מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

שיא השיאים האמי”תי

ביום רביעי, סיכמו בבית החינוך אמי"ת איתן, את שנת הלימודים תשע"ח, ביום שיא אשר סיכם שנה מלאה בעשייה וכל זאת בסימן 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל...


ביום רביעי, סיכמו בבית החינוך אמי"ת איתן, את שנת הלימודים תשע"ח, ביום שיא אשר סיכם שנה מלאה בעשייה וכל זאת בסימן 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל.

בתחילת השנה בנו בבית החינוך תוכנית שנתית בה לכל שכבה נבחר נושא אותו הם ילוו, ילמדו ויחקרו במהלך השנה. הנושאים שנבחרו בקפידה התייחסו להתפתחות ב-70 שנות עצמאותה ובנייתה של מדינת ישראל. עלייה וקליטה, התיישבות וחקלאות, חקר בעקבות מנהיגים, יזמות ועשייה חברתית, תורה והלכה ומדינאות ומורשת קרב. הצוות החינוכי יחד עם התלמידים חקרו ולמדו את הנושא וכל שכבה הגישה תוצר משלה.

נוסף על כך, כל שכבה פגשה דמות משמעותית המשתייכת לנושא הנבחר ושמעה ממנה על פועלה. דוד צרפתי - אחד ממייסדי העיר מעלה אדומים, משפחת דגן, בעלי מוסך "לב גן" - אשר במסגרת פעילותם המבורכת משלבים נוער נושר בעבודת המוסך ומאפשרים להם לבנות עתיד, הרב חיים סבתו -על תרומתו ומשנתו החינוכית, הרב זאב שנדלוב, מורה בבית החינוך – אשר עלה לארץ מתוך אמונה וכמיהה לארץ ישראל, הרב קרוייזר – ששיתף את התלמידים על צמיחה ואמונה מתוך משבר, והגברת רחל הרצל - ניצולת שואה.

ביום רביעי התקיים בהיכל התרבות ערב השיא, מעמד מכובד בו נטלו חלק הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ראש העיר, נציגי אגף החינוך במשרד החינוך, ברשת אמי"ת ובעיר, התלמידים ובני משפחותיהם, הצוות החינוכי ודמויות המופת עליהם למדו התלמידים.

החל משעות הבוקר המוקדמות יצאו התלמידים להתנדבויות שונות, כל כיתה בהתאם לנושא השנתי שחקרה. במסגרת ההתנדבויות תרמו התלמידים לעובדים בחקלאות, ביקרו חולים בבתי חולים, הגיעו לחזק תושבים מפונים ועוד.

כולם התכנסו לערב השיא בהיכל התרבות. שם הוצגה הפעילות השנתית, התלמידים הציגו קטעי קישור, שרו וניגנו יחד עם המורה שי קהת. והוענקו תעודות הוקרה לדמויות המופת אשר ליוו את התלמידים לאורך השנה.

לסיום, הגיע רגע בו אף עין באולם לא נשארה, הרגע בו שיתפה הגברת רחל הרצל את סיפור הניצחון האישי שלה על הנאצים, על הדרך בה הצליחה לשרוד את השואה ולזכות לעלות לארץ ישראל. המורה שי קהת ותלמידי בית החינוך העניקו לרחל ציור ובו קטע מסיפורה האישי, ונתנו לה לסיים את הציור עם נקודה אישית משלה. רחל ביקשה מהתלמידים בקשה צנועה "אתם תמשיכו לספר את הסיפור שלי לדורות הבאים".

"אתם כל שנה מעלים את הרף", "יישר כוח על ערב שמעיד על עשייה לאורך כל השנה", "ריגשתם אותנו מאוד", "אשרינו שזכינו להיות חלק ממשפחת אמי"ת איתן" אלו רק חלק מהדברים המרגשים שאמרו ההורים בסוף האירוע.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, סיכם את האירוע המרגש, "במשך שנה שלמה אתה רואה בבית החינוך עבודה משמעותית על התוכנית שנכתבה, במשך שנה אתה מרגיש את התלמידים מתחברים לנושא ולדמויות המופת אט אט, ואז, בערב מרגש אחד, אתה רואה את כולם יחד על הבמה, מעריכים ומוקירים ובעיקר אוהבים, את המדינה ואת מי שהיה שותף בבנייתה. התרגשתי מאוד להיות חלק מתהליך חשוב זה עבור התלמידים. זכיתי לראות איך כל חלקי הפאזל במדינה שלנו מתחברים. אני מודה לכל העוסקים במלאכת הקודש".

previous arrow
next arrow
Slider
קרא עוד...

המורה של המדינה – ברכה עמוסי מאמי”ת חברה ומשפט ברעננה

ברכה עמוסי מבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט ברעננה היא בין ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה ", הזוכה היחידה מהחינוך הממלכתי דתי...


ברכה עמוסי מבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט ברעננה היא בין ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה ", הזוכה היחידה מהחינוך הממלכתי דתי.

במעמד נשיא המדינה הוכרזו בטקס חגיגי הזוכים בתחרות "המורה של המדינה" בחסות הסתדרות המורים וידיעות אחרונות. לזוכים הוענקו תעודות הוקרה, מחשבים ניידים והשתלמות יוקרתית בארצות הברית.

עמוסי,  מורה למתמטיקה בתיכון אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה, זכתה במהלך הטקס לתשואות רמות מהתלמידים ומחבריה לצוות ההוראה שליוו אותה במהלך הערב.

התלמידים רואים בברכה דמות אם.  הם מספרים על מורה מסורה ומחוייבת , שמהווה כתובת עבורם בכל נושא, הרבה מעבר לשעות הלימודים ולחומר הנלמד.

מעבר למחויבות שלה להצלחת כל תלמיד במתמטיקה, יוזמת עמוסי שיתופי פעולה חינוכיים מרגשים ומעצימים כדוגמת תכנית למידה משותפת עם ילדי בית החולים השיקומי בית לווינשטיין הסמוך לבית החינוך, תכנית אותה היא יזמה ומובילה.

ירון כרמי, מנהל בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט, וזוכה תחרות 'המורה של המדינה' בעצמו (2015),  מברך את עמוסי על הזכיה:"אני שמח על ההערכה וההוקרה לה זכתה ברכה. היא משקיעה את כל מרצה למען התלמידים, סמל ודוגמא למסירות ולעשייה משמעותית למען קידומם וצמיחתם של תלמידינו".

מבין אלפי המועמדים השנה, שנת העשור לתחרות, עלו 15 לגמר. בטקס החגיגי שנערך השבוע (א)  הוכרזו ששת הזוכים בתחרות, ביניהם ברכה עמוסי יחד עם עוד חמשה מורים מצטיינים מרחבי הארץ.

 

קרא עוד...

אחדות ירושלמית אמי”תית

בבית החינוך אמי"ת דתי ירושלים ציינו את יום האחדות בהפנינג של חיבורים לקהילה וחגיגת שבעים לעצמאות ישראל...


בבית החינוך אמי"ת דתי ירושלים ציינו את יום האחדות בהפנינג של חיבורים לקהילה וחגיגת שבעים לעצמאות ישראל.

את פני הבאים, הורים, שכנים ידידים ומכרים, קידמו התלמידים במעגל מתופפים ודוכני מזון ישראלי מפנקים וטעימים. ברחבת הדשא התקיימו הפעלות לכל הגילאים: מתנפחים, שמרטפיה, ליצן לילדים ועוד.

ברחבת ביה"ס הוצגו תוצרי עבודות חקר ויצירה מעשה ידי התלמידים לאורך השנה, במגמות השונות: מנהל עסקי, חשמל, אוטוטק, איפור וטיפוח החן, אמנות, דמויות מופת, יצירות ועוד. התוצרים היו עשירים מאוד המעידים על למידת חקר משמעותית. בכניסה לבית-הספר מוקמו ע"י הצוות לאמנות ותלמידות המגמה, עמדות איפור וטיפוח לכל באות הערב, הוצגו מיצגי אומנות בנושא שואה ותקומה.

שיאו של הערב היה בטקס רב משתתפים, שכלל ברכות ותודות, שיחה של הרב מיכאל לסרי שריגש את הקהל.

יזהר אפגן מנהל הקמפוס החינוכי אמי"ת דתי ירושלים: "אנו רואים חשיבות רבה בחיבורים בין הספר לקהילה ואני בטוח כי ערב זה יפתח מסורת של פעילות משותפת ומיזמים נוספים".

ורד עוזרי רכזת חברתית " השקענו בערב זה רבות ואני שמחה לראות את הקהילה חוגגת יחד עם התלמידים".

קרא עוד...

שמחה של נתינה לזכר האחות והבן האהובים

רחבת בית החינוך אמי"ת בר אילן בנתניה  הפכה בשבוע שעבר לערב אחד (ד) לגן אירועים מרהיב, באירוע מרגש של זיכרון ונתינה...


רחבת בית החינוך אמי"ת בר אילן בנתניה  הפכה בשבוע שעבר לערב אחד (ד) לגן אירועים מרהיב, באירוע מרגש של זיכרון ונתינה.

תלמידי שכבת י' בבית החינוך בחרו כיוזמה חברתית ותרומה לקהילה לערוך בר מצווה לנער ממשפחה מעוטת יכולת. את היוזמה הובילה יחד עם התלמידים רכזת החינוך החברתי רחלי הומינר.

התלמידים ליוו את נער בר המצווה מתחילת התהליך- לימדו אותו להניח תפילין ולקרוא בתורה ובמקביל התחילו במבצע גיוס תרומות וספקים אשר יתרמו בהתנדבות להפקת אירוע בר מצווה מושקע וחגיגי.

כאשר נקבע תאריך לאירוע החגיגי התרגשה רכזת החינוך החברתי רחלי לגלות כי מדובר ביום האזכרה של אחותה אודליה תורג'מן-פינקלר אשר נהרגה לפני חמש שנים בתאונת דרכים והיא בת 30 בלבד.

לבקשתם של התלמידים, הצטרפה ליוזמה גם המורה הילה אנגלברג. בנה של הילה, דניאל,  נפטר ממחלה קשה לפני עשר שנים והוא בן שלוש. השנה אמורים היו הוריו לחגוג לו את בר המצווה. במקום זה- התגייסה הילה לסייע בהפקת בר מצווה של נתינה.

הרב יובל אלימלך מנהל בית החינוך אשר ליווה את התהליך : "אין שמחה גדולה יותר משמחה של נתינה. התרגשנו לראות את התלמידים משקיעים ומעניקים מעצמם, יחד עם אנשים טובים רבים כל כך, למען הזולת".

התלמידים גייסו קייטרינג, צלם, מעצב אירועים, תקליטן,  חליפה והנעלה ועוד. הרבה  אנשים טובים התנדבו לסייע להם ולערב אחד  הפך בית הספר  לגן אירועים. החתן הובל בשירה וריקודים ובני משפחתו התרגשו ביחד איתו.

התלמידים , שארגנו וקישטו את רחבת בית החינוך והפכו אותה לגן אירועים לכל דבר, מילצרו, דאגו לכל פרט ובמיוחד- שמחו ורקדו עם חתן בר המצווה ומשפחתו לאורך האירוע כולו.

המורה הילה ברכה את חתן בר המצווה, ובמילים נרגשות שלא הותירו עין יבשה אמרה:" אני בטוחה כי דניאל ואודליה נפגשים עכשיו בשמים ושמחים ביחד איתנו על האופן בו בחרנו להנציח את זכרם".

הרב יובל אלימלך המנהל הודה לרכזת רחלי הומינר ולמורה הילה אנגלברג על הובלת האירוע.

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת נחשון במסע אמונה אחר משמעות החיים

לקראת סיום שנת הלימודים יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון למסע מיוחד במינו- "מסע אמונה"- לגילוי משמעות החיים...


לקראת סיום שנת הלימודים יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון למסע מיוחד במינו- "מסע אמונה"- לגילוי משמעות החיים.

משתתפי המסע היו תלמידים אשר לקחו חלק השנה בתכנית "שמיים" - הסיירת של לימודי הקודש בחטיבת הביניים של ישיבת אמי"ת נחשון .

כהכנה למסע בחרו התלמידים כמטרת המסע שאלה באמונה שמעסיקה אותם ורלוונטית לחיים שלהם: מה התכלית והמטרה שלהם בחיים .

במשך 24 שעות רצופות עברו התלמידים בין תחנות שונות במטרה למצוא חלק מהתשובה לשאלתם.

התלמידים נפגשו עם הרב דב ביגון ראש מכון מאיר בירושלים ועם ראש ישיבת הכותל הרב ברוך וידר ושמעו את ההשקפה האישית של כל אחד מהם על מהות האדם בעולמו.

לאחר ביקור בישיבת מרכז הרב ולימוד בחברותות עם תלמידי הישיבה, יצאו התלמידים לשוק מחנה יהודה על מנת לנסות ולהבין את חשיבות הנתינה לזולת כחלק משמעותי בחיים. כל קבוצת תלמידים קיבלה שטר של עשרים שקלים והיה עליה למצוא דרך ייחודית להעניק לזולת ולהעלות חיוך על פני העוברים והשבים. חלק מהתלמידים חילקו ממתקים, אחרים דובדבנים ואילו כמה תלמידים בחרו לחלק כוסות שתיה קרה לבאי השוק המיוזעים.

לאורך כל המסע שהתחיל באולפני ערוץ מאיר, המשיך בשוק והסתיים בעיר העתיקה בכותל ובנקבת השילוח, התלמידים צעדו ברגל עם כל הציוד על גבם."מסע זה הוא סיכום של שנה שלמה שהתלמידים האלו התמידו בלימוד תורה בחבורה ובחברותות פעמיים בשבוע, ואף נשארו לאחר שעות הלימוד הרגילות, כדי ללמוד תורה באהבה ובשמחה. המסע הוא חלק מהתכנית שלנו לפיתוח הישיבה כמקום שמחנך לתורה כדרך חיים, והיה מרגש לראות את הכבוד הגדול שנתנו התלמידים שלנו לתלמידי החכמים אותם פגשנו לאורך המסע, ואת הרצון שלהם ללמוד תורה ומתוך כך את דרכם בחיים". כך סיכם את המסע הרב מוישי קירשנר שהיה ממובילי התוכנית במהלך השנה בישיבת נחשון.

קרא עוד...

אחדות אמי”תית

בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות יזמו התלמידים וצוות החינוך תוכנית מיוחדת של חיבור ואחדות, בהובלת הרב איתי וייס רכז החינוך החברתי...


בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות יזמו התלמידים וצוות החינוך תוכנית מיוחדת של חיבור ואחדות, בהובלת הרב איתי וייס רכז החינוך החברתי.

היום נפתח בשיעורי חינוך בכל הכיתות, בהם שחזרו המורים והתלמידים את התחושות של אותם ימים ואת האחדות המיוחדת שאפיינה אותם.

תלמידי כתות ז' נפגשו לשיחה עם שאולה פרנקל, סבתו של נפתלי פרנקל ז"ל ומורה לאנגלית בישיבה, אשר שוחחה עימם על מהות היום ושיתפה מזיכרונותיה אודות נפתלי והימים הקשים של חטיפתו. 

בליווי המחנכים הכינו התלמידים עוגיות על פי מתכון של נפתלי, עוגיות אותן הכין לסבתו כשזו שברה את רגלה. התלמידים יצאו לחלק אותם ברחובות העיר בליווי פתקי ברכה. ההתרגשות של התושבים במפגש עם התלמידים והעוגיות הייתה ניכרת. התלמידים חיברו בין מגזרים ותרבויות והתקבלו בשמחה רבה.

תלמידי כיתות ט'-י' שמעו על המסע המרתק של ירון אברהם, מסע שהחל מהמסגד בעזה ועד בית המדרש במכון מאיר. ירון הדגיש בפני התלמידים את האחדות, את הערכים ואת המוסר שמפעמים בעם ישראל.

השבוע נפגשו תלמידי כתות עם י' עם תלמידי השכבה המקבילה בתיכון הממלכתי מיתר בגני תקווה לשיחה על אחדות וחיבור. התלמידים שמחו לגלות כי רב המחבר על פני המפריד ביניהם.

הרב שמעון שושן, ראש הישיבה: "עברנו יום מרגש במיוחד ועשיר בפעילויות בהובלת התלמידים וצוות החינוך. זהו החותם החשוב ביותר שאנחנו מטביעים על תלמידנו - אחדות מתוך הכרת ואהבת ישראל"

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת שחר בבית שמש חילקו עוגיות משה ידיהן וברכות לתושבים ב”יום האחדות”

תלמידות אמי"ת שחר בבית שמש יצאו לרחובה של עיר על מנת לשמח את העוברים והשבים ב"יום האחדות" שחל בשבוע שעבר (ד)...


תלמידות אמי"ת שחר בבית שמש יצאו לרחובה של עיר על מנת לשמח את העוברים והשבים ב"יום האחדות" שחל בשבוע שעבר (ד).

ביום רביעי 6.6.18 התקיים "יום אחדות" הארצי , לציון ארבע שנים  ליום חטיפתם של שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שייר ונפתלי פרנקל.

תלמידות כיתה ט 2 בבית החינוך אמי"ת שחר והמחנכת אסתי וייס החליטו לקחת חלק פעיל ביום חשוב זה.

התלמידות עברו תהליך חינוכי-ערכי. החל מהכנת עוגיות, כדורי שוקולד וטימפרו פרליני שוקולד בצורת לבבות, הכינו וצבעו פתקים המסבירים את משמעות היום, יום האחדות.

לאחר ההכנות יצאו התלמידות לחלק את העוגיות שהכינו במרכזי קניות, במטרה להגביר את האהבה, האחדות והשמחה. תושבי העיר הופתעו בתחילה מהמחווה המתוקה וניתן היה לדברי התלמידות לחוש את החשדנות הראשונית עם קבלת העוגיה והברכה , אבל לאחר שהבנות הסבירו את משמעות היום, עלו החיוכים. העוברים והשבים הודו לבנות ובירכו אותן על היוזמה.

סהר סיגאווי מנהל אמי"ת שחר מברך את התלמידות ואת המורה אסתי וייס על היוזמה:" נתינה ללא תמורה לזולת הינה צעד ראשון ביצירת אחדות אמיתית , שהיא חוסנו של עם ישראל מאז ומתמיד".

קרא עוד...

ג’יימס סימן ממובילי האדריכלות החינוכית בארה”ב בהרצאה בכנס אמי”ת: “בשנת 2018 לא מעצבים בית ספר לפני שמחליטים על יעדי הפדגוגיה”

האדריכל החינוכי ג'יימס סימן מחברת האדריכלות החינוכית  המובילה בעולם, FNI, אמר בכנס אמי"ת לאדריכלות פדגוגית ולמידה במרחב שנערך במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה, כי על סביבת הלמידה להשתנות על מנת...


האדריכל החינוכי ג'יימס סימן מחברת האדריכלות החינוכית  המובילה בעולם, FNI, אמר בכנס אמי"ת לאדריכלות פדגוגית ולמידה במרחב שנערך במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה, כי על סביבת הלמידה להשתנות על מנת לאפשר את שינוי שיטות הלמידה והתאמתן לתהליכי ההוראה והלמידה החדשים במאה ה 21. על השינוי, לדבריו, להיות בהלימה עם המטרות הפדגוגיות והחינוכיות של בית חינוך.

סימן אמר את הדברים בכנס אדריכלות פדגוגית ולמידה במרחב שנערך במתחם הגוגיה של רשת אמי"ת בכפר בתיה.

בכנס השתתפו אנשי חינוך, מומחים פדגוגים ומנהלים. הכנס נפתח בברכת ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת, עו"ד איתן גינזבורג, ראש העיר רעננה  ומר אבי קמינסקי, יו"ר איגוד אגפי החינוך ברשויות.

בכנס נערכו סדנאות שהעבירו אדריכלי חברת FNI המובילה בתחום האדריכלות הפדגוגית בעולם, מומחים פדגוגיים ומורים מרשת אמי"ת. ברב שיח בהובלת בעלי תפקידים בכירים במשרד החינוך דנו המשתתפים אודות ההתחדשות, הפיתוח המקצועי והבינוי, המאפשרים לבתי ספר, רשויות ורשתות, לפרוץ דרכים פדגוגיות חדשות.

ד"ר אמנון אלדר מנכל רשת אמי"ת: "רשת אמי"ת, בשיתוף משרד החינוך ורשויות מקומיות ברחבי הארץ, ורעננה בראשן, שמה לה למטרה להרחיב את אופק הלמידה וההוראה של כל תלמיד ומורה על ידי שבירת מוסכמות ופרדיגמות ויציאה מהקופסא הן מבחינה אדריכלית והן מבחינה פדגוגית. "

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח