מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

כבוד לנבחרת אמי”ת י’ אשדוד – נצחון במוקדמות גמר תחרות  הרובוטיקה הארצית  FTC

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה  במקום הראשון במוקדמות הגמר הארצי של תחרות הרובוטיקה FTC הבינלאומיות לתלמידי חטיבת הביניים...


נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה  במקום הראשון במוקדמות הגמר הארצי של תחרות הרובוטיקה FTC הבינלאומיות לתלמידי חטיבת הביניים.

נבחרת Robo teens, המורכבת מתלמידי כתות ט-י"א בבית החינוך בהנחיית המנטורית אלחנדרה פילניק והמורה חן פורטל, התמודדו השבוע במחנה האימונים שנערך במשגב שבגליל, לקראת הגמר הארצי.

במסגרת תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות FIRST מתמודדות נבחרות במקצי גיל שונים מדי שנה בתכנות ותפקודי רובוט סביב נושא שנתי נבחר. השנה, כמחווה לסרטי "מלחמת הכוכבים", יתמודדו הנבחרות בתכנות רובוט המדמה רכב חלל שמשימתו להניע בלוקים ולבנות מגדלים. הנבחרות צוברות ניקוד על תפקודי רובוט מצטיינים על משטח המשחק ועמידה בכללי משחק ספורטיבי הוגן מול הנבחרות המתחרות.

נבחרת אמי"ת י' אשדוד הצטיינה לכל אורך התחרות והרשימה את השופטים בתפקודי הרובוט ובשיתוף הפעולה בין כל חברי הנבחרת.

בשלב הראשון של התחרות התחרתה הנבחרת מול עשרות נבחרות מכל רחבי הארץ וזכתה במקום השני. במקצה חצי הגמר, בברית עם נבחרת תל-מונד ולאחר משחק מותח, השיגה הנבחרת את הניקוד הגבוה ביותר ודורגה כנבחרת המצטיינת ביותר לקראת התחרות הארצית שתערך בחודש הבא בהיכל שלמה בתל אביב.

הצטיינותה של הנבחרת בשלב המוקדמות משמעותי ליצירת הבריתות לקראת הגמר הארצי, ולסיכוי לזכות בכרטיס לתחרות הבינלאומית בזכות יצירת ברית חזקה.

העבודה על הרובוט בצירוף תיעוד התהליך במחברת הנדסית תזכה את התלמידים ב-5 יח"ל טכנולוגיות המוכרות לתעודת בגרות על ידי משרד החינוך.

מוטי ארבל, מנהל ביה"ס הודה לצוות המלווה את הנבחרת על מסירות ללא גבול אשר לדבריו, מובילה את הנבחרת להצלחה לאורך העונה:  "תודה והוקרה מגיעות לעיריית אשדוד ולרשת אמי"ת, על התמיכה והליווי של תכניות הרובוטיקה בבית הספר. אין ספק שזו עוד דרך לגדל דור מצוין. אני בטוח כי נכונה לנבחרת הצלחה רבה בהמשך התחרות".

.

 

 

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת מבית שמש במרכז חקר החלל בארה”ב

תלמידי  מגמות המדעים מאמי"ת דביר, אמי"ת שחר ואולפנת אמי"ת נגה בבית שמש נבחרו למשלחת תלמידים מבית שמש שיצאה למחנה חקר חלל במרכז קנדי בפלורידה ארה"ב...


תלמידי  מגמות המדעים מאמי"ת דביר, אמי"ת שחר ואולפנת אמי"ת נגה בבית שמש נבחרו למשלחת תלמידים מבית שמש שיצאה למחנה חקר חלל במרכז קנדי בפלורידה ארה"ב.

המשלחת יצאה למרכז החלל במסגרת תכנית ערים תאומות בה שותפות בית שמש ופלורידה, יוזמת רון ושלבי שלטון ובהובלת מנהל המחלקה לקשרי חוץ בעיריית בית שמש הרלי שטרק.

התלמידים השתתפו בחקר פתרון לבעיות מדעיות איתן מתמודדים בשהות בחלל, וזכו לסיור מודרך במרכז החלל "קנדי" של NASA בפלורידה ולמפגש עם האסטרונאוט שרווד קלארק ספרינג.

צילום: מרכז קנדי לחלל

 

קרא עוד...

מסיימים את הש”ס באמי”ת בר אילן גוש דן. התלמיד שסגר מעגל וחזר כמחנך- סיים את הש”ס עם תלמידיו

נתנאל זוהר, בוגר אמי"ת בר אילן גוש דן, סגר השבוע מעגל בחייו. באותו בית ספר בו הוא למד ואליו חזר כמחנך אחרי שנות ישיבה, צבא ולימודים , שם חגג השבוע...


נתנאל זוהר, בוגר אמי"ת בר אילן גוש דן, סגר השבוע מעגל בחייו. באותו בית ספר בו הוא למד ואליו חזר כמחנך אחרי שנות ישיבה, צבא ולימודים , שם חגג השבוע את סיום הש"ס- הדף היומי בגמרא.

נתנאל, אשר סיים את לימודיו בבית הספר לפני כעשור, התמיד בלימוד ה"דף היומי" בגמרא , לימוד יומי המקיף את התלמוד כולו בשבע וחצי שנים. עם חזרתו לבית הספר שלו כמחנך לפני ארבע שנים ייסד שיעור גמרא קבוע בבית הספר לפני פתיחת יום הלימודים, אליו הוזמנו תלמידים להצטרף מתוך בחירה.

בשבוע החולף ציינו מאות אלפי לומדי תורה ברחבי העולם היהודי את סיום סבב הלימוד של הדף היומי (ארוע המתרחש אחת לשבע וחצי שנים), ונתנאל איתם.

את הסיום החגיגי בחר נתנאל לערוך בבית החינוך בו גדל, עם התלמידים אשר ליוו אותו בלימוד הגמרא מכניסתם לבית הספר בכתה ז' ועד היום.

למעמד החגיגי הצטרף גם הרב יצחק אביעד מחנך כתה י' אשר התמיד אף הוא בלימוד הדף היומי וסיים את הש"ס ותלמידיו לצדו.

כל תלמידי בית החינוך הצטרפו למעמד סיום הש"ס ובשירה וריקודים הקיפו את הלומדים הנרגשים.

נתנאל זוהר מסכם את המעמד המרגש:  "התרגשתי מאוד לעמוד מול מעגל של מורים, מורות ותלמידים, ולחגוג את סיום הש"ס. זו הייתה בשבילי סגירת מעגל מאוד משמעותית.  במקום בו גדלתי וחונכתי, אני זוכה עכשיו לתת מעצמי ולקבל המון אהבה ותמיכה חזרה".

יהונתן דונל, תלמידו של נתנאל: "כיף מאוד ללמוד כל בוקר שיעור קצר לפני התפילה. כל יום אתה מתקדם קצת במסכת ביחד עם חברים, ופתאום אחרי חצי־שנה - שנה אתה קולט שסיימתם מסכת שלמה ביחד, והסיפוק גדול מאוד".

תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן גוש דן, שהיה גם מחנכו של נתנאל : "התרגשנו להשתתף בשמחתם של בוגרינו, מחנכינו ותלמידינו, שאין שמחה כשמחת העוסק בתורה. אנו גאים בתלמידים שבחרו להפוך את התורה לחלק מחייהם- תורת חיים המחוברת לחיים."

קרא עוד...

תלמידות אמית מסיימים את הש”ס

עשרות רבות של תלמידות אמי"ת לומדות גמרא הגיעו לחגוג את סיום הש"ס הרשתי לפני ארוע "הדרן" לציון סיום הש"ס במעמד אלפי נשים מכל רחבי הארץ...


עשרות רבות של תלמידות אמי"ת לומדות גמרא הגיעו לחגוג את סיום הש"ס הרשתי לפני ארוע "הדרן" לציון סיום הש"ס במעמד אלפי נשים מכל רחבי הארץ.

בין המשתתפות תלמידות אמי"ת מכל רחבי הארץ המשתתפות בתכניות לימוד גמרא במסגרת בתי החינוך, וכן חברות סיירת הגמרא של רשת אמי"ת בהובלת נעה הכהן, הלומדות גמרא בחברותות ובחבורות ונפגשות ללמידה בית מדרשית משותפת. את האירוע הוביל מוביל קהילת תורת חיים ברשת אמי"ת אלעד בר שלום.

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת : "כל הכבוד ללומדות תורה לשמה מתוך בחירה המגשימות את ערך תורת חיים של רשת אמי"ת הלכה למעשה".

נעה הכהן מובילת סיירת הגמרא של רשת אמי"ת:  "תורת חיים היא הלב הפועם של רשת אמי"ת. במעמד סיום הש"ס חברו תלמידותינו למאות אלפי נשים וגברים אשר עבורם התורה היא עורק החיים".

צילום: דיצה שהם

קרא עוד...

תלמידי אמית מסיימים את הש”ס

עשרות רבות מתלמידי אמי"ת לומדי הדף היומי ערכו סיום ש"ס רישתי מעט לפני מעמד סיום הש"ס בבנייני האומה...


עשרות רבות מתלמידי אמי"ת לומדי הדף היומי ערכו סיום ש"ס רישתי מעט לפני מעמד סיום הש"ס בבנייני האומה.

במשתתפים היו תלמידי אמי"ת מכל הארץ המשתתפים בתכניות הדף היומי וכן 75 חברי סיירת הגמרא של רשת אמי"ת בהובלת הרב אלי בלום, הלומדים גמרא ברמה של ישיבה גבוהה בחברותות בית מדרשיות ובלמידה וירטואלית.

ד"ר אמנון אלדר מנכל רשת אמי"ת : זכינו לעשרות רבות מתלמידי אמי"ת הלומדים דף יומי - תורה לשמה, מתמידים ודבקים בה מתוך בחירה בזכות מחנכים ומנהלים המעודדים את התלמידים  להביא לידי ביטוי את ערך תורת חיים של רשת אמי"ת הלכה למעשה".

הרב אלי בלום, מוביל סיירת הגמרא של רשת אמי"ת:  "תורת חיים היא הלב הפועם של רשת אמי"ת. במעמד סיום הש"ס חברו תלמידינו למאות אלפי יהודים בעולם כולו אשר עבורם התורה היא עורק החיים".

 

צילום: אלעד בר שלום

קרא עוד...

מגרמניה לישיבת אמי”ת חברותא

תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא ברעננה ארחו השבוע קבוצה של מורים מארבעה בתי ספר יהודיים בגרמניה ליום של למידה והשראה...


תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא ברעננה ארחו השבוע קבוצה של מורים מארבעה בתי ספר יהודיים בגרמניה ליום של למידה והשראה.

ישיבת אמי"ת חברותא היא ישיבה תיכונית ייחודית המקדמת את תלמידיה להצלחה לאחר שלא מצאו מקום במוסדות חינוך אחרים וזאת על ידי שיטת ריבוי האינטליגנציות של גארדנר בה מוצא כל תלמיד את מקומו במגוון מגמות יחודיות.

התלמידים מורגלים בהדרכת קבוצות של מנהלים, אנשי חינוך ויחידות צה"ליות כגון אמ"ן מחקר המגיעים לשמוע מהם על התהליך החינוכי הייחודי אותו הם עוברים.

משלחת המורים מגרמניה, המסיירת בארץ התארחה במרכז השראה ולמידה בבית החינוך, ושמעה מצוות החינוך ומתלמידי הישיבה על חזון החברותאי.

האורחים מגרמניה, אשר  התרשמו מאוד מהשיח עם התלמידים, סכמו את היום ואמרו כי  הם לוקחים אתם כלים ורעיונות ליישום בבתי הספר שלהם בגרמניה.

לסיום הביקור זכו חברי המשלחת לקונצרט פרטי שערכו עבורם תלמידי מגמת המוזיקה בישיבה, שהרשימה את האורחים בקאברים מקצועיים וביצירות מוזיקליות מקוריות.

הרב אבינועם אלמגור ראש ישיבת אמי"ת חברותא: "התלמידים שלנו הם הוכחה חיה לתהליכי העצמה שנושאים פרי. בוגרי הישיבה משתלבים ומצטיינים בכל תחומי החיים- אקדמיה , צבא ויצירה -ומוכיחים כי אין דבר העומד בפני הרצון".

 

צילום: אבינועם אלמגור

קרא עוד...

בשורת הגמרא הנשית ממדרשת אמי”ת מודיעין

חידוש: תלמידות כתה ז במדרשת אמי"ת מודיעין חנכו השנה תכנית ייחודית ללימוד גמרא. לקראת סיום לימוד הדף היומי העולמי, נערך בבית החינוך טקס חגיגי בו קבלה כל תלמידה גמרא אישית,...


חידוש: תלמידות כתה ז במדרשת אמי"ת מודיעין חנכו השנה תכנית ייחודית ללימוד גמרא. לקראת סיום לימוד הדף היומי העולמי, נערך בבית החינוך טקס חגיגי בו קבלה כל תלמידה גמרא אישית, מתנת קבוצת ידידים מארה"ב.

מנהל חט"ב עידן הרשקו והמחנכת יועצת ההלכה שרה גרינברג יזמו תכנית ללימוד גמרא בשכבת ז', במסגרתה נהנות התלמידות מלימוד גמרא חווייתי. את טקס הענקת הגמרות הובילו דיצה שהם ראש בית המדרש וליאת וגשל מנהל בית החינוך.

צילום: משכית זרביב

 

קרא עוד...

היזמיות הצעירות מאמי”ת שחר בית שמש

מבית שמש לעולם ההייטק : תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש  צועדות את צעדיהן הראשונים בעולם היזמות העסקית וההייטק, וזאת במסגרת קורס יזמות 'פרימיום' בשיתוף חברת סיסקו לאבטחת מידע....


מבית שמש לעולם ההייטק : תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש  צועדות את צעדיהן הראשונים בעולם היזמות העסקית וההייטק, וזאת במסגרת קורס יזמות 'פרימיום' בשיתוף חברת סיסקו לאבטחת מידע.

במסגרת קורס היזמות עוסקות תלמידות כתה ט' בפיתוח מוצר אבטיפוס הקשור לאבטחת מידע, בהדרכת ליזי דוד ובליווי עמיחי גונן וירון כספי נציגי חברת סיסקו .

התלמידות עובדות בימים אלו על פיתוח מוצר שיאפשר תקשורת לבעלי מוגבלויות בשמיעה ובדיבור. בין השאר החלו התלמידות בפיתוח טכנולוגיה המתרגמת שיחת וידאו בשפת הסימנים לשפה ווקאלית, באופן המאפשר תקשורת נוחה גם עם מי שלא שולט בשפת הסימנים.

כחלק מתהליך הפיתוח ביקרו היזמיות הצעירות במשרדי חברת סיסקו בתל אביב ליום של סיעור מוחות בליווי מומחי החברה. התלמידות התנסו בתרגילי חשיבה יצירתית ויזמות במהלכם היה עליהן לחשוב על רעיון יזמי תחת הגבלת זמן ולהציגו בפני שאר המשתתפות.

מחנכת הכיתה מרים מרדכי : "החוויה הייתה מעצימה ומרגשת וגרמה לבנות לחלום ולשאוף גבוה יותר . חלקן אף ציינו בהחלטיות- פה אני רוצה לעבוד כשאהיה גדולה."

טליה, תלמידת אמי"ת שחר המשתתפת בקורס היזמות: "קורס היזמות מאתגר ודורש חשיבה מחוץ לקופסה, שיתוף פעולה, עמידה בזמנים ועוד. אני מרגישה שאני לא רק נהנית- אלא גם לומדת הרבה על עצמי ועל היכולת שלי לעמוד באתגרים. תודה לבית הספר על ההזדמנות המיוחדת!"

אלינור ביטון מנהלת אמי"ת שחר:

"כחלק מההתחדשות הפדגוגית בבית החינוך, בה התלמידות לומדות אחרת ומשתמשות במיומנויות חשיבה גבוהות, מטרתנו היא לפתוח בפניהן אפיקים רבים ככל האפשר לעולם היזמות, המחקר והמדע על מנת לאפשר לכל אחת ואחת מהן למצות את מלוא היכולות בכל תחום דעת בו תבחרנה".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח