מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

שחר של מצוינות מדעית – מבית שמש לחזית המחקר הרפואי

מבית שמש לחזית המחקר הרפואי : שיעורי המדעים בבית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש אינם מוגבלים לכתה, לוח ומחברות. תלמידות בית החינוך השתתפו בסיורים מדעיים שפתחו עבורן אופק לחזית עולם...


מבית שמש לחזית המחקר הרפואי : שיעורי המדעים בבית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש אינם מוגבלים לכתה, לוח ומחברות. תלמידות בית החינוך השתתפו בסיורים מדעיים שפתחו עבורן אופק לחזית עולם המדע והמחקר.

תלמידות מגמת ביוטכנולוגיה בשכבת י"ב יצאה בליווי המורה חרות גור אריה לסיורים של התנסות מחקרית במכון וייצמן ובאוניברסיטה העברית, וזאת במטרה ליישם את החומר התיאורטי שנלמד במגמה בתחומי המחקר, הרפואה, המשפט ועוד.

במכון דוידסון שבמכון ויצמן למדע ברחובות התנסו התלמידות באבחון סרטן בשיטות שונות כגון בדיקת דנ"א שהפיקו מזנבות של עכברים, בדיקת השפעת תמיסות חלבונים על תאים באופן המעיד על גידול סרטני- ועוד. התלמידות התנסו באבחון תאי ריאה סרטניים בעזרת מיקרוסקופ, ולסיכום הלמידה נחשפו למידע העדכני ביותר  בנוגע לטיפולים השונים במחלת הסרטן.

בסיור הלימודי במעבדות בלמונטה באוניברסיטה העברית בירושלים, ביצעו התלמידות הנדסה גנטית בחיידקים. התלמידות התנסו בתהליך מרתק של החדרת חיידקים למקטעי דנ"א עמידים לאנטיביוטיקה, ובעזרת יישומי מעבדה מתקדמים הצליחו לגרום להם לעבור שינוי ולבטא תכונות חדשות.

לדברי המורה חרות גור אריה: "הסיורים אפשרו לתלמידות גישה למכוני מחקר המתקדמים ולהתנסות בשיטות המשמשות את החוקרים ואנשי מקצוע במעבדות קליניות בשגרת המחקר שלהם וכך להבין בצורה עמוקה ומשמעותית את החומר אותו הן לומדות".

אלינור ביטון מנהלת אמי"ת שחר: "מטרתינו בבית החינוך הינה להצמיח בוגרת מצטיינת  מבחינה אמונית וערכית אשר תשתלב בחזית התעשייה הטכנולוגית והמדעית ובתפקידי מפתח משמעותיים בחברה ובמדינה.

שאיפתינו היא לפרוץ את תקרת הזכוכית ולפתוח לבוגרת שלנו צוהר לעולם ההיי-טק, הרפואה, המחקר והתעשייה תוך שאיפה למצוינות אישית בכל תחומי המדע והטכנולוגיה וחזית המחקר והמדע".

צילום: חרות גור אריה

קרא עוד...

באמי”ת טכנולוגי אשדוד- נתינה זורמת בדם

תלמידי י"ב בבית החינוך אמי"ת טכנולוגי באשדוד בחרו לערוך לקראת חנוכה מבצע של נתינה , ויזמו יום התרמת דם בבית הספר...


תלמידי י"ב בבית החינוך אמי"ת טכנולוגי באשדוד בחרו לערוך לקראת חנוכה מבצע של נתינה , ויזמו יום התרמת דם בבית הספר.

את המבצע הובילו חברי מועצת התלמידים ובצלאל זרביב סגן המנהלת בבית החינוך,  פרסמו את המבצע בין התלמידים וצוות הההוראה, הזמינו ניידת של בנק הדם ואף סייעו לפרמדיקים באיסוף מנות הדם הנתרמות. עשרות תלמידים ומורים וחברי צוות מנהלה הפשילו שרוולים , באופן מילולי,  ותרמו מנת דם במסגרת המבצע.

בצלאל זרביב סגן המנהל מספר: "תרומת הדם על מרכיביו השונים יכולה להציל חיים – ובית הספר התגייס למטרה חשובה זו. מרגש היה לראות את מספרם הרב של התלמידים שבקשו לתרום דם, ואת האכזבה על פניהם של אותם תלמידים שנפסלו מתרומה בשל גילם או מצבם הבריאותי."

אוריאל ערמה יו"ר מועצת התלמידים: "תרמתי דם בעצמי וגם שכנעתי אחרים לתרום בגלל החשיבות של הנושא. אין מספיק מנות בבנק הדם הישראלי, וכל מנה כזאת יכולה להציל חיים".

סימה פרץ מנהלת בית החינוך: "אנו באמי"ת טכנולוגי רואים בעשיה למען הקהילה את לבו של התהליך החינוכי. התלמידים שותפים במגוון יוזמות של תרומה וחסד בקהילה, וכעת זכו לתרום גם מדמם למען בריאות הזולת- ואנו גאים בהם על כך".

קרא עוד...

מבית שמש לפולין ובחזרה: תלמידי אמי”ת דביר מסכמים את מסע הזכרון לפולין

בערב מרגש סכמו תלמידי אמי"ת דביר בבית שמש את מסע הזכרון וההנצחה לפולין אליו יצאו בחודש שעבר...


בערב מרגש סכמו תלמידי אמי"ת דביר בבית שמש את מסע הזכרון וההנצחה לפולין אליו יצאו בחודש שעבר.

בערב, בו לקחו חלק מחנכים, חברים , הורים ובני משפחה, סכמו התלמידים את החוויות המרגשות אותן חוו במהלך המסע ואת התחושות שלהם עם החזרה לשגרה.

את הערב הנחה מנהל אמי"ת דביר ארז בראון אשר ליווה את התלמידים במסע לפולין. התלמידים קראו קטעים מהיומנים אותם ערכו במהלך המסע, ושרו ביחד את הניגונים המיוחדים אשר ליוו אותם בנקודות ציון משמעותיות.

אורחת הכבוד בערב היתה אשת העדות גיטה סיקוביץ אשר ליוותה את התלמידים במסע לפולין , שיתפה אותם בסיפור הצלתה באושוויץ וחיזקה אותם לאורך  המסע. במפגש הסיכום שחזרה גיטה את סיפור חייה מעורר ההשראה משואה לתקומה ושוחחה אתם על נושא האמונה בתקופת השואה.

קהל האורחים והתלמידים התרגש מהקרנת סרט המסע, בו תיעדו התלמידים את החוויות והרגשות און חוו במהלך המסע.

ארז בר און מנהל אמי"ת דביר: "המסע הותיר רושם עז בקרב התלמידים, רושם אשר יאפשר להם להתקדם, להתעצם ולבחור בחירות טובות להמשך עתידם, כדור המנהיגים הבא של מדינת ישראל".

 

בתמונה: מנהל אמי"ת דביר ארז בראון ותלמידים בסיכום המסע לפולין

צילום: אמי"ת

קרא עוד...

התלמידים האירו לבבות : הדלקת נרות בבתי קשישים

ממשיכים במסורת של אור: כמידי שנה, תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד התפזרו גם השנה במהלך ימי החנוכה בין בתיהם של קשישים וניצולי שואה בעיר להדלקת נרות משותפת...


ממשיכים במסורת של אור: כמידי שנה, תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד התפזרו גם השנה במהלך ימי החנוכה בין בתיהם של קשישים וניצולי שואה בעיר להדלקת נרות משותפת.

החיבור בין התלמידים לקשישים נוצר ביוזמת הישיבה אשר אתרה קשישים בודדים או ביוזמתם של הקשישים אשר פנו בבקשה לביקור של התלמידים.

מצוידים בסופגניות, מאפים, כלי נגינה ונרות הגיעו התלמידים לביתם של הקשישים, לעיתים יותר מפעם אחת במהלך החנוכה, ובמשך שעה מילאו את ביתם השקט של המבוגרים בשיחה , אור ושמחת החנוכה.

אחת מההדלקות המשותפות היתה בביתה של ניצול אושוויץ, שכנתו של תלמיד הישיבה . הקשישה, אשר התרגשה מאוד מהביקור בקשה מהם לשוב גם למחרת אבל לדבריה "לא צריך להביא סופגניות או שום דבר מתוק- החיוך המתוק שלכם האיר לי החג".

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד: " אני גאה בתלמידים שממשיכים את רוח המכבים להפיץ אור גדול בעולם - אור של נתינה. התלמידים האירו לא רק חנוכיות- אלא לבבות".

 

צילום: יעקב דבר

 

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת איתן מאירים את העיר

תחת הכותרת "כולנו אור (אמי"ת) איתן" יצאו תלמידי בית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים במהלך החנוכה להאיר את העיר במוקדים שונים של התנדבות וחיזוק הקשר עם הקהילה...


תחת הכותרת "כולנו אור (אמי"ת) איתן" יצאו תלמידי בית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים במהלך החנוכה להאיר את העיר במוקדים שונים של התנדבות וחיזוק הקשר עם הקהילה.
במועדון גיל הזהב ובהוד אדומים ערכו התלמידים עם הקשישים מסיבות חנוכה , שמחו אותם בשירה וריקודים . במהלך החנוכה התפזרו התלמידים גם בין בתי הקשישים להדלקת נרות משותפת וחגיגית אשר שמחה את בני הגיל השלישי וחברה אותם לתחושת החג.
בימי החנוכה הראשונים הגיעו התלמידים גם לגני הילדים, בי"ס יפה נוף, ומעונות היום והפעילו את הילדים והפעוטות במגוון הפעלות חנוכה.
תלמידי הכתות הבוגרות, בליווי המחנכים, נסעו ליום של עבודת שיקום במושב מבוא מודיעים אשר ניזקו קשות בשריפה בקיץ שעבר. התלמידים סייעו באיסוף גזם, פינוי חצרות וסיוע לתושבים במאמצים לתיקון נזקי השריפה.
דניאל בארי , מנהל אמי"ת איתן : "אני גאה בתלמידים שהפנימו את המסר החשוב של חנוכה- הפצת אור של נתינה, התחשבות בזולת וחשיבה על האחר. במסגרת הנושא השנתי בבית החינוך "עפים קדימה" אנו נרגשים לראות עד כמה המפגש עם הקהילה והעשיה למען הזולת מצמיחים בתלמידים עוד קומה של כישורים וכוחות".

קרא עוד...

תשואות לתלמידות אולפנית אמי”ת צפת

מסורת מוזיקלית אמי"תית: לכבוד חנוכה העלו תלמידות אולפנית אמי"ת צפת כמדי שנה את ה"אולפיזמון" מופע מוזיקלי מרגש ומרשים, שעסק כולו בנושא כוחה של תפילה, בבית יגאל אלון בעיר...


מסורת מוזיקלית אמי"תית: לכבוד חנוכה העלו תלמידות אולפנית אמי"ת צפת כמדי שנה את ה"אולפיזמון" מופע מוזיקלי מרגש ומרשים, שעסק כולו בנושא כוחה של תפילה, בבית יגאל אלון בעיר.

את המופע, בו לקחו חלק כל כתות האולפנית, הובילו תלמידות כתה ט אשר היו אחראיות על ההפקה, קטעי הקישור, התפאורה ועוד, בסיוע המחנכת עפרה זינגר והמורות הדר דורפסמן וחיננית חדד.

בפני קהל רב של נשות ונערות העיר העלתה כל כתה ביצוע מקורי ומרגש בשירה או ריקוד העוסק בנושא התפילה.

את הערב המרגש פתח רב האולפנית הרב ערן אסולין בהדלקת נרות ובדברי ברכה. בנוסף להופעה של התלמידות, נהנה הקהל ממופע אקולוגי אינטראקטיבי של להקת "ג'ננה מתופפים" , מופע המשלב נגינה בכלי הקשה ממוחזרים באלמנטים יחודיים , תנועה ומשחק.

זיוית כהן הרכזת החינוכית באולפנית:
" הערב החגיגי איחד את הקהילה החינוכית הלומדת אולפנית אמי"ת צפת סביב נושא התפילה ואחדות ישראל, באופן המביא לידי ביטוי מגוון של יכולות וריבוי אינטיליגנציות ".

מנהלת האולפנית יפה שמש-פרג'ון סכמה את הערב בתודה לצוות החינוך ולמובילות האירוע על הפקת ערב מרשים אשר לדבריה הותיר רושם עז על כל הנוכחות: "זכינו לערב מרגש ונוגע ללב, בו באו לידי ביטוי יכולותיהן של כל אחת ואחת מתלמידותינו היקרות, וזאת בסיוע ובליווי של צוות חינוך והוראה מסור העושה לילות כימים במטרה להעצים את התלמידות ולהוציא לאור את הכוחות והכשרונות של כל אחת".

 

צילום: שושי אוחנה

קרא עוד...

חיבוק לעליה 

לקראת חנוכה יצאו בנות אולפנת אמית עלי זהב  למבצע חיבוק לילדי העולים הבנות הכינו בעצמן ערכות הפתעה לעשרות משפחות עולים חדשים השומרון ובהן משחקים מיוחדים שהכינו לחג בצירוף הוראות בעברית...


לקראת חנוכה יצאו בנות אולפנת אמית עלי זהב  למבצע חיבוק לילדי העולים הבנות הכינו בעצמן ערכות הפתעה לעשרות משפחות עולים חדשים השומרון ובהן משחקים מיוחדים שהכינו לחג בצירוף הוראות בעברית ובצרפתית. בערכה הכניסו דברי תורה בעברית ובצרפתית, סדר הדלקה נרות ממתקים לילדים וסביבונים. בנות האולפנה יצאו לחלק למשפחות העולים מצרפת בברוכין ובפדואל את ערכות החנוכה והתקבלו בחום ובברכה בבתים.  לאה שטינמץ ראש האולפנה:  "בחנוכה, חג הפצת האור, שמחנו להאיר בתים רבים ולשלוח חיבוק למשפחות המתמודדות עם אתגרי העליה"
 
צילום: אפרת מרגלית 
קרא עוד...

תלמידי כפר הנוער אמי”ת פ”ת הובילו כנס מנהיגות מחוזי

חברי הנהגת התלמידים בכפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפ"ת ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז מרכז...


חברי הנהגת התלמידים בכפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפ"ת ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז מרכז.

את הכנס, בו השתתפו כ-60 מתלמידי אמי"ת במחוז מרכז, הובילו נורית דוידי- רכזת מנהיגות צעירה ברשת אמי"ת בשיתוף שירלי בן יעיש רכזת החינוך החברתי.

במהלך הכנס השתתפו חברי המנהיגות הצעירה בפעילויות הכרות וגיבוש והתנסו בסדנאות שונות בנושא ערבות הדדית, אותן הם יעבירו בבתי החינוך שלהם לרגל חגיגות 95 שנה לרשת אמי"ת אשר יצוינו השנה.

במסגרת היום החווייתי למדו התלמידים שיר בשפת הסימנים והצטלמו לסרטון חגיגי לקראת יובל 95 שנה לרשת אמי"ת.

חבר הנהגת התלמידים באמי"ת פ"ת, יונס אשטו, מדריך בתנועת הנוער "אניה בניה" (ביחד), הציג בפני ההנהגה הצעירה את התנועה שהוקמה על ידי בוגר הכפר ברק אברהם, במטרה לפתח בחניכי התנועה מנהיגו ואחריות אישית וקהילתית.

יונס אשטו: "שמחנו לארח תלמידי אמי"ת מכל אזור הדרום ליום מיוחד במינו של גיבוש ומנהיגות, להכיר חברים חדשים וביחד לתכנן איך הופכים ססמאות של מעורבות חברתית וערבות הדדית- למעשים".

מאיה אביבי מנהלת תיכון אמי"ת פ"ת:

"הנהגת התלמידים באמי"ת פ"ת שותפה מלאה בתכנון והובלת מערכי חינוך לערכים ותרומה לחברה, ואנו גאים על השותפות שלהם במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת המובילה לערכים של כלל ישראל וערבות הדדית".

 

צילום: גיתית חוזה

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח