מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מצדיעים לאבות הבית 

כנס הוקרה מרגש נערך השבוע בכפר המכביה ל- 500 אבות בית, מזכירות ועובדי מינהלה מכל בתי הספר ומהמטה. אנו יודעים כי המסירות, ההשקעה והמחויבות של  כלל העובדים היא חלק משמעותי...


כנס הוקרה מרגש נערך השבוע בכפר המכביה ל- 500 אבות בית, מזכירות ועובדי מינהלה מכל בתי הספר ומהמטה. אנו יודעים כי המסירות, ההשקעה והמחויבות של  כלל העובדים היא חלק משמעותי מהצלחת הרשת. אנו שמחים להוקיר את מי שהם חלק מהותי מהעשייה החינוכית ולא תמיד זוכים להילה ולתודה לה הם ראויים. תודה רבה לליאור עומסי סמנכ"ל  אמי"ת על שנרתם לנושא, ולאסנת בדיחי שהפיקה את הארוע.   

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת מסכמות שנה בחממה הטכנולוגית

לקראת היציאה לחופש הגדול סיכמו תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) את לימודי הטכנולוגיה בהן לקחו חלק ב"חממה" העירונית...


לקראת היציאה לחופש הגדול סיכמו תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) את לימודי הטכנולוגיה בהן לקחו חלק ב"חממה" העירונית.

זוהי השנה השנייה בה בית הספר עוסק בלימודי טכנולוגיה וחשיפת התלמידות לבסיס של תכנות, מייקרים ועבודה עם מדפסת תלת מימד על מנת להכין את הבנות לשוק העבודה של המאה ה-21.

השנה נפתחה במעלה אדומים "חממה" טכנולוגית אשר מנגישה את הטכנולוגיה החדשנית של מייקרים, לקהל  הרחב. בנות משכבה ח' ביקרו ב"חממה" לאחר פתיחתה ויצרו בעזרת חיתוך בלייזר מגביר קול לפלאפון. בעקבות הסדנא ביקשו בנות שכבה ח' להיות מנטוריות "בחממה" ולהתנדב בה. גב' דניאל צרום מנהלת החממה שמחה על הפנייה והרימה את הכפפה.

ביחד עם  דינה הנדלר רכזת תקשוב באמי"ת בנות, נבנה  קורס הכשרה מקצועי לתלמידות על מנת לרכוש ידע לתפעול התוכנות והמכשירים ב"חממה".

לאחר סיום הקורס התלמידות הצטרפו לצוות ההדרכה של החממה בסדנאות השונות. חלק מהתלמידות הדריכו בקביעות פעם בשבוע בבתי הספר היסודיים בעיר קורסים בנושא טכנולוגיה. בנוסף התלמידות הדריכו בקורסים לקהל הרחב, לגיל השלישי, לנערות בבית חם, לנשים פגועות נפש ועוד.

במפגש סיכום שנערך השבוע סוכם שגם בקיץ התלמידות ימשיכו להדריך סדנאות לקהל הרחב.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות: "תלמידות בית החינוך לוקחות חלק בתכניות טכנולוגיות שונות ומגוונות, במטרה לקדם אותן לבחירת מגמות לימודים בעלות זיקה טכנולוגית- מדעית ולפתוח עבורן אפשרויות אקדמאיות מדעיות רבות ככל האפשר ".

צילום: יניב סננס  

קרא עוד...

המורה של המדינה – הרב ישראל אוחיון מישיבת אמי”ת אשדוד

הרב ישראל אוחיון מישיבת אמי"ת אשדוד הוא בין ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה ", הזוכה היחיד מהחינוך הממלכתי דתי...


הרב ישראל אוחיון מישיבת אמי"ת אשדוד הוא בין ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה ", הזוכה היחיד מהחינוך הממלכתי דתי.

במעמד נשיא המדינה הוכרזו בטקס חגיגי הזוכים בתחרות "המורה של המדינה" בחסות הסתדרות המורים, מפעל הפיס וידיעות אחרונות. לזוכים הוענקו תעודות הוקרה, מחשבים ניידים והשתלמות יוקרתית בארצות הברית.

הרב אוחיון, ר"מ (רב מחנך), ומורה למקצועות קודש בישיבת אמי"ת אשדוד, זכה במהלך הטקס לתשואות רמות מתלמידיו ומחבריו לצוות ההוראה שליוו אותו במהלך הערב.

התלמידים רואים ברב ישראל דמות לחיקוי. הם מספרים על מורה מסור ומחוייב , שמהווה כתובת עבורם בכל נושא, הרבה מעבר לשעות הלימודים ולחומר הנלמד.

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד  מברך את אוחיון על הזכיה:"אני שמח על ההערכה וההוקרה לה זכה הרב ישראל, המהווה סמל ודוגמא למחנך שכולו לב , כולו מסירות לחינוך תלמידיו לאנשים בוגרים ערכיים המחוברים לעם, לתורה ולארץ".

מבין אלפי המועמדים השנה, שנת העשור לתחרות, עלו 15 לגמר. בטקס החגיגי שנערך בסוף השבוע שעבר (ה) הוכרזו ששת הזוכים בתחרות, ביניהם הרב ישראל אוחיון יחד עם עוד חמשה מורים מצטיינים מרחבי הארץ

צילום: רז כהן

קרא עוד...

התלמידים מפתחים במייקרוסופט

במסגרת שיתוף הפעולה בין רשת אמי"ת, חברות Microsoft ישראל ו- U-BTech Solutions, השתתפו עשרות תלמידי ומורי אמי"ת מכל רחבי הארץ ביום מיוחד של פיתוח ואפיון פתרונות דיגיטליים לצרכים ואתגרים מחיי...


במסגרת שיתוף הפעולה בין רשת אמי"ת, חברות Microsoft ישראל ו- U-BTech Solutions, השתתפו עשרות תלמידי ומורי אמי"ת מכל רחבי הארץ ביום מיוחד של פיתוח ואפיון פתרונות דיגיטליים לצרכים ואתגרים מחיי בית הספר.

את מרתון היזמות יזם  שי ניסן רכז רשתיות וטכנולוגיה בקהילת אמי"ת צפון וצוות רכזי רשתיות וטכנולוגיה פדגוגית ממנהל מו"פ ברשת אמי"ת.

מלווים במנטורים בעלי ידע פדגוגי, טכנולוגי ועסקי מרשת אמי"ת, ממייקרוסופט ומיובי-טק עבדו צוותי המורים והתלמידים על זיהוי צורך ופתחו פתרון - החל מאפליקציה לארגון מערכת שעות ולוח מבחנים דרך באפליקציה המעודדת את הפחתת השימוש בטלפונים הסלולריים וכלה בפתרונות פדגוגיים למתן מענה לשונות בין תלמידים המאפשרת לכל תלמיד ותלמידה להתקדם בקצב המתאים לו.

בסוף תהליך העבודה הוצגו היוזמות השונות  בפני מליאת המשתתפים וחבר השופטים המורכב מבכירי אמי"ת יובי-טק ומייקרוסופט בחר את שלושת היוזמות המצטיינות אשר זכו בתעודות הצטיינות והועברו להמשך פיתוח על ידי הגורמים המתאימים.

הזוכים אשר הרשימו את השופטים וזכו באות הצטיינות היו בין השאר קבוצת אמי"ת בר אילן נתניה עם היוזמה "אחלדרך", אפליקציה המקשרת בין תלמידי כיתות חט"ע במסגרת שעות המעורבות החברתית ותלמידי כיתות ז' וח' הזקוקים לשיעורים פרטיים, על מנת להקל על ההורים וכדי לחזק את יצירת הקהילה החינוכית הלומדת

וקבוצת  אמי"ת עכו וחצור עם יוזמה משולבת העוסקת בניהול יומן כלל בית ספרי, הכולל את הפעילויות החברתיות והלימודיות, חוסם כפילויות ועומסים, מתזכר ומעדכן את כלל התלמידים והמורים במתרחש בקהילה.

רונן גבאי, מייסד שותף וסמנכ"ל טכנולוגיות ביובי-טק:

"הרעיון בימים מהסוג הזה הוא לחבר את הטכנולוגיה עם הפדגוגיה ולהעניק לתלמידים חוויה יצירתית המאפשרת לחבר את העולם התעשייה האמיתי עם עולם בית הספר, היכולת לחלום וליצר חזון ולהביא אותו לכדי מימוש אמיתי בעולם הטכנולוגי ".

אילת דויטש, סמנכ"ל רשת אמי"ת :

"רשת אמי"ת בחרה בחברת מייקרוסופט ויוביטק כשותפות אסטרטגיות להטמעת סביבה מתקדמת שתאפשר למנף את תהליכי ההתחדשות הפדגוגית ואת המעבר מבתי חינוך לקהילות חינוכיות לומדות, ותהווה חלק מתפיסת השותפויות עם ארגונים וחברות שונות בסביבת בית החינוך במטרה לחבר את התלמידים לעולם האמיתי ולאפשר להם התנסויות רלוונטיות בתחומים שונים."

בתמונה: היזמים המצטיינים בהאקתון פיתוח ויזמות במייקרוסופט 

צילום: הילית פינקלשטיין
קרא עוד...

אחרי 40 שנה : מאות הבוגרים חזרו לבית הילד אמי”ת ירושלים

מאות השתתפו השבוע באירוע יובל הארבעים להקמת בית הילד אמי"ת גילה בירושלים - אירוע שכולו נוסטלגיה של נתינה...


מאות השתתפו השבוע באירוע יובל הארבעים להקמת בית הילד אמי"ת גילה בירושלים - אירוע שכולו נוסטלגיה של נתינה.

בבית הילד אמי"ת בירושלים , המנוהל על ידי משרד הרווחה ואשר הוקם לפני 40 שנה על ידי נשות אמי"ת מארה"ב, מתגוררים ילדים שנולדו לתוך מציאות חיים קשה, ובליווי מסור של צוות בית הילד מצאו בו בית.

בערב לקחו חלק בוגרים, חניכים, בנות שירות, משפחות, זוגות ועובדי בית הילד אמי"ת לדורותיו.

נצחיה אלדר, המייסדת והמנהלת הראשונה של בית הילד ברכה בהתרגשות את הבוגרים.  מנכ"ל אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר, בנה,  שהחל את דרכו החינוכית כזוג צעיר בבית הילד אמר כי "בית הילד הוא  ה-DNA  של רשת אמי"ת, החום, האכפתיות והאהבה, הקשר אל התלמידים והמשפחה הגדולה הם הבסיס לכל עשרות אלפי תלמידינו כיום".

מוטי אסרף שניהל את בית הילד במשך עשרות שנים, הזכיר בדבריו את הבוגרים אשר הלכו לעולמם ונספו במערכות ישראל.

מנהל בית הילד אביתר שאקי: "אנו גאים בבוגרים שחזרו הביתה ושמחים להשיק את קהילת הבוגרים של בית הילד אמי"ת ירושלים, קהילה שמטרתה ללוות ולתמוך בכל ילד ובכל בוגר בדרכו למיצוי יכולותיו ובניית עתידו ".

בתמונה - מימין- רנדי גלמן יו"ר אמי"ת, דובי ודנה קליר, נצחיה אלדר , סנדרה סוקול , וד"ר אמנון אלדר מנכ"ל אמי"ת

צילום: דוד עוזיאל
קרא עוד...

תעודת הצטיינות לתלמידי אמי”ת כרמיאל באולימפיאדת החלל ע”ש אילן רמון

תלמידי בית החינוך אמי"ת כרמיאל זכו במקום הרביעי ובתעודת הצטיינות בגמר הארצי של  האולימפיאדה לאסטרונומיה ע"ש אילן רמון ז"ל...


תלמידי בית החינוך אמי"ת כרמיאל זכו במקום הרביעי ובתעודת הצטיינות בגמר הארצי של  האולימפיאדה לאסטרונומיה ע"ש אילן רמון ז"ל.

שלב הגמר של אולימפיאדת רמון לחלל לחטיבות הביניים התקיים בתאריך 14.5.19, בקמפוס "המרכז הישראלי למצוינות בחינוך" בירושלים.

התחרות מופעלת על ידי המרכז הישראלי למצוינות בחינוך בחסות סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, בשיתוף הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, ובסיוע הקרן ההנצחה לזכרו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אל"מ אילן רמון ז"ל.

226 בתי-ספר וכ-4,000 תלמידים מכל רחבי הארץ השתתפו בתחרות מתחילתה.

התלמידים השתתפו לאורך השנה בחמישה שלבים, שבמהלכם התמודדו בחידונים מקוונים, נדרשו לענות על חידות מורכבות, לקיים פעילות בקהילה, לפעול יחד בקבוצה, לבצע התנסויות בכיתה ואף לבנות דגמים המציגים משימת חלל הקשורה לגופים במערכת השמש.

שיאה של התחרות היה באירוע הגמר אליו העפילו 10 בתי ספר, ביניהם תלמידי כתה ח' מצוינות בבית החינוך אמי"ת כרמיאל, אשר בהדרכתה של רכזת המדעים טובה גולן והתגייסות של אנשי צוות חינוך שליוו את התהליך, עברו בהצלחה את השלבים השונים והמאתגרים של התחרות.

בשלב הגמר התלמידים התחרו ראש בראש במענה על שאלות בנושא חקר החלל,  הפגינו בקיאות במפת השמים , ביצעו ניסוי חקר ופענחו חידות הקשורות להרכב הכימי של גופים במערכת השמש.

בשיאה של התחרות הציגו התלמידים את הדגמים אותם בנו, התבקשו להפגין ידע נרחב ולהשיב על שאלות מורכבות.

תלמידי אמי"ת כרמיאל הרשימו את השופטים בידע אותו רכשו אודות חקר החלל והדגם אותו בנו וזכו במקום הרביעי ובתעודת הצטיינות מיוחדת על תרומתם לחקר החלל בקהילת העיר.

גאי דקל, מנהל אמי"ת כרמיאל : "אנו שמחים על ההזדמנות יוצאת הדופן , ההשתתפות באולימפיאדה העניקה לתלמידים חוויית למידה מדעית, אקדמאית ומקצועית בגבול הקדמי של התפתחות המדע- מדע החלל".

צילום: גיל קהת

 

קרא עוד...

מאות משתתפים בתחרות ‘יצירה תורנית’ של רשת אמי”ת יוזמת קריית החינוך אמי”ת המר

תחרות ''יצירה תורנית'' הארצית של רשת אמי"ת , יוזמת קריית החינוך אמי"ת המר רחובות, הסתימה השבוע בטקס חגיגי שנערך באשכול פיס רחובות...


תחרות ''יצירה תורנית'' הארצית של רשת אמי"ת , יוזמת קריית החינוך אמי"ת המר רחובות, הסתימה השבוע בטקס חגיגי שנערך באשכול פיס רחובות.

מאות תלמידים מכל רחבי הארץ שלחו עבודות לתחרות, העוסקת בחיבור שבין התורה למציאות חיינו, שנערכה בשיתוף רשת אמי"ת, החמ"ד ובהובלת קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות.

את התחרות, אשר נערכה זו השנה החמישית , יזם מנהל בית החינוך אמי"ת המר הרב רפי מימון,  והוביל אסף סירי רכז המצוינות בבית הספר כחלק מפיתוח תחום הקודש ברשת אמית.

השופטים בתחרות היו הרב ד"ר יהודה זולדן מפקח התושב"ע בחמ"ד, הרב יובל שרלו ראש ישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול וחבר המועצה הרוחנית של רשת אמי"ת, והרב אליעזר שנוולד ראש ישיבת ההסדר 'מאיר הראל'.

תלמידים מכל רחבי הארץ הגישו לתחרות עבודות חקר הלכתיות בנושאים הנוגעים לחייהם. כך בין השאר הוגשה לתחרות עבודתם של האחים שמואל ועקיבא פרידמן מירוחם אשר חקרו את נושא תסמונת דאון בהלכה בעקבות לידת אחיהם הצעיר, נגה צרויה תלמידת אמי"ת הלל רחובות אשר התייתמה לאחרונה מאב וחקרה את נושא חובות האב כלפי בנו במקרה של פטירה. רועי פרינס תלמיד ישיבת אמי"ת כפר גנים הציג בפני קהל המשתתפים את יצירתו המוזיקלית 'עיקר וטפל' המבוססת על עבודת החקר שלו בנושא לימודי חול בישיבות תיכוניות.

ראש החמד הרב ד"ר אברהם ליפשיץ השתתף בטקס והעניק מגיני הוקרה ל-41 התלמידים אשר עלו לגמר. מבין עשרות עבודות שהגיעו לגמר התחרות בחרו השופטים את שבע העבודות הזוכות, אשר זיכו את התלמידים ואת המורים המלווים במלגות כספיות.

הרב רפי מימון, מנהל קריית החינוך אמי"ת המר: "התרשמנו מאוד מההיענות הרבה בקרב תלמידים ומורים מכל רחבי הארץ לפרויקט יצירה תורנית המחבר בין התורה לכל תחומי החיים. מעבר להעמקת הידע וביסוסו, התלמידים זכו להיות שותפים בפרויקט המאחד בתי ספר מכל הארץ במטרה אחת- למידה ומחשבה".

דני רהט, סמנכ"ל אמי"ת: "תחרות היצירה התורנית מאחדת את עקרונות המצפן החינוכי של רשת אמי"ת: תורת חיים, לצד מיצוי ומצוינות וכלל ישראל. מאות תלמידים הקדישו את זמנם ומרצם לחקור וללמוד והתאחדו בשאיפתם להגדיל תורה".

 

קרא עוד...

משרד החינוך הסמיך את  אמי”ת ב’ אשקלון כ-“בית ספר ירוק”

הישג מרשים לבית הספר התיכון אמי"ת ב' באשקלון- בית החינוך הוסמך לבית ספר ירוק...


הישג מרשים לבית הספר התיכון אמי"ת ב' באשקלון- בית החינוך הוסמך לבית ספר ירוק.

לאחר שהרשימו את חברי וועדת משרד החינוך בהצגת הפעילות העניפה של בית הספר בנושא איכות הסביבה, התבשרו המנהל יניב עקיבא ונציגי התלמידים כי בית הספר כבית ספר ירוק מטעם משרד החינוך בשיתוף המשרד להגנת הסביבה. 

תהליך ההסמכה לבית ספר ירוק פותח בשיתוף פעולה בין המשרד להגנת הסביבה,  איגוד ערים לאיכות הסביבה, משרד החינוך והעירייה, במטרה לבנות מהלך חינוכי שיעודד בתי ספר להוביל תהליכים חינוכיים של שמירה על איכות הסביבה.

רכז החינוך החברתי בבית החינוך דורון סגרון הוביל את הקמת 'המועצה הירוקה', כחלק ממועצת התלמידים, אשר הובילה פעילות הסברה ושינוי בבית הספר בקרב התלמידים והמורים. התלמידים גם התנדבו בקהילה במיוחד בגנים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שיפצו גנים וסייעו בהקמת גינה קהילתית תוך שימוש בחומרים ממוחזרים.

מנהל בית הספר יניב עקיבא אמר, חינוך לקיימות הוא נושא חשוב שמשתלב בערכי בית הספר. אנחנו מחנכים את תלמידינו לדאגה ואכפתיות לקהילה ולמדינה. הדאגה לאיכות הסביבה משתלבת בערכים אלו. "

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח