מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

כאבי קליטה על הבמה

תאטרון הבית של ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה העלה השבוע את ההצגה "הביתה" בהפקת מסלול התאטרון בישיבה, הצגה מטלטלת הנוגעת בכאבי קליטה ועליה...


תאטרון הבית של ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה העלה השבוע את ההצגה "הביתה" בהפקת מסלול התאטרון בישיבה, הצגה מטלטלת הנוגעת בכאבי קליטה ועליה.

ההצגה "הביתה", בבימויו של  גלעד אלפסי, אביו של אחד משחקני ההרכב, עוסקת בקשיים בהם נתקלים עולים חדשים , בפנים הפחות נעימים של החברה הישראלית, ובמשפחה אשר ניסתה לעלות ארצה, אך סבה לבסוף על עקביה וחזרה – 'הביתה'.

בישיבת אמי"ת נחשון לומדים תלמידים עולים רבים. בהרכב התאטרון של הישיבה חברים גם תלמידים שהם דור שני לעליה. בעקבות ההצגה , אשר העזה ונגעה בפנים הפחות יפות של החברה הישראלית, התפתחו בישיבה מעגלי שיח וקבוצות דיון של תלמידים ומחנכים סביב הנושא הכאוב.

הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון: "תלמידי מסלול התאטרון בישיבה נגעו בנושא העלייה ארצה מזווית כואבת ואמיצה, והפגינו יכולת רגשית ומקצועית גבוהה במיוחד. ניכר כי צפוי למי שיבחר בכך- עתיד בתחום התיאטרון".

צילום: אבי דדון

קרא עוד...

אקורד ניצחון בישיבת אמי”ת חברותא, רעננה

תלמידי מגמת המוזיקה בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה,  ערכו קונצרט מחצית שנה חגיגי בו הפגינו את היכולות המוזיקליות אותן פיתחו מתחילת השנה...


תלמידי מגמת המוזיקה בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה,  ערכו קונצרט מחצית שנה חגיגי בו הפגינו את היכולות המוזיקליות אותן פיתחו מתחילת השנה.

לצד הופעתם המקצועית של תלמידי השכבות הגבוהות, מרשימה היתה הופעתם של התלמידים הצעירים שאך הגיעו לישיבה, לעיתים ללא ידע מוקדם במוסיקה, וכבר אחרי חצי שנה מציגים תוצאות מוזיקליות יוצאות דופן


מאות הגיעו לאודיטוריום בכפר בתיה ליהנות מהפקה מוזיקלית מקצועית ומגוונת, מהשירה הארץ ישראלית, המוסיקה החסידית וניגוני ג'ז ועד לחנים לשירים מקוריים שכתבו , בהובלת רכזת המגמה מרב ברנר.

הרב אבינועם אלמגור , מנהל ישיבת אמי"ת חברותא : "מרגש היה לצפות בנערים המיוחדים שלנו עולים אל הבמה ומבצעים קטעי נגינה מורכבים, מוכיחים לעצמם ולעולם שאין גבול ליכולת שלהם".

ישיבת אמי"ת חברותא היא ישיבה יחודית המעניקה הזדמנות לתלמידים שלא מצאו את מקומם במוסדות החינוך הרגילים , על ידי התמחות במגמות מוזיקה, סיירות  ובעלי חיים .

צילום: יונתן שחוח

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת חברה ומשפט מייצרים חמצן במאדים- וזוכים בגביע הרובוטיקה

נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת חברה ומשפט כפר בתיה העפילה לגמר תחרות הרובוטיקה הארצית  של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, לאחר שהצטיינה בתחרות המחוזית שנערכה השבוע (ה) בהיכל ארנה בירושלים,...


נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת חברה ומשפט כפר בתיה העפילה לגמר תחרות הרובוטיקה הארצית  של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, לאחר שהצטיינה בתחרות המחוזית שנערכה השבוע (ה) בהיכל ארנה בירושלים, מול 45 נבחרות מהאזור.

את הנבחרת , המורכבת מתלמידי כתות ח-ט ואשר זכתה לכינוי 'בדרך למאדים', הובילו המנטור אנדראס מוסקוביץ' לצד בוגרי הנבחרת נהוראי מלמד ואורי גלעדי, תלמידי כתה י' .

חברי הנבחרת הרשימו את השופטים בביצועים שלהם, וזכו בגביע המקום הראשון בקטגוריית חקר, בכרטיס לתחרות הארצית שתתקיים בהיכל מנורה מבטחים בחודש הבא, במטרה לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית.

כחלק ממטלת חקר החלל בתחרות, חקרה הנבחרת את אפשרות ייצור חמצן על ידי פיטו-פלנקטון באופן המותאם לתנאים על מאדים, באופן שיאפשר חיים על הכוכב. כחלק מעבודת החקר שלהם יזמו התלמידים מפגש עם ראש סוכנות החלל הישראלית אבי בלסברגר, ועם מומחים שונים בנושא חלל וכימיה.

ירון כרמי מנהל בית החינוך: " התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. חברי הנבחרת יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

כרמי הוסיף והודה למנטור אנדראס על מסירות ללא גבול אשר לדבריו, הובילה את הנבחרת להצלחה.

בתמונה: נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת חברה ומשפט

צילום: מורדיאן

 

קרא עוד...

הישג לנבחרות הרובוטיקה של אמי”ת במודיעין- שלושת הנבחרות העפילו לגמר הארצי

...


צילום: דניאל שריקי

דרבי אמי"תי משולש: נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת בנים ושתי הנבחרות של מדרשת אמי"ת מודיעין הצטיינו בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה השבוע (ד) בהיכל ארנה בירושלים, ושלושתן העפילו לגמר הארצי שיתקיים בחודש הבא בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב.

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין KIPA BOTS  בהנחיית סיגל קרל ורכז הרובוטיקה צחי גרין, זכתה  במקום הראשון הכללי בתחרות והעפילה לגמר הארצי של התחרות- שנה שישית ברציפות. הנבחרת זכתה במקום הראשון בכל קטגוריות התחרות, בניקוד הגבוה ביותר בתפקודי רובוט, ובכרטיס לשלב הארצי של התחרות .

שתי נבחרות הרובוטיקה של מדרשת אמי"ת מודיעין זכו אף הן לעלות לגמר הארצי. קבוצת הטייגריות (כתה ט') זכתה במקום שני הכללי בתחרות, וקבוצת הפנתריות (כתה ז' ח') זכו בפרס שני בביצועי רובוט ובפרס האסטרטגיה.  את הנבחרות ליוו המנטורים דוד הרמן, אדר מרגלית, דניאל פפר, שמוליק פרימס, אסף צוראל ורכזת הרובוטיקה בבית החינוך עפרה מוסקוביץ.

נושא התחרות השנה היה חקר החלל. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. חברי נבחרת KIPA BOTS  מאמי"ת בנים מודיעין ייצרו גרב רוטטת המסייעת לאסטרונאוטים בויסות זרימת הנוזלים בגוף וחיזוק מסת העצם שנחלשת בחלל. התלמידים הסתמכו על מחקרים והסתייעו בין השאר ברופא חלל של נאס"א ובאסטרונאוט הישראלי סא"ל יצחק מאיו.

נבחרת הפנתריות ממדרשת אמי"ת המציאו מקלחת חללית משוכללת ואילו נבחרת הטייגריות פיתחו פתרון שיחסוך את הזמן הרב שהאסטרונאוטים מקדישים לספורט בשל העדר כוח כבידה. לצורך המחקר שלהן התייעצו חברות הנבחרת עם מומחים שונים בנושא חלל  ופיזיותרפיה.

שלושת נבחרות אמי"ת  הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ועבודת החקר הייחודית , אשר זיכו אותן בגביע המקום הראשון והשני בתחרות ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה, בו ישתתפו  כ-100 נבחרות מכל רחבי הארץ. הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית.

עפרה מוסקוביץ, רכזת תחום הרובוטיקה במדרשת אמי"ת מודיעין:

"במסגרת התחרות חנכו חברות שתי הנבחרות קבוצת רובוטיקה צעירה מביה"ס דרכי יהודה, ובנוסף קיימו שיתופי פעולה עם קבוצות רובוטיקה שונות, ביניהן קבוצת הרובוטיקה של תלמידי טייבה. אנו בטוחים כי נכונה לשתי הנבחרות הצלחה גדולה בתחרות הארצית, בשל שיתוף הפעולה יוצא הדופן בין חברות כל נבחרת".

צחי גרין רכז תחום הרובוטיקה באמי"ת בנים  :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

מדרשת אמי"ת מודיעין, צילום: שמוליק פרימס

קרא עוד...

22 שנה לפיגוע בנהריים : תלמידות אמי”ת מבית שמש שרו לזכר תלמידות בית ספרן שלא סיימו חית כיתות

...

ביום שני, ט"ו בשבט, התקיים טקס נטיעות ממלכתי בנהריים לציון 22 שנה לפיגוע הדמים בנהריים.

לפני 22 שנה נרצחו בנהריים  שבע תלמידות ביה"ס אמי"ת בבית שמש, במהלך טיול על גבול ירדן. שמו של בית הספר- אמי"ת שח"ר- נקרא לזכרן שבעת הנרצחות- "שבע חמדות רקיע".

בטקס לזכר הבנות לקחו חלק המשפחות השכולות, נשיא המדינה ראובן ריבלין, יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ', נציגי שגרירות ירדן וקק"ל, ראש מועצת בקעת הירדן עידן גרינבאום, ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך ויוצרת אנדרטת הזיכרון אורנה שמעוני.

תלמידות בית החינוך אמי"ת שח"ר בבית שמש, שטרם נולדו כאשר ארע הטבח בנהריים, שומרות את זכרן של הבנות הנרצחות . בניצוחה של מנצחת המקהילה הודיה בן שימול, שרה מקהלת בית החינוך לזכרן של הבנות הנרצחות במהלך הטקס.

בסיום הטקס הבנות נטעו עצים לכבוד ט"ו בשבט בהתאם למסורת המתקיימת במקום מדי שנה, לזכר הבנות.

מנהל בית החינוך, סהר סיגאווי:" תלמידות בית החינוך אמי"ת שח"ר מנציחות את 'שבע חמדות רקיע' שנקטפו בטרם עת בכל יום של צמיחה ופריחה, למידה והתקדמות. דמותן חקוקה מול עינינו, אהבתינו שלוחה למשפחות הכואבות".

צילום: אסתי וייסקרא עוד...

מקום שני בתחרות סרטי מגמות קולנוע ארצית לתלמידות אמי”ת הלל בנות רחובות

...

סרטן של בוגרות מגמת הקולנוע בבית החינוך אמי"ת הלל רחובות זכה במקום השני הארצי בתחרות היצירה הארצית למגמות תקשורת וקולנוע של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) אשר נערכה השבוע (ד) בסינימטק בירושלים.

את הסרט "איינשטיין 12" , זוכה המקום השני בקטגוריית הסרט העלילתי, יצרו התלמידות דניאל עדס (בימוי), עדן בן יוסף (הפקה), ספיר משה (עריכה) ורותם אהרן (צילום), בהדרכתה של רכזת מגמת הקולנוע והתקשורת בבית החינוך טל טביומי.

הסרט מספר על נערה המתנדבת עם ילד המתקשה בלימודים במסגרת תכנית 'מעורבות חברתית' ומגלה את מציאות חייו הקשה בבית. הרצון לתקן את העולם נפגש עם המציאות המורכבת והלא פשוטה. הסרט נוגע בתהליכי התבגרות ודורש לא לעמוד מנגד גם כשהתערבות תובעת מחיר אישי.

ספיר משה, עורכת הסרט מספרת על ההתרגשות עם הזכייה : " אחרי תהליך עבודה ארוך עם לא מעט רגעי משבר-  מרגש מאוד להגיע לרגע הזכייה. לסרט שיצרנו יש כל כך הרבה צפיות ביוטיוב ותגובות של אנשים שהתרגשו והסרט נגע בהם, וזו באמת הרגשה מדהימה. אנחנו מודות לכל מי שתמך בנו והתגייס לעזור ובמיוחד למורה טל שהייתה לצדנו לכל אורך הדרך, עם כל הלב״.

רכזת המגמה, טל טביומי: "סרט הוא הזדמנות ליצירה ואמירה שנשמעת ומהדהדת בעולם. היוצרות עשו עבודה אמיצה ובוגרת והפגינו תושייה ויצירתיות. בתהליך העבודה הן התמודדו עם לא מעט קשיים והתגברו עליהם בזכות אנרגיה חיובית ושיתוף פעולה. אני מאחלת להן שימשיכו ליצור בכל דרך שיבחרו בחיים ושהכוחות שהן גילו בעצמן במהלך עבודת היצירה ימשיכו ללוות אותן".

מירי גיל, מנהלת אמי"ת הלל רחובות : "ברכותינו לתלמידות על ההישג ועל התבונה והרגישות שגילו לאורך כל העבודה הקולנועית, בהדרכתה של המורה טל טביומי אשר מלווה את המגמה במסירות ומקצועיות יוצאת דופן".

בתמונה: (מימין) היוצרות עדן בן יוסף וספיר משה והמורה המנחה טל טביומי
צילום: אייל כהןקרא עוד...

מקום שני בתחרות סרטי מגמות קולנוע ארצית לתלמידי ישיבת אמי”ת כפר גנים בפ”ת

...

סרטם של בוגרי מגמת הקולנוע בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת זכה במקום השני הארצי בתחרות היצירה הארצית למגמות תקשורת וקולנוע של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) אשר נערכה בשבוע האחרון (ד) בסינימטק בירושלים, ובה לקחו חלק סרטי מגמות קולנוע מכל רחבי הארץ.

הסרט התיעודי "מערערה לאושוויץ ובחזרה" אותו יצרו בוגרי המגמה עידו וילנסקי (במאי), איתי עוזרי (עורך), עודד הנדל (צלם) ושלמה רוזנבלט (מפיק), בהדרכתו של המורה חנוך זאבי, זכה במקום השני הארצי בקטגוריית סרטי תעודה .

מדובר בהכרה המקצועית השלישית לה זוכה הסרט, שנבחר להשתתף בתחרות סרטי גמר במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים ועלה לגמר פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה.

הסרט מתעד את הצטרפותו של מחמוד מסארווה, אב הבית של הישיבה, למסע התלמידים לפולין. בסרט, מחמוד משתף את הצופים בלבטים ובשיקולים שלו לצאת למסע המטלטל וזאת על-מנת לחוות אותו בעצמו לאחר שנים בהם היה האחראי הלוגיסטי שלו.

עידו וילנסקי, במאי הסרט: "היום, שנה אחרי שצילמנו את הסרט, אני נזכר בכל מה שעברנו בתהליך העשייה שלו ואני חושב שהוא השפיע לא רק עלי ועל שאר חברי המגמה אלא גם על חבריי מהשכבה בישיבה ועל כל מי שראה אותו. הסרט הזה יישאר עוד הרבה זמן חקוק בזיכרון שלנו כי יצירה דוקומנטרית שבאה מאתנו- נשארת אתנו."

חנוך זאבי, מורה במגמת הקולנוע בישיבה: "אני גאה שהמגמה מצליחה לייצר מוצרים איכותיים הזוכים להכרה מקצועית מצד אנשי המקצוע וגאה במיוחד ביוצרי הסרט הזוכה אשר בחרו לספר ברגישות רבה, ללא שיפוטיות האופיינית לעיתים לגילם, את סיפור המסע המיוחד הזה. סרטם מהווה בהחלט דוגמא לעוצמתו של הסיפור הקולנועי".

הרב ניצן ברגר ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים, ברך את תלמידי המגמה על ההישג: "תלמידי המגמה, ויוצרי הסרט, בליווי המורה חנוך זאבי, מפגינים לא רק יכולות מקצועיות וקולנועיות מרשימות אלא גם בגרות ורגישות, וללא ספק נכונה להם הצלחה גם בהמשך דרכם הקולנועית".בתמונה: (מימין) רויטל שטרן מפקחת על האומנויות בחמ"ד, מחמוד מסארווה, עידו וילנסקי (במאי), הרב אמיר ספוקויני מנהל התיכון, הרב ניצן ברגר ראש הישיבה

צילום: אלי לוי

 

קרא עוד...

אורח מהחלל באמי”ת בנים מודיעין

כהכנה לתחרות הרובוטיקה הארצית FLL העוסקת השנה בנושא החלל,  ארחו השבוע חברי נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים (ע"ש סאתקר) מודיעין - cipa-bots- את האסטרונאוט הישראלי יצחק מאיו ושמעו...

כהכנה לתחרות הרובוטיקה הארצית FLL העוסקת השנה בנושא החלל,  ארחו השבוע חברי נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים (ע"ש סאתקר) מודיעין - cipa-bots- את האסטרונאוט הישראלי יצחק מאיו ושמעו ממנו על ההכשרה אשר עבר יחד עם אילן רמון ז"ל.

מאיו, אשר שיתף את התלמידים בסיפורו האישי והדרך שעבר מחיל האוויר לסוכנות החלל , אמר כי "אין לי ספק כי עוד שנים אחד או אחת מהיושבים בחדר יהיו אלו שיעמדו בפני תלמידים ויספרו על פריצות הדרך שלהם".

את המפגש יזמו רכז הנבחרת צחי גרין והמנטורית סיגל קרל, והוזמנו להשתתף בה גם חברות נבחרת הרובוטיקה של אולפנת מודיעין.

צחי גרין, רכז תכנית הרובוטיקה של בית החינוך: "התלמידים התרשמו מדמותו הייחודית של מאיו, והקשיבו מרותקים לפעלו בחיל האוויר ובהכנות לטיסה לחלל. הפגישה עולה בקנה אחד עם השקפת בית החינוך למפגש בלתי אמצעי עם דמויות מפתח בציבור הישראלי ועידוד הבנים לשאוף ולהגיע רחוק בחיים, כי לפעמים השמים הם לא הגבול'.

בארבע השנים האחרונות זכתה נבחרת "cipa-bots"  מאמי"ת מודיעין שלוש פעמים בהישגים בינלאומיים בתחרויות הרובוטיקה העולמיות

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח