנה לכתה לסייע לאחד התלמידים ואת פניה קבלו תלמידים, בוגרים, הורים וצוות החינוך וההוראה של בית החינוך בשירת "יום הולדת שמח" בליווי ההרכב המוזיקלי של בית הספר. גם ראש העיר חיים ברוידא שהצטרף למסיבה, היה בין המפתיעים.

התלמידים הכינו שלטים וקשטו את החדר בבלונים, המורים וההורים דאגו לכיבוד ומרק חם, להקת בית הספר שרה לכבודה שיר ראפ שחיברו לכבודה וירון כרמי המנהל ברך את סוניה בהתרגשות ניכרת.

ראש העיר חיים ברוידא ברך את סוניה באריכות ימים והמשך מרץ בהוראה: "כבת למשפחת ניצולי שואה, וכעולה ותיקה , את מסמלת את הציונות במיטבה. במרץ בו את מגיעה מדי בוקר לבית הספר ובמסירות בה את מקדישה ימים ולחלות עבור התלמידים- את נראית כמו מורה צעירה בתחילת עבודת החינוך ולא כמורה בעלת וותק של מעל 60 שנה. כולנו יכולים ללמוד ממך ".

יהונתן ששון, אחד התלמידים שחגג לסוניה, מספר : "סוניה היא דוגמא עבורנו לחיים עם משמעות. היא דמות להערצה בשבילנו , בגיל כזה היא מלמדת ועוזרת לנו להתקדם במתמטיקה- אבל גם בהסתכלות חיובית ואחרת לחיים- אנחנו אוהבים אותה מאוד".

סוניה המרוגשת והמופתעת סכמה במשפט: "החיים שלי  לא עברו סתם אם בגיל 84 אני זוכה לכזו אהבה".

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט:

"מסירותה ואהבתה של המורה הותיקה מייצרת בקרב התלמידים מחויבות ללימוד ומוטיבציה להצליח בבחינת הבגרות. התלמידים רואים בסוניה מורה שהיא גם סבתא , מעריכים ומכבדים אותה".

קרא עוד...

באנו, למדנו, נהנינו – יריד הכרות ססגוני באמי”ת דביר בית שמש

עשרות תלמידי כתות ו' מבתי הספר הממלכתיים-דתיים בעיר הוזמנו השבוע לבית החינוך אמי"ת דביר להפנינג של חוויה ולמידה...


עשרות תלמידי כתות ו' מבתי הספר הממלכתיים-דתיים בעיר הוזמנו השבוע לבית החינוך אמי"ת דביר להפנינג של חוויה ולמידה.

האורחים הצעירים השתתפו במגוון של סדנאות, בהם יכלו לטעום ממגוון שיטות הלמידה הייחודיות והפעילויות הערכיות והחברתיות הפועלות בבית החינוך.

היום המיוחד נפתח בלימוד חדשני במרחב ה"גוגיה" ללמידה משמעותית בבית החינוך, המעוצב ברוח האדריכלות הפדגוגית המתקדמת בעולם ומאפשר חוויית למידה חדשנית ומהפכנית.

משם התפזרו התלמידים למוקדים שונים של הכרות וחוויה עם הווי בית החינוך. במרכז הגמ"ח הבית ספרי הצטרפו האורחים לאריזה השבועית של מארזי מזון לנזקקים, המופעלת על ידי התלמידים והמחנכים באופן קבוע.

האורחים הצעירים נהנו מפעילות אתגרית המהווה חלק מתכנית 24/7 , אשר במסגרתה זוכים תלמידי בית החינוך למערכת פעילות חברתית וחינוכית מחוץ לשעות הלימודים.

לאחר ביקור בחדר המוזיקה אשר הוקם ביוזמת תלמידים ובסיוע המורים, התלמידים הצעירים התלהבו מניסוי מתוך חקר חדשני בשיעור מדעים בשילוב רחפנים .

לסיכום היום החווייתי, שוחחו נציגים מתלמידי בית החינוך עם האורחים, הציגו בפניהם את בית הספר וענו על שאלותיהם.

ארז בר און מנהל בית החינוך אמי"ת דביר: "בית הספר חרט על דגלו מצוינות ערכית ולימודית ומיצוי היכולת של כל תלמיד ותלמידה, וקידומם להצלחה".

בית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש מונה כ-330 תלמידים מכל גווני הקשת הדתית ונותן מענה איכותי ואישי לכל תלמיד, על פי צרכיו ויכולותיו. בית החינוך חרת על דגלו מצוינות כדרך חיים, הן בפן הלימודי והן בתחום החברתי-ערכי ומוביל עשייה חברתית משמעותית בבית שמש ומחוצה לה.

צילום: שי מיסק

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד ערכו יום הולדת 90 לניצולת השואה :”הנצחון שלי הוא הזכרון שלהם”

מרגש: תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ערכו השבוע יום הולדת 90 לניצולת השואה הלינה בירנבוים, אשר שרדה את גטו וארשה ואת המחנות מאיידנק ואושוויץ...


מרגש: תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ערכו השבוע יום הולדת 90 לניצולת השואה הלינה בירנבוים, אשר שרדה את גטו וארשה ואת המחנות מאיידנק ואושוויץ.

הלינה היא אשת העדות המלווה את התלמידים במהלך המסע לפולין, בשיחות טלפון מרגשות שהם עורכים איתה מתוך מחנה אושוויץ ממנה שוחררו. במלאת לה 90 הזמינו התלמידים את הלינה לישיבה וערכו לה חגיגת יום הולדת מרגשת בהשתתפות ההורים והמחנכים.

הלינה הנרגשת התקבלה בבלונים, שירים, מתנות, כיבוד ועוגת יום הולדת מפוארת, וריתקה את התלמידים בסיפור הצלתה. הלינה נפרדה מהתלמידים והמחנכים בהתרגשות:"הנצחון שלי הוא הזכרון של התלמידים- והם יזכרו ".

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד: "זכות היא לנו לחגוג יחד עם הלינה את נצחונה על כוחות הרוע . סיפורה של אשה אחת הוא סיפור נצחיותו של עם ישראל".

 

צילום: חנניה סאפר

 

 

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח