מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידי תיכון אמי”ת רמלה הובילו כנס מנהיגות מחוזי

חברי הנהגת התלמידים בתיכון אמי"ת רמלה ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז ירושלים...


חברי הנהגת התלמידים בתיכון אמי"ת רמלה ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז ירושלים.

את הכנס, בו השתתפו כ-60 מתלמידי אמי"ת במחוז ירושלים, הובילו נורית דוידי- רכזת מנהיגות צעירה ברשת אמי"ת בשיתוף דנה גיניש רכזת החינוך החברתי.

במהלך הכנס השתתפו חברי המנהיגות הצעירה בפעילויות הכרות וגיבוש והתנסו בסדנאות שונות בנושא ערבות הדדית, אותן הם יעבירו בבתי החינוך שלהם לרגל חגיגות 95 שנה לרשת אמי"ת אשר יצוינו השנה.

במהלך היום הובילו תלמידי אמי"ת רמלה את האורחים בסיור בבית החינוך, והציגו בפניהם את מתחמי הלמידה החדשניים של בית החינוך, ואת שיטות הלמידה המיושמות בו.

במסגרת היום החווייתי למדו התלמידים שיר בשפת הסימנים והצטלמו לסרטון חגיגי לקראת יובל 95 שנה לרשת אמי"ת.

 אליניב אריס תלמיד אמי"ת רמלה וחבר הנהגת התלמידים: "שמחנו לארח תלמידי אמי"ת מכל אזור הדרום ליום מיוחד במינו של גיבוש ומנהיגות, להכיר חברים חדשים וביחד לתכנן איך הופכים ססמאות של מעורבות חברתית וערבות הדדית- למעשים." 

איתי אהרוני מנהל מקיף אמי"ת: "הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת רמלה  שותפה מלאה בתכנון והובלת מערכי חינוך לערכים ותרומה לחברה, ואנו גאים על השותפות שלהם במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת המובילה לערכים של כלל ישראל וערבות הדדית".

 

בתמונה: מנהל אמי"ת רמלה איתי אהרוני וחברי כנס המנהיגות 

צילום: נורית דוידי
קרא עוד...

היזמיות הצעירות ממדרשת אמי”ת  אשדוד

מאשדוד לעולם הייטק: תלמידות מדרשת אמי"ת אשדוד צועדות את צעדיהן הראשונים בעולם הפיתוח, היזמות וההייטק, וזאת במסגרת האקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת 'גוגיה' ברעננה...


מאשדוד לעולם הייטק: תלמידות מדרשת אמי"ת אשדוד צועדות את צעדיהן הראשונים בעולם הפיתוח, היזמות וההייטק, וזאת במסגרת האקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת 'גוגיה' ברעננה.

באקדמיה ליזמות, אותה מובילה אשת ההייטק גליה קדמי-פרגמן, נחשפות תלמידות חטיבת הביניים אחת לחודש לעולם היזמות וההייטק באמצעות קידום חשיבה המצאתית והתנסות מעשית בעולם הפיתוח והמחקר, וזאת בשני מסלולים- מגמת סטרטאפ טכנולוגית ומגמת "מייקרס" יצירתית.

בשתי המגמות התלמידות מקדמות מיזמים ורעיונות חדשניים ומשמעותיים להם ולחברה ועובדות על פיתוח מוצרים ומודלים פרי יצירתן.

השבוע השתתפו התלמידות באתגר תנועה לניארית, במהלכו למדו לבנות כלי רכב ממנועים המסוגלים לצבור תאוצה מרבית, ובסדנת רחפנים ותכנות בה נחשפו לעולם תכנות ופיתוח אלגוריתם עבור רחפנים. את התלמידות אתגרו מהנדסי תכנה ואלקטרוניקה ששימשו כמנטורים, והפעילות התבססה על עבודת צוות, יצירתיות ולמידה תוך כדי ניסוי וטעיה.

את התלמידות מלווה המורה ליאורה חי האחראית על פרויקט היזמות במדרשת אמי"ת אשדוד.

אורי מונד תלמידת כתה ז: "הפעילות באקדמיה ליזמות מאתגרת ודורשת חשיבה מחוץ לקופסה, שיתוף פעולה, עמידה בזמנים ועוד. אני מרגישה שאני לא רק נהנית- אלא גם לומדת הרבה על עצמי ועל היכולת שלי לעמוד באתגרים. תודה לבית הספר על ההזדמנות המיוחדת!"

אורית קאופמן, מנהלת מדרשת אמי"ת אשדוד: "כחלק מתפיסת המצוינות במדרשה, המעניקה לתלמידות  חווית למידה רלוונטית וחדשנית המחוברת לחזית הידע והטכנולוגיה,  מטרתנו היא לפתוח בפני כל תלמידה אפיקים רבים ככל האפשר לעולם היזמות, המחקר והמדע על מנת לאפשר לכל אחת למצות את מלוא היכולות בכל תחום דעת בו תבחר".

צילום: נויה ארביב

קרא עוד...

תלמידי בית החינוך אמי”ת המר מאירים את רחובות

תלמידי בית החינוך אמי"ת המר, בהובלת וביוזמת מועצת התלמידים ורכז החינוך החברתי בבית החינוך רועי פיזם, יצאו ביום הראשון של חנוכה להאיר את העיר – והתפזרו בין מוקדי התנדבות שונים...


תלמידי בית החינוך אמי"ת המר, בהובלת וביוזמת מועצת התלמידים ורכז החינוך החברתי בבית החינוך רועי פיזם, יצאו ביום הראשון של חנוכה להאיר את העיר – והתפזרו בין מוקדי התנדבות שונים בקהילה ומחוצה לה.

תלמידי בית החינוך חילקו סופגניות ומכתבי תודה לחיילי ותושבי עוטף עזה, בברכת חנוכה שמח ושקט.

התלמידים התפזרו בין בתי הספר והגנים בעיר ושמחו את הילדים לקראת החג, בין השאר  עם ילדי ביה"ס לוטם לחינוך מיוחד, אותו מאמץ בית החינוך במהלך השנה כולה, וכן בבתי הספר מעלות משולם, נועם ואורות הראי"ה וגן שקדנית בקריית עקרון.

בבית האבות 'גן דוד' בעיר ערכו התלמידים מסיבת חנוכה, שרו עם הקשישים משירי החג ושמעו את זיכרונותיהם וסיפורי חייהם.  גם במועדון נכי צה"ל בראשון לציון ערכו התלמידים הכרות עם חברי המועדון וחגגו אתם את חנוכה.

העוברים והשבים ברחובות העיר הופתעו ושמחו לקבל מהתלמידים סופגניות וחנוכיות בצירוף ברכת 'חנוכה שמח'. התלמידים גם עברו בשוק העירוני  וחילקו "כריך למי שצריך" לכל מי שהזדקק למנה משביעה.

עופר ארן מנהל אמי"ת המר ברך את התלמידים על המבצע המרגש: "אנו גאים בתלמידים שהפנימו את המסר החשוב של חנוכה- הפצת אור של נתינה, התחשבות בזולת וקבלת האחר".

צילום: רועי פיזם

 

קרא עוד...

מהקרב בציר המתפללים בחברון – לערב הוקרה בישיבת אמי”ת אלירז בפ”ת

בישיבת אמי"ת אלירז בפ"ת נערך השבוע (א) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל, במעמד ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג, מאות תלמידים ובני משפחותיהם...


בישיבת אמי"ת אלירז בפ"ת נערך השבוע (א) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל, במעמד ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג, מאות תלמידים ובני משפחותיהם.

לערב ההוקרה הוזמנו חיילי יחידת דובדבן מהיחידה בה משמש ראש הישיבה הרב יאיר שטבון כמפקד פלוגה.

את ערב ההוקרה החגיגי הובילה מועצת התלמידים של הישיבה בליווי הרב אבי פרץ הרכז החברתי.

במהלך הערב שמעו הנוכחים את סיפורו של אלכס בן זיקרי, לוחם בצוות הכוננות של קריית ארבע אשר נפצע קשה בקרב בציר המתפללים בחברון ב2002, במהלכו נפצעו 14 ונהרגו 12 לוחמים ביניהם מפקד החטיבה המרחבית, אלוף-משנה דרור וינברג.

אלכס שיתף את הנוכחים  בחוויותיו כעולה מצרפת וכלוחם. בדבריו העביר אלכס לנוכחים מסר של הכרה בערכם של ערכים כמו אמון, חברות, עמידה ביעדים והכרת הטוב:

"כל אחד בעוצמה שהוא מסוגל, צריך לתרום לחברה ולעתיד עם ישראל, וזה יקרה אם נאמין בעצמנו ונרצה לתרום לאחר. זוהי הגבורה המתמדת, הרצון לעשות ולתרום".

תלמידי הישיבה ליוו את הערב בהופעות אשר רגשו את הקהל. חברי 'תאטרון אלירז' בהובלת אביחי שילה, העלו הצגה על התמודדות של חייל פצוע ובחירתו בחיים, ומקהלת 'קולות אלירז' בניצוחו של הרב צביקה וילנר שרה את שירו של ישי ריבו "הלב שלי", לכבודם של פצועי צה"ל.

את הערב כבדו בנוכחותם ראש העיר רמי גרינברג וירדנה חדד מנהלת האגף בחינוך העל יסודי בעיריית פתח תקוה,

ראש העיר רמי גרינברג: "מדינת ישראל נמצאת במלחמה קיומית על הזהות שלה, וכולנו צריכים לפעול כדי להבטיח את עתידה. בזכות הערכים של עם ישראל, תורת ישראל וערך הנתינה ניצחנו עד עכשיו. בישיבת אמי"ת אלירז פועלים למען הערכים הללו כל השנה".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה למועצת התלמידים ולרב אבי פרץ, על הפקת הערב המרגש:

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

"הפציעות של החיילים אלו עיטורי הכבוד שלהם המסמלים שהם נפצעו למען הגנה על עם ישראל וארץ ישראל- למען ערך הנתינה, ערך לו אנו מחנכים כאן בישיבת אמי"ת אלירז"

צילום: מיכל פישר

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת עכו צועדים ומצדיעים

לציון יום ההצדעה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שחל השבוע יצאו תלמידות אולפנית אמי"ת עכו לזכרון יעקב לצעדת "צועדים ומצדיעים" לכבודם של פצועי צה"ל...


לציון יום ההצדעה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שחל השבוע יצאו תלמידות אולפנית אמי"ת עכו לזכרון יעקב לצעדת "צועדים ומצדיעים" לכבודם של פצועי צה"ל.

הצעדה התקיימה בשבילי גן הנדיב בזכרון יעקב, במהלכה פגשו התלמידות פצועי צה"ל ושמעו את סיפורם. מבהלך הצעדה שמעו בין השאר את סיפור חייו של נתן גרשוני, אשר לקח חלק במבצעים ומלחמות מקום המדינה ועד מלחמת יום כיפור. הצעדה נחתמה בטקס חגיגי במעמד הרטכ"ל.

הילה כהן , תלמידת כתה ט באולפנית אמי"ת : "ההשתתפות בצעדה היתה מרגשת ומחזקת. התחושה היתה של חיבור משמעותי לעם ולמדינה, ורצון לתרום."

ליטל צדוק רכזת החינוך החברתי באמי"ת עכו:"כבכל שנה אנו מציינים בבית ספרנו את יום ההוקרה לפצועי צה"ל מתוך שייכות והזדהות עם עמנו ומולדתנו. ההליכה בשבילים והלמידה מדמויות מופת, הביאה את התלמידים להבנה מחודשת של משמעות המושגים אהבת ישראל ואהבת הארץ."

אתי צברי מנהלת אמי"ת עכו: "אנו גאים בשותפות שלנו בארוע הצדעה חשוב ומשמעותי. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

קרא עוד...

תלמידת אולפנית אמי”ת צפת – שגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

לירז ברדה , תלמידת כתה י"ב באולפנית אמי"ת צפת, אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן...


לירז ברדה , תלמידת כתה י"ב באולפנית אמי"ת צפת, אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן שבועיים בארה"ב.

לירז נבחרה לקחת חלק במסע של תלמידי אמי"ת להכרות עם הקהילות היהודיות בארה"ב. במהלך המסע בן השבועיים הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים במרחבי 'גוגיה' חדשניים ללמידה משמעותית, מהמתקדמת בעולם.

השגרירים הצעירים, אשר נבחרו למסע על בסיס כישרונות ייחודיים , יכולת ורבאלית ועמידה בפני קהל, הופיעו בפני קהלים של מאות משתתפים. לירז, תלמידה מצטיינת, ספרה אודות תכנית "פרחי רפואה" בה היא לומדת וכבעלת כשרון מוזיקלי יוצא דופן רגשה את הקהל בשירה עם שאר חברי המשלחת.

במשך שבועיים ובלוח זמנים צפוף ביותר עברו ששת התלמידים בין  הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק.

לירז מספרת כי למרות הלו"ז הצפוף מארגני המסע דאגו להעניק לה ולחבריה למשלחת גם חוויה חד פעמית, לדבריה:

"טיילנו בטיימס סקוור במנהטן, הוזמנו אל מאחורי הקלעים של הפקת "מלך האריות" בברודווי, בקרנו במוזאון השעווה בבוסטון- ועוד. המארגנים דאגו להגשים לכל אחד ואחת מאתנו חלום. החלום שלי הוא ללמוד לטוס- ומארגני המשלחת הפתיעו אותי בשיעור טיסה מעל שמי ניו ג'רזי- חוויה שלא אשכח לעולם".

"הרגשנו גאווה לייצג את רשת אמי"ת ואת תלמידי ישראל בפני הקהילות היהודיות בארה"ב, והתרגשנו מכמויות האהבה שהרעיפו עלינו. המסע היה חוויה יוצאת דופן : ביקרתי במקומות וחוויתי חוויות שלא אשכח לעולם. מעל הכל למדתי על הערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בארה"ב".

יפה שמש-פרג'ון מנהלת אולפנית אמי"ת צפת: "אנו גאים בלירז שייצגה בכבוד את האולפנה, את העיר צפת , את רשת אמי"ת ואת מדינת ישראל בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב. היא וחבריה למשלחת הציגו את פניו היפות של הנוער הישראלי, הדור הבא של המנהיגות בחברה הישראלית".

 

בתמונה: לירז ברדה באחד מערבי הגאלה בארה"ב

צילום: אילנית שוורץ
קרא עוד...

תלמידת אולפנת אמי”ת חיפה – שגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

נויה בן חיים, תלמידת כתה יא באולפנת אמי"ת חיפה אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב, עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן...


נויה בן חיים, תלמידת כתה יא באולפנת אמי"ת חיפה אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב, עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן שבועיים בארה"ב.

נויה נבחרה לקחת חלק במסע של תלמידי אמי"ת להכרות עם הקהילות היהודיות בארה"ב. במהלך המסע הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים במרחבי 'גוגיה' חדשניים ללמידה משמעותית, מהמתקדמת בעולם.

השגרירים הצעירים, אשר נבחרו למסע על בסיס כשרונות ייחודיים, יכולת ורבאלית ועמידה בפני קהל, הופיעו בפני קהלים של מאות משתתפים . נויה ,בעלת כשרון ציור ונגינה בגיטרה, הציגה במהלך המסע את תערוכת הציורים הייחודית שלה, והופיעה בנגינה עם שאר חברי המשלחת.

במשך שבועיים ובלוח זמנים צפוף ביותר עברו ששת התלמידים בין  הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק.

נויה מספרת כי למרות הלו"ז הצפוף מארגני המסע דאגו להעניק לה ולחבריה למשלחת גם חוויה חד פעמית, לדבריה:

"טיילנו בטיימס סקוור במנהטן, הוזמנו אל מאחורי הקלעים של הפקת "מלך האריות" בברודוויי, בקרנו במוזאון השעווה בבוסטון- ועוד. המארגנים דאגו להגשים לכל אחד ואחת מאתנו חלום. החלום שלי, כציירת, היה לראות במו עיני את יצירתו המפורסמת של ואן גוך "ליל כוכבים" - ומארגני המשלחת הפתיעו אותי בביקור במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק - חוויה שלא אשכח לעולם".

"הרגשנו גאווה לייצג את רשת אמי"ת ואת תלמידי ישראל בפני הקהילות היהודיות בארה"ב, והתרגשנו מכמויות האהבה שהרעיפו עלינו. המסע היה חוויה יוצאת דופן : ביקרתי במקומות וחוויתי חוויות שלא אשכח לעולם. מעל הכל למדתי על הערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בארה"ב".

מוריה שפירא ראש אולפנת אמי"ת חיפה: "אנו גאים בנויה שייצגה בכבוד את האולפנה, את העיר חיפה , את רשת אמי"ת ואת מדינת ישראל בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב. היא וחבריה למשלחת הציגו את פניו היפות של הנוער הישראלי, הדור הבא של המנהיגות בחברה הישראלית".

 

בתמונה: נויה עם נשיאת אמי"ת הקודמת דבי מועד ליד יצירתו של ואן גוך "ליל כוכבים" במוזיאון לאומנות מודרנית בניו יורק

צילום: אילנית שוורץ
קרא עוד...

תלמידת אולפנת אמי”ת נגה בבית שמש – שגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

רוני גולדברג, תלמידת כתה י"ב באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה...


רוני גולדברג, תלמידת כתה י"ב באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן שבועיים בארה"ב.

רוני נבחרה לקחת חלק במסע של תלמידי אמי"ת להכרות עם הקהילות היהודיות בארה"ב. במהלך המסע הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים במרחבי 'גוגיה' חדשניים ללמידה משמעותית, מהמתקדמת בעולם.

השגרירים הצעירים, אשר נבחרו למסע על בסיס כישרונות ייחודיים, יכולת ורבאלית ועמידה בפני קהל, הופיעו בפני קהלים של מאות משתתפים. רוני, בעלת כשרון שירה ונגינה על יוקלילי, הופיעה בשירה ונגינה עם שאר חברי המשלחת.

במשך שבועיים ובלוח זמנים צפוף ביותר עברו ששת התלמידים בין  הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק.

רוני מספרת כי למרות הלו"ז הצפוף מארגני המסע דאגו להעניק לה ולחבריה למשלחת גם חוויה חד פעמית, לדבריה:

"טיילנו בטיימס סקוור במנהטן, במוזאונים מפורסמים ובעוד אתרים רבים ומרתקים. המארגנים דאגו להגשים לכל אחד ואחת מאתנו חלום. החלום שלי היה לפגוש שחקן ברודווי, ומארגני המשלחת הפתיעו אותי בביקור מאחורי הקלעים של הפקת "מלך האריות" בברודווי ופגישה עם שחקני המחזמר - חוויה שלא אשכח לעולם!"

"הרגשנו גאווה לייצג את רשת אמי"ת ואת תלמידי ישראל בפני הקהילות היהודיות בארה"ב, והתרגשנו מכמויות האהבה שהרעיפו עלינו. המסע היה חוויה יוצאת דופן : ביקרתי במקומות וחוויתי חוויות שלא אשכח לעולם. מעל הכל למדתי על הערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בארה"ב".

מרים קורן ראש אולפנת אמי"ת נגה: "אנו גאים ברוני שייצגה בכבוד את האולפנה, את העיר בית שמש,  את רשת אמי"ת ואת מדינת ישראל בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב. היא וחבריה למשלחת הציגו את פניו היפות של הנוער הישראלי, הדור הבא של המנהיגות בחברה הישראלית".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח