מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

כבוד עולמי לתלמידי אמי”ת עכו: זכו במקום השני בתחרות הפיזיקה “המכונה המופלאה”

תלמידי בית החינוך אמי"ת עכו זכו השבוע במקום השני בתחרות עולמית "המכונה המופלאה 2018", מבין מאות נבחרות מכל רחבי העולם...


תלמידי בית החינוך אמי"ת עכו זכו השבוע במקום השני בתחרות עולמית "המכונה המופלאה 2018", מבין מאות נבחרות מכל רחבי העולם.

מטרת התחרות , הנערכת בארץ בשיתוף תכנית 'קדם עתידים' לקידום תלמידים מצטיינים בפריפריה וצה"ל, היא לחשוף את התלמידים לחוקי הפיזיקה באמצעות חקר, התנסות וחוויה ולחתור למצוינות מדעית.

נבחרת אמי"ת עכו העפילה לתחרות העולמית לאחר שזכתה בתחרות הארצית שנערכה בחודש שעבר וגברה על עשרות נבחרות מכל רחבי הארץ

המשימה עליה התחרו נבחרות מכל הארץ הנה היא לבנות מכונה יצירתית המדגימה לפחות ארבעה עקרונות מדעיים , כגון מכאניקה וציפה, מכונות פשוטות, מתקף תנע, אופטיקה, מנוע חשמלי, כימיה, וחום, ובסופו של דבר- מצליחה למלא צלחת של דגנים.

נבחרת התלמידים מבית החינוך אמי"ת עכו היא נבחרת רב גילאית הכוללת תלמידים מכתות ח-ט. התלמידים תכננו "מכונה מופלאה" בנושא 70 שנות חדשנות וחלל במדינת ישראל, שהרשימה את השופטים במקוריות ובתחכום שלה.

מבין מאות נבחרות מצטיינות מכל רחבי העולם זכו התלמידים במקום השני על הפיתוח המתוחכם שבנו.

אתי צברי, מנהלת בית החינוך אמי"ת עכו: "ישר כח למורה אורה אייזנברג והמורה צביקה ליבוביץ' וצוות הפיזיקה של אמי"ת עכו, אשר ליוו את התלמידים להצלחה והוכיחו להם כי אין מטרה שהם אינם יכולים להשיג".

צוות מורי הפיזיקה מבית החינוך אמי"ת עכו שותפים פעילים בקהילת הפיזיקה של רשת אמי"ת, אשר חבריה לומדים ומתנסים בשיטות הוראה מתקדמות ללמידה מדעית וחקרנית.

קרא עוד...

השג בינלאומי לתלמידי אמי”ת עכו: מקום ראשון עולמי בתחרות הבינלאומית “גלוב” לחקר איכות הסביבה

תלמידי קריית החינוך אמי"ת עכו זכו במקום הראשון בתחרות הבינלאומית "גלוב" לחקר איכות הסביבה...


תלמידי קריית החינוך אמי"ת עכו זכו במקום הראשון בתחרות הבינלאומית "גלוב" לחקר איכות הסביבה.

תוכנית "גלוב" היא תוכנית ייחודית שמטרתה לשתף את התלמידים באיסוף נתונים במקומות רבים ככל האפשר על פני כדור הארץ יחד עם קהיליית המדענים כדי להבין טוב יותר תופעות גלובליות. כיום שותפים בתוכנית מעל 4000 בתי ספר מ - 128 מדינות, המגישים עבודות לתחרות חקר הקיימות.

תלמידי אמי"ת עכו קנדי בהובלת צוות הפיזיקה של בית החינוך, הציגו עבודת חקר מדעית העוסקת בהפקת חשמל "ירוק" מעצים.
ממצאי המחקר הראו כי באמצעות יצירת מעגלי זרם ,תוך שימוש במוליכות החשמלית הטבעית של העצים , ניתן להפיק מעצים באופן זול וקל מתחים גבוהים וללא פגיעה בבריאות.
עבודת המחקר הכימית-פיזיקלית שלהם הרשימה את חבר השופטים של התחרות הבינלאומית, המורכבת ממומחים של נאס"א לצד מומחים לפיזיקה מאירופה ומהארץ, אשר זיכו אותם במקום הראשון העולמי.

את התלמידים ליוו והדריכו המורה צביקה ליבוביץ, בשיתוף רכז פרויקט גלוב בבית החינוך יונתן פורטה ורכזת מדעית של בית ספר אורה איזנברג, בתמיכת קהילת הפיזיקה של רשת אמי"ת.
אתי צברי, מנהלת קריית החינוך אמי"ת עכו , ברכה את התלמידים ואת המורים המנחים על ההישג הבינלאומי החשוב: "אני גאה בתלמידים, אשר הגיעו לרמה מרשימה של חקר וכתיבה מדעית, תוך הפגנת שיתוף פעולה ומאמץ מחקרי משותף".

קרא עוד...

המדד החינוכי קבע – אולפנת אמי”ת – המובילה בגבעת שמואל

על פי נתוני מדד המדלן המאחד את נתוני הבגרות והציונים במבחני המיצ"ב בחטיבת הביניים ומדדי אקלים בית ספרי עולה כי אולפנת אמי"ת גבעת שמואל קבלה את הציון הגבוה בעיר, אשר...


על פי נתוני מדד המדלן המאחד את נתוני הבגרות והציונים במבחני המיצ"ב בחטיבת הביניים ומדדי אקלים בית ספרי עולה כי אולפנת אמי"ת גבעת שמואל קבלה את הציון הגבוה בעיר, אשר מדורגת ראשונה בארץ.

הציון אותו מקבלת אולפנת אמי"ת גבעת שמואל במדד המדלן הוא 97, לעומת ציון 55 הממוצע הארצי.

על פי מדדי המדלן של מבחני המיצ"ב , חטיבת הביניים של האולפנה מדורגת בעשירון העליון  במתמטיקה, מדע וטכנולוגיה ועברית, ובעשירון התשיעי באנגלית.

במדדי האקלים החברתי שקיבלה האולפנה בולטים הנתונים על תחושת המוגנות בבית הספר, על תחושות ההשקעה והחיבור של המורות והתלמידות ועוד  .

חנית פרשטנד,ראשת האולפנה: "אנו מודים להורים ולתלמידות על האמון הניתן בנו. צוות החינוך וההוראה בבית החינוך עובד קשה כדי שהאולפנה תהיה בית שני עבור כל תלמידה מעבר להשקעה בהקניית ידע וחשיבה ובמצוינות לימודית".

קרא עוד...

המחוקקות הצעירות מאולפנת אמי”ת נגה

תלמידות שכבה ט מאולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש סיכמו את תכנית "כנסת צעירה" בה הן משתתפות בעריכת סימולציה של תהליכי החקיקה בכנסת...


תלמידות שכבה ט מאולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש סיכמו את תכנית "כנסת צעירה" בה הן משתתפות בעריכת סימולציה של תהליכי החקיקה בכנסת.

במסגרת התכנית לומדות התלמידות על עבודת הכנסת ועל תהליכים שהכנסת מובילה. לסיכום התכנית , ולאחר הכנה ולמידה מראש, הגיעו התלמידות ליום של חקיקה וחוויה בבית בגין בירושלים.

התלמידות נסחו חוק העוסק בהקמת רשות מפקחת על האינטרנט, והתחלקו לוועדות המורכבות מחברות אופוזיציה וקואליציה, והציגו את עמדותיהן בעד ונגד הצעת החוק להגנת האזרח על ידי פיקוח השימוש באינטרנט.

התלמידות דימו את שלבי הצעת החוק השונים במדויק כפי שהם מתבצעים בהצעות חוק אמיתיות בכנסת. לסיום, ערכו סיור מודרך בבית בגין ולמדו על דמותו ועל התהליכים המדיניים שהוביל.

את התכנית הוביל צוות האזרחות באולפנה, המורות רונית הכסטר וורדה גרשנזון.

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה: "בסיוע צוות החינוך וההוראה המסור, זכו התלמידות בלמידה שיוצאת מתוך הספר והמחברת, למידה משמעותית אשר הנכיחה והמחישה עבורן את פעילותה של הכנסת והמשמעות של עבודת החקיקה על החיים של אזרחי המדינה".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת זוכרים את הדר ואורון בל”ג בעומר

תלמידי אמי"ת בכל הארץ, קיימו ערב ל"ג בעומר שיח ולימוד בעזרת דפים מיוחדים שהוכנו על נושא  מחויבות הציבור להביא את בניו וחייליו לקבורה...


תלמידי אמי"ת בכל הארץ, קיימו ערב ל"ג בעומר שיח ולימוד בעזרת דפים מיוחדים שהוכנו על נושא  מחויבות הציבור להביא את בניו וחייליו לקבורה.

בשדרות, השתתפו שמחה ולאה גולדין,  בלימוד ושיח עם נוער שדרות ביוזמת ההנהגה הצעירה של רשת אמי"ת.

שמחה גולדין אמר כי המשפחה המתינה לראות מה יעשו מקבלי ההחלטות וציפתה שהממשלה תפעל בנושא  אך הדבר לא  קורה ויש צורך להעצים את הנושא ברמה הציבורית.

ראש העיר שדרות, אלון דוידי אמר כי העיר שדרות וישובי איזור  חייבים  תודה לחיילי צה"ל ובהם הדר ואורון שיצאו למבצע צוק איתן כדי להפסיק את הירי על תושבי הדרום.

בין המשתתפים בארוע היו סגן ראש העיר  אלעד קלימי.  נוער שדרות הכין כתובת אש שזעקה "הדר ואורון - לא נשכח!"

הרב איתמר חייקין שהיה מחנכו של הדר בבית הספר המדעי אמי"ת ברעננה אמר כי אנו יושבים כאן הערב בגלל שביל האור שהפיצו הדר ואורון. "שביל האור" קורא לפעול להבאתם של הדר ואורון לקבר ישראל. הם לוחמים שלנו שיצאו לעזה להילחם עבורנו ואנו לא שוכחים אותם עד שיושבו לגבול ישראל.

קרא עוד...

ללמוד עם מרצדס ופורשה: משלחת מהמרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית חזרה מסמינר מקצועי בגרמניה

תלמידי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת בפ"ת שבו השבוע מסמינר לימודי בגרמניה, בו למדו במכללה למקצועות רכב מהמובילות באירופה וסיירו במפעלי הרכב המובילים בעולם...


תלמידי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת בפ"ת שבו השבוע מסמינר לימודי בגרמניה, בו למדו במכללה למקצועות רכב מהמובילות באירופה וסיירו במפעלי הרכב המובילים בעולם.

משלחת של תלמידי יד' (בוגרי הנדסאי רכב) מכפר הנוער אמי"ת פ"ת יצאה לסמינר מקצועי בן חמשה ימים בגרמניה, וזאת במסגרת התכנית לקידום מצוינות לימודית וערכית במרכז, המהווה בית ספר מדגים לבצועות הרכב בארץ.

במהלך הסמינר  רכשו הבוגרים ידע מתקדם בתחום אבחון וניהול מנועי בנזין ודיזל ואבחון מתקדם של מערכות בטיחות מתקדמות ברכב באחת מהמכללות הרכב הטובות בגרמניה, בעיר פרנקפורט .

במסגרת הסיור התלמידים ביקרו במפעלי הייצור של מותג הרכב מרצדס ופורשה, נפגשו עם מומחים בתחום הרכב בממוחשב, וטעמו מקצב ההתפתחות המהיר של עולם התחבורה במוזיאונים ובאולמות תצוגה של חברות הרכב הטובות בעולם.

משה עוזיאל, מנהל המכללה במרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת פ"ת:

"הסיור הלימודי המקצועי בגרמניה מצביע על שאיפה למצוינות בחינוך הטכנולוגי בארץ המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת בפ"ת נמנה בים המכללות המובילות בארץ בתחום, וזאת הודות לשיתוף פעולה בין רשת אמי"ת, עריית פ"ת, איגוד המוסכים ו'העצמה טכנולוגית' המייצגת את חברות היבוא בארץ המלווה את הכפר בשנה האחרונה ."

קרא עוד...

‘שבוע אהבת תורה’ בנתיב הישיבה אמי”ת דביר

'חיים שתהא בהם אהבת תורה..' זו התפילה שלאורה נבנה הפרוייקט המיוחד...


'חיים שתהא בהם אהבת תורה..' זו התפילה שלאורה נבנה הפרוייקט המיוחד 
שנקרא 'שבוע אהבת תורה' בנתיב הישיבה אמי"ת דביר. 
בשבוע זה למדו התלמידים באינטנסיביות גמרא והלכה.
יום יום, רוב שעות היום הוקדשו ללימוד בבית המדרש 
ובכיתות עם הר״מים ובעיקר עם החברים לכיתה. 
בכל יום למדו, שמעו ונהנו התלמידים מסוגי לימוד שונים: 
למידה בחברותות, פיוטים ועוד.

בסוף כל יום נבחנו התלמידים בכתב ובעל פה והראו בקיאות מדהימה.

הלימוד לווה במתיקות על ידי כיבוד שזרם כל הזמן מההורים המשקיענים
ששלחו והכינו ארוחות לתפארת כדי לעודד את הבנים בלימוד התורה. 

אין ספק ששבוע זה יוסיף אהבת תורה ורצון פנימי ללימוד מעמיק ורחב
של מקצועות התורה, אחת המשימות המרכזיות של בית הספר.

מנהל הישיבה, הרב אברהם ישראל אמר: 
״היה לנו שבוע מהנה ומפרה אשר בו התלמידים
 קיבלו הזדמנות יקרה מפז להתעמק בלימודי הגמרא והתורה״. 

previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת י’ אשדוד- זכו במקום השני ב”מטמון גדולי האומה”

תלמידי כתה ח מופ"ת בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכו היום (ג) במקום השני בתחרות הארצית "מטמון גדולי האומה"- היחידים ממחוז הדרום...


תלמידי כתה ח מופ"ת בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכו היום (ג) במקום השני בתחרות הארצית "מטמון גדולי האומה"- היחידים ממחוז הדרום.

משרד ראש הממשלה, המועצה הציבורית להנצחת זכרם ופועלם של נשיאי ישראל וראשי ממשלותיה, משרד החינוך ומרכז מורשת בגין, בשיתוף החידונאי דן חמיצר יצרו אתגר מטמון לתלמידי חטיבות הביניים בכל רחבי הארץ. מדובר בתחרות ארצית שנועדה להנציח את זכרם ופועלם של הנשיאים וראשי ממשלות ישראל בשבעים שנות קיומה של המדינה.

תלמידים מכל רחבי הארץ התמודדו בפתרון חידות היסטוריות בנוגע לגדולי האומה והמורשת שלהם. במהלך התחרות היה עליהם להפגין חשיבה, מיומנות, ידע ועבודה קבוצתית .

בשלב חצי הגמר של התחרות שנערך לפני כחודש, זכו 25 נבחרות מכל רחבי הארץ להעפיל לשלב הגמר, מתוכן רק אחת מייצגת את מחוז דרום- נבחרת אמי"ת י' אשדוד.

הגמר הארצי נערך היום (ג) בהר הרצל בהנחיית דן חמיצר, ובו התמודדו הנבחרות שהעפילו לגמר עם משימת מטמוני שטח.

בגמר התמודדו התלמידים עם 16 חידות מרתקות של החידונאי דן חמיצר, אודות דמויותיהן של  ראשי ממשלות ונשיאים שהלכו לעולמם.

בנוסף לכך, היו צריכים למצוא את הרצף הנכון של אותיות עבריות ואנגליות שניתנו להם ושקשורות לאחת הדמויות, משימה בה הצליחו רק מחצית מבתי הספר לעמוד, ביניהם תלמידי אמי"ת י.

התלמידים, אשר הרשימו את השופטים בשיתוף הפעולה ובמהירות פתרון החידות לאורך כל התחרות, זכו במקום השני הארצי- בפער של נקודה אחת בלבד מהזוכים במקום הראשון.

חנה אזולאי, תלמידת הכתה :"היה קשה- ואפילו מאוד, אבל אנחנו מאוד גאים בעצמינו- התמדנו והצלחנו".

חברתה לכתה אוריאן בן שושן מוסיפה: "למדנו כל כך הרבה דברים חדשים על ראשי ממשלות ונשיאים- וגם נהנינו מאוד".

אסנת עמר, רכזת החינוך החברתי בבית החינוך, סיכמה באמרה: "הלמידה החווייתית היא העיקר. תענוג היה לראות את התלמידים משקיעים כל כך בגדולי האומה".

מוטי ארבל, מנהל בית החינוך אמי"ת י אשדוד מברך את התלמידים על ההישג:" יישר כח לתלמידים על ההישג, ולמורים שליוו את המשימה. עוד גביע מצטרף לארון הגביעים היפה והמגוון של תלמידי בית החינוך- שהולכים מחיל אל חיל".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח