מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

חתן התנ”ך האינטראקטיבי הראשון של ישראל- תלמיד ישיבת אמי”ת אשדוד

אביאל חדד, תלמיד כתה ח בישיבת אמי"ת אשדוד הוא חתן התנ"ך האינטראקטיבי של ישראל, לאחר שזכה במקום הראשון בגמר חידון התנ"ך האינטראקטיבי הארצי "היינו כחולמים"...


אביאל חדד, תלמיד כתה ח בישיבת אמי"ת אשדוד הוא חתן התנ"ך האינטראקטיבי של ישראל, לאחר שזכה במקום הראשון בגמר חידון התנ"ך האינטראקטיבי הארצי "היינו כחולמים".

מיזם "היינו כחולמים", בשיתוף החמ"ד, האגף לתרבות יהודית ומכללת הרצוג, אשר כלל לימוד יומי של פרקי הנביאים העוסקים בחזרה לארץ, פנה הן לתלמידי החמ"ד בחטיבות ובתיכונים והן ללימוד משפחתי, בעזרת אפליקציה מיוחדת שפיתחו במכללת הרצוג.

בגמר המיזם השתתפו 6000 תלמידים מכל רחבי הארץ בלימוד 170 פרקי תנ"ך. בשלב הגמר התמודדו התלמידים בחידון אינטראקטיבי המסכם את הידע אותו רכשו.

אביאל חדד מישיבת אמי"ת אשדוד הרשים את השופטים בידע התנ"כי הרב שהפגין וזכה במקום הראשון ובתואר חתן התנ"ך האינטראקטיבי הראשון של ישראל.

את אביאל ליוו והדריכו לקראת החידון המחנך הרב אריאל נזרית ורכז התנ"ך בישיבה הרב שחר יעיש.

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד ברך את אביאל על ההישג: "מיזם "הינו כחולמים" הוכיח כי אין זו אגדה- ניתן לחבר את דור המסכים לספר התנ"ך ולמורשת אבותינו. הזכיה הגדולה ביותר של אביאל הינה הידע הרב אשר רכש בפרקי התנ"ך".

במקום השני בחידון זכה יונתן כהנא מביה"ס אורות עציון בגוש עציון, ובמקום השלישי הלל פינקלמן תלמידת אולפנת שעלבים.

 

בתמונה: מימין לשמאל- מרכז פרוייקט "הינו כחולמים" הרב גדעון דאר  , חתן התנ"ך האינטראקטיבי אביאל חדד , המחנך הרב אריאל נזרית 

צילום: אמי"ת
קרא עוד...

מקום ראשון בתחרות עבודות החקר המדעי של רשת אמי”ת לתלמידי אמי”ת עכו

תלמידי בית החינוך אמי"ת עכו הם זוכי תחרות עבודת החקר הארצית של רשת אמי"ת, אשר נערכה השבוע במתחם הגוגיה של רשת אמי"ת ברעננה בהשתתפות נבחרות של תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ...


תלמידי בית החינוך אמי"ת עכו הם זוכי תחרות עבודת החקר הארצית של רשת אמי"ת, אשר נערכה השבוע במתחם הגוגיה של רשת אמי"ת ברעננה בהשתתפות נבחרות של תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ!

במסגרת התחרות, אותה הוביל צוות מצוינות מדעים של רשת אמי"ת בהובלת ד"ר דפנה בן יוסף ודרורה גופס , הציגו התלמידים והמורים למדעים מגוון של עבודות חקר בנושא מדע ותרומה לקהילה.

את העבודות שהוגשו לתחרות שפטו ד"ר יעל שוורץ מנהלת מרכז המורים הארצי למדע וטכנולוגיה, ד"ר ליאורה ביאלר - מדריכה בכירה במרכז המורים הארצי וד"ר רחלה תורגמן- ראש קהילת הפיזיקה הארצית של רשת אמי"ת.

נבחרת אמי"ת עכו בהנחיית המורים אורה אייזנברג ,צבי לייבוביץ ואיגור בגליי, בחרה לחקור את נושא הפקת חשמל "ירוק" מהאדמה. ממצאי המחקר הראו כי באמצעות יצירת מעגלי זרם ,תוך שימוש במוליכות החשמלית הטבעית של הקרקע, ניתן להפיק מדונם אדמה נצילות חשמל גבוהה של מעל 5000 אמפר.

עבודתם הרשימה את חבר השופטות, וזיכתה אותן במקום הראשון בתחרות הארצית.
במקום השני בתחרות הארצית זכתה נבחרת ישיבת אמי"ת צפת אשר חקרה התכלות ביופלסטיק העשוי מסוגים שונים של עמילן, ובמקום השלישי זכתה נבחרת ישיבת אמי"ת אשדוד, על חקר השפעת פחם פעיל על נביטה.

בגמר התחרות הארצית הציגו תלמידי מגמת מחשבים וסייבר מבית החינוך אמי"ת בבאר שבע, אפליקציות יחודיות אותם הם מפתחים כחלק מהערכה החלופית במסלול מדעי המחשב והסייבר.

קרא עוד...

אמי”ת מתחברת לתפוצות – יום אמי”ת השנתי הוקדש להוקרה לעולים, חיבור לתפוצות ולכלל ישראל

לקראת חג השבועות נערך בהיכל התרבות באור עקיבא יום אמי"ת, יום שיא לסיכום פעילות המנהיגות הצעירה על שם רועי קליין הי"ד, אשר עסקה השנה בחיבור בין ישראל לתפוצות ובחיזוק הידע והערבות...


לקראת חג השבועות נערך בהיכל התרבות באור עקיבא יום אמי"ת, יום שיא לסיכום פעילות המנהיגות הצעירה על שם רועי קליין הי"ד, אשר עסקה השנה בחיבור בין ישראל לתפוצות ובחיזוק הידע והערבות ההדדית בין הגולה לישראל.

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל אמי"ת וגב' רנדי גלמן יו"ר אמי"ת, חתמו בארוע על אמנה משותפת שיזמו חברי המנהיגות תחת הכותרת "ישראל ערבים זה לזה". ראש עירית אור עקיבא, מר יעקב אדרי  בירך את הבאים וציין את חשיבות חיזוק החיבור והקשר בין העם בישראל לעם שבתפוצות.

נציגי המנהיגות מכל ארבע קהילות הרשת פיתחו יחד משחק מפה עולמי עם משימות אינטראקטיביות העוסקות בנושא בכל הזמנים והעבירו אותו בכיתות בכל בתי החינוך של אמי"ת ברחבי הארץ. את חברי המנהיגות הצעירה ע"ש רועי קליין בוגר אמי"ת , הובילה נורית דוידי ראש תחום חינוך חברתי ברשת ואביעזר גלמן ראש תחום תפוצות ברשת אמי"ת, והפרוייקט נערך שיתוף הסוכנות היהודית.

באמצע הטקס, ריגש נעם יעקבסון , הזמר שהנחה את הארוע, את  מאות הבאים כשסיפר שהוא בוגר הרשת וכי הוא למד בכיתה עם רועי קליין הי"ד בבית החינוך אמי"ת גוש דן, "רועי היה נער מקסים ושובה לב, זכורות לי חויות רבות איתו. כשאני רואה אתכם ההולכים לאורו, אני מתרגש. אין דמות יפה יותר לצמוח בדרכיה".

קרא עוד...

חדש באמי”ת ב’ אשקלון: נתיב ישיבה תיכונית ונתיב אולפנה

בית החינוך אמי"ת ב' באשקלון מרחיב את המסלולים שהוא מציע לתלמידי העיר...

בית החינוך אמי"ת ב' באשקלון מרחיב את המסלולים שהוא מציע לתלמידי העיר.

לקראת שנת הלימודים הבאה יפתחו בבית החינוך ישיבה תיכונית לבנים ואולפנה לבנות, שניהם  ברוח דתית-תורנית. בישיבה ובאולפנה יינתן דגש על חינוך לתפילה, פעילויות תורניות, ותוספות שעות תורניות. במקביל, יהנו תלמידי הישיבה התיכונית והאולפנה מתכניות מצויינות לימודית במסלול סייבר וערבית, ומשיעורי מתמטיקה ואנגלית ברמה מוגברת.

לקראת השנה הבאה יוקמו בבית החינוך מרחבי למידה פדגוגיים חדשניים המותאמים להוראה חדשנית אותה מפתחת יחידת מו"פ (מחקר ופיתוח) של בית החינוך. צוות של מורים ומחנכים עמל במהלך השנה הנוכחית על פיתוח תכנית לימודים חדשנית המותאמת במיוחד לבית החינוך.

את המהפכה וההתרחבות מוביל מנהל בית החינוך יניב עקיבא. עקיבא, אשר החל השנה לנהל את בית החינוך הגיע מקיבוץ סעד לאחר שניהל בעבר את ישיבת כפר מימון. כבר השנה החל בהובלת תהליכים חינוכיים, והוא  נחוש ליצור בבית החינוך מהפכה אשר תייחד אותו ברמה הדתית, הערכית והלימודית:    

לדברי יניב עקיבא  " בית החינוך אמי"ת מקיף ב' שם לו למטרה לתת מענה לכלל התלמידים בעיר מתוך שאיפה למצויינות דתית ערכית ולימודית, ולהכנת הבנים והבנות לאתגרי העתיד."

קרא עוד...

שמחה כפולה בישיבת אמית כפר גנים בפ”ת- שמחת חתן וכלה ושמחת הגר

...תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת התגייסו למשימה מיוחדת: בהתראה של ימים ספורים  הפיקו חתונה עבור זוג מיד עם תום הליך הגיור של הכלה.

כאשר שמעו בישיבה על בני זוג , יוסף ורות, אשר סיימה הליך גיור והיה עליהם לערוך חופה בסמוך ככל הניתן לטקס הגיור, התגייסו באופן מיידי לערוך להם חתונה יפה ומהודרת.

במקום לקיים טקס חופה מהיר בבית הדין מיד לאחר סיום הגיור, הזמינו התלמידים והמורים את בני הזוג לחוג את חתונתם בבניין הישיבה. התלמידים וצוות המורים והמורות ארגנו הכל במהירות וביעילות. החל משמלת כלה , איפור ותסרוקת מתנה עבורה,  וכלה בחופה מקושטת ומרגשת , מוזיקה, צלם , סעודה וכל הדרוש לחתונה .

חדרי ההנהלה הפכו לחדרי התארגנות לחתן ולכלה. את החופה ערך ראש הישיבה הרב אמיר ספוקויני והמחנכים ברכו את הברכות תחת החופה. ההרכב המוזיקלי של תלמידי כיתות ט-י שימח את כל הנוכחים והתלמידים רקדו ושמחו עם בני הזוג במשך האירוע כולו.

בני הזוג הנרגשים הודו לתלמידים ולמורים: " תודה רבה לתלמידים המקסימים שלא נתנו לנו לנוח לרגע, רקדו, שמחו , ניגנו, צילמו, שרו והפכו את החגיגה למסיבה ענקית ובלתי נשכחת.  קשה לבטא במילים עד כמה אנחנו אסירי תודה- אתם מייצגים עבורנו את כל היופי בעם ישראל. "

הרב אמיר ספוקויני, ראש הישיבה, אשר ערך את החופה: "זוהי לבטח בין החופות המרגשות ביותר שזכיתי לערוך עד היום. התרגשנו לראות את התלמידים משקיעים זמן ומאמץ עבור בני הזוג, נותנים מעצמם ומתמלאים מתוך הנתינה הזו- שיעור חינוך אמיתי".

קרא עוד...

אלופי תולדות העיר רחובות

שני תלמידי כתה ח' מישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות, יאיר אורן וגבריאל דובין , זכו במקום הראשון בחידון מורשת "תולדות העיר רחובות" , אשר נערך השבוע בהיכל התרבות העירוני...


שני תלמידי כתה ח' מישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות, יאיר אורן וגבריאל דובין , זכו במקום הראשון בחידון מורשת "תולדות העיר רחובות" , אשר נערך השבוע בהיכל התרבות העירוני.

בחידון, אשר נערך במעמד סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך זוהר בלום, השתתפו נציגים מכל חטיבות הביניים בעיר. על המתמודדים היה להפגין ידע רב אודות תולדות העיר רחובות. 

יאיר אורן וגבריאל דובין הרשימו את השופטים בתחרות בשליטה שלהם בהיסטוריה של העיר רחובות , וזכו במקום הראשון.

את השניים ליווה והדריך לחידון המחנך הרב רוני שטרן. הרב שמעון שושן ראש הישיבה ברך את התלמידים על ההישג :"אני גאה בתלמידים שהקדישו זמן רב כדי ללמוד על ביתם, העיר רחובות. הידע הרב שרכשו- הוא ההישג הגדול ביותר".

קרא עוד...

השיעור הארוך ביותר בעולם

תלמידי מגמת סיירות בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) ברעננה סיימו למרגלות החרמון  את השיעור הארוך ביותר בעולם - 50 ימים של מסע לימודי רגלי בן אלף ק"מ, שביל ישראל מאילת...


תלמידי מגמת סיירות בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) ברעננה סיימו למרגלות החרמון  את השיעור הארוך ביותר בעולם - 50 ימים של מסע לימודי רגלי בן אלף ק"מ, שביל ישראל מאילת ועד החרמון.

מדובר במסע מיוחד של 30 תלמידים יוצאי דופן  אשר בחודשים האחרונים לנו בשטח והתנהלו כסיירים לכל דבר. גם את השבתות – בילו בשטח, בליווי המדריכים והמחנכים.

במסע למדו התלמידים הישרדות, ניווט, גאוגרפיה, היסטוריה וידיעת הארץ, נפגשו עם דמויות מרחבי הארץ ורכשו כישורי חיים.

התלמידים מובילים את המסע לבדם ומתמודדים עם עצמם ועם הסביבה, מפתחים דימוי עצמי ויכולות הנהגה ויוצאים מחושלים וערכיים יותר. מי שמלווה את התלמידים לכל אורך השביל, הוא המורה שמוליק אבידן רכז מגמת סיירות ובוגר הישיבה בעצמו.

אבינעם אלמגור – מנהל אמי"ת חברותא: "בראש ובראשונה זהו מסע אל תוך הנפש של התלמיד, הלחץ החום והעייפות מביאים אותו למקום של היכרות עם האתגר והעמידה בו. זה מסע לחיים "

קרא עוד...

“בדרך לערך” לזכר אלה ז”ל

תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים השתתפו במירוץ הבית ספרי המסורתי "בדרך לערך" , אשר הוקדש השנה לזכרה של תלמידת בית החינוך אלה אור ז"ל אשר נהרגה באסון השיטפון בערבה...


תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים השתתפו במירוץ הבית ספרי המסורתי "בדרך לערך" , אשר הוקדש השנה לזכרה של תלמידת בית החינוך אלה אור ז"ל אשר נהרגה באסון השיטפון בערבה.

במרוץ הייחודי, אשר מבוסס על "מלחמת הצבעים" האמריקאית, מחולקות התלמידות לנבחרות רב גילאיות , כאשר כל נבחרת נושאת שם של ערך בו היא עוסקת במהלך היום כולו: אהבת הארץ, נתינה, מסירות, ציונות דתית, מנהיגות, תרבות ישראלית ועוד.

בהדרכת המורות ג'סיקה ברוך וריבי צונץ, הובילו את המרוץ "קפטניות" תלמידות שכבה י'. הנבחרות התפזרו במוקדים שונים ברחבי הארץ והתחרו ביניהן במילוי משימות – מסלולי טיול, יחידות לימוד ומבצעי התנדבות הקשורים לערך אותו ייצגו.

הנבחרת אשר זכתה בתחרות ייצגה את הערך "אהבת הארץ", ובין השאר סייעה לחקלאי בקיבוץ צובה בעבודה בכרם.

השנה הוקדש המרוץ כולו לזכרה של תלמידת בית החינוך אלה אור ז"ל אשר נהרגה באסון השיטפון בערבה לפני שלושה שבועות. לדברי מנהלת בית החינוך, ברנדה הורביץ- פרוור, כל אחד מהערכים אותו הובילו התלמידות במרוץ- מגלם את דמותה המיוחדת של אלה:

"הערכים שהובילו הנבחרות השונות, ובמיוחד הערך הזוכה "אהבת הארץ"  היו טבועים בדמותה של אלה, אשר חסרה לנו מאוד, ואשר תמשיך להוות מודל ודוגמא לכולנו בבית החינוך".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח