מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מתל אביב לזי’טומיר : חברות שחוצה אוקינוסים

חברות שחוצה אוקינוסים : תלמידות אמי"ת ראשית תל אביב "נפגשו" עם חברותיהן הטובות מעבר לים, תלמידות בית הספר היהודי 'אור אבנר' בזי'טומיר, אוקראינה, למפגש של ידידות וחיזוק השפה האנגלית...


חברות שחוצה אוקינוסים : תלמידות אמי"ת ראשית תל אביב "נפגשו" עם חברותיהן הטובות מעבר לים, תלמידות בית הספר היהודי 'אור אבנר' בזי'טומיר, אוקראינה, למפגש של ידידות וחיזוק השפה האנגלית.

החיבור בין שני בתי הספר נוצר במסגרת פרויקט 'ערים תאומות - תל אביב ז'יטומיר'. בליווי המורות, תלמידות כתה ח' משני עברי הים מתכתבות סביב חגים ואירועים שונים, ויוצרות ביניהן קשרי ידידות המבוססים על תחומי עניין משותפים. התלמידות התל אביביות מתעניינות בחייהן של החברות האוקראיניות ומשתפות אותן בהווי החיים בעיר תל אביב ובמדינת ישראל.

השבוע נערכה שיחת וידאו של בנות אמי"ת ראשית ת"א עם בנות בית הספר בז'יטומיר. למפגש קדם שבוע של הכנה בו העבירו תלמידות שתי הכיתות אחת לשניה דרך המחנכות שלהן שאלות שעניינו אותן, וחשבו מראש על תשובות לשאלות שנשאלו.

בשעה היעודה התכנסו התלמידות מול מסך הוידאו ונפגשו עם חברותיהן. במהלך שיחת הוידאו ניכרה ההתרגשות בקרב הבנות  אשר שמחו לפגוש "פנים אל פנים" את החברות עמן התכתבו עד כה. השיחה בין שני הצדדים קלחה הודות להכנה היסודית שעברו הבנות לקראתה, בליווי המחנכת  ורכזת חט"ב  מירב יצחקי.

 ריקי ברק-טמיר, מנהלת אמי"ת ראשית ת"א :" התלמידות שלנו, המתחנכות על ערכי אהבת המולדת , לומדות שיעור חשוב בציונות, כאשר הן הופכות בעצמן לשגרירות של מדינת ישראל. אנו מייחלים ליום בו תצטרפנה התלמידות האוקראיניות אלינו לבית החינוך בתל אביב".

 

צילום:אלי מור

קרא עוד...

אמהות, סבתות ובנים – יחד בבית המדרש

ערב לימוד בין דורי מיוחד נערך השבוע בישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות– עשרות אימהות , סבתות ובנים התאספו ללימוד משותף וחווייתי בבית המדרש ...


ערב לימוד בין דורי מיוחד נערך השבוע בישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות– עשרות אימהות , סבתות ובנים התאספו ללימוד משותף וחווייתי בבית המדרש .

אולם בית המדרש של הישיבה היה מלא מפה לפה בעשרות אימהות, סבתות ובנים אשר למדו יחד. ערב הלימוד עסק בדמויותיהם המיוחדות של ה"ראשון לציון" הרב יצחק ורעייתו ויקטוריה ניסים ע"ה, אשר נבחרו לדמויות השנה בחינוך הממלכתי דתי.

אורח הכבוד בערב הלימוד היה סגן ראש הממשלה והשר בדימוס משה ניסים, בנם של הרב והרבנית, אשר סיפר על הוריו מנקודות מבט של בן.   חתנו  אלעד ברדוגו , נציג הדור השלישי במשפחה סיפר מנקודת מבטו על סבא וסבתא מיוחדים במינם.  

 

בתמונה: 3 דורות למשפחת שפץ בערב הלימוד בישיבת אמי"ת עמיחי 

צילום: רוני שטרן

 

קרא עוד...

בית החינוך אמי”ת בר אילן גוש דן זכה בפרס החינוך: בית הספר המצטיין במחוז תל אביב של החמ”ד

בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג)  זכה בפרס החינוך המחוזי כביה"ס המצטיין במחוז תל אביב של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי)...

בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג)  זכה בפרס החינוך המחוזי כביה"ס המצטיין במחוז תל אביב של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי).

ביה"ס ציין בשנה האחרונה את יובל ה-40 להקמתו , ואלפי בוגריו השתלבו כמובילים בכל התחומים- עולם התורה, האקדמיה, צבא, הייטק, רפואה ומדע.


בית החינוך פועל לקידום התלמידים למצוינות יוצאת דופן (בשיתוף אוניברסיטת בר אילן ותכניות נוספות) בכל נתוני התמונה החינוכית : מצטייני מנכ"ל, אחוזי זכאות לבגרות, אחוזי קצונה בצה"ל בקרב הבוגרים , וזאת בשיתוף אוניברסיטת בר אילן ותכניות נוספות.

במקביל חותר בית החינוך בעשור האחרון גם להעצמה רגשית של התלמידים וזאת על ידי יוזמות חינוכיות רגשיות פורצות דרך, כמו מרחב ייחודי לשיח רגשי המאפשר למידה חווייתית ושונה דרך חיבור לעולם הרגש על בסיס ערכי- תורני.

בימים אלה נודע כי בית הספר נבחר לבית הספר הטוב ביותר במחוז תל אביב של מנהל החינוך הממלכתי דתי במשרד החינוך לשנת הלימודים התש"פ, והינו מועמד לזכייה בפרס החמ"ד הארצי.

וועדת הפרס של החמ"ד בהרכב של 7 חברים ובראשם בועז קולומבוס מפקח ארצי בחינוך העל יסודי בחמ"ד, ביקרה השבוע בבית החינוך.

במהלך הביקור סקרה וועדת הפרס את הפרויקטים הפדגוגיים והרגשיים הייחודיים בבית החינוך. משיח עם צוות החינוך והתלמידים התרשמו חברי וועד הפרס מהקשר המיוחד הקיים בין ההנהלה, המורים והתלמידים.

תומר שופר מנהל בית החינוך אמי"ת בר אילן: "הצלחת בית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחת ואחת מתלמידינו".

 

צילום: מתן ברק

 

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת נבחרו לתכנית מנהיגות מייקרוסופט ישראל

תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ נבחרו לתכנית מנהיגות ייחודית של חברת מייקרוסופט ישראל – Teams Leaders ...


תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ נבחרו לתכנית מנהיגות ייחודית של חברת מייקרוסופט ישראל – Teams Leaders .

במסגרת התכנית, אליה התקבלו רק מאה תלמידים מתוך מאות מועמדים מכל רחבי הארץ,  ילמדו התלמידים לתפעל את סביבת הלמידה הטכנולוגית החדשות TEAMS של מייקרוסופט ובמסגרת מפגשי למידה במשרדי מייקרוסופט ישראל ברעננה יוכשרו כמנהיגי תקשוב בית ספריים, ולקידום פרויקטים ממוחשבים בבית החינוך.

השבוע (ב) נערך מפגש הפתיחה של התכנית במשרדי מייקרוסופט ישראל ברעננה בהשתתפות עשרות תלמידים מעשרה בתי חינוך נבחרים של רשת אמי"ת  מרחבי הארץ, בליווי מיריי סורוביץ', ראש תחום רשתיות ברשת אמי"ת.

לאחר סיור במרכז העסקים החדשני של החברה וחשיפה לטכנולוגיות מתקדמות,  התכנסו התלמידים להתנסות מעשית בסביבת הלמידה החדשנית TEAMS שכללה  ביצוע מטלות בשיתוף פעולה קבוצתי.

צילום: מיריי סורוביץ'

קרא עוד...

פסל הריטלין ממודיעין לתערוכה ארצית: בוגרת מדרשת אמי”ת בנות מעלה אדומים תציג בתערוכת אומנות ארצית בירושלים

מאיה כהנא, בוגרת מגמת אמנות במדרשת אמי"ת מודיעין נבחרה להציג בתערוכה ארצית של החינוך הממלכתי דתי בירושלים...


מאיה כהנא, בוגרת מגמת אמנות במדרשת אמי"ת מודיעין נבחרה להציג בתערוכה ארצית של החינוך הממלכתי דתי בירושלים.

בתערוכה, המוצגת מדי שנה במוזיאון אסירי המחתרות בירושלים, מוצגות עבודות נבחרות של תלמידי מגמות אמנות מכל רחבי הארץ. את בוגרת המגמה במדרשת אמי"ת מודיעין ליוותה במהלך תהליך היצירה המורה לאומנות נתלי לוי.

מאיה כהנא תציג בתערוכה את יצירתה "כדור פורח" בטכניקת פיסול -  פסל סביבתי המציג שלושה כדורי ריטלין מונומנטאליים בהצבה אלכסונית השואפת מעלה, בהשראת יצירתו המפורסמת של האמן מנשה קדישמן "התרוממות".

מאיה מסבירה כי בחרה להציג בדרך זו את תחושותיה בנוגע לכדור הריטלין בו היא נעזרת, והשפעותיו על חייה:

"באמצעות הפיסול הבאתי לידי ביטוי את התהליך ההדרגתי אותו עברתי עם כדור הריטלין, עליה ממקום בו הכדור שולט וחוסם למקום יותר חופשי."

ליאת וגשל, מנהלת מדרשת אמי"ת:

"אני מודה למורה נתלי לוי שמלווה את התלמידות להצלחה. במדרשה אנו מאמינים שהקול הפנימי דרכו התלמידות מביעות את עצמן הוא חלק חשוב ביותר בהתפתחות האישית. אנו גאים במאיה שהגיעה לרמת התערוכה הארצית – ובטוחים שנכונה לה עוד הצלחה אומנותית רבה".

בתמונה: (מימין) התלמידה מאיה כהנא עם המורה נתלי לוי, לצד עבודתה של מאיה "כדור פורח"

צילום: עדי פופר
קרא עוד...

תיכון האלופים – בית ספר אחד – 9 אלופים

טקס יוצא דופן נערך השבוע בתיכון מקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע להוקרת  הספורטאים המצטיינים תלמידי בית הספר, שזכו בשנתיים האחרונות ב- 9 אליפויות ישראל בתחומי הספורט השונים...


טקס יוצא דופן נערך השבוע בתיכון מקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע להוקרת  הספורטאים המצטיינים תלמידי בית הספר, שזכו בשנתיים האחרונות ב- 9 אליפויות ישראל בתחומי הספורט השונים.

באמי"ת באר שבע מספר מרשים של אלופים במגוון ענפי ספורט, ביניהם אלופי הארץ ואלופי טורנירים בינלאומיים. בטקס הצדעה חגיגי שנערך לכבודם לקראת סיום שנת תחרויות הספורט, בפני כל תלמידי בית החינוך, העניקו מנהל בית החינוך צוריאל רובינס וראש העיר רוביק דנילוביץ' מגן הוקרה לכל אחד מהספורטאים המצטיינים, לתשואות החברים והמשפחות.

בטקס השתתפו  21 ספורטאים מצטיינים , ביניהם- 9 אלופי ארץ בקטגוריות גיל ומשקל שונים(קרב שבע, האבקות, טניס שולחן וגודו) והשאר- סגני אלופים (קרב שבע, האבקות, ג'ודו, ריקודים סלוניים)

5 מהספורטאים- הם בעלי הישגים מצוינים באליפויות בינלאומיות באירופה- סגני אלופים

בין הספורטאים המצטיינים:

אוראל יזראלוב (י) אלוף ישראל לתלמידים בשני הסגנונות

יורי קלשניקוב אלוף ישראל בהאבקות לבוגרים עד 92 קג ומקום 8 באליפות אירופה לבוגרים

רונן קולסניק אלוף הארץ ומקום 2 באוסטריה בהאבקות,

דני פופוב אלוף הארץ בהאבקות עד גיל 23 וזוכה מדליית ארד בטורניר בינלאומי ברומניה עד 57 קג,

אילן ישוק(י') אלוף הארץ בקרב רב לשנת 2018,

דניס לב (יב) אלוף הארץ באליפות מכבי לטניס שולחן 2018,

אתי ניסימוב(ט) אלוף הארץ בגו'דו עד משקל 48 קג לשנת 2018,

ורטן אגניסיאן (י') אלוף הארץ בהאבקות,

רונן קולסניק אלוף הארץ ומקום 2 באוסטריה בהאבקות,

דני פופוב אלוף הארץ בהאבקות עד גיל 23 וזוכה מדליית ארד בטורניר בינלאומי ברומניה עד 57 קג,

שראל יזראלוב (ז') אלוף ישראל בהאבקות לתלמידים עד 52 קג,

יורי קלשניקוב אלוף ישראל בהאבקות לבוגרים עד 92 קג ומקום 8 באליפות אירופה לבוגרים.

 

תלמידים רבים נוספים זכו במקומות ראשונים באליפויות ארציות ובנילאומיות, ביניהם ארטיום קרוניק ואסתר בילאר בריקודים סלוניים , ולדימיר ירמולנקו בקרב שבע,  ובהאבקות- אורן גופמן, דוד אלמאוו, דוד רדצנקו, דן צסרסקי, דניאל קורקין, מאור וייצמן,אוראל יזראלוב, נוריאל יזראלוב, יניר קסיוק, דן רוזנקרנץ ומקסים שטחין.

בין האלופים שלושה אחים- אוראל, נוריאל ושראל יזראלוב, אלופי האבקות וזוכי תחרויות ארציות. הזוכה הצעיר ביותר הוא רק בכיתה ז- מאור וייצמן.

שראל יזראלוב, תלמיד כיתה ז 4 מספר איך זה להיות חלק מבית של שלושה אלופים: "אנחנו אוכלים בריא ומשקיעים ומתאמנים בכל יום שעה וחצי. כל יום ישלנו  שני אימונים, הראשון בבוקר בשבע בבוקר ואחרי הלימודים בשבע בערב. יחד איתנו יש עוד תלמידים מהכיתה. אין כאן סוד, מי שרוצה להצליח חייב להתאמן כל יום, המורים בבית הספר סומכים עלינו אם יש לחץ של תחרויות ולפני תחרות יש קצת לחץ,  שנדע להשלים את החומר ולא לוותר גם על הלימודים. שואלים אותנו איך זה להיות שלושה אלופים באותו בית? הרבה  גאווה להורים... "

בטקס ההצדעה אמר ראש העיר רוביק דנילוביץ' :

" ההישגים המרשימים והזכייה בתחרויות במגוון ענפי ספורט בשנים האחרונות מעידים שתחום הספורט מהווה עוגן של מצוינות בעיר. ללא ספק הבחירה להשקיע בחינוך ובתרבות בכלל ובמתן הזדמנויות בתחום זה בפרט במסגרת מרכזי המצויינות בעיר כחלק מאסטרטגיה ארוכת טווח מוכיחה את עצמה. הזוכים בתחרויות מהווים דוגמה ומופת ללמידה מתוך עניין, העמקה ומימוש יכולות תוך חתירה למצוינות. זכייתם הנה פרי מאמצים שלהם ושל הצוות החינוכי ".

המנהל צוריאל רובינס ברך את הספורטאים המצטיינים :"אנחנו רגילים שהמורים הם מעבירי הידע, הם הדוגמא האישית לערכים ולמידות טובות. אבל הטקס הזה מבטא את היפוך הפירמידה: התלמידים מלמדים את המורים ולא להיפך. באנו לכאן צוות המורים כדי לקבל מכם השראה תלמידים יקרים. אתם הם אלו שמלמדים אותנו על התמדה, מסירות, דבקות במשימה, חתירה להישגים ומצויינות".


צילום: צוריאל רובינס

קרא עוד...

תורמות לזכרה של התורמת: עשרות תלמידות אמי”ת רננים תרמו שער למען חולות סרטן לזכרה של רנה שנרב ז”ל

עשרות תלמידות אמי"ת רננים תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו בנות השירות הלאומי בבית החינוך לזכרה של חברתן רנה שנרב ז"ל, אשר נרצחה בפיגוע במעיין דני...


עשרות תלמידות אמי"ת רננים תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו בנות השירות הלאומי בבית החינוך לזכרה של חברתן רנה שנרב ז"ל, אשר נרצחה בפיגוע במעיין דני בחודש אוגוסט האחרון, בפיגוע בו נפצעו אביה ואחיה.

בנות השירות הלאומי בבית החינוך הודיה רוזנפלד ועפרה בן שחר , חברותיה של רנה ז"ל סיפרו לתלמידות בית הספר כי רנה הספיקה לתרום בחייה שבע פעמים שער לעמותת 'זכרון מנחם'. התלמידות החליטו ללכת בעקבותיה ולתרום שער לזכרה.

בהפנינג מרגש שנערך השבוע בבית החינוך נאספו כשלושים תרומות שער מתלמידות ומחנכות , כאשר כל התלמידות מעודדות את התורמות ומחמיאות להן על התסרוקות הקצרות והחדשות, אותן העניקו לבנות בהתנדבות מלאה מעצבות השער בתיה וולף ושפרה פרחי .

ענאל כלפון, תלמידת כתה ט היתה בין תורמות השער: "למה עשיתי את זה? היה לי שיער מאוד ארוך והחלטתי שהגיע הזמן להסתפר. שמעתי על מבצע תרומת השיער וחשבתי שאם יש הזדמנות לעשות משהו טוב שתורם לאחרים- זה הזמן וזו הדרך. התרגשתי מאוד גם לגזור את השיער וגם לדעת שזה ישמח ילדה שאין לה."

עפרה פאר מנהלת אמי"ת רננים ברכה את התלמידות ובנות השירות על היוזמה: "אנו גאים בתלמידות שבחרו להנציח את זכרה של רנה ז"ל שהיתה כולה חסד- במבצע של חסד, הוכיחו כי  נתינה לזולת מעצימה את הנותנת".

בתמונה: אחת מתורמות השער תהל נורליאן תלמידת כתה י"ב

צילום: שירלי עגיב

קרא עוד...

לתלמידים יש פינה חמה עבור החיילים

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה חנכו השבוע 'פינה חמה' עבור חיילים ואנשי כוחות הביטחון העוברים בתחנת הרכבת בבית שמש...


תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה חנכו השבוע 'פינה חמה' עבור חיילים ואנשי כוחות הביטחון העוברים בתחנת הרכבת בבית שמש.

תלמידי הישיבה מאיישים עמדת חלוקה של שתיה חמה ועוגות לחיילים, אשר תעמוד בפתח תחנת הרכבת בבית שמש מדי יום א' בבוקר בשעות השיא של תנועת הנוסעים והחיילים החוזרים לבסיסים.

את העמדה יפעילו התלמידים בתורנות קבועה, שתאפשר הפעלה שוטפת של הדוכן. התלמידים גייסו למבצע גם את המשפחות ובני הקהילה בתרומות כלים חד פעמיים, חלב ועוגות.

הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון: "הערך החינוכי החשוב ביותר בישיבת אמי"ת נחשון הינו ערך התרומה לקהילה והעזרה לזולת. התלמידים שותפים במגוון יוזמות של חסד ומעורבות חברתית כחלק מתכנית העצמה אישית הפועלת בישיבה."

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח