מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

שדרות עיר של חסד

תלמידות האולפנית שבקריית חמ"ד אמי"ת שדרות בהובלת ראש האולפנית רחלי בוחבוט וסגן המנהל יעקב בן שושן, התגייסו לקראת החג  לפרוייקט התנדבות בכל רחבי העיר, שכלל בין השאר סיוע לקונים מבוגרים...


תלמידות האולפנית שבקריית חמ"ד אמי"ת שדרות בהובלת ראש האולפנית רחלי בוחבוט וסגן המנהל יעקב בן שושן, התגייסו לקראת החג  לפרוייקט התנדבות בכל רחבי העיר, שכלל בין השאר סיוע לקונים מבוגרים בשוק, חלוקת ברכות שנה טובה לעובדי העיריה ולתושבי העיר, שיפוץ, גינון וצביעה במרכז יום לקשיש בשכונת נוה אשכול בעיר בשיתוף הקק"ל התורם רבות לבית הספר. לקראת החג הוציא הקק"ל בשתוף בית הספר את תלמידות האולפנית לסיור וסליחות בירושלים להעצמת הזהות היהודית והלאומית.

מנהל קריית החינוך אסף בן דוד: "אנו גאים בבנות על רוח החסד והנתינה "לשמה" שלא על מנת לקבל פרס, שמגיעה מתוך מקום עמוק של "עולם חסד ייבנה" – דבר שהוא נר לרגלינו בקרייה החינוכית".

צילום: אדוארד אמירגולוב  

קרא עוד...

הלב עם אקי”ם

במבצע מרשים התגייסו תלמידות אולפנית אמי"ת אור עקיבא לשיפוץ מועדון אקי"ם בעיר. לאחר שנפגשו עם רכזת אקי"ם האזורית ועם בני משפחה של חניכים במועדון במטרה ללמוד על הארגון ועל מטרותיו,...


במבצע מרשים התגייסו תלמידות אולפנית אמי"ת אור עקיבא לשיפוץ מועדון אקי"ם בעיר. לאחר שנפגשו עם רכזת אקי"ם האזורית ועם בני משפחה של חניכים במועדון במטרה ללמוד על הארגון ועל מטרותיו, התגייסו התלמידות לגיוס תרומות למען המועדון ואז יצאו במבצע שיפוץ יסודי של המועדון. התלמידות תכננו ושרטטו בעצמן את התכניות לשיפוץ המועדון והמשיכו לעבודת שיפוץ יסודית שכללה סיוד וצביעה, פינוי הפסולת , תיקונים ובניה.

מנהלי המועדון הודו לתלמידות בהתרגשות על המהפך הרציני שעבר בזכותם, ממנו יהנו באי המועדון.

בלהה בוסי ראש האולפנה: "עשיה למען הזולת הינה הדרך הנכונה לפתוח שנה- שנה של מעורבות חברתית, נתינה וחשיבה על האחר – אבני היסוד בחינוך באולפנה".

צילום: עדן ןקנין

קרא עוד...

השמים הם הגבול

מירוחם לחלל:  יהונתן עמר תלמיד כתה י"א בישיבת אמי"ת בלבב שלם נבחר להציג השבוע בפני שר המדע אופיר אקוניס את פרויקט תב"ל- 'תלמידים בונים לוויין' בכנס מדענים שנערך באוניברסיטת תל...


מירוחם לחלל:  יהונתן עמר תלמיד כתה י"א בישיבת אמי"ת בלבב שלם נבחר להציג השבוע בפני שר המדע אופיר אקוניס את פרויקט תב"ל- 'תלמידים בונים לוויין' בכנס מדענים שנערך באוניברסיטת תל אביב.

יהונתן הוא חלק מקבוצה בת עשרים תלמידי מגמת המחשבים בישיבה השותפים בתכנית תב"ל ואשר נכחו באירוע. במסגרת המרכז למדעים בירוחם בהובלת רז שטיינמיץ, התלמידים עברו תהליך מקצועי של חקר לוויינים ובנו לוויין זעיר אותו ישגרו לחלל בהמשך השנה מבסיס השיגורים בהודו.

השר אקוניס התרשם מעבודת החקר הלווייני בו עוסקים התלמידים ואמר כי הם דור העתיד של חקר החלל הישראלי.

ענר לשם, מנהל ישיבת אמי"ת בלבב שלם: "השותפות של התלמידים בפרויקט  פותחת בפניהם צוהר לקדמת המדע והמחקר ומעצים עבורם את תחושת האחריות הלאומית , כדור ההמשך של פרויקט החלל הישראלי".

צילום: רז שטיימנץ

 

קרא עוד...

מדליית הארד באולימפיאדה הבינלאומית למדעים במוסקבה- לזמרת קניאל מתכנית השירות הלאומי כרמל 6000

זמרת קניאל, המשרתת בתכנית כרמל 6000 לשירות לאומי טכנולוגי, זכתה בסוף השבוע האחרון במדליית ארד באולימפיאדת הערים הבינלאומית למדעים שהתקיימה במוסקבה ...


זמרת קניאל, המשרתת בתכנית כרמל 6000 לשירות לאומי טכנולוגי, זכתה בסוף השבוע האחרון במדליית ארד באולימפיאדת הערים הבינלאומית למדעים שהתקיימה במוסקבה .

בתחרות השתתפו 45 נבחרות עירוניות מכל רחבי העולם. זמרת היתה חלק מנבחרת ירושלים, הנבחרת העירונית היחידה שייצגה את ישראל,  אשר כללה 8 תלמידות ובוגרות מתיכון  "פלך" הירושלמי.

הנבחרת הירושלמית בלטה בהיותה נבחרת של בנות בלבד בין נבחרות של בנים מכל רחבי העולם. לאחר שגברה על מתחריה והשיגה ניקוד מצוין בתחרות, שבה השבוע זמרת ארצה עם מדליית ארד בתחום המתמטיקה.

זמרת, בוגרת מגמת פיזיקה ומדעי המחשב, התחילה בימים אלה את השירות הלאומי במסגרת כרמל 6000, תוכנית ההי טק החברתי בשותפות עם רשת אמי"ת שבה פועלות בוגרות מצטיינות ביזמות ותכנות למען צרכי עמותות רווחה, חינוך וחינוך מיוחד.

ישראל יגל מראשי כרמל 6000  אומר כי "ההישג של זמרת יוצא מן הכלל. אנו שמחים שהיא בחרה לתרום ולקדם את היזמות הטכנולוגית במסגרת השירות הלאומי בכרמל 6000 בתחומי הרווחה, החינוך והחינוך המיוחד."

עם שובה מהאולימפיאדה, מסכמת זמרת:

"אני שמחה מאוד על ההזדמנות שניתנה לי, להתחרות במקצוע שאני כל כך אוהבת מול בני נוער מרחבי העולם. זו הייתה חוויה מאתגרת ומהנה מאוד. אני נרגשת להתחיל את השרות הלאומי בכרמל 6000. אני מצפה לשירות משמעותי ומעניין, משמח אותי לתרום לחברה דרך תכנות ומתוך עשייה ויצירה שמעניינת אותי".

צילום:טל-אור מאירסון

קרא עוד...

בעקבות הבחירות: התלמידות תלו שלטים וקראו לציבור להצטרף אליהן בהחלטה: “לא לדבר רע על איש”

לקראת החגים קוראות בנות אולפנת אמי"ת עלי זהב לתושבי מערב השומרון ובהם הורים ובני משפחות, להצטרף אליהן בקבלת ההחלטה לא לדבר רע על אף אדם בעשרת ימי תשובה...


לקראת החגים קוראות בנות אולפנת אמי"ת עלי זהב לתושבי מערב השומרון ובהם הורים ובני משפחות, להצטרף אליהן בקבלת ההחלטה לא לדבר רע על אף אדם בעשרת ימי תשובה.

בעקבות התקופה הסוערת של הבחירות הכינו התלמידות ברכת שנה טובה ישובית ואישית. הן הזמינו שלטי ענק עם ברכה לשנה החדשה בצירוף ציטוט מהרב שלמה קרליבך על מהותה של תשובה- קבלה לעתיד להוספת טוב. התלמידות תלו את השלטים בישובי מערב השומרון - עלי זהב, לשם, פדואל, ברוכין, תפוח ורחלים ועברו בית אחר בית כשעל כל דלת תלו ברכת שנה טובה אישית.

לאה שטינמץ ראש האולפנה: "היוזמה של התלמידות מעוררת הערכה והרצון שלהן לחבר את כל התושבים לקהילה החינוכית הלומדת, שגם מושפעת וגם משפיעה על הקהילה כולה משמח ומרגש, ולוואי ונצליח לחשוב טוב ולדבר טוב איש על רעהו".

קרא עוד...

הידברות לקראת בחירות

לקראת הבחירות הקרבות פתחו תלמידות י"ב באמי"ת ראשית ת"א את שנת הלימודים במפגש מיוחד של הדברות עם תלמידי שמינית ממגזרים שונים בתל אביב-יפו...


לקראת הבחירות הקרבות פתחו תלמידות י"ב באמי"ת ראשית ת"א את שנת הלימודים במפגש מיוחד של הדברות עם תלמידי שמינית ממגזרים שונים בתל אביב-יפו.

במעגלי השיח, יוזמת עיריית תל אביב- יפו, לקחו חלק תלמידים חילוניים ודתיים, יהודים מוסלמים ונוצרים תושבי העיר, במטרה ליצור שיח פתוח והדברות בין בני נוער ממגזרים שונים בעיר לקראת הבחירות.

במפגש דנו התלמידות עם תלמידם ותלמידות מרחבי העיר אודות נושאים משמעותיים עבורן כמו שוויון בין המינים, משמעותה של דמוקרטיה עבור בני נוער ועוד.

 התלמידות חזרו עמוסות רשמים וסיפרו על שיח משמעותי וכנה שהתפתח עם חברותיהן למעגל, ועל הדמיון הרב שמצאו חברות הקבוצה אלו לאלו למרות ההבדלים ביניהן.

ריקי ברק- טמיר מנהלת אמי"ת ראשית: "אני שמחה כי  תלמידות השכבה הבוגרת זכו לפתוח את שנת הלימודים מפגש של איחוד ובניית גשרים, במיוחד בתקופת בחירות בה רב המפריד על המאחד- אנו מאמינים בכוחה של מנהיגות צעירה מחברת הנבנית בבית החינוך".

צילום: תחיה אמתי

קרא עוד...

“בוגר בית החינוך אמי”ת ב’  באשקלון, יובל מור יוסף הי”ד, הוא דוגמא וסמל לכולנו לערכי מצוינות ערכית”

בביקור שערך השבוע (ג) שר החינוך הרב רפי פרץ בבית החינוך אמי"ת ב'  באשקלון, התפעל השר מאחוזי הגיוס וההתנדבות הגבוהים של תלמידי בית החינוך ואמר לתלמידים כי על ערכים אלו...


בביקור שערך השבוע (ג) שר החינוך הרב רפי פרץ בבית החינוך אמי"ת ב'  באשקלון, התפעל השר מאחוזי הגיוס וההתנדבות הגבוהים של תלמידי בית החינוך ואמר לתלמידים כי על ערכים אלו נבנית מצוינות והצלחה.

בליווי ראש העיר תומר גלאם, פתח שר החינוך את הביקור בטקס זכרון לזכרו של בוגר בין החינוך יובל מור יוסף הי"ד אשר נהרג בפיגוע בגבעת אסף לפני תשעה חודשים, בעת שירותו הצבאי.

בטקס המרגש נשא מוטי מור-יוסף אביו של יובל ז"ל דברים לזכרו. האב הנרגש הודה לבית החינוך על הנצחת בנו על ידי הנחלת הערכים בהם האמין – ערכים של תרומה ונתינה- לתלמידים. הרב פרץ עמד לצידו של האב וחיבק אותו כאשר התרגש ודמע במהלך דבריו.

שר החינוך אמר כי יובל מור יוסף הי"ד הגן בגופו על מדינת ישראל ועל ערכי המצוינות הערכית בהם האמין :"זוהי המחויבות של כולנו- כולל אותי- להמשיך ברוח ההתנדבות והמסירות של יובל ז"ל".

משם המשיך שר החינוך לסיור בבית החינוך ולמפגש עם צוות ההנהלה הרב רפי מימון ומיכל פלג. הרב פרץ וראש העיר שמעו מהמנהלים על האתגרים והיעדים העומדים בפני בית החינוך ועל החלומות אותם הם מתכוונים להגשים במטרה לקדם כל תלמיד ותלמידה למיצוי ומצוינות.

ראש העיר תומר גלאם הביע את הערכתו לצוות החינוך וההנהלה של בית החינוך הרואים בפניהם את טובתם של כל תלמיד ותלמידה ואמר כי בכוונתו ללוות את בית החינוך ולהשקיע בו על מנת לחזק ולקדם אותו לכיוון של הצלחה ומצוינות.

במפגש עם תלמידי בית החינוך , ציין הרב פרץ לשבח את אחוזי הגיוס הגבוהים של תלמידי בית הספר (כ100%) ואמר כי ניכר שהחינוך בבית הספר מבוסס על ערכים של נתינה לזולת ותרומה למדינה ולחברה, בסיס איתן למצוינות והצלחה.

בביקור החגיגי, אותו הוביל ויזם חבר מועצת העיר עמיחי סיבוני,  לקחו חלק גם ראש מנהל החינוך יובל זוזוט, המחמד הרב דוד חטואל, מפקח בית החינוך מוטי ועקנין וראש קהילת אמי"ת דרום הרב אביגדור ויצמן.

מנהלי בית החינוך הרב רפי מימון ומיכל פלג הודו לשר החינוך ולראש העיר על תמיכת משרד החינוך ומנהל החינוך בעיר בבית הספר, והביעו את תקוותם להמשך שיתוף פעולה פורה לטובת בית הספר והתלמידים.

צילום: עדיאל לוי

 

קרא עוד...

שגריר ארה”ב בישראל בקריית חמ”ד אמי”ת בשדרות: “בשם כל העם האמריקאי – אנחנו איתכם”

מר דייויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל ביקר היום (ג') בקריית חמ"ד אמי"ת בשדרות ונפגש עם תלמידי הישיבה התיכונית. בדברים שנשא בפניהם סיפר פרידמן כי הוא זוכר מבית הספר שהוא וחברו...


מר דייויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל ביקר היום (ג') בקריית חמ"ד אמי"ת בשדרות ונפגש עם תלמידי הישיבה התיכונית. בדברים שנשא בפניהם סיפר פרידמן כי הוא זוכר מבית הספר שהוא וחברו לכיתה הלל פנדל, (אח של ראש ישיבת ההסדר בעיר) "עשינו הרבה רעש בכיתה", הוא בירך בחום את התלמידים ואת כלל תושבי שדרות ואמר כי הוא מתפלל שתתקיים ברכת דוד המלך "יפול מצדך אלף ורבבה מימינך, אליך לא יגש"  "תהיו פה בטוחים ותשארו פה לנצח" והוסיף "בשם כל העם בארה"ב" , כי  "אנחנו איתכם ותומכים בכם, רק תמשיכו להיות יהודים נאמנים פה בשדרות"

מנהל קריית חמ"ד אמי"ת שדרות מר אסף בן דוד, הודה לשגריר על ביקור ואמר כי תלמידי שדרות מצליחים להגיע להישגים לימודיים, ערכיים  וחינוכיים למרות מציאות בטחונית לא קלה, וכי התלמידים ראויים לכל שבח על ההשקעה והאכפתיות. העיר שדרות מצליחה והחינוך בשדרות צומח.  הוא ציין כי בקרית החינוך נרשמה קפיצה משמעותית במספר הנבחנים בחמש יחידות באנגלית ובעוד מדדים איכותיים. "אנחנו בשדרות לא מפחדים ואנחנו כאן כדי להישאר ולהמשיך להתפתח ולצמוח בכל התחומים" הוסיף. 

הרב ישראל אוחיון ראש הישיבה הודה לשגריר פרידמן ולראש ישיבת ההסדר הרב דוד פנדל, שיזם את המפגש: "רבים מהמחנכים שלנו, כולל מנהל הקריה,  בוגרי ישיבת ההסדר והחיבור בין הקריה והישיבה התיכונית לישיבת ההסדר נושא פירות ומשמעותי לתלמידינו. אנחנו שמחים שקול התורה נשמע בשדרות ומודים לרב פנדל על חזונו ההולך ומתגשם למען תושבי שדרות.

צילום: אמי"ת

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח