מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

פרס החינוך הארצי לישיבה התיכונית אמי”ת צפת – בית הספר המצטיין של החמ”ד

...


הישיבה התיכונית אמי"ת צפת נבחרה השבוע לבית החינוך המצטיין בארץ של החמ"ד  (חינוך ממלכתי דתי).  מנהל בית החינוך הרב נדביה נאה התבשר על הזכייה משוש נגר ראש החמ"ד.

בטקס שנערך בקריית הנוער בירושלים השבוע קבל מנהל הישיבה הרב נדביה נאה תעודת הצטיינות במחוז צפון בשם כל צוות החינוך וההנהלה משוש נגר ראש החמ"ד, ומאוחר יותר התבשר על זכיית הישיבה בפרס הארצי.

בחודש שעבר ביקרה בישיבה וועדת הפרס ובראשה בועז קולומבוס מפקח ארצי על יסודי במשרד החינוך. חברי הוועדה נחשפו לפרוייקטים הפועלים בבית החינוך, ושוחחו עם תלמידים, מורים וחברי צוות ההנהלה.

ישיבת אמי"ת צפת הינה ישיבה תיכונית תורנית הנותנת מענה חינוכי איכותי לתלמידי צפת וכל אזרו מרום הגליל.

הישיבה התיכונית מתאפיינת בתכניות חינוכיות ערכיות מגוונות המלוות את התלמידים במהלך שש שנות הלימודים בישיבה, במטרה ליצור חיבור ערכי בין כל תלמיד לערכי התורה והציונות, וזאת בשילוב העצמה אישית חברתית ולימודית של כל תלמיד.

צוות החינוך וההוראה בישיבה פועל בשיתוף פעולה בראיית כל תלמיד כעולם שלם בעל מגוון כוחות וכישרונות. בישיבה פועלים לחזק כוחות אלו באמצעות מגוון גדול של תכניות ייחודיות המבוססות על בחירה, שותפות ולקיחת אחריות ומאפשרות ביטוי אישי.

בין השאר פועלות בישיבה תכנית בית מדרש מגוונת, תכניות מדעיות פורצות דרך, מגוון עשיר של מסלולי  אומנות ויצירה , קורסים מקצועיים, מערך טיפולי-אימוני ייחודי ועוד .

הרב נדביה נאה ראש ישיבת אמי"ת צפת:

 "הישיבה התיכונית אמי"ת צפת חולמת להיות בית חינוכי חם ואוהב, עבור למעלה מ 550 חברי הקהילה שלה- תלמידים, מורים ואנשי צוות גם יחד. הצלחת בית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד מתלמידינו. אנו שואפים ליצור ביחד מרחב חינוכי מאמין ומצמיח, מרחב שמחפש את הייחודיות, אוהב את הגיוון ופתוח לברכת ה'. כולנו עמלים יחד על בנייתה של חבורה  שמאמינה שכל אדם הוא עולם  שלם, יפה ומואר, ושראיית הטוב היא הדרך היחידה לגדול ולגדל".

 

בתמונה: מנהל ישיבת אמי"ת צפת הרב נדביה נאה עם צוות בית החינוך וראש מנהל החמ"ד שוש נגר

צילום: תומר שופר

 

קרא עוד...

שיעור באזרחות ממנכ”ל משרד החינוך

את המורה לאזרחות בבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה החליף השבוע לשיעור אחד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, אשר נפגש עם תלמידות י"א- י"ב לשיחה על שסעים בחברה הישראלית...


את המורה לאזרחות בבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה החליף השבוע לשיעור אחד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, אשר נפגש עם תלמידות י"א- י"ב לשיחה על שסעים בחברה הישראלית.

במסגרת ההכנה שעוברות תלמידות החטיבה העליונה בבית החינוך לקראת סיום הלימודים בתיכון ובחירת שירות משמעותי, משתתפות התלמידות במגוון תכניות ויוזמות להכרות עם החברה הישראלית על גווניה השונים.

במפגש עם מנכל משרד החינוך שמואל אבואב, שמעו ממנו התלמידות על השסעים בחברה הישראלית ועל האופן בו כל אחת מהן יכולה לתרום לצמצום הפערים.

אבואב טען במהלך השיעור כי החברה הישראלית שסועה מבחינה דתית, פוליטית, לאומית ומעמדית-חברתית וכי המשימה הלאומית החשובה ביותר היא לאחד בין הקבוצות השונות בעם ובחברה בלי שאף מגזר יוותר על ייחודו ומהותו.

התלמידות האזינו רוב קשב לדבריו של אבואב, ועם תום דבריו הפנו אליו שאלות רבות העוסקות לאחריותו של משרד החינוך : צמצום פערים בין פריפריה למרכז, חשיבות תעודת הבגרות החברתית , הצורך בשינוי אופי הלמידה משינון ללמידה משמעותית - ועוד.

אבואב התרשם מהרצינות והבגרות שהפגינו התלמידות לאורך המפגש ואיחל להן הצלחה רבה בהמשך דרכן, דרך בה לדבריו תתרומנה ללא ספק לאיחוד החברה הישראלית.

עפרה פאר מנהלת אמי"ת רננים :"אנו מודים למר שמואל אבואב שהקדיש מזמנו היקר לשיחה משמעותית עם התלמידות. כקהילה חינוכית לומדת אנו רואים חשיבות רבה בליווי התלמידות לקראת השלב הבא של חייהן- הבחירה בשירות משמעותי בו תוכלנה כל אחת באופן המתאים לה לתרום לחברה הישראלית, בתור דור המנהיגות הבא של המדינה".

 

צילום: שירלי עגיב

קרא עוד...

פרס החינוך הארצי לישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא בית הספר המצטיין של החמ”ד

ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא נבחרה השבוע לבית החינוך המצטיין בארץ של החמ"ד  (חינוך ממלכתי דתי).  מנהל בית החינוך הרב רמי כדר התבשר על הזכיה משוש נגר ראש החמ"ד....


ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא נבחרה השבוע לבית החינוך המצטיין בארץ של החמ"ד  (חינוך ממלכתי דתי).  מנהל בית החינוך הרב רמי כדר התבשר על הזכיה משוש נגר ראש החמ"ד.

בטקס שנערך בקריית הנוער בירושלים השבוע קבל ראש הישיבה הרב רמי כדר תעודת הצטיינות במחוז חיפה בשם כל צוות החינוך וההנהלה משוש נגר ראש החמ"ד, ומאוחר יותר התבשר על זכיית הישיבה בפרס הארצי.

בחודש שעבר ביקרה בישיבה וועדת הפרס ובראשה בועז קולומבוס מפקח ארצי על יסודי במשרד החינוך. חברי הוועדה נחשפו לפרויקטים הפועלים בבית החינוך בתחום התורני-ערכי ובתחום השילוב וההכלה, ושוחחו עם תלמידים, מורים וחברי צוות ההנהלה.

ישיבת אמי"ת נתיבות דרור הינה ישיבה תיכונית תורנית הנותנת מענה חינוכי איכותי לבני הישובים אור עקיבא-פרדס חנה וכל אזור הכרמל הדרומי.

הישיבה התיכונית מתאפיינת בתכניות חינוכיות ערכיות מגוונות המלוות את התלמידים במהלך שש שנות הלימודים בישיבה, במטרה ליצור חיבור ערכי בין כל תלמיד לערכי התורה והציונות, וזאת בשילוב העצמה אישית חברתית ולימודית של כל תלמיד.

בישיבה פועל פרוייקט ליב"א הייחודי- "לימודים בראש אחר" האגד ביחד את כל גורמי הליווי הייעוץ וההכלה  במטרה לקדם כל תלמיד למיצוי יכולותיו בכל התחומים. תחת הפרויקט קיים שיתוף הפעולה הדוק בין כל הגורמים- יעוץ חינוכי, שילוב, טיפול רגשי וקידום לימודי- לטובת כל אחד מהתלמידים.

בשם ראש העיר יעקב אדרי ומנהלת אגף החינוך סיגל אלבז נמסר : "בית החינוך ראוי ביותר לפרס זה .ישיבת אמי"ת נתיבות דרור מתאפיינת בתכניות לימודיות לקידום הישגים במקביל לתכניות תורניות ,חינוכיות וערכיות המלוות את התלמידים במהלך שש שנות לימודיהם. הצלחת בית החינוך היא תוצאה של פרי עמלם של כל השותפים :עיריית אור עקיבא -אגף החינוך , משרד החינוך , רשת אמי"ת  וכמובן כל צוותי החינוך וההוראה של המוסד החינוכי .צוות בית הספר הינו צוות מקצועי מסור ואיכותי ובהובלת הרב רמי כדר כולם פועלים במסגרת תכנית עבודה איכותית ומקיפה . זהו כבוד לעיר ולמוסד החינוכי וגאווה לכל מערכת החינוך העירונית ."

הרב רמי כדר מנהל שש שנתי בישיבת אמי"ת נתיבות דרור: "הצלחת בית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה ובהנחיית מנהלת אגף החינוך הגב' סיגל אלבז , משרד החינוך  ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד מתלמידינו".

 

בתמונה (מימין): מיכל דה-האן סגנית ראש החמ"ד, שוש נגר ראש החמ"ד, ירדנה אלון מנהלת חמ"ד מחוז חיפה, הרב רמי כדר מנהל שש שנתי, בועז קולומבוס מפקח ארצי על יסודי, יוני לקס סגן מנהלי בבית החינוך ורני שגיא מזכיר וועדת הפרס.

צילום: תומר שופר

קרא עוד...

ברכות בהפסקת צהרים

תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת לא החמיצו אף יום ומיד עם תחילת סבב לימוד הדף היומי ה-14 ייסדו שיעור דף יומי בישיבה והחלו ללמוד את מסכת ברכות. בשיעור, המתקיים...


תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת לא החמיצו אף יום ומיד עם תחילת סבב לימוד הדף היומי ה-14 ייסדו שיעור דף יומי בישיבה והחלו ללמוד את מסכת ברכות. בשיעור, המתקיים על חשבון הפסקת הצהרים, משתתפים עשרות תלמידים ולדברי ראש הישיבה הרב ניצן ברגר, מעביר השיעור: "מרגש לראות תלמידים מוותרים על חלק מזמן הארוחה ועל עוד משחק במגרש בשביל השיעור. את ההתרגשות ניתן לחוש באוויר- התחלה חדשה של חיבור לתורה".

צילום: שייקה פישרמן

קרא עוד...

נשיאת אמי”ת העולמית לתלמידות אולפנית אמי”ת צפת: “אתן מובילות המהפכה החינוכית”

תלמידות אולפנית אמי"ת צפת ארחו השבוע (ב) את נשיאת אמי"ת העולמית הגב' אודרי טרכטמן אשר הגיעה לבית החינוך על מנת להתרשם מהמהפכה החינוכית אותה מובילים בבית החינוך ומהקמפוס החדשני אשר...

תלמידות אולפנית אמי"ת צפת ארחו השבוע (ב) את נשיאת אמי"ת העולמית הגב' אודרי טרכטמן אשר הגיעה לבית החינוך על מנת להתרשם מהמהפכה החינוכית אותה מובילים בבית החינוך ומהקמפוס החדשני אשר בנייתו נשלמת בימים אלו.

בביקור השתתפו גם ראש עיריית צפת מר שוקי אוחנה, ראש מנהל החינוך בעירייה מוטי כהן ומנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר.

השנה הוקם באולפנה מרחב ייחודי מסוגו בארץ ללמידה חדשנית. המרחב, המעוצב על פי עקרונות האדריכלות הפדגוגית המתקדמת ביותר, מאפשר למידה משמעותית במגוון עמדות למידה בהן מתרחשת למידת חקר אישית, זוגית וקבוצתית.

חברות מועצת התלמידות של האולפנית ליוו את האורחים בסיור בבית החינוך והציגו בפניהם את מרחבי הלמידה החדשניים והסבירו אודות תכניות הלמידה הייחודיים  המתקיימת במרחבים אלו.

 ראשי אמי"ת והעיריה זכו להסבר מרחל אילוז רכזת הספרות ושירה סגל רכזת ההיסטוריה על שיטות למידה מהפכניות המקדמות כל תלמידה להצלחה על ידי חיבור משמעותי לחומר הנלמד.

במהלך היום התארחו באולפנית גם מנהלי קהילת צפון של רשת אמי"ת וצוותים נבחרים של מורים ומחנכים ליום של למידה משותפת והתמקצעות במרחבי למידה שונים.

ראש העיר שוקי אוחנה ברך את התלמידות, המחנכות ואת המנהלת יפה שמש-פרג'ון ואמר כי "העיריה תמשיך להשקיע משאבים בחינוך וללוות את האולפנית בתהליך הצמיחה וההתפתחות."

נשיאת אמי"ת אודרי טרכטמן הדגישה בדבריה כי אולפנית אמי"ת צפת עומדת בראש מהפכה פדגוגית  ואמרה כי ההשקעה של צוות החינוך וההנהלה ניכרת בכל פינה בבית החינוך.

מנהלת בית החינוך יפה שמש פרג'ון הודתה לנשיאת אמי"ת אודרי טרכטמן, למנכ״ל רשת אמי״ת ד״ר אמנון אלדר, ולראש עריית צפת שוקי אוחנה על השותפות והסיוע, ולצוות החינוך וההוראה אשר לדבריה "עושה ימים ולילות להצלחתה וצמיחתה של כל תלמידה".

האולפנית, זוכת פרס החינוך הארצי לשנת 2015, עברה מהפך בשנים האחרונות והפכה לבית חינוך משגשג עם 94% זכאות לבגרות, כאשר כ- 50% מהתלמידות נבחנו ב- 5 יחידות באנגלית, וכ50% נבחנו ב- 4-5 יחידות לימוד במתמטיקה. התלמידות נבחנות במגוון מגמות לימודים - פיזיקה, כימיה וביולוגיה לצד תקשורת וקולנוע, משפטים, פרחי רפואה וחינוך לגיל הרך.

נתוני ההצלחה של אולפנת אמי"ת צפת גבוהים באופן משמעותי ממוסדות חינוך דומים ומהממוצע הארצי, הישג הבולט במיוחד בהתחשב בכך שמדובר בבית חינוך הטרוגני ובלתי ממיין .

בית החינוך בולט גם באחוז גבוה של תלמידות הזכאיות לתעודת בגרות חברתית -  100% מהתלמידות עמדו בקריטריונים של משרד החינוך לקבלת תעודה על התנדבות ותרומה לקהילה ולחברה.

בתמונה (מימין) זיוית כהן רכזת חינוכית, יפה פרג'ון-שמש מנהלת אולפנית אמי"ת צפת, שוקי אוחנה ראש העיר צפת, אודרי טרכטמן נשיאת אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר יו"ר אמי"ת

צילום: אלון נפתלי
קרא עוד...

מפתח תקוה לפולין ובחזרה: תלמידי ישיבת אמי”ת כפר גנים מסכמים את מסע הזכרון לפולין

מסכמים וזוכרים: לקראת יום י' בטבת אשר חל השבוע (ג) ואשר אותו קבעה הרבנות הראשית לישראל כ"יום הקדיש הכללי" לזכר קרבנות השואה, התכנסו תלמידי כתה י"ב בישיבת אמי"ת כפר גנים...


מסכמים וזוכרים: לקראת יום י' בטבת אשר חל השבוע (ג) ואשר אותו קבעה הרבנות הראשית לישראל כ"יום הקדיש הכללי" לזכר קרבנות השואה, התכנסו תלמידי כתה י"ב בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת לערב סיכום המסע לפולין ממנו שבו לפני מספר שבועות, ערב הנערך מדי שנה בתאריך זה.

הערב, בו לקחו חלק סבים, הורים ,מורים ומחנכים,  נפתח בתערוכה בה הציגו התלמידים תמונות שצלמו במהלך המסע לצד פריטי אומנות ומיצגים בנושא השואה, החורבן, הקדיש והמשפחה.

התלמידים רגשו את הנוכחים בהקראת קטעים מתוך יומני המסע אותם ערכו ומשיר שכתב אחד התלמידים במהלך המסע והולחן מאז החזרה ארצה על ידי  שנים מחבריו.

לאחר דברי הסיכום של נציגת ההורים, הוקרן סרט המסע המתעד את המקומות והאתרים בהם בקרו התלמידים ואת החוויות והרגשות אותן חוו במהלך המסע.

תלמיד הישיבה מעין קטוביץ: "ערב הסיכום היה חלק משמעותי במסע- הסיום הרשמי שלו עבורנו. הסברנו להורים מה עברנו שם על מנת שגם הם יהיו שותפים,  ועל ידי השיח איתם  נוכל לעכל טוב יותר את המסע ולהשלים את התהליך שעברנו בו".

הרב ניצן ברגר ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים : "התלמידים בחרו לחתום את הערב המרגש במילותיו של אברהם שלונסקי בשירו הנדר : 'נדרתי הנדר לזכור את הכל, לזכור - ודבר לא לשכוח.' המסע הותיר רושם עז בקרב התלמידים, רושם אשר ילווה אותם בהמשך דרכם ויעצים אותם כדור המנהיגים הבא של מדינת ישראל".

 

צילום: הלל בן מאיר

קרא עוד...

ישיבת אמי”ת אשדוד זכתה השבוע בפרס החינוך המחוזי: בית הספר המצטיין של החמ”ד במחוז דרום

ישיבת אמי"ת אשדוד זכתה השבוע (א) בפרס החינוך המחוזי כביה"ס המצטיין במחוז דרום של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי)...


ישיבת אמי"ת אשדוד זכתה השבוע (א) בפרס החינוך המחוזי כביה"ס המצטיין במחוז דרום של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי).

בטקס שנערך בקריית הנוער בירושלים קיבל ראש הישיבה הרב שלום מלול משוש נגר ראש החמ"ד את תעודת ההצטיינות בשם כל צוות החינוך וההוראה.

בטקס לקחו חלק גם  מיכל דה-האן סגנית ראש החמ"ד, הרב דוד חטואל מפקח החמ"ד מחוז דרום, בועז קולומבוס מפקח ארצי על יסודי ורני שגיא מרכז וועדת הפרס.

בחודש שעבר ביקרה בישיבה וועדת הפרס ובראשה בועז קולומבוס, מפקח ארצי על יסודי במשרד החינוך. חברי הוועדה נחשפו לפרויקטים הפועלים בבית החינוך בתחום התורני-ערכי והלימודי, שוחחו עם תלמידים, מורים וחברי צוות ההנהלה, ביקרו בשיעורים  ושמעו על השאיפות וההצלחות של בית החינוך .

ישיבת אמי"ת אשדוד הוקמה לפני 8 שנים מתוך חזון ראש העיר ליצור מוקד רוחני תורני ברוח הציונות הדתית בעיר החמישית בגודלה בארץ . כיום הישיבה מונה 380 תלמידים מכיתות ז-יב ונותנת מענה תורני, לימודי וחברתי לציבור הרחב.

הישיבה מתאפיינת בשילוב חינוך תורני-ערכי לצד לימודים אקדמאיים ברמה גבוה, עם 100% זכאות לבגרות לבוגרי המחזור הראשון בישיבה.

בישיבה קיימות מספר מסגרות לימוד תורה מתוך בחירה ביניהם יכול כל תלמיד יכול לבחור על מנת להעשיר את הידע התורני שלו .

הישיבה מקדמת מצוינות לימודית במגוון תכניות למידה ייחודיות, וזאת במקביל לקליטת עליה במספרים יוצאי דופן ושילוב של תלמידים בעלי לקות תקשורתית (ASD) המשתלבים בכל הוויי בית החינוך.

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד: " החלום של ישיבה ציונית דתית מצויינת קם ומתגשם בעיר אשדוד. הצלחת בית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד מתלמידינו".

 

בתמונה (מימין): סגנית ראש החמ"ד מיכל דה-האן, ראש החמ"ד שוש נגר, מנהל חט"ע הרב אלעד פורטל, מפקח ארצי על יסודי במשרד החינוך, ראש הישיבה הרב שלום מלול, מפקח החמ"ד במחוז דרום הרב דוד חטואל, יועץ בית החינוך הרב חגי גבאי, מנהל חט"ב אורן אלקרייף  ומזכיר וועדת הפרס רני שגיא.

צילום: תומר שופר

 

צילום: תומר שופר

 

קרא עוד...

בית החינוך אמי”ת בר אילן גוש דן זכה השבוע בפרס החינוך המחוזי

בטקס חגיגי שנערך השבוע (א) בירושלים הוענק פרס החינוך המחוזי לבית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן, בית הספר המצטיין של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) במחוז תל אביב...


בטקס חגיגי שנערך השבוע (א) בירושלים הוענק פרס החינוך המחוזי לבית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן, בית הספר המצטיין של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) במחוז תל אביב.

בטקס שנערך בקריית הנוער בירושלים קבל תומר שופר מנהל בית החינוך את תעודת ההצטיינות משוש נגר ראש החמ"ד.

בטקס לקחו חלק גם  מיכל דה-האן סגנית ראש החמ"ד, רבקה הלינגר מנהלת חמ"ד מחוז תל אביב, דלילה כהן מפקחת בית החינוך בועז קולומבוס יושב ראש ועדת פרס החינוך ורני שגיא מרכז וועדת הפרס.

אמי"ת בר אילן גוש דן בולט בנוף החינוכי בארץ בשילוב בין מצוינות אקדמאית להעצמה רגשית ואישית. במקביל לקידום התלמידים למצוינות בכל נתוני התמונה החינוכית של משרד החינוך, מוביל ביה"ס תכנית ייחודית להעצמה רגשית על ידי יוזמות חינוכיות רגשיות פורצות דרך, כמו מרחב ייחודי לשיח רגשי המאפשר למידה חווייתית ושונה דרך חיבור לעולם הרגש על בסיס ערכי- תורני, באופן חדשני במערכת החינוך בישראל.

תומר שופר מנהל בית החינוך אמי"ת בר אילן: "הצלחת בית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד ואחד מתלמידינו".

 

בתמונה (מימין): מיכל דה-האן סגנית ראש החמ"ד, רבקה הלינגר מחמ"דית מחוז ת"א, שוש נגר ראש החמ"ד, רונית משה סגנית פדגוגית בבית החינוך, המפקחת דלילה כהן , חגית מרגלית יועצת, בועז קולומבוס יושב ראש ועדת פרס החינוך, המנהל תומר שופר, אבי יעקבי סגן המנהל ושלומי רוזנברג מנהל חט"ב.

צילום: שלום מלול

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח