מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

פרופ’ שמחה גולדין בצעדת ‘שביל החיוך’ לזכר בנו הדר: “צועדים על מנת להזכיר – לא משאירים לוחמים מאחור”  

לרגל יום הולדתו ה־28 של סגן הדר גולדין הי"ד, השתתפו תלמידי ביה"ס אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס ) ברעננה, בו למד הדר,  בצעדת ״שביל החיוך״  בשבילי הארץ, בהם אהב הדר לטייל....


לרגל יום הולדתו ה־28 של סגן הדר גולדין הי"ד, השתתפו תלמידי ביה"ס אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס ) ברעננה, בו למד הדר,  בצעדת ״שביל החיוך״  בשבילי הארץ, בהם אהב הדר לטייל.

"שביל החיוך" נוצר במטרה להעלות למודעות הציבורית את הדרישה להשיב כל חלל צה"ל לקבר ישראל.

הפעם צעדו לזכרו של הדר על שביל ישראל באזור התבור, כאשר לאורך המסע שולבו מעגלי שיח בהם דנו המשתתפים בערכים המאפיינים את דמותו של הדר.

המסע אורגן על ידי חבריו של הדר ומחנכים מביה״ס אמי״ת מדעי ברעננה, בו למד. במסע השתתפו תלמידים, בוגרים ידידים ובני משפחה, ובהם ההורים לאה ושמחה גולדין והאחות איילת .

פרופ'  שמחה גולדין: "המסע הוא זיכרון חי ונושם להדר - מסע הזדהות וקריאה להשיב את הדר משדה הקרב ולהזכיר שבישראל לא משאירים לוחמים מאחור."

שגיא רוזנבאום, מנהל ביה"ס אמי"ת מדעי :" תלמידי ביה"ס וחבריו של הדר לכתה זוכרים את הדר ומנציחים את דמותו המיוחדת בשילוב של צעידה בשבילי הארץ ושיח אודות הערכים בהם הדר האמין ולאורם חי".

צילום: פנינה ישראלי

קרא עוד...

אלופי הארץ בחשיבה יצירתית: תלמידי ישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא

נבחרת ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא זכתה במקום הראשון בקטגוריית 'חשיבה יצירתית' בתחרות הארצית לרובוטיקה YTEK אשר התקיימה בטכניון בחיפה בשבוע שעבר ...


נבחרת ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא זכתה במקום הראשון בקטגוריית 'חשיבה יצירתית' בתחרות הארצית לרובוטיקה YTEK אשר התקיימה בטכניון בחיפה בשבוע שעבר .

באולימפיאדה הארצית YTEK למתמטיקה, חלל ורובוטיקה , השתתפו מאות תלמידים מכל העדות והמגזרים במדינה. בנבחרת אמי"ת נתיבות דרור שותפים התלמידים אליה בר שלום, נועם איפרגן וטוביה יוסף ארביב

במהלך התחרות התלמידים ביצעו תכנות של רובוט חכם המדמה רכב עתידי ללא נהג שנוסע בעזרת חיישנים ותכנות בלבד, והפגינו שליטה בתנועת הרובוט על ידי שילוב של מתמטיקה ופיזיקה. 

נבחרת ישיבת אמי"ת נתיבות דרור הרשימה את השופטים בתפקוד הרובוט ובעבודת צוות וזכו באות הצטיינות בקטגוריית 'חשיבה יצירתית' לתלמידי חטיבת הביניים.

את התלמידים, משתתפי קורס הרובוטיקה בבית החינוך, הנחה וליווה במהלך ההכנות לשלבי התחרות השונים מדריך הרובוטיקה  אורן גוטמן.

ראש הישיבה הרב שרון שער ברך את התלמידים על הזכיה והודה למדריך הרובוטיקה אורן גוטמן על הדחיפה והעידוד :" בישיבת אמי"ת נתיבות דרור שמים דגש רב על ההשקעה במדעני המחר, תוך חתירה מתמדת למצוינות בכל התחומים- חינוכי, ערכי , חברתי ולימודי. אני בטוח כי נכונו לתלמידינו עוד הישגים רבים בהמשך הדרך".

קרא עוד...

שמחת פורים אמי”תית

תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) התגייסו כמדי שנה והפיקו , זו השנה העשירית, בשיתוף עמותת 'ידיד לילד' ובנק לאומי הפנינג פורימי מרהיב עבור ילדי מועדוניות מעלה...


תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) התגייסו כמדי שנה והפיקו , זו השנה העשירית, בשיתוף עמותת 'ידיד לילד' ובנק לאומי הפנינג פורימי מרהיב עבור ילדי מועדוניות מעלה אדומים ועמותת 'ידיד לילד'.

ילדי המועדוניות הוזמנו לבית החינוך אמי"ת בנות שם המתין להם 'שוק פורים' ססגוני וחווייתי. תלמידות שכבה ח' בבית החינוך התגייסו למשימה והכינו דוכנים צבעוניים ברוח סרטי דיסני האהובים על הילדים. התלמידות קיבלו את האורחים הצעירים בשמחה וליוו אותם בין הפעילויות הפורימיות בדוכנים השונים. 

על פי מסורת בת עשר שנים,  ההפנינג הופק בשיתוף עמותת 'ידיד לילד' ברשות היו"ר שרה קמינסקי וחברי העמותה זיזי וינטר ודוד אמון ובשיתוף בנק לאומי סניף בנקאות פרטית בין לאומית בהנהלת שי מדמוני.

הנהלת בנק לאומי תרמו משלוחי מנות מתוקים לילדים, ומנהל הסניף שי מדמוני היגיע למקום ושיחק עם הילדים בדוכנים השונים. גם סגן ראש העיר מעלה אדומים גיא יפרח, מנהלת מחלקת הרווחה בעירה עפרה ישעיה ויו"ר עמותת 'ידיד לילד' שרה קמינסקי ביקרו בהפנינג, ברכו את הילדים לכבוד פורים, והודו לתלמידות ולהנהלת בית החינוך על הארוח.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות מעלה אדומים:" בזכות השותפים הנאמנים שלנו- עמותת ידיד לילד, בנק לאומי ועיריית מעלה אדומים, זכו התלמידות שלנו גם השנה לשמוח שמחת פורים אמיתית- שמחה של נתינה".

בתמונה : (מימין) דוד אמון, נדין אדרי, מוטי קרוייזר, שרה קמינסקי, שי מדמוני,טינה בודניקוב, רוחמה ווגל
צילום: טובה בן שמעון
קרא עוד...

חברותאים לרפואה

תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא ברעננה ערכו הפנינג פורים עבור חניכי עמותת "חברים לרפואה", המסייעת לילדים בעלי צרכים מיוחדים...


תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא ברעננה ערכו הפנינג פורים עבור חניכי עמותת "חברים לרפואה", המסייעת לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

בליווי המחנך הרב אמנון ברדוגו ונאור ברחד, התגייסו תלמידי כתה ט למבצע, יצאו יום יום להתרמות, גייסו מתנדבים והפיקו את ההפנינג כולו.

לחניכים חיכו דוכני ממתקים, פלאפל, הפתעות והפעלות מקפיצות לכבוד פורים. במהלך היום נהנו האורחים ממוזיקה שהתנגנה בכל מקום, מאומנים כמו קריקטוריסט, להטוטן אש, מאלפי כלבים ומפינות הליטוף.

במהלך האירוע חולקו בלוני הליום לכל חניך וגם כובעים עם הכיתוב "חברותאים לרפואה". תלמידי הישיבה ליוו את החניכים באופן אישי בין ההפעלות השונות, מעניקים להם תחושה של אורחים מכובדים ורצויים.

הרב אבינועם אלמגור, ראש ישיבת אמי"ת חברותא: "התגייסותם של התלמידים למען שמחת הפורים של ילדי "חברים לרפואה" נובעת מהאני מאמין של הישיבה: "הדבר הכי חשוב הוא לעשות טובה למישהו". התלמידים מתגייסים תדיר למבצעים התנדבותיים שונים, ומתוך כך רוכשים תחושת ערך ושוויון".

קרא עוד...

פורים של נתינה בבית החינוך אמי”ת עכו

לקראת הפורים יצאו תלמידי נתיב הבנים בקריית החינוך אמי"ת עכו למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר...


לקראת הפורים יצאו תלמידי נתיב הבנים בקריית החינוך אמי"ת עכו למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר.

בהובלת רכזת מעורבות חברתית בבית החינוך מאירה לחיאני, התפזרו התלמידים במוקדים שונים של התנדבות.

התלמידים התפזרו בין מעון חלומוטף, לגני ילדים ושעשעו את הילדים והפעוטות בהפעלות פורימיות מגוונות. בבית הספר 'ניצנים' לחינוך מיוחד ערכו התלמידים עם הילדים סדנת מסכות מרהיבה.

תלמידים נוספים הגיעו לבית הקשיש מחופשים בעליזות, כדי לחגוג  מסיבה פורימית עם הקשישים. התלמידים רקדו עם הדיירים, שרו איתם משירי פורים ושוחחו איתם.

במפעל החסד של גרעין אומץ בעיר, "אורות החסד" , סייעו התלמידים באריזת מארזי מזון לנזקקים.

אתי צברי מנהלת אמי"ת עכו: "פעילות החסד של הקהילה החינוכית אמי"ת עכו היא דרך חיים. התלמידים לא הסתפקו בשמחת חודש אדר פרטית אלא למדו שהשמחה האמיתית היא זו שמגיעה על ידי נתינה ותרומה לסביבה ולקהילה".

צילום: אסי היקינג

קרא עוד...

פורים של נתינה בישיבת אמי”ת עמיחי ברחובות

לקראת חג הפורים יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר...


לקראת חג הפורים יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר.

בהובלת רכזי החינוך החברתי יערה שויד והרב דור דוייב התפזרו התלמידים במוקדים שונים של התנדבות.

תלמידי כיתות ז-ח התנדבו מטעם קק"ל בניקיון יער בן שמן. התלמידים מילאו עשרות שקים בפסולת מטיילים והותירו אחריהם את היער נקי.

תלמידי כיתות ט- י' יצאו מצויידים בתחפושות ומשלוחי מנות  לשמח חולים בבית חולים קפלן, ותלמידים נוספים מכיתות י'  נפגשו עם חברי מועדון "עמך" לניצולי שואה וחגגו עימם באווירה פורימית. כיתות יב' יצאו לשמח ולחגוג עם הדיירים  במרכזים לבעלי צרכים מיוחדים "מעש" ו"נווה אדיר".

קבוצה נוספת מתלמידי כיתות ט התנדבה עם עמותת "יד לניסים" יד לניסים ,ארגון המסייע למשפחות נזקקות תושבות העיר, ואספו מוצרי מזון מקונים במרכולים ברחבי העיר.

כבכל שנה, ילדי מועדוניות רווחה בעיר הגיעו לישיבה ונהנו מהפנינג "שוק פורים" חווייתי אותו ארגנו עבורם תלמידי שכבה י'. ילדי המועדוניות הסתובבו בין התחנות שונות, זכו בפרסים, התכבדו בממתקים וקינחו בהופעת קוסם חווייתית .

הרב שמעון שושן ראש ישיבת אמי"ת עמיחי:" התלמידים לא הסתפקו בשמחת חודש אדר פרטית אלא למדו שהשמחה האמיתית היא זו שמגיעה על ידי נתינה ותרומה לסביבה ולקהילה".

קרא עוד...

התלמידות ארגנו “תחפושת” לאוטובוסים: שמחת פורים אמי”תית – בידיים של אגד

לנוסעים באוטובוסים של אגד בעיר חיפה השבוע חיכתה הפתעה פורימית משמחת- אוטובוסים מחופשים, צבעוניים ומקושטים לכבוד הפורים...


לנוסעים באוטובוסים של אגד בעיר חיפה השבוע חיכתה הפתעה פורימית משמחת- אוטובוסים מחופשים, צבעוניים ומקושטים לכבוד הפורים.

תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה, בתיאום עם הנהלת אגד בעיר, קישטו בליל שני עשרים אוטובוסים של אגד בסרטים צבעוניים, אימוג'יים מצחיקים, ברכות ומילים טובות לקראת הפורים.

היוזמה היתה של מחנכת כתה ח אביה אברג'ל , אליה הצטרף נפתלי אנגלמן ממשאבי אנוש בחברת 'אגד' חיפה ושרון שושלב מנהל סניף נוה שאנן.

בליווי המורות אביה אברג'ל ורעות שרוני-דויטש, השקיעו התלמידות כמה שעות של עבודה יצירתית על מנת "לארגן לאוטובוסים "תחפושות" פורימיות.

הנוסעים המופתעים לא הסתירו למחרת בבוקר את התרגשותם מהמחווה היצירתית , ומאוירת הפורים בתוך האוטובוסים.

שרון שושלב, מנהל סניף אגד נוה שאנן: "קיבלנו בברכה את תלמידות האולפנה ואת הרעיון לשמח איתנו ביחד את נוסעי התחבורה הציבורית באגד. מחכים לכן גם בשנה הבאה".

התלמידה הילה גרוס סיכמה את המלאכה ביום שני בערב: "המחשבה שאנשים יעלו מחר בבוקר על אוטובוסים מקושטים ושמחים ממש מרגשת. המטרה שלנו היא להוסיף שמחה וחיוך, וזוהי זכות לקחת חלק בעשייה הזו".

מוריה שפירא , ראש אולפנת אמי"ת חיפה: "התלמידות לא הסתפקו בשמחת פורים פרטית אלא למדו שהשמחה האמיתית היא זו שמגיעה על ידי נתינה ותרומה לחברה- שמחה אותה משתפים עם הקהילה".

 

צילם: ליגד שרוני

קרא עוד...

כבוד אמי”תי באליפות הסייבר הארצית: מקום ראשון בחמ”ד לתיכון אמי”ת ב”ש  

תיכון אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע זכה במקום הראשון מכל מוסדות החמ"ד ובמקום השישי הארצי, בגמר השלב הבית ספרי של תחרות הסייבר הארצית לחטיבות ביניים, בה לקחו חלק מאות בתי...


תיכון אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע זכה במקום הראשון מכל מוסדות החמ"ד ובמקום השישי הארצי, בגמר השלב הבית ספרי של תחרות הסייבר הארצית לחטיבות ביניים, בה לקחו חלק מאות בתי חינוך מכל רחבי הארץ, ואשר הסתיימה השבוע.

תיכון אמי"ת ב"ש זכה בקטגוריית חטיבות הביניים הגדולות , בשלב הבית ספרי של התחרות- אשר התנאי להצלחה בו הוא השתתפות של כל תלמידי בתי הספר.

כ300 בתי ספר התמודדו על התואר בית הספר אלוף הסייבר הישראלי, כאשר על התלמידים לענות על אתגרים ממוחשבים, מהמחשבים בבית ספרם.

השלב הבא של התחרות הוא שלב הנבחרות, בו תתחרינה נבחרות של תלמידים מעשרת בתי הספר הזוכים – ראש בראש.

אלישע פלג מנהל מקיף אמי"ת : "נושא הסייבר הוא חוד החנית של הטכנולוגיה המודרנית ומסמן את העתיד הצבאי והאזרחי. אנו מחנכים את תלמידנו למצוינות לימודים מתוך חיבור לשורשים היהודיים, ומאמינים כי יעשו חיל גם בהמשך התחרות ובהמשך דרכם ".

צילום: אלכס וילשטין

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח