מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

האלוף שקדי לתלמידי אמי”ת מודיעין: “אתם מנהיגי הדור הבא”

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סאתקר) ארחו השבוע את תלמידות מדרשת אמי"ת ותלמידי עירוני ג' למפגש מרתק עם מפקד חיל האוויר לשעבר ומנכ"ל אל-על לשעבר האלוף אליעזר שקדי...


תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סאתקר) ארחו השבוע את תלמידות מדרשת אמי"ת ותלמידי עירוני ג' למפגש מרתק עם מפקד חיל האוויר לשעבר ומנכ"ל אל-על לשעבר האלוף אליעזר שקדי.

המפגש נערך במסגרת התכנית "כנפי רוח" הפועלת באמי"ת בנים זה מספר שנים לזכרו של סרן נתן כהן ז"ל, תושב מודיעין אשר נפל לפני חמש שנים במבצע צוק איתן, שלושה חודשים לפני מועד חתונתו.

כחלק מהתכנית מתארחים השנה בבית החינוך דמויות מובילות בציבוריות הישראלית לשיחות מעוררות השראה עם התלמידים.

האלוף שקדי שיתף את התלמידים בתובנות אותן רכש במהלך שירותו הצבאי ותפקידי הניהול בהם החזיק. שקדי דבר עם התלמידים על מנהיגות ומצוינות ואמר להם בין השאר כי "אזרחות טובה בנויה על נתינה לזולת ואמון של כל אחד מכם ביכולותיו".

במפגש, אשר נערך בחסות עמותת פוש לצמצום פערים בחינוך,  השתתפו גם הוריו של סרן נתן כהן דוד ולימור כהן ונציגים מעיריית מודיעין.

האלוף שקדי סייר בבית החינוך, נפגש עם נבחרות הרובוטיקה עטורות הפרסים של בית הספר ושמע מהן על התכניות שלהם לשנה זו.

ליאור הלוי מנהל אמי"ת בנים :"אנו שמחים על ההזדמנות להפגיש את תלמידינו עם דמויות מובילות בחברה הישראלית, מהם הם לומדים על מנהיגות וציונות, לזכרו של סרן נתן כהן ז"ל המהווה מופת ודוגמא עבור כולנו".

בתמונה (מימין) סגן ראש העיר מוייש לוי, האלוף אליעזר שקדי, דוד ולימור כהן ומנהל בית החינוך ליאור הלוי

צילום: אורי בוסקילה

קרא עוד...

חנה כהן מאולפנית אמי”ת צפת – מורת המאה של החמ”ד

חנה כהן, רכזת מו"פ (מחקר ופתוח) באולפנית אמי"ת צפת, נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...


חנה כהן, רכזת מו"פ (מחקר ופתוח) באולפנית אמי"ת צפת, נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

חנה כהן, מוותיקות צוות ההוראה באולפנית, משמשת כרכזת מחקר ופיתוח, חברת צוות הנהלה, רכזת פדגוגית ומורה למתמטיקה ושמשה גם כמדריכת מחוז צפון מטעם משרד החינוך.

בשנים האחרונות עברה אולפנית אמי"ת צפת מהפך בשיטות הלמידה ומעבר להוראה חדשנית. חנה, אשר היתה בין מובילות התהליך בבית החינוך, השתלמה באופן יסודי ומקיף בנושא 'פדגוגיה מוטת-עתיד' , עמדה בראש צוות מחקר ופיתוח באולפנית והובילה את בית החינוך להוראה מותאמת למאה ה-21. בהובלתה חל זינוק משמעותי בזכאות לבגרות של תלמידות בית החינוך העומד על כ-95%.

בבית החינוך מספרים על מורה מעוררת השראה באישיותה ובמסירותה להוראה. אהובה על צוות המורים ומסורה לתלמידות, חנה פתוחה בכל עת ללמידה והתחדשות במטרה לקדם כל תלמידה להצלחה- וזאת בלי לוותר על עוגנים שיבטיחו הצלחה בטוחה של מהלכי התחדשות.

מנהלת האולפנית יפה שמש-פרג'ון: "בצניעות ובענווה חנה מהווה דוגמא אישית לכל הסובבים אותה. באישיותה ובמסירותה היא מהווה מופת וסמל למסירות של מורה העושה ימים ולילות למען תלמידותיה, לקידום כל אחת ואחת מהן למיצוי כל יכולותיה, ומצעידה את האולפנית קדימה בחשיבה חינוכית וחדשנית". 

קרא עוד...

הרב איתי וייס מנהל התיכון בישיבת אמי”ת עמיחי רחובות –מורה המאה של החמ”ד

הרב איתי וייס מנהל התיכון בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות  נבחר לאחד מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי)- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...


הרב איתי וייס מנהל התיכון בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות  נבחר לאחד מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי)- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

בין הנימוקים לקבלת הפרס צויין בין השאר, כי הרב וייס, אשר משמש גם כרכז התנ"ך ורכז החינוך החברתי בישיבת אמי"ת עמיחי,  מתאפיין במסירות, יצירתיות , מאור פנים ומחשבה מעמיקה לקידום התלמיד ובית החינוך.

בתחום החינוך חברתי בנה הרב איתי וייס תכנית שש שנתית שמקיפה את החינוך החברתי ערכי ורגשי מכתה ז עד י"ב. התכנית מתאפיינת בתפיסה חינוכית הוליסטית שמשלבת את החינוך החברתי יחד עם סולם הערכים היהודי והתורני בישיבה ויחד עם בניין העולם הרגשי של התלמידים. התכנית נבנתה בשיתוף היועצות שאמונות על ההיבטים הרגשיים,  והצוות החינוכי והמחנכים שאמונים על ההיבטים הערכיים והתורניים בישיבה.

הרב וייס מוביל בישיבה את שיטת ההוראה "בינה" המבוססת על עקרונות "פדגוגיה מחנכת". יחד עם צוות רחב, מוביל הרב וייס פיתוח שלושה יסודות בפדגוגיה החדשנית: למידת עומק, למידה שיתופית ולומד עצמאי. העקרונות הללו מיושמים בהצלחה רבה במעגל הצוות בעצמו , שמהווה דוגמא לתלמידים. הלמידה מתרחשת בעיקר במרחבי למידה חדשניים (גוגיה) המאפשרים את הגמישות המעשית ללמוד על פי עקרונות אלה.

הרב שמעון שושן ראש ישיבת אמי"ת עמיחי ברך את הרב איתי וייס על הזכיה:

"הרב איתי הינו מופת וסמל למסירות של מורה ומחנך, העושה ימים ולילות למען תלמידיו ,למען קידום כל אחד ואחד מהם למיצוי כל יכולותיו, ומצעיד את הישיבה קדימה בחשיבה בעלת עומק וחזון חינוכי-ערכי".

קרא עוד...

שושנה לב מאמי”ת בנות מעלה אדומים – מורת המאה של החמ”ד

שושנה לב, רכזת האנגלית בבית החינוך אמי"ת בנות (ע"ש וסרמן) במעלה אדומים, נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות...


שושנה לב, רכזת האנגלית בבית החינוך אמי"ת בנות (ע"ש וסרמן) במעלה אדומים, נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

בבית החינוך מספרים על מורה מעוררת השראה באישיותה ובמסירותה להוראה. שושנה משלבת שיטות הוראה חדשניות המסייעות הן לתלמידות המתקדמות והן לאלו הזקוקות לתגבור. שושנה פועלת לגיבוש צוות הוראת האנגלית בבית החינוך ורתימתו ללמידה חדשנית ומיוחדת ומסייעת בכך לקידום מקצוע האנגלית המצריך מיומנויות ורכישת כלים ייחודיים להקניית שפה שניה.

רוחמה, ווגל מנהלת אמי"ת בנות מספרת כי שושנה, אם לשלוש תלמידות בבית החינוך, היא דמות משמעותית בהווי בית הספר, התורמת רבות הן לצוות ההוראה והן לתלמידות ומהווה דוגמא אישית לסבלנות, סובלנות ואכפתיות מכל אחד ואחת בקהילת בית החינוך.

המנהלת מסכמת: "שושנה לב הינה מופת וסמל למסירות של מורה העושה ימים ולילות למען תלמידותיה, לקידום כל אחת מהן למיצוי כל יכולותיה, ומצעידה את בית החינוך קדימה בחשיבה חינוכית-ערכית". 

קרא עוד...

פנינה ישראלי  מאמי”ת כפר בתיה –מורת המאה של החמ”ד

פנינה ישראלי, רכזת חינוך חברתי ומורה בקריית החינוך אמי"ת כפר בתיה נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי)- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...


פנינה ישראלי, רכזת חינוך חברתי ומורה בקריית החינוך אמי"ת כפר בתיה נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי)- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

פנינה ישראלי מובילה בקריית החינוך אמי"ת כפר בתיה את תחום החינוך החברתי במקביל להוראת אזרחות והיסטוריה.

בין הנימוקים לקבלת הפרס צויין בין השאר, כי פנינה ישראלי מתאפיינת במסירות, יצירתיות , מאור פנים ומחשבה מעמיקה לקידום קריית החינוך.

התלמידים מספרים על מורה שיוצרת קשר אישי עם כל תלמיד באמצעות היכרות ושיח מעמיק , מתוך רצון אמיתי להיטיב עם כל אחד ואחד.

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט ברך את פנינה ישראלי על הזכייה:

"פנינה מצליחה לשלב בין מקצועיות בתחומי אחריותה בבית הספר לבין קידום פרטני של כל תלמיד. היא מצליחה למצוא ולהעצים את המיוחד בכל תלמיד, ובכך היא  מקדמת את התלמידים להצלחות לימודיות ואישיותיות."

הרב שגיא רוזנבאום מנהל אמי"ת מדעי מוסיף :" פנינה אפרתי הינה מופת וסמל למסירות של מורה העושה ימים ולילות למען תלמידיה, למען קידום כל אחד ואחד מהם למיצוי כל יכולותיו, ומצעידה את בית החינוך כולו קדימה בחשיבה חינוכית-ערכית". 

קרא עוד...

מאיר מרדכי מתיכון אמי”ת דתי ירושלים –מורה המאה של החמ”ד

מאיר מרדכי, סגן מנהל תיכון אמי"ת דתי ירושלים,  נבחר לאחד מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...


מאיר מרדכי, סגן מנהל תיכון אמי"ת דתי ירושלים,  נבחר לאחד מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

בין הנימוקים לקבלת הפרס צוין בין השאר כי מאיר מרדכי, מחנך וסגן מנהל בבית החינוך כ-20 שנה, מתאפיין במסירות, מאור פנים ומחשבה מעמיקה לקידום כל תלמיד ותלמידה.

בבית החינוך מספרים כי מאיר מחנך את תלמידיו לחיים של דרך ארץ, תורה ואהבת חסד, בעבודה חינוכית שמתרחבת הרבה מעבר לגבולות שעות בית הספר. מאיר מוכר בין התלמידים כמורה מסור שמלווה את התלמידים בכל מובן- מבחינה לימודית, רגשית ומשפחתית.

יזהר אפגן מנהל אמי"ת דתי ירושלים ברך את מאיר מרדכי על הזכייה:

"מאיר הינו מופת וסמל למסירות של מורה ומחנך, העושה ימים ולילות למען תלמידיו, ויוצר קשר אישי למען קידום כל אחד ואחד מהם למיצוי כל יכולותיו, ומצעיד את בית החינוך קדימה בחשיבה בעלת עומק וחזון חינוכי-ערכי".

קרא עוד...

איריס ג’רופי מישיבת אמי”ת אשדוד – מורת המאה של החמ”ד

איריס ג'רופי, רכזת העולים והוראת העברית בישיבת אמי"ת אשדוד, נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...


איריס ג'רופי, רכזת העולים והוראת העברית בישיבת אמי"ת אשדוד, נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

איריס ג'רופי היא מוותיקות צוות ההוראה בישיבת אמי"ת אשדוד ובעלת ותק עשיר בהוראת השפה העברית ובליווי תלמידים עולים.

בבית החינוך מספרים על מורה מעוררת השראה באישיותה ובמסירותה להוראה. איריס מוכרת כמורה מקצועית ומסורה המתייחסת לכל תלמיד כאל בן - במאור פנים ואכפתיות.

בישיבה קולטת עליה, בה מעל חמשים תלמידים עולים חדשים, תפקידה של איריס כרכזת העולים הוא משמעותי. איריס מלווה כל תלמיד עולה חדש כמעט מרגע הגיעו ארצה, ומלווה אותו בשלבי רכישת השפה וההתאקלמות בבית החינוך ובארץ - ועד להשגת בגרות מלאה ללא פשרות.

ראש הישיבה הרב שלום מלול מספר כי כחברת צוות הנהלת בית החינוך, איריס היא דמות משמעותית המגלה אכפתיות לכל הנעשה בישיבה במטרה לקדם את בית החינוך וכל תלמיד ותלמיד- למיצוי והצלחה.

הרב מלול: "איריס ג'רופי היא "מורת המאה" באופן חד משמעי - באישיותה ובמסירותה היא מהווה מופת וסמל למסירות של מורה העושה ימים ולילות למען תלמידיה, לקידום כל אחד ואחד מהם למיצוי כל יכולותיו, ומצעידה את הישיבה קדימה בחשיבה חינוכית-ערכית". 

קרא עוד...

האדריכליות החינוכיות של רשת אמי”ת בוועידת אילת לאדריכלות ועיצוב

חברות צוות האדריכלות הפדגוגית של רשת אמי"ת, לירון צימרמן ולירון קליין, השתתפו בפאנל בנושא פדגוגיה וחינוך שנערך השנה לראשונה בוועידת אילת לאדריכלות ועיצוב. המומחיות שתפו עם באי הועידה את האופן בו מצליחים...


חברות צוות האדריכלות הפדגוגית של רשת אמי"ת, לירון צימרמן ולירון קליין, השתתפו בפאנל בנושא פדגוגיה וחינוך שנערך השנה לראשונה בוועידת אילת לאדריכלות ועיצוב. המומחיות שתפו עם באי הועידה את האופן בו מצליחים לחבר ברשת אמי"ת בין אדריכלות לפדגוגיה מתחדשת.

צילום: רחל לוי

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח