מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

פרס החינוך לישיבת אמי”ת נחשון מטה יהודה

ישיבת אמי"ת נחשון במטה יהודה היא זוכת פרס החינוך הארצי בחינוך הדתי בשנת תשע"ט, כך הודיע השבוע (א) ראש מנהל החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ לראש הישיבה הרב נעם קריגמן. ...


ישיבת אמי"ת נחשון במטה יהודה היא זוכת פרס החינוך הארצי בחינוך הדתי בשנת תשע"ט, כך הודיע השבוע (א) ראש מנהל החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ לראש הישיבה הרב נעם קריגמן.  הפרס ניתן על הובלה בחדשנות, ביצירתיות ובעשיה חינוכית פורצת דרך.

ראש הישיבה, הרב נעם קריגמן: "הצלחת הישיבה היא תוצאת עמל משותף של כל הצוות בשיתוף מועצת מטה יהודה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד ואחד מתלמידינו".

ד"ר אמנון אלדר ,מנכ"ל רשת אמי"ת: " ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה היא סיפור הצלחה חינוכי. בהתחדשות בלתי פוסקת היא מובילה את תלמידיה להישגים ומצוינות תוך חינוך לערכים.

בשנים האחרונות מובילה ישיבת אמי"ת נחשון תכנית חדשנית - "פרדס", ללמידה חדשנית רב תחומית שבה במקום בכיתות  לומדים במרחבים חדשניים ובשיטות למידה המותאמות למיומנויות המאה ה-21.

בישיבה פיתחו תכנית להעצמה אישית של כל תלמיד באמצעות  אימון לאחריות אישית ללמידה ולצמיחה אישית. המורים שלמדו את מיומנויות האימון עוסקים בליווי התלמידים במסע אישי לצמיחה".

קרא עוד...

מבאר שבע למוסקבה: תלמיד אמי”ת ב”ש העפיל לאולימפיאדת הרוסית הבינלאומית

תלמיד בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן), דניאל יסיפוב, העפיל לאולימפיאדה הבינלאומית בשפה הרוסית שתיערך במוסקבה באוגוסט הקרוב...


תלמיד בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן), דניאל יסיפוב, העפיל לאולימפיאדה הבינלאומית בשפה הרוסית שתיערך במוסקבה באוגוסט הקרוב.

באולימפיאדה הארצית בשפה הרוסית , שנערכה בחסות המרכז לתרבות הרוסית בתל אביב, לקחו חלק מעל 800 תלמידים מצטיינים בשפה הרוסית מכל רחבי הארץ, ביניהם 127 תלמידי רוסית מאמי"ת באר שבע, אותם הנחתה המורה גלינה יונין.

האולימפיאדה כללה שני שלבים של כתיבת חיבור ספרותי בשפה הרוסית, אשר נבחנו ונבדקו על ידי שופטים מהמרכז לתרבות רוסית.

בטקס חגיגי שנערך במרכז לתרבות רוסית בתל אביב הוענקו תעודות הצטיינות למצטייני התחרות, ביניהם ארבעה מתלמידי אמי"ת באר שבע.

ארבעה ממשתתפי התחרות נבחרו לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית לתרבות רוסית, ביניהם תלמיד כתה י"א דניאל יסיפוב. הארבעה קיבלו כפרס ביקור בן שבוע במוסקבה מטעם עמותת "שלום רוסיה".

מנהל אמי"ת ב"ש, אלישע פלג, ברך את משתתפי התחרות על ההישג : "אנו גאים בתלמידינו על ההישג המרשים המעיד על רמה לימודית גבוהה וחיבור לתרבות הרוסית העשירה. אנו בטוחים כי נכונה לדניאל תלמידינו הצלחה גם בתחרות הבינלאומית במוסקבה".

קרא עוד...

אומניות הלייזר מאמי”ת בנות מעלה אדומים

תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) לומדות כבר בכתה ח' איך לעצב בלייזר...


תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) לומדות כבר בכתה ח' איך לעצב בלייזר.

במסגרת תכנית שחמ"ט (שיתופיות, חשיבה,  מצוינות , טכנולוגיות) הפועלת בבית החינוך בהובלת דינה הנדלר, שמטרתה לעודד תלמידות לבחור במגמה מדעית-טכנולוגית, משתתפות תלמידות כתה ח' בבית החינוך בקורס עיצוב גרפי וחיתוך עץ בלייזר.

מטרת הקורס, אשר התקיים במרכז חממה העירוני לחדשנות טכנולוגית במעלה אדומים, הינה לחשוף את התלמידות למגוון כלים מקצועיים וטכנולוגיות ממוחשבות. בהמשך הקורס תלמדנה התלמידות לתכנת רכיב ארדואינו - מיקרו בקר אלקטרוני – במוצרים שונים למען בעלי צרכים מיוחדים בחברה ובקהילה.

במפגש הראשון בקורס רכשו התלמידות מיומנויות חיתוך בעץ בעזרת גרפיקה ממוחשבת וחיתוך לייזר. דניאל צארום מנהלת מרכז חממה החמיאה לבנות ואמרה כי תלמידות אמי"ת בנות יוצרות תוצרים ברמה הגבוהה ביותר ומפגינות שליטה מרשימה בטכניקות הממוחשבות השונות.

מור יהודה , תלמידת כתה ח, מספרת: "במרכז חממה הדפסנו במדפסות לייזר את העבודות שעצבנו במסגרת שיעור שחמ"ט (מצוינות במדעים וטכנולוגיה) בבית הספר. העבודה היתה מסקרנת, חווייתית ומפתחת את הדמיון. קבלנו הצצה איך יראו החיים שלנו בעתיד, כשנוכל לעצב ולהדפיס מוצרים בעצמינו במהירות ויעילות".

רוחמה ווגל , מנהלת אמי"ת בנות: "תלמידות בית החינוך לוקחות חלק בתכניות טכנולוגיות שונות ומגוונות, במטרה לקדם אותן לבחירת מגמת לימודים בעלות זיקה טכנולוגית- מדעית ולפתוח עבורן אפשרויות אקדמאיות מדעיות רבות ככל האפשר ".

קרא עוד...

הנואם המצטיין במחוז צפון- תלמיד אמי”ת יהודה עפולה

בחצי גמר תחרות הנאומים הארצית על שם הארי הורוביץ, אשר נערכה השבוע בבית הספר הראלי בחיפה, עלה לגמר הארצי נריה בן סבו תלמיד קריית החינוך אמי"ת  יהודה בעפולה...

בחצי גמר תחרות הנאומים הארצית על שם הארי הורוביץ, אשר נערכה השבוע בבית הספר הראלי בחיפה, עלה לגמר הארצי נריה בן סבו תלמיד קריית החינוך אמי"ת  יהודה בעפולה.

התחרות, מיסודה של תכנית 'שיח ושיג' של משרד החינוך ובשיתוף מרכז מנחם בגין,  עסקה בנושא "חינוך היום - עיצוב הדורות הבאים" ובדקה אצל המתמודדים יכולת רטורית, בטחון עצמי, ניתוח סוגיות לעומק, חשיבה אנליטית, יכולת שכנוע  ועמידה מול קהל.

נריה, אותו ליווה והדריך רכז התכנית בבית החינוך גדי טרם, הרשים את השופטים ברהיטות נאומיו והעפיל לגמר הארצי של התחרות , אשר תיערך בחודש הבא במרכז בגין בירושלים, שם ייצג את מחוז צפון.

אלי ניסנהולץ מנהל קריית החינוך אמי"ת יהודה :"אנו גאים בנריה על ההישג ועל הכשרון הרטורי בו התברך, ובטוחים כי נכונה לו הצלחה גם בתחרות הארצית".

קרא עוד...

פרחי רפואה מאמי”ת י’ בסיור לימודי בביה”ח קפלן

תלמידי מגמת רפואה בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד יצאו לבית החולים קפלן ברחובות ליום של סיור ולמידה בשטח, בליווי רכז המגמה שמעון ביטון...


תלמידי מגמת רפואה בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד יצאו לבית החולים קפלן ברחובות ליום של סיור ולמידה בשטח, בליווי רכז המגמה שמעון ביטון.

במגמת רפואה שהוקמה השנה באמי"ת י' , לומדים התלמידים ל-5 יח"ל בגרות במדעי הבריאות ו-5  יח"ל במערכות רפואיות , זאת בנוסף להרחבה המדעית של 5 יח"ל פיסיקה או ביולוגיה. במגמה משולבים לימודים עיוניים לצד ביקורים במחלקות השונות בבתי החולים ובתעשיית התרופות בארץ.

הסיור בבית החולים קפלן נפתח בקבלת פנים והכרות עם צוות המרכז הרפואי. במחלקת קרדיולוגיה שמעו התלמידים ממוחי המחלקה  על מערכת הלב, גורמי סיכון ומניעתם ולאחר מכן צפו בבדיקת אקו לב מלאה.

משם המשיכו לסיור בחדר ההלם , במיון הכללי ובמחלקת טיפול נמרץ, ושמעו הסברים מקיפים בשילוב דוגמאות מהשטח על תפקידי המחלקות השונות , על החיבור ביניהן, ועל הדגש על רגישות למטופל ולמשפחתו.

שמעון ביטון רכז המגמה: "מטרתה של המגמה הנה חשיפת התלמידים לעולם הרפואה המתפתח בקצב מהיר, במטרה שישתלבו בעתיד בתחום. הסיור בבית החולים תרם רבות לפיתוח הסקרנות והמוטיבציה בקרב התלמידים להתקדם ולהצטיין, ואני מודה לכל השותפים בסיור על הרצון הטוב, האדיבות והמקצועיות".

התלמידים, אשר היו מרותקים לכל אורך הסיור, הרשימו את אנשי המקצוע השונים ברצינות ובסקרנות שהפגינו, אשר מעידים, לדבריהם, על הבנה וחיבור מעמיק לעולם הרפואה.

תלמידת המגמה שרון סנצ'ס מסכמת את הביקור כחוויה מיוחדת, ואומרת: "היום הזה חידד אצלי מאוד את הרצון והתשוקה למגמה ולמקצועות הרפואה. החלום שלי הוא לעבוד במחלקה הנוירולוגית, ולשם אני שואפת".

חברתה למגמה, נעם אוחיון, מוסיפה: "יצאתי מהסיור עם ההבנה עד כמה חשובה ההתמקדות ברגש של המטופל, ועד כמה צוות בית החולים מקריב גם מחייו הפרטיים למען המטופלים. ברור לי שארצה לעסוק בתחום הזה בעתיד!".

מוטי ארבל מנהל אמי"ת י': "מטרתנו היא להעניק לכל תלמיד את האפשרות למצות את כישוריו ויכולותיו בכל תחום בו הוא בוחר, וזאת בשילוב דרכי למידה והוראה חדשניים ומעורבות בקהילה".

ארבל מוסיף כי "במסגרת המעורבות החברתית וההתנדבותית, רבים מתלמידינו  מתנדבים במד"א ובקופות החולים בעיר, וכבר היו מספר מקרים בהם היו שותפים בהצלת חיים. "

קרא עוד...

התלמידות על “הגל”

תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) זכו להכיר מקרוב את עורכי הניסוי החברתי האמריקאי הידוע "הגל" , רון ג'ונס בן ה-80...


תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) זכו להכיר מקרוב את עורכי הניסוי החברתי האמריקאי הידוע "הגל" , רון ג'ונס בן ה-80.

תלמידות 5 יחידות באנגלית בבית החינוך, אשר קראו את "הגל" במסגרת הכיתה, הוזמנו בליווי המורה ג'ודי ריבץ לקונסוליה האמריקאית למפגש וירטואלי עם המורה רון ג'ונס, אשר בשנת 1967 ערך בכיתתו את הניסוי החברתי "הגל" שנועד לבחון את הקלות בה נסחפים בני נוער אחרי מנהיג כריזמטי המוביל אותם למעשים אנטי דמוקרטיים, כחלק מהלמידה אודות התפשטות הנאציזם.

התלמידות צפו בסרט דוקומנטרי המתאר את הניסוי המקורי ולאחר מכן נפגשו על ידי הסקייפ עם המורה ג'ונס. התלמידות שאלו את גו'נס שאלות רבות אודות המחקר ותוצאותיו. המורה הוותיק התרשם משאלותיהן של הבנות , אשר מעידות , לדבריו, על הבנה עמוקה וחיבור לנושא.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות: "שיעור אנגלית ההופך למפגש חי עם נשוא הספר הנלמד, הוא דוגמא להפיכת הלמידה לרלוונטית ומשמעותית על ידי חשיבה מחוץ לקופסא ושיתופי פעולה חדשניים וייחודיים המעצימים את התלמידות מבחינה לימודית ואישית".

קרא עוד...

תלמידות י”ב באולפנת אמי”ת נגה בבית שמש ביום של אזרחות והכנה לשירות בכנסת

במסגרת שיעורי האזרחות וההכנה לשירות משמעותי יצאו תלמידות כתות יב באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש ליום לימוד במשכן הכנסת, יוזמת רכזת האזרחות באולפנה רונית הכסטר והסגן הניהולי והמורה...


במסגרת שיעורי האזרחות וההכנה לשירות משמעותי יצאו תלמידות כתות יב באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש ליום לימוד במשכן הכנסת, יוזמת רכזת האזרחות באולפנה רונית הכסטר והסגן הניהולי והמורה לאזרחות עמיחי היימן.

הבנות סיירו במשכן הכנסת, למדו אודות הוועדות השונות וצפו בדיוני המליאה.

במפגש עם חברת הכנסת  שולי מועלם רפאלי שמעו ממנה התלמידות  על סיפור חייה, כניסתה לפוליטיקה ותהליך החקיקה. מועלם  אף דיברה עם הבנות על בחירה בשירות משמעותי כל אחת בהתאם ליכולותיה וכישוריה.

בהמשך נפגשו התלמידות עם ח"כ יעל גרמן שדיברה על תפקידי האופוזיציה והציגה בפניהם את סדר יומה בכנסת.

איריס אליהו ראש אולפנת אמי"ת נגה: "החינוך לאזרחות טובה והחיבור למדינה ומוסדותיה הוא אחד מאבני הדרך בחינוך הבנות באולפנה, הדור הבא של מנהיגות המדינה".

קרא עוד...

ניסוי אמי”תי

באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת איתן, נבחר ניסוי עוסק במערכת החיסונית בחלל,  לייצג את בית החינוך בתחרות הארצית בה יבחר הניסוי...


באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת איתן, נבחר ניסוי עוסק במערכת החיסונית בחלל,  לייצג את בית החינוך בתחרות הארצית בה יבחר הניסוי שישלח מישראל לתחנת החלל הבינלאומית.

במסגרת תכנית המצוינות "ספייסלאב" לומדים התלמידים על דמותם של אילן ואסף רמון ז"ל, ומתכננים ניסוי מדעי אותו יבצעו אסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית. את התלמידים מלווים רכז המצוינות בבית החינוך נריה מימון והמנטור מטעם התכנית, שלומי שטמפפר , סטודנט לפיזיקה.

לאחר שהתלמידים עבדו בקבוצות שונות ובחרו את נושא הניסוי, התקיים השבוע חצי הגמר בו התמודדו שתי נבחרות של תלמידי כתה ט' זו מול זו על ייצוג בית החינוך בשלב הגמר הארצי ועל כרטיס לחלל.

בערב נכחו ד"ר רן ליבנה מנכ"ל קרן רמון וכן פרופסור ניר שביב מנהל תחום הפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים.

הרעיון הנבחר היה בעל הפוטנציאל הגדול ביותר לתרומה לאנושות ועסק , כאמור, ביכולת של תאים במערכת החיסונית להגן מפני זיהומים בחלל.

ניסוי זה ייצג את בית החינוך בגמר הארצי של התכנית, אשר יתקיים בשבוע החלל הישראלי.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך: " מדהים לראות מה מעניין את התלמידים ואיך הם חוקרים ובודקים את הנושא עם ניצוץ בעיניים. אני מאמין ביכולתם של להצליח בניסוי הנבחר ולהגיע לשורה הראשונה של החקר במדינה, בעולם - ובחלל. אנו שמחים לקחת חלק בתכנית כל-כך משמעותית ומרתקת ומודים לכל העוסקים במלאכה" .

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח