מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

הליצניות הרפואיות סייעו לתלמידות הצעירות לקבל חיסון

עם ליצניות החיסון לא כואב: תלמידי כתה ב' בית הספר אמי"ת צמח השדה במעלה אדומים קבלו השבוע חיסונים עם חיוך על הפנים, וזאת בזכות הליצניות הרפואיות מבית החינוך אמי"ת אורי...


עם ליצניות החיסון לא כואב: תלמידי כתה ב' בית הספר אמי"ת צמח השדה במעלה אדומים קבלו השבוע חיסונים עם חיוך על הפנים, וזאת בזכות הליצניות הרפואיות מבית החינוך אמי"ת אורי מעלה אדומים שהקלו עליהן את החוויה.

תלמידות חטיבת הביניים בבית החינוך אמי"ת אורי משתתפות השנה בקורס ליצנות רפואית, במסגרת תכנית העשרה בה הן בוחרות קורסים על פי בחירתן מתוך מגוון כגון: הייטק, אדריכלות , ספרדית, פרחי משפט, פרחי רפואה- וגם ליצנות רפואית, חלק מתכנית העשרה מטעם אגף אומנויות של משרד החינוך.

במסגרת הקורס, אותו מעבירה מדי שבוע השחקנית והליצנית הרפואית אבישג זכריה, רוכשות התלמידות את מיומנות הליצנות הרפואית- שימוש בצחוק על מנת להסיח את דעת החולה ממצבו הרפואי ושיפור הרגשתו.

השבוע יצאו הליצניות הצעירות ליישם את המומחיות אותה הן רוכשות- ולסייע לתלמידי שכבה ב לקבל את החיסונים. הבנות הצחיקו, שרו ורקדו עם התלמידים וכך סייעו להפיג את החשש מהחיסון, שיזכר כחויה קלה ונעימה.

אחת התלמידות מסכמת:

"החוויה הייתה ממש טובה, הילדים שמחו שהגענו ושהיה להם עם מי לשחק ולצחוק וכך לשכוח מהפחד מהחיסון .למרות שאנחנו יותר גדולות- הם התחברו אלינו בשמחה, ונרגעו. אני שמחה שבחרתי בקורס המיוחד הזה".

מנהלת אמי"ת אורי רוחמה ווגל:

"בית חינוך אמי"ת אורי חורט על דגלו העצמה ומצוינות אישית, הבאה לידי ביטוי בסיורים בחברות היי טק, פיתוח מוצרים וקורסים מגוונים המיועדים לפתוח בפני כל תלמידה צוהר לעולמות חדשים ולעורר סקרנות וצמיחה. אנו שמחים שהתלמידות החזירו חזרה לקהילה כחלק ממערך נושא הערבות הדדית במשרד החינוך ובתודה ליו"ר הנהגת ההורים על היוזמה ".

קרא עוד...

בוגרי אמית בר אילן – חוזרים לבית הספר לתרום

ד"ר אלי סידון סיים בשנת 1997 ללמוד באמי"ת בר אילן ברמת גן אך בשבוע האחרון חזר לבית הספר, יותר נכון - בית הספר הגיע אליו...


ד"ר אלי סידון סיים בשנת 1997 ללמוד באמי"ת בר אילן ברמת גן אך בשבוע האחרון חזר לבית הספר, יותר נכון - בית הספר הגיע אליו 

לסידון, אורתופד בבית החולים שניידר, הצטרפו השבוע תלמידי בית הספר שבו למד, איתמר אלישע וניר פורן, להעשרה בתחום הרפואה.

תומר שופר מנהל אמית בר אילן בר"ג אומר כי עשרות בוגרים כבר התנדבו לפרוייקט החזרה לבית הספר, והם תורמים מזמנם להעצמת התלמידים ולקידומם, דבר שהופך את הלמידה בבית הספר ליוצאת דופן. 

ביום שישי השבוע (28/2) ישיקו בוגרי בית הספר את עמותת בוגרי אמית בר אילן גוש דן בארוע מיוחד בסינמטק. ד"ר אמיר חנצ'ינסקי, מיוזמי הארוע מסביר כי " בוגרי אמית בר אילן שמובילים בתחומים רבים בחברה ובמדינה החליטו להשקיע בחזרה מעט מן הטוב שקיבלו בדור התלמידים הצעירים.

צילום: נחמי הולנדר

קרא עוד...

התלמידים ערכו מסיבת יום הולדת מרגשת במועדון הגמלאים

תלמידי אמי"ת רמלה ערכו חגיגת יום הולדת מרגשת לעשר קשישות במועדון הגמלאים בלוד...


תלמידי אמי"ת רמלה ערכו חגיגת יום הולדת מרגשת לעשר קשישות במועדון הגמלאים בלוד.

התלמידים, העומדים בקשר רציף עם מועדון הגמלאים כבר שלוש שנים , מבקרים בו מדי חג ומאורע ושומרים על קשר הדוק עם הקשישים.

בליווי רכזת החינוך חברתי זהבית גבאי, ארגנו התלמידים מסיבת יום הולדת מרגשת. התלמידים הביאו איתם עוגות, בלונים, נירות וכיבוד מתוק על מנת לשתף את כל באי המועדון בשמחת יום ההולדת של חברותיהם.

התלמידים רקדו ושרו עם  החוגגות ולאחר מכן התיישבו למעגל שיח מיוחד במינו. במשחק מיוחד שהכינו לכבוד האירוע העבירו התלמידים והקשישים קובייה מאחד לשני אשר עליה שאלות מעוררות שיח, כגון - "מה היית מאחלת לעצמך השנה?", "מה את מאחלת לדור הצעיר?" ועוד. השיח שהתעורר במהלך המשחק היה מרגש ויצר קרבה רבה בין המשתתפים.

מנהל בית החינוך אמי"ת רמלה איתי אהרוני ברך את התלמידים על היוזמה היפה: "אנו באמי"ת רמלה מאמינים כי השיעור החשוב ביותר הוא השיעור בנתינה. התלמידים הרגישו כי יותר ממה שהם תרמו -נתרמה להם ההבנה לחשיבות הבריאות , והשמירה על הקשר עם מבוגרי הקהילה".

 

קרא עוד...

התלמידים הפתיעו את ניצול השואה ביום הולדתו ה-90

תלמידי ישיבת אמית אשדוד ותיכון נריה שדות נגב הפתיעו את צבי ויזל ניצול השואה ביום הולדתו וחגגו לו 90...


תלמידי ישיבת אמית אשדוד ותיכון נריה שדות נגב הפתיעו את צבי ויזל ניצול השואה ביום הולדתו וחגגו לו 90.

צבי ויזל, מספר A2520 מתאומי מנגלה, ניצול ממחנה אושוויץ בירקנאו שהוזמן להרצות על סיפורו בישיבת אמי"ת אשדוד בסוף השבוע נכנס לאולם ההרצאות ומצא את עצמו בחגיגת יום הולדתו התשעים. 

צבי, שיצא עם תלמידי י"ב בשנה שעברה למסע לפולין ויצא השבוע שוב עם תלמידי י"א, התרגש מאוד, חיבק את התלמידים, רקד ושר איתם ביחד "עם ישראל חי".

"90 שנה לא זכיתי ליום הולדת שכזה" אמר להם. "אתם נותנים לי כוחות להמשיך. לכן אני יוצא אתכם למסע ועוד מסע. לחבק ולחזק. לספר לכם על הזוועות שעבר עם ישראל. שלא תשכחו. אבל חשוב לי שלצד הכאב, הנוער בישראל ימשיך קדימה בשמחה. באופטימיות. לראות את הטוב. ולאהוב אחד את השני. כשאנחנו מאוחדים אף אחד לא יכול לנצח אותנו. עם ישראל חי "

הרב שלום מלול, ראש הישיבה:

"יום הולדת  90 לצבי ויזל היה עבורנו רגע של פעם בחיים. להצדיע לאדם גדול. מתאומי מנגלה ובעצם להצדיע לכל הדור של הניצולים ששרדו והמשיכו. למרות ועל אף הכל, צבי הוא סמל של שמחה אופטימיות ואמונה גדולה בה'. עוצמתו וקריאת עם ישראל חי משפיעות רוח גדולה על הדור הצעיר. ומבטיחה לנו המשך ניצחון הרוח של עם ישראל"

יעקב דבר, יושב ראש מועצת התלמידים בישיבה וחבר במשלחת שיצאה לפולין בשנה שעברה יחד עם צבי אומר כי למרות שצבי חגג אתמול יום הולדת 90, כשנמצאים במחיצתו מבינים שהוא צעיר בנפשו וברוחו:

"במהלך המסע יצא לי לא פעם לשבת ולדבר איתו. גיליתי כל פעם מחדש כמה הוא אדם מיוחד, חזק ושמח, כולו שמחת חיים! גם כשהיינו קצת עצובים צבי הרים את האווירה, שימח אותנו ולימד אותנו שהדבר הכי חשוב בחיים זה 'להיות שמחים' וזה גם מה שעזר לו להמשיך בחיים ולהקים משפחה לתפארת, והזכות הכי גדולה היא שלי - שזכיתי להכיר אותו."

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת איתן לא משאירים אף ילד בעיר בלי תחפושת

...


תלמידי בית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים החליטו כי גם השנה - לא ישאר ילד ללא תחפושות בעיר.

בהובלת צוות המחנכים התגייסו תלמידי שכבה ט להפקת ההפנינג הקהילתי המסורתי של בית החינוך. בשיתוף ועד ההורים העירוני, מועצת הנוער העירונית ובית הספר תומר רחל, הפעילו התלמידים הפנינג תחפושות ענק בו לקחו חלק מאות מתושבי העיר.

במהלך החודש האחרון עמלו תלמידי השכבה על איסוף תחפושות, גיוס ספקים מתנדבים, הכנת שלטים ותחנות הפעלה, קישוט והפקה.

ביום רביעי האחרון התקיים הפנינג אדר בבית החינוך שכלל מתנפחים, מכונות ברד, סוכר ופופקורן, דוכני איפור יצירה, מעגל מתופפים, איש בלונים ומופע ליצנות- כולם בהתנדבות מלאה. במרכז ההפנינג עמד דוכני תחפושות אליהם הוזמנו כל הילדים לבחור תחפושת איכותית לכבוד פורים- חינם אין כסף.

גם שאר הכתות לקחו חלק ביוזמת חסד לקראת פורים. באותו הבוקר ארזו כל תלמידי בית החינוך, בהובלת שכבת ז', מעל 2000 שקיות לעמותת 'אבוקת אור', ארגון שירות ותמיכה לאנשים בעלי מוגבלויות בירושלים.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך: "בחרנו לפתוח את חודש השמחה בחווית עשייה ונתינה, שהם בונים את השמחה האמיתית. אנו מאמינים כי קיימת חשיבות רבה בחינוך לנתינה קהילתית, המעצימה את התלמידים ומלמדת אותם שיעור חשוב לחיים. תודה לצוות בית החינוך והתלמידים על שיתוף הפעולה ולכל מי שתרם מזמנו על-מנת שהאירועים יצאו לפועל. מרגש היה לראות את המרץ בו ארזו התלמידים ל'אבוקת אור' ואת השמחה בעיניהם של הילדים בהפנינג – זה היה שווה כל מאמץ".

התלמידים ביקשו להודות לכל התורמים ביד נדיבה להצלחת האירוע: לוועד ההורים העירוני, לבית הספר תומר רחל על גיוס הקהילה באיסוף תחפושות, לבזאר שטראוס ולתושבי העיר על תרומת התחפושות, לנילי "בקצב הצלילים" על קבלת פנים קצבית, לשי הלפרין על הפעלת בלונים, ליהודה רודרמן הלהטוטן על מופע מרהיב, ולאהוד מתנפחים ותכנית מגן איתן על מכונות הפופקורן והסוכר.

צילום: אביעד בן חמו

קרא עוד...

“משכנס אדר מרבים באהבה” עם סיום עוד מערכת בחירות מפלגת: תלמידי אמי”ת דביר בבית שמש יצאו לרחובות העיר להרבות באהבה

בית ספר לאהבה : לקראת סיומה של מערכת הבחירות יצאו תלמידי בית החינוך אמי" דביר בבית שמש במבצע ענק של הפצת "אהבת חינם" בין תושבי העיר...


בית ספר לאהבה : לקראת סיומה של מערכת הבחירות יצאו תלמידי בית החינוך אמי" דביר בבית שמש במבצע ענק של הפצת "אהבת חינם" בין תושבי העיר.

לאחר מפגש מרגש שנערך השבוע בין התלמידים לכלת פרס ישראל מרים פרץ , ששוחחה איתם על הצורך לראות אחד את השני כאחים אפילו תוך כדי מערכת בחירות,  יצאו תלמידי בית החינוך כולו למבצע לו קראו "משנכנס אדר מרבים באהבה".

התלמידים התחלקו ל-20  קבוצות ויחד עם המחנכים התפזרו ברחבי העיר, לפזר מילים טובות בין התושבים. בכל מקום אליו הגיעו חילקו התלמידים לתושבי העיר כרטיסי ברכה עם הססמא "משכנס אדר מרבים באהבה" בצירוף ממתק. התלמידים עברו ברחובות, בקניונים, במוסכים, במרכזי הקניות, בבתי האבות ובגני הילדים. העוברים והשבים התרגשו מהפניה של התלמידים והודו להם על ההרגשה הטובה שהם מעניקים.

 גם למשרדי העיריה הגיעו התלמידים שם קבלה אותם בשמחה ראש העיר עליזה בלוך אשר ברכה אותם על היוזמה המרגשת.

ישראל ,תלמיד כיתה י' , מספר:  "פנינו  לכל- כך הרבה תושבים, והפגישה עם כל אחד היתה מפתיעה. אנשים רגילים שפונים אליהם כשצריכים מהם משהו, אבל אנו פנינו אליהם רק במטרה לתת- מילה טובה  ומשהו מתוק".

ארז בראון מנהל אמי"ת דביר מסביר כי אהבת הזולת איננה רק מטבע לשון באמי"ת דביר, אלא מהווה חלק מהד.נ.א של בית החינוך : "התרגשתי לראות את התלמידים יוצאים בשמחה לעשות טוב ולהעלות חיוך על פני התושבים. הם לא הבחינו בין עדות, נטיות פוליטיות או גיל אלא פנו אל כולם באהבה. בניגוד לתחושות הפירוד שעולות עם סיומה של עוד מערכת בחירות- התלמידים הרבו אהבה וחיבור".

צילום: סתיו סעד

 

קרא עוד...

בחרו בתורה 

מאות הורים תלמידים ורבים אחרים הגיעו בבוקר יום הבחירות ליום בוחרים בתורה שנערך בישיבת אמית כפר גנים בפ"ת...


מאות הורים תלמידים ורבים אחרים הגיעו בבוקר יום הבחירות ליום בוחרים בתורה שנערך בישיבת אמית כפר גנים בפ"ת.

הרב ניצן ברגר, ראש הישיבה  אומר כי "בכל שנה הישיבה מקיימת יום לציבור של "הדור קיבלוה" . השנה ניצלנו את החופשה שממילא ניתנה לציבור ביום הבחירות כדי להגביר תורה ולהציב קריאת כיוון לתלמידים ולעצמנו כי עם ישראל מעבר לכל בוחר בתורה."

ביום הלימוד השתתפו  מיטב המרצים והמרצות ובהם הרב חיים נבון, הרבנית ד"ר לאה ויזל, הרב עמיחי גורדין, סיון רהב מאיר, הרבנים חגי לונדין, אריאל בראלי, אייל ורד, נתנאל אלישיב וליאור אנגלמן והרבנית ד"ר פנינה נויבריט. 

הרב עמיחי גורדין שיזם את היום הסביר כי "מול אווירת הפלגנות והמחלוקת היה לנו חשוב ערב חג הפורים לייצר במה ללימוד ולתורה שתחבר את  הקולות השונים מבתי המדרש בציונות הדתית."

קרא עוד...

1000 תלמידי אמי”ת רצים למען הדר: “לא נפסיק לרוץ עד שהדר יחזור הביתה”

1000 רצים ורצות השתתפו היום (חמישי) בפארק ענבה במודיעין במרוץ 'עוז וענווה' לזכרו של הדר גולדין ולמען השבתו לקבר ישראל...


1000 רצים ורצות השתתפו היום (חמישי) בפארק ענבה במודיעין במרוץ 'עוז וענווה' לזכרו של הדר גולדין ולמען השבתו לקבר ישראל.

את המרוץ, המתקיים זו השנה הרביעית, יזמו תלמידי אמי"ת בנים מודיעין, במטרה להעלות למודעות הציבורית את המאבק להשבתם של אורון שאול והדר גולדין (בוגר אמי"ת) לקבר ישראל.

במירוץ , אותו הובילו המורים לחינוך גופני צוריאל פרידמן ויקי בטש ורכזת מנהיגות צעירה ברשת אמי"ת נורית דוידי, השתתפו מעל חמש מאות תלמידי ותלמידות אמי"ת מכל רחבי הארץ , בין השאר מבית שמש, אשדוד, מודיעין, קריית מלאכי, פ"ת , רעננה ואור עקיבא.

מירוצי הבנים והבנות היו מחולקים למקצים שונים של 2-4 ק"מ. במקומות הראשונים בשני המקצים במירוץ הבנות זכתה נבחרת מדרשת אמי"ת מודיעין, ובשלושת מקצי מירוץ הבנים זכו נבחרות אמי"ת בנים מודיעין וישיבת אמי"ת נתיבות דרור אור עקיבא.

אביו של הדר, פרופ' שמחה גולדין אמר כי מירוץ הדר הוא יוזמה שמחממת את הלב "לכל רץ יש את הנקודה שבה הוא עלול להישבר אך אנחנו לא נפסיק לרוץ עד שנצליח להחזיר את הדר הביתה"

ליאור הלוי מנהל אמי"ת בנים מודיעין : "בחרנו לחנך את הבנים לאור דמותו המיוחדת של הדר. זו השנה השישית בה פועל בבית החינוך בית מדרש "עוז וענווה" לזכרו של הדר, בו  לומדים בחברותא ומתוך בחירה תלמידים בוגרים עם צעירים. לצד מסורת המרוץ נמשיך לחנך על ערכים אלה של עוז לצד ענווה".

צילום: שמעון וייס

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח