מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מהנדסת העתיד מאמי”ת י’ אשדוד

תלמידת בית החינוך אמי"ת י' אשדוד, הילה בן מיכאל, התקבלה לתכנית 'מהנדסות העתיד' , לקידום תלמידות ללימודי מדעים והנדסה...


תלמידת בית החינוך אמי"ת י' אשדוד, הילה בן מיכאל, התקבלה לתכנית 'מהנדסות העתיד' , לקידום תלמידות ללימודי מדעים והנדסה.

פרויקט "מהנדסות העתיד", המשותף לתעשיה האווירית, ידיעות אחרונות ו-  ynet, נועד לעודד נשים ונערות לבחור בלימודי מקצועות מדעיים וטכנולוגיים, ובמקצועות ההנדסה בפרט, זאת מתוך הבנה כי תעסוקת נשים בתחומים אלו תתרום לקידום חדשנות ותחרותיות במשק הישראלי, ובכך תסייע לשימור מעמדה של ישראל כמעצמת טכנולוגיה והייטק.

הילה, תלמידת כתה י"א במגמת מחשבים באמי"ת י' אשדוד , הוזמנה להצטרף לנבחרת של 100 תלמידות מצטיינות מכל הארץ אשר נבחרו מבין מאות מתמודדות למחזור הרביעי של הפרויקט המיוחד.

במהלך התכנית תפגשנה התלמידות עם נשים מובילות בתעשיית ההיי-טק והמדע, ותעבודנה על פרויקטים הנדסיים קבוצתיים, בליווי מהנדסות בכירות מהתעשייה האווירית העוסקות בתחומי טכנולוגיה ומדע שונים כגון תעופה, סייבר, חלל ועוד.

הילה שותפה בקבוצת פיתוח העוסקת בנושא אבטחת נשק. בליווי מהנדסות בכירות יפתחו התלמידות מוצר שמטרתו להבטיח כי רק המורשה להשתמש בנשק יוכל לעשות זאת.

הילה בן מיכאל: "אני מודה לבית החינוך שנתן לי כלים להתקדם ולהגשים חלומות במסגרת מגמת מחשבים. בחרתי להצטרף לתכנית "מהנדסות העתיד" כי אני אוהבת אתגרים ומקווה להתקדם בתחום כשאגדל. במקביל להתפתחות מקצועית ההשתתפות בתכנית מפתחת כישורים חברתיים , עבודה בצוות וחשיבה מחוץ לקופסא".

מוטי ארבל מנהל אמי"ת י' מברך את הילה על כניסתה לתכנית: "אנו גאים בהילה על הישגיה ושאיפותיה בכל תחומי הלמידה ועל הדוגמא שהיא מהווה בבית החינוך, ובטוחים כי נכונה לה הצלחה בתכנית ובהמשך לימודיה".

צילום: מוטי ארבל

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת שדרות מודים ללוחמי האש

בישיבה התיכונית בקריית חמ"ד אמי"ת בשדרות נערך השבוע טקס הערכה והכרת תודה ללוחמי האש של תחנת שדרות על מאמציהם  בכיבוי שריפות בלוני התבערה בשדות עוטף עזה, מהם סובלים כל תושבי...


בישיבה התיכונית בקריית חמ"ד אמי"ת בשדרות נערך השבוע טקס הערכה והכרת תודה ללוחמי האש של תחנת שדרות על מאמציהם  בכיבוי שריפות בלוני התבערה בשדות עוטף עזה, מהם סובלים כל תושבי האזור.

בכנס חגיגי אותו יזם רכז החינוך החברתי אברהם יפרח, בו השתתפו כל תלמידי הישיבה, לקחו חלק מפקד התחנה רשף דוד שטרית ונציג לוחמי האש של התחנה - רס"ל שי בן חמו, בוגר קריית החינוך.

את הכנס פתח אחיה עובדיה, תלמיד כתה ז' בישיבה אשר הודה ללוחמי האש בשם כל התלמידים על מסירותם ונחישותם למען כל תושבי שדרות ועוטף עזה. תלמיד כיתה יא' יובל לוי העניק להם מגן הוקרה.

לוחם האש רס"ל שי בן חמו סיפר לתלמידים על עבודתו כלוחם אש והזמין את תלמידי הישיבה מעל גיל 15 להצטרף למערך צוות ההתנדבות של תחנת הכבאות האזורית.

ראש הישיבה הרב עמית אורנבוך: "אנו מלאי הכרת הטוב לכוחות המוסרים את נפשם ומקדישים ימים ולילות לשמירה על אזרחי שדרות ועוטף עזה , מבוגרים וילדים כאחד- המעניקים לכולנו שלווה להמשיך ללמוד, ללמד ולהתפתח".

 

צילום: אברהם יפרח

קרא עוד...

תלמיד אמי”ת בר אילן גוש דן נבחר לפעיל החברתי המצטיין במחוז ת”א

כפיר מילגרום, תלמיד כתה י"ב בבית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), זכה השבוע (ב) באות "הפעיל המצטיין" במחוז ת"א מטעם מנהל חברה ונוער של משרד החינוך בטקס...


כפיר מילגרום, תלמיד כתה י"ב בבית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), זכה השבוע (ב) באות "הפעיל המצטיין" במחוז ת"א מטעם מנהל חברה ונוער של משרד החינוך בטקס שנערך בבת ים.

על פי נימוקי הועדה ,זכה כפיר, המכהן כסגן יו"ר מועצת התלמידים העירונית,  באות 'הפעיל המצטיין' על פעילות התנדבותית רבה בה הוא לוקח חלק.  

במסגרת חברותו במועצת הנוער העירונית ארגן כפיר אירועים ופרויקטים חברתיים רבים , כגון הפקת ערב בנושא זכויות נוער בעבודה, הפקת אירוע חשיפת תלמידי י"ב לשנת שירות, קמפיין ליום המעשים הטובים של עיריית ר"ג - ועוד.

 כיו"ר מועצת התלמידים הבית ספרית , מוביל כפיר גם בבית החינוך תכניות חברתיות וערכיות בנושאים שונים.

תומר שופר, מנהל אמי"ת בר אילן גוש דן , ברך את כפיר על הפרס ועל פעילותו המסורה למען הנוער והקהילה: "כפיר הוא מנהיג מטבעו, המפגין אחריות ומרץ בלתי נלאה, וממלא את כל תפקידיו במסירות. בחביבותו, נועם הליכותיו ורצינותו הוא מהווה דוגמא ומופת בבית החינוך ובמועצת הנוער " .

צילום: צביה פלזן

קרא עוד...

התנעה לאתגרים: תלמידי האקדמיה ליזמות של אמי”ת בכפר בתיה בשיתוף פעולה עם עמותת “אתגרים”

התלמידים ואנשי ההייטק למען החברה : שיתוף הפעולה בין תלמידי האקדמיה ליזמות של רשת אמי"ת בכפר בתיה, רעננה, חברת  RazorGrip ומייסדי עמותת אתגרים - יצאה השבוע לדרך...


התלמידים ואנשי ההייטק למען החברה : שיתוף הפעולה בין תלמידי האקדמיה ליזמות של רשת אמי"ת בכפר בתיה, רעננה, חברת  RazorGrip ומייסדי עמותת אתגרים - יצאה השבוע לדרך.

עמותת אתגרים נוסדה בשנת 1995 ע"י נכי צה"ל ואנשי שיקום במטרה להעצים ולשלב חברתית אנשים עם מוגבלות באמצעות ספורט אתגרי בטבע.

נציגי העמותה הגיעו השבוע למתחם האקדמיה ליזמות של אמי"ת בכפר בתיה לפגישת התנעה עם תלמידי האקדמיה ועם עובדי חברת RazorGrip אשר משרדיה פועלים במתחם האקדמיה ליזמות,  להתחלתה של עבודה משותפת.

על פי התכנון, עתידים התלמידים לפתח עבור עמותת אתגרים  אפליקציה אשר תסייע לעמותה בתפעול השוטף מול המתאמנים והמתנדבים שלה.

במפגש השתתפו סיון שטראוס מייסדת שותפה בחברת שטראוס-אסטרטגיה, גיא בן יצחק מנהל ההדרכה בעמותת אתגרים, אדם פלד מנכל חברת RazorGrip, גליה קדמי פרגמן מובילת האקדמיה ליזמות, ותלמידי האקדמיה.

במהלך פגישת ההתנעה בחנו המשתתפים ביחד את הצרכים השונים של העמותה ואת בעלי העניין השונים  ואת מערכת הקשרים בין כל אלה על מנת להתחיל ולאפיין את האפליקציה אותה יפתחו התלמידים עבור העמותה, בליווי מדריכי האקדמיה ועובדי חברת RazorGrip.

אורי פרג משנה למנכ"ל אתגרים: "אתגרים" שמחה על ההזדמנות לשיתוף פעולה עם האקדמיה ליזמות וחממת הנוער של אמי"ת. כעמותה שפועלת להעצמה ושילוב אוכלוסיות מיוחדות באמצעות ספורט אתגרי, אנו גאים להיות חלק מפרוייקט של תרומה חברתית של תלמידי החממה. שיתוף הפעולה הזה יסייע לנו לקבל כלים טובים יותר לניהול השוטף של פעילותנו ויאפשר לתלמידים הכרות עם העמותה ופעילותה הייחודית. "

גליה קדמי- פרגמן מנהלת ומייסדת מרכז היזמות של אמי"ת  אמרה כי "תלמידי האקדמיה ליזמות רוכשים כלים וצועדים צעדים ראשונים בתעשיית ההייטק והיזמות, בשילוב תרומה לקהילה ומעורבות חברתית. חיבור עם אנשי התעשייה במגוון תחומים סולל עבורם את הדרך לחלום רחוק ותורם להתפתחות האישית שלהם" .

קרא עוד...

כיפה בוטס- לתחרות הרובוטיקה בינלאומית

בתחרות הרובוטיקה הארצית של הFLL זכתה נבחרת כיפה בוטס מבית החינוך אמי"ת בנים מודיעין בפרס האליפות היוקרתי ובפרס חדשנות החקר העולמי- GIA (global innovation Award...


בתחרות הרובוטיקה הארצית של הFLL זכתה נבחרת כיפה בוטס מבית החינוך אמי"ת בנים מודיעין בפרס האליפות היוקרתי ובפרס חדשנות החקר העולמי- GIA (global innovation Award.

הקבוצה הוכיחה יכולת גבוהה בחדרי השיפוט ובפרזנטציות השונות ותזכה לייצג את ישראל בתחרות הרובוטיקה הבינל שתתקיים בעוד כחודשיים.

הקבוצה הרשימה במיוחד בתהליך המחקר המקיף שביצעו אודות בעיות רפואיות המתעוררות אצל אסטרונאוטים בחלל ופיתוח של גרב רפואית ייחודית. הגרב זכתה לברכתם של אנשי מקצוע רבים מתחום הרפואה והחלל וביכולתה גם לסייע לחולי סכרת וכאלה הסובלים מוויסות חושי.

הקבוצה בהובלתם של ד"ר סיגל עוזיאל קרל, מנטורית חקר, מתן גרין ומתן אמיר תלמידי כיתה ט' מנטורים בתחום הרובוט וצחי גרין, אחראי תחום רובוטיקה בבית החינוך, כבר זכתה בעבר לייצג את המדינה בתחרויות בינלאומיות וזו הפעם השלישית בה תצא הקבוצה לייצג את ישראל.

צחי גרין רכז תחום הרובוטיקה באמי"ת בנים  :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

קרא עוד...

תלמיד תיכון אמי”ת בר אילן גוש דן חקר טיפול חדשני בסרטן העור מלנומה- וזכה בתחרות כרזות חקר ארצית

תלמיד בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), עמיחי קליגר, הוא זוכה תחרות כרזות החקר במסגרת אולימפיאדת הביוטכנולוגיה הארצית שנערכה השבוע בטכניון בחיפה...


תלמיד בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), עמיחי קליגר, הוא זוכה תחרות כרזות החקר במסגרת אולימפיאדת הביוטכנולוגיה הארצית שנערכה השבוע בטכניון בחיפה.

עמיחי, וחבריו למגמת ביוטכנולוגיה בבית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן הצטרפו למחקר במחלקה לביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל , בהנחיית המורה שלהם ומרצה במחלקה פנינה דרורי, תחת הפרופסור אלברט פנחסוב.

25 תלמידי המגמה נחלקו לקבוצות וחקרו תת נושאים שונים תחת מחקרי המחלקה על מלנומה גרורתית.

קבוצתו של עמיחי חקרה שיטה מיוחדת של טיפול בתאי סרטן גרורתיים בשיטה חדשנית , "טיל מונחה"- תצמיד תרופה חדשנית (רשומת פטנט) לטיפול כימותרפי באופן המסייע בטיפול ממוקד בלי לפגוע בתאים בריאים.

התלמידים בחרו לבדוק את התצמיד (טיל מונחה) גם על תאים סרטניים אחרים כמו סרטן ריאה וסרטן שד ומצאו תוצאות מובהקות לתועלת לתצמיד תרופה וכימותרפיה בסרטן שד.

במסגרת האולימפיאדה הארצית לביוטכנולוגיה של הטכניון , הגישו עשרות תלמידים מכל רחבי הארץ כרזות המסכמות בצורה גרפית עבודות חקר בנושאים ביולוגיים על פי בחירתם.

עמיחי קליגר, תלמיד אמי"ת בר אילן גוש דן, הגיש לתחרות כרזה המסכמת את עבודת החקר שלו אשר עסקה בהשפעת תצמיד חדשני של תרופה וטיפול כימותרפי נקודתי על סרטן העור מלנומה וסרטנים מסוגים נוספים. עבודתו של עמיחי הרשימה את השופטים ביסודיות המחקרית ובדיוק ההצגה הגרפית וזיכתה אותו במקום הראשון הארצי.

את עמיחי ליוותה במהלך העבודה המורה פנינה דרורי רכזת ביוטכנולוגיה בבית החינוך ומרצה באוניברסיטת אריאל.

תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן גוש דן ברך את עמיחי על הזכייה:

"שאיפתנו היא לקדם כל תלמיד ותלמיד למיצוי היכולות בכל תחומי המדע והדעת. אנו בטוחים כי נכונה לעמיחי הצלחה בהמשך דרכו המדעית ".

 

צילום: שרון צור, דוברות הטכניון

קרא עוד...

תלמידים ויזמי הי טק יעבדו זה לצד זה בפיתוח סטראט אפים

במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה נערך השבוע ערב ייחודי לסיעור מוחות של כל משתתפי מרכז היזמות של רשת אמי"ת. באירוע השתתפו התלמידים הפועלים במרכז ומגיעים מרעננה, אשדוד, קריית מלאכי וקדומים,...


במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה נערך השבוע ערב ייחודי לסיעור מוחות של כל משתתפי מרכז היזמות של רשת אמי"ת. באירוע השתתפו התלמידים הפועלים במרכז ומגיעים מרעננה, אשדוד, קריית מלאכי וקדומים, הנהלת אמי"ת ואישים מתעשיית ההי טק שערכו יחדיו חשיבה על תחום היזמות ברשת אמי"ת.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל אמי"ת אמר כי יזמות היא השם הנרדף של אמי"ת עוד מתחילת דרכה של הרשת לפני 95 שנה זה היה אורח החיים ותפיסת העולם של מייסדת אמי"ת ושל ממשיכותיה.

גליה קדמי- פרגמן מנהלת ומייסדת מרכז היזמות של אמי"ת  אמרה כי "תלמידי האקדמיה ליזמות רוכשים כלים וצועדים צעדים ראשונים בתעשיית ההייטק והיזמות. חיבור עם אנשי התעשייה סולל עבורם את הדרך לחלום רחוק ותורם להתפתחות האישית של כל אחת ואחד בדרך לעולם החדשנות וההייטק".

בין היזמים שהשתתפו היו גלעד גנס, בעבר מנכ”ל SAP ונשיא Stratasys העולמית החברה המובילה למדפסות תלת מימד,  אייל פישר, שבעבר פיקד על יחידת  8200 , אלדד כהן, סמנכל דיגיטל ופתרונות מחשוב של Ness, שאול זוהר, מייסד ונשיא Meidata, עו"ד אודליה שיינדורף יו״ר ועד הורי רעננה, אדם פלד מנכ"ל רייזור גריפ ועוד.

דוד פרץ, תלמיד אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה סיפר לבאי הערב על תרומת האקדמיה עבורו:

"תכנית היזמות אפשרה לי לפתח את היכולות שלי כיזם ולהביא לידי ביטוי את הכשרונות שלי, ולפתח בטחון עצמי מול קהל של יזמים ואנשים בכירים בתעשיה .זה מקום שמאפשר לך לראות לא רק מה נכון לעכשיו אלה גם מה נכון לחיים העתידיים שלך – ולהתקדם לשם".

 

צילום: עומר ארמוני

 

קרא עוד...

גאווה צפתית אמי”תית: תלמידות אולפנת צפת העפילו לגמר ‘מדענים צעירים’

הישג מרשים לצמד תלמידות מאולפנת אמי"ת בצפת: אושרת חניה ופרחאל ישראל, תלמידות כיתה י"ב, שהעפילו לשלב הגמר הארצי  בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל", הגמר ייערך בחודש הבא במוזיאון המדע בירושלים....


הישג מרשים לצמד תלמידות מאולפנת אמי"ת בצפת: אושרת חניה ופרחאל ישראל, תלמידות כיתה י"ב, שהעפילו לשלב הגמר הארצי  בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל", הגמר ייערך בחודש הבא במוזיאון המדע בירושלים.

תחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל" מתקיימת בתמיכת קרן גורן-מונטי-פרארי ובשיתוף משרד החינוך מזה 22 שנה. מתוך מאות מתחרים מכל רחבי הארץ  אשר ערכו עבודות חקר מדעיות ברמה של 5 יחידות לימוד ועברו מספר שלבים של הערכה וסינון, עלו לשלב הגמר 40 מתחרים על פי דרוג איכות.

את התלמידות הצפתיות ליוותה המורה למדעים חנה כהן כאשר נושא המחקר של אושרת חניא  הינו השפעת החלבון EzH2  polycomb על התמיינות תאי TH , תאים בעלי תפקיד חשוב במערכת החיסון הנרכשת. נושא המחקר של פרחאל ישראל התמקד בהשפעת החלבון הפוליקומב JArld2 על התמיינות תאי TH במערכת החיסון.

עבודותיהן של תלמידות אולפנת אמי"ת צפת הרשימו מאוד את צוות השופטים וזיכו אותן בכרטיס המכובד לגמר הארצי. בין הקריטריונים להערכת העבודות: חשיבה מדעית ומחקרית, מקוריות, חדשנות ,יצירתיות ותרומה עתידית למדע ולחברה.

הפיינליסטים הוזמנו למחנה מדעי וטכנולוגי, שיימשך 3 ימים בירושלים, הזוכים בתחרות ייצגו את מדינת ישראל בתחרות בין לאומית למדענים צעירים מכל רחבי העולם. הפרסים לזוכים בתחרות יוענקו בטקס שייערך במשכן כנסת ישראל , בחסות ועדת המדע והטכנולוגיה.

יפה שמש-פרג'ון, מנהלת אמי"ת בנות צפת, ברכה את התלמידות על ההישג: "שאיפתנו היא לקדם כל תלמידה ותלמידה למיצוי יכולותיהן בכל תחומי המדע והדעת. אנו בטוחים כי נכונה לתלמידותינו הצלחה בהמשך התחרות ובהמשך דרכן האקדמאית".

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה המשמש גם כיו"ר מחלקת החינוך בעיר ציין: "אני מברך את אושרת ופרחאל על ההישג המרשים- העפלה לגמר הארצי בתחרות החשובה ומאחל להן בהצלחה בהמשך הדרך. אנו פועלים יחד עם משרד המדע להרחבת תוכניות מדעיות במוסדות החינוך בעיר על מנת שבעתיד נזכה לראות תלמידים ותלמידות נוספים שיביאו כבוד לעיר ויגיעו להישגים נכבדים כמו אושרת ופרחאל".


צילום: זיוית כהן

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח