מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מרעננה – לחלל

באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים באמי"ת מדעי בכפר בתיה, נבחר ניסוי העוסק בהשפעת כוח הכבידה על קצב איכול הפלסטיק על ידי חיידק, לייצג את בית...


באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים באמי"ת מדעי בכפר בתיה, נבחר ניסוי העוסק בהשפעת כוח הכבידה על קצב איכול הפלסטיק על ידי חיידק, לייצג את בית החינוך בתחרות הארצית בה יבחר הניסוי שישלח מישראל לתחנת החלל הבינלאומית.

במסגרת תכנית המצוינות "ספייסלאב" לומדים התלמידים על דמותם של אילן, רונה ואסף רמון ז"ל, ומתכננים ניסוי מדעי אותו יבצעו אסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית. את התלמידים מלווים עידו פרידמן המורה לפיזיקה בבית החינוך ודור רץ המנטור מטעם קרן רמון.

לאחר שהתלמידים עבדו בקבוצות ובחרו את נושא הניסוי, התקיים השבוע חצי הגמר בו התמודדו שתי נבחרות של תלמידי כתה ט' זו מול זו על ייצוג בית החינוך בשלב הגמר הארצי ועל כרטיס לחלל.

הניסוי הזוכה עסק בשאלה האם ניתן להשתמש בחיידקים מפרקי פלסטיק בחלל, בתחנת החלל ובהתיישבות עתידית על הירח ועל מאדים, כדי להיפטר מפסולת פלסטיק ואף לנצל את התוצרים להפקת אנרגיה.

הניסוי, אשר תוכנן על ידי התלמידים בשיתוף פרופ' אריאל קושמרו מהמעבדה לביוטכנולוגיה סביבתית באוניברסיטת בן גוריון, נבחר כבעל הפוטנציאל הגדול ביותר לתרומה לאנושות. הניסוי ייצג את בית החינוך בגמר הארצי של התכנית, אשר יתקיים בשבוע החלל הישראלי ב-27.1.

השופטים בתחרות היו ד"ר עדי ניניו גרינברג, ראש מדור טכנולוגיות חלל ולוויינות בחיל האוויר; ד"ר יובל ראובני, חוקר בכיר במו"פ מזרח וחבר סגל במחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל. באירוע לקחו חלק גם  סהר סיגאווי, ראש תחום מצוינות ופדגוגיה ברשת אמי"ת; ד"ר דפנה בן יוסף מרכזת תחום מצוינות מדעים בשת אמי"ת  ומנהל אמי"ת מדעי הרב שגיא רוזנבאום.

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי בכפר בתיה: "מדהים לראות איך התלמידים חוקרים ובודקים את הנושא בו בחרו עם ניצוץ בעיניים. אני מאמין ביכולתם להגיע לשורה הראשונה של החקר המדעי במדינה, בעולם - ובחלל. אנו שמחים לקחת חלק בתכנית כה משמעותית ומרתקת ומודים לכל העוסקים במלאכה" .

קרא עוד...

מרגש : תלמידי אמי”ת כרמיאל יצאו ליום של חסד בעיר לזכרו של שמעון דיין ז”ל, בוגר בית החינוך  שנספה באסון הכרמל. 

בהובלת אורה רכזת חינוך חברתי ובהתגייסות של כלל אנשי הצוות החינוכי והתלמידים, פשטו התלמידים על העיר וארגנו פעילות במוקדים שונים. בבתי אבות הם ניגנו שרו ושימחו את הדיירים ולאחר מכן...


בהובלת אורה רכזת חינוך חברתי ובהתגייסות של כלל אנשי הצוות החינוכי והתלמידים, פשטו התלמידים על העיר וארגנו פעילות במוקדים שונים. בבתי אבות הם ניגנו שרו ושימחו את הדיירים ולאחר מכן עשו איתם פעילות יצירה ובינגו לכבוד החג,  בגני ילדים ערכו הצגות לילדים ועשו איתם פעילות יצירה לכבוד החג , באקי"ם עבדו ביחד עם העובדים במפעל ושימחו אותם ובמלבי"ש , שם עזרו לשפץ את החצר וסייעו לסדר את הבגדים.

התלמידים יצאו גם למכבי האש, למד"א  ולמשטרה וחילקו לעובדים את ברכות ההדלקה שהכינו לעילוי נשמתו של שמעון והסבירו על משמעות יום החסד בבית החינוך.

התלמידים הבוגרים יצאו לבתי הספר היסודיים והעבירו פעילות לתלמידים הצעירים על  ה"אור שבי" והפצת האור  במעגלים השונים .

דנה מלכה שהתנדבה בבית אבות  אומרת כי היום היה שיא של נתינה לשם נתינה. "בשגרה לא תמיד יוצא לנו להיפגש עם אנשים קצת שונים מאיתנו  ולתת מהזמן לטובת האחר. הנתינה שווה את הכל, והאמת היא שכשאתה נותן אתה בעצמך גם מקבל."

הלל, תלמידת כיתה י' מספרת כי "אחרי יום החסד יצאתי עם תובנות על משמעות החיים, בשיחות שלי עם הקשישים קיבלתי הרבה ולמדתי מנסיון החיים שלהם. ראיתי את השמחה שלהם מהמפגש. הם ביקשו שנבוא שוב- ונעשה זאת בשמחה".

כשאביו של שמעון, דוד, נפגש עם המחנכים, הוא סיפר על הערכים שהובילו את בנו וסיפר על הענווה  שלו ועל מידת החסד שלו. בשעת החינוך העבירו את הסרטון על אסון הכרמל, ועברו  ללימוד בחברותות על הערכים שאפיינו אותו.

לפני היציאה למבצע החסד, אביו של שמעון העביר לתלמידים שיחה על בנו וסיפר כי בשבת חנוכה כשהם התפללו  בבית הכנסת,  שנה בדיוק לפני האסון, הוציאו רק שני ספרי תורה במקום שלושה כי בבית הכנסת לא היו שלושה ספרים ושמעון ז"ל לחש לאביו: בשנה הבאה אנחנו נוסיף עוד ספר תורה לבית הכנסת,  שנה בדיוק עברה  וקרה האסון הנורא .בני המשפחה  הוציאו ספר תורה והכניסו אותו לאותו בית הכנסת שם התפללו השניים.

ביום ראשון, נר ראשון של חנוכה התקיימה האזכרה ונציגי התלמידים הגיעו לבית  העלמין לאזכרה להיות שותפים.

גאי דקל מנהל אמי"ת כרמיאל אומר שההנצחה של שמעון דרך יום החסד היא שיעור אמיתי באור ובחינוך שקיבלו התלמידים. "התרגשנו מאוד לשמוע את  אבא של שמעון –אדם צנוע ומסור - שהביא בפנינו את דמותו המיוחדת של בנו. במבצע של חסד לזכרו של בוגרינו היקר הפנימו התלמידים את תכונותיו: ענווה, צניעות כבוד לזולת וחסד".

צילום: חיה רחל

 

קרא עוד...

מרים פרץ בישיבת אמי”ת עמיחי: “גם ברגעי השגרה יש אינספור צעדים של גבורה”

בחנוכה, חג הגבורה, הגיעה מרים פרץ, אם הבנים וכלת פרס ישראל, לישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות ושוחחה עם תלמידי הישיבה המתקרבים לגיוס על גבורה בחיים ובקרב...


בחנוכה, חג הגבורה, הגיעה מרים פרץ, אם הבנים וכלת פרס ישראל, לישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות ושוחחה עם תלמידי הישיבה המתקרבים לגיוס על גבורה בחיים ובקרב.

מרים ששכלה את שני בניה, אוריאל ואלירז, סיפרה על אהבתה לארץ ועל הזכות העצומה להגיע אליה ולחיות בה עם כל הקשיים שבדרך. "לאוריאל ולאלירז היתה עקשנות גדולה להגיע למטרות שהציבו לעצמם", "אוריאל היה קטן וצנום, ואף על פי כן התעקש להתגייס לשירות קרבי, שירת בסיירת גולני ואף סיים קורס קצונה, הוא דאג לסובבים אותו והיה ראשון להתנדב לכל משימה"

על אלירז סיפרה מרים שהיה תלמיד מאתגר, ונקודת המפנה בחייו היה המסע לפולין בתיכון. הוא היה בעל אומץ רב וניחן בכושר מנהיגות, במסירות ובנתינה אינסופית. 

"אחרי נפילתם, החלטתי לדבוק בחיים ובחרתי לקום ולהמשיך לחיות מתוך תהומות הכאב." היא הוסיפה והבהירה כי הדבר הכי חשוב בחיים הוא הנתינה לזולת, "יש לכל אחד מאיתנו אחריות לחברה הישראלית, וכשהלב שלנו מלא אמונה ניתן לעמוד באתגרים"

הרב שמעון שושן ראש ישיבת אמי"ת עמיחי אמר כי  מרים היא סמל של גבורה יהודית בימינו,  "זו זכות לנו ולתלמידים להיפגש עם אשת חינוך מופתית שמסמלת את הנאצל שבעם ובמדינה"

 

צילום: ליאת דורון

קרא עוד...

רבקה ברגר מאמי”ת טכנולוגי ויגאל בוחבוט מאמי”ת ב’ המתחדש – מורי המאה של החמ”ד

רבקה ברגר מאמי"ת טכנולוגי ויגאל בובחוט מאמי"ת ב' המתחדש, נבחרו לנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי )- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...

רבקה ברגר מאמי"ת טכנולוגי ויגאל בובחוט מאמי"ת ב' המתחדש, נבחרו לנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי )- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

רבקה ברגר, יועצת בכירה וחברת הנהלה באמי"ת טכנולוגי אשקלון, הינה בעלת וותק של שנים רבות כיועצת בכל השכבות בבית החינוך.

רבקה מוכרת בבית החינוך כדמות מעוררת השראה באישיותה ובמסירותה לתלמידים ולחברי הצוות כאחד. המקצועיות שהיא מגלה בתחום הייעוץ והמוגנות משפיעה רבות על האקלים הבית ספרי ותורמת לרווחת התלמידים במובן הרגשי, החברתי והאישי ואף לצוות המורים ולכוורת הניהולית בה היא שותפה.

איציק אברג'ל מנהל אמי"ת טכנולוגי:

"אנו מברכים את רבקה על הזכייה ומאחלים לה שתוסיף להשפיע במסירותה הרבה על התלמידים ולקדם את בית החינוך מתוך חשיבה חינוכית-ערכית".

יגאל בוחבוט הינו מחנך וותיק ורכז קהילת ההורים באמי"ת ב', אשר מוביל יוזמות חינוכיות רבות בבית החינוך. כרכז קהילת ההורים הוא הוביל השנה את הקמתן של וועדות שונות בהם תורמים ההורים על פי בחירתם לבית החינוך: וועדות חסד, גיוס משאבים, שיווק ועוד.

יגאל בוחבוט, אשר הקים בבית החינוך את פינת ההנצחה לעשרת הבוגרים חללי מערכות ישראל, עומד בקשר עם משפחות החללים ודואג לשמור על חיבור בית החינוך להורים ולמשפחות השכולות.

התלמידים מספרים על מורה מסור ואהוב במיוחד, שיודע לשלב דרישות עם אכפתיות ואהבה ולא מוותר לאף אחד בדרך למיצוי היכולות.

מנהלי אמי"ת ב', מיכל פלג (מנהלת נתיב הבנות) והרב רפי מימון (מנהל נתיב הבנים), מברכים את יגאל על הזכיה:

"יגאל בוחבוט הינו מופת וסמל למסירות של מורה העושה ימים ולילות למען תלמידיו, לקידום כל אחד מהם למיצוי כל היכולות, ומצעיד את בית החינוך קדימה בחשיבה חינוכית-ערכית". 

קרא עוד...

תלמידי מקיף אמי”ת באר שבע הובילו כנס מנהיגות מחוזי

חברי הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) באר שבע ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז דרום...


חברי הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) באר שבע ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז דרום.

את הכנס, בו השתתפו כ-60 מתלמידי אמי"ת במחוז דרום, הובילו נורית דוידי- רכזת מנהיגות צעירה ברשת אמי"ת בשיתוף יפעת רוזנפלד- רכזת השותפויות בבית החינוך.

במהלך הכנס השתתפו חברי המנהיגות הצעירה בפעילויות הכרות וגיבוש והתנסו בסדנאות שונות בנושא ערבות הדדית, אותן הם יעבירו בבתי החינוך שלהם לרגל חגיגות 95 שנה לרשת אמי"ת אשר יצוינו השנה.

במהלך היום הובילו תלמידי אמי"ת ב"ש את האורחים בסיור בבית החינוך, והציגו בפניהם את מתחמי הלמידה החדשניים של בית החינוך, ואת שיטות הלמידה המיושמות בו.

במסגרת היום החווייתי למדו התלמידים שיר בשפת הסימנים והצטלמו לסרטון חגיגי לקראת יובל 95 שנה לרשת אמי"ת.

ליאל גורליק תלמידת כתה י' וחברת הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת מסכמת: "שמחנו לארח תלמידי אמי"ת מכל אזור הדרום ליום מיוחד במינו של גיבוש ומנהיגות, להכיר חברים חדשים וביחד לתכנן איך הופכים ססמאות של מעורבות חברתית וערבות הדדית- למעשים." 

צוריאל רובינס מנהל מקיף אמי"ת: "הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת ב"ש שותפה מלאה בתכנון והובלת מערכי חינוך לערכים ותרומה לחברה, ואנו גאים על השותפות שלהם במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת המובילה לערכים של כלל ישראל וערבות הדדית".

צילום: יפעת רוזנפלד

קרא עוד...

ממעלה אדומים – לחלל תלמידי אמי”ת איתן מעלה אדומים בחצי גמר תחרות ‘ספייס לאב’ ע”ש אילן רמון

באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת איתן מעלה אדומים , נבחר ניסוי העוסק בהשפעת תת כבידה על תפקוד הקנאביס כמסייע למערכת החיסונית, ...


באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת איתן מעלה אדומים , נבחר ניסוי העוסק בהשפעת תת כבידה על תפקוד הקנאביס כמסייע למערכת החיסונית,  לייצג את בית החינוך בתחרות הארצית בה יבחר הניסוי שישלח מישראל לתחנת החלל הבינלאומית.

במסגרת תכנית המצוינות "ספייסלאב" לומדים התלמידים על דמותם של אילן ואסף רמון ז"ל, ומתכננים ניסוי מדעי אותו יבצעו אסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית. את התלמידים מלווים רכז המצוינות בבית החינוך נריה מימון והמנטור מטעם התכנית, שלומי שטמפפר , סטודנט לפיזיקה.

לאחר שהתלמידים עבדו בקבוצות שונות ובחרו את נושא הניסוי, התקיים השבוע חצי הגמר בו התמודדו ארבעה נבחרות של תלמידי כתה ט' זו מול זו על ייצוג בית החינוך בשלב הגמר הארצי ועל כרטיס לחלל.

בערב נכחו ד"ר רן ליבנה מנכ"ל קרן רמון וכן פרופסור ניר שביב מנהל תחום הפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים.

חברי הצוות הזוכה  הם אליה אלון, בניה שורקי, מבשר בארי , אריאל אסייג ורוניאל איבגי. הרעיון שלהם, אשר נבחר במקום הראשון,  היה בעל הפוטנציאל הגדול ביותר לתרומה לאנושות ועסק כאמור במדידת השפעת תת כבידה על השימוש בקנבינואיד CBD (אחד מהחומרים בקנאביס, משכך כאבים ואנטי דלקתי)  על תאים במערכת החיסונית.

ניסוי זה ייצג את בית החינוך בגמר הארצי של התכנית, אשר יתקיים בשבוע החלל הישראלי.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך: "מדהים לראות מה מעניין את התלמידים ואיך הם חוקרים ובודקים את הנושא עם ניצוץ בעיניים. אני מאמין ביכולתם של להצליח בניסוי הנבחר ולהגיע לשורה הראשונה של החקר במדינה, בעולם - ובחלל. אנו שמחים לקחת חלק בתכנית כל-כך משמעותית ומרתקת ומודים לכל העוסקים במלאכה" .

 

 בתמונה: חצי הגמר תחרות 'ספייס לאב' באמי"ת איתן עם הבוחנים ד"ר רן לבנה מנכ"ל קרן רמון ופרופ' ניר שביב מנהל תחום פיזיקה באוניברסיטה העברית.

צילום: נריה מימון
קרא עוד...

משפחה על הבמה – הפקת “ניצוצות”  של אולפנת אמי”ת נגה גרפה תשואות סוערות

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש העלו השבוע את ההפקה המסורתית של האולפנה- "ניצוצות" – באולם המופעים בצרעה, וגרפו תשואות סוערות...


תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש העלו השבוע את ההפקה המסורתית של האולפנה- "ניצוצות" – באולם המופעים בצרעה, וגרפו תשואות סוערות.

בהפקה, שהפכה למסורת באולפנה, לוקחות חלק כמעט כל תלמידות האולפנה בשותפות מלאה .

השנה , נבחר המחזה "צלילי המוזיקה" , כשיא של עיסוק בנושא ערכי המשפחה בו עסקו כל תלמידות האולפנה, במפגשי שיח ויצירה סביב נושא כוחה של משפחה, שורשים, מורשת ועוד.

תהליך הפקת המחזה, בהובלת הרכזת החברתית נטע שני והבימאית שרית ספרא,  אפשר לכל התלמידות לקחת אחריות ולהתבטא במגוון תחומים: הכנת התפאורה, מקהלה, נגינה, משחק, עוזרות במאית, ועוזרות במה. השכבות הבוגרות לקחו אחריות על הדרכת הריקודים ובחירת המוזיקה של השכבות הצעירות יותר.

העבודה הרבה שהשקיעו התלמידות בהפקה הסתכמה בערב תיאטרלי סוחף, להנאת מאות הצופות שגדשו את האולם ומחאו כפיים ממושכות לכל השותפות בתהליך היצירה.

תלמידות כתה ט' בליווי המורה נחמה מינץ  הפיקו תערוכת שחזור צילומים יוצאת דופן אשר הוצגה בכניסה לאולם התאטרון. בתערוכה הציגה כל תלמידה עבודת שחזור של תמונה ייחודית מהאלבום המשפחתי – לצדה של התמונה המקורית. התלמידות בחרו לשחזר תמונות ישנות של נשות המשפחה, תמונות שלהן מגיל צעיר, תמונות של בית המשפחה בארץ המוצא לעומת ביתן היום- ועוד. התערוכה הייחודית עוררה התרגשות רבה בקרב באי התאטרון.

מרים קורן ראש האולפנה:

 "מעבר לתוצר הסופי שהיה איכותי, מקצועי וברמה גבוהה מאד, הושם דגש על התהליך החינוכי שהבנות עברו ועל הוצאת כוחות מן הכוח אל הפועל.  מרגש היה לראות בנות שהביאו את יכולותיהן האומנותיות לכדי ביטוי מעשי והחיבור הנפלא בין השכבות."

צילום: שירה אליהו

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת טכנולוגי אשדוד במבצע “ואהבת”

לרגל שבוע "ואהבת לרעך כמוך" שנערך השבוע באשדוד, ולכבוד חג החנוכה הקרב ובא, יצאו תלמידי אמי"ת טכנולוגי אשדוד למבצע של שמחת חנוכה בבתי ספר ברחבי העיר...


לרגל שבוע "ואהבת לרעך כמוך" שנערך השבוע באשדוד, ולכבוד חג החנוכה הקרב ובא, יצאו תלמידי אמי"ת טכנולוגי אשדוד למבצע של שמחת חנוכה בבתי ספר ברחבי העיר.

תלמידי שכבה י-י"א הגיעו במהלך השבוע לבתי הספר לחינוך מיוחד מעלות וגלים והפעילו את הילדים בהפעלות מגוונות הקשורות לחנוכה. הפעילות כללה דוכני יצירה, תחנות ספורט , שירי חנוכה וחלוקת סופגניות, להנאתם הרבה של התלמידים הצעירים.

מיקה מכחל תלמידת אמי"ת טכנולוגי מסכמת את השבוע המיוחד: "זאת ההרגשה הכי טובה שהייתה לי לדעת ששמחתי ילד מיוחד במינו. חד משמעית כל אחד מהם מיוחד ובעל קסם ייחודי. שמחתי לקחת חלק בפעילות המיוחדת ".

סימה פרץ מנהלת אמי"ת טכנולוגי: תלמידינו, השותפים במגוון יוזמות של התנדבות ותרומה לקהילה, מגלים כל פעם מחדש כי השמחה הגדולה ביותר היא זו הנובעת מנתינה לזולת ".

צילום: אמי"ת

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח