מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

המדענית הראשית והמדעניות המתחילות נפגשו באולפנת אמי”ת להבה קדומים

תלמידות אולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים נפגשו עם ד"ר ברכה חלף,  המדענית הראשית של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, לשיחה אישית על התקדמותה בעולם המדע...


תלמידות אולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים נפגשו עם ד"ר ברכה חלף,  המדענית הראשית של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, לשיחה אישית על התקדמותה בעולם המדע.

במפגש, אשר נערך ב"תפוח פיס" הצמוד לאולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים לקחו חלק תלמידות שכבה ט' אשר בחרו לשנת הלימודים הבאה במגמה מדעית- פיזיקה, כימיה או ביולוגיה.

ד"ר חלף הסבירה לבנות את ההתפתחויות האחרונות בחקר השימוש בגז טבעי לחשמל ולתעבורה בישראל, תכנית ייחודית בה לוקחת מדינת ישראל חלק, ושיתפה אותן בדרך שעשתה מהתיכון ועד לעיסוקה המחקרי הנוכחי. היא סיפרה על הסיפוק בעבודה המדעית לכל אורך הדרך ועודדה את הבנות למצות את יכולותיהן בתחומי המדעים.

הרב אפרים זיק , ראש אולפנת אמי"ת להב"ה: "אנו רואים חשיבות רבה בחשיפת התלמידות לסיפורן של מדעניות בתחומים מגוונים, על מנת לעודד אותן למצוינות במאצעות הכרות אישית והצבת מודלים נשיים להצלחה מדעית".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת י אשדוד יצאו הבוקר (ב) למסע אופניים לזכר בוגרי בית החינוך שנפלו במערכות ישראל

תלמידי בית החינוך אמי"ת י אשדוד יצאו היום (ב) לקראת יום הזיכרון, למסע אופניים לזכרם של בוגרי בית החינוך אשר נפלו במערכות ישראל: יוסף דהן, נתנאל חדד ובן יצחק וענונו...

תלמידי בית החינוך אמי"ת י אשדוד יצאו היום (ב) לקראת יום הזיכרון, למסע אופניים לזכרם של בוגרי בית החינוך אשר נפלו במערכות ישראל: יוסף דהן, נתנאל חדד ובן יצחק וענונו זכרם לברכה.

משתתפי המסע , כשבעים רוכבים ורוכבות, יצאו רגלית מהגן לזכרו של בן וענונו ז"ל בחצר בית החינוך אמי"ת י'. מסע האופניים  החל בכיכר עין השמש עד לפארק אשדוד ים.

המסע נערך בשיתוף המשפחות השכולות. אביו של יוסף דהן , משה דהן לקח חלק במסע והזניק את המקצה הראשון. משפחת וענונו תרמה את החולצות והבן מושיקו, אחיו הצעיר של בן ז"ל ותלמיד י"א בבית החינוך, אף הזניק את מקצה האופניים השני עם דגל גולני, היחידה בה לחם אחיו ואליה שואף אף הוא להתגייס בעוד שנתיים.

בסיום מסע האופניים בפארק אשדוד ים, ציפו לרוכבים ולרוכבות משימות הקשורות לנופלים, לעיר אשדוד, לבית החינוך ול-70 שנה למדינת ישראל.

אלמוג ממן, תלמיד שכבה י' ומשתתף המסע : "אני מרגיש שאנחנו יוצרים מסורת של הנצחה וכבוד לנופלים, ומקווה שהמעמד המרגש הזה ימשיך גם בשנים הבאות".

מוטי ארבל, מנהל בית החינוך אמי"ת י אשדוד: "במותם ציוו לנו, תלמידינו היקרים, את החיים. בכל יום ויום התלמידים נכנסים לבית החינוך ועוברים על פני הגן של בן, ממנו יצא היום המסע, וזוכרים בזכות מי אנו חיים כאן בארץ הזו ובמדינה הזו."

קרא עוד...

זוכרים את הנופלים העריריים- תלמידי אמי”ת בבאר שבע יצאו לנקות חלקות קבר ישנות שאין פוקד אותן ולהכין אותן לטקס יום הזיכרון

תלמידי המרכז הטכנולוגי אמי"ת ע"ש סילבר בבאר שבע, בהובלת המורה שמעון חנן,  יצאו היום לבית העלמין בבאר שבע למבצע ניקיון קברי חללי צה"ל...

תלמידי המרכז הטכנולוגי אמי"ת ע"ש סילבר בבאר שבע, בהובלת המורה שמעון חנן,  יצאו היום לבית העלמין בבאר שבע למבצע ניקיון קברי חללי צה"ל.

התלמידים עברו בין הקברים בחלקה האזרחית בבית העלמין ועל פי רשימה איתרו את קבריהם של חללי צה"ל מלפני 30-40 שנה, אשר אין איש הפוקד את קברם.

התלמידים עבדו במשך שעות לנקות ולהכין את חלקות הקבר הישנות ליום הזיכרון.

במקביל, הכינו התלמידים זרי פרחים  ממאות פרחי צפרנים וחילקו אותם בין קברי חללים עריריים אלו, ובחלקה הצבאית בבית העלמין. בתום העבודות קראו התלמידים פרקי תהילים מעל כל הקברים אותם פקדו.

ציפי הרפנס, מנהלת המרכז הטכנולוגי אמי"ת באר שבע: "התלמידים התגייסו והשקיעו עבודה קשה מכל הלב למען זכרם של חיילים שהקריבו את חייהם עבור כולנו, שיעור חינוך אמיתי באהבת המולדת והכרת הטוב".

 

קרא עוד...

תלמידות והורים עולים בצעדת ‘השביל המחבר’ של בית החינוך אמי”ת רננים

יוזמה מיוחדת של בית החינוך אמי"ת רננים ברעננה: לקראת יום הזיכרון, יצאו עשרות תלמידות  עולות חדשות והוריהן לצעדת "השביל המחבר" בין יד ושם להר הרצל- ביקור ראשון ומרגש...

יוזמה מיוחדת של בית החינוך אמי"ת רננים ברעננה: לקראת יום הזיכרון, יצאו עשרות תלמידות  עולות חדשות והוריהן לצעדת "השביל המחבר" בין יד ושם להר הרצל- ביקור ראשון ומרגש.

הסיור המיוחד החל באגף 'יד לילד' ביד ושם, בהמשך נגלתה להם  'אנדרטת הקרון'- קרון רכבת על מסילתו שהובא מגרמניה, נדהמו מהעובדה שבקרון כל כך קטן נדחסו מעל מאה יהודים בדרך להשמדה.

משם  העפילו העולות להר הרצל, שם שמעו סיפורי נופלים –  ועין לא נשארה יבשה. כל תלמידה קיבלה נר ובחרה שם של חלל - הדליקה  נר לזכרו ולמדה את סיפור נפילתו בקרב.

"אף פעם לא הבנו באמת מה קרה גם בשואה וגם במלחמות ישראל. עכשיו אנחנו מרגישות יותר את החיבור והקשר לעם ולארץ." כך אמרו אווה אוגוסט ואמה שעלו בקיץ האחרון מארה"ב.

חיננית ואורנית, אחיות שעלו מפינלנד אמרו " עד עכשיו בזמן הצפירה לא ידעתי מה לדמיין.עכשיו אנחנו יודעות מה קרה."

עפרה פאר, מנהלת בית החינוך, מודה לצוות האולפן על ההשקעה יוצאת הדופן בבנות העולות: " בית חינוך אמי"ת רננים קולט עלייה מארצות רבות ורואה בכך שליחות לאומית. המיזם של "השביל המחבר" הוא עוצמתי וחווייתי עבור הבנות העולות והוריהן. "

קרא עוד...

משואה לתקומה באמי”ת כרמיאל: התלמידים אימצו את הווטרנים וניצולי השואה תושבי העיר

בבית החינוך אמי"ת כרמיאל מקדישים מדי שנה יום שלם להנחלת זכרון השואה. השנה לכבוד חגיגות 70 שנה למדינה ארחו תלמידי בית החינוך ניצולי שואה בבית ספר, ביום שהוקדש לנושא- משואה...

בבית החינוך אמי"ת כרמיאל מקדישים מדי שנה יום שלם להנחלת זכרון השואה. השנה לכבוד חגיגות 70 שנה למדינה ארחו תלמידי בית החינוך ניצולי שואה בבית ספר, ביום שהוקדש לנושא- משואה לתקומה.

תלמידי כתה ז בבית החינוך מאמצים את ניצולי השואה ווטרנים של מלחמת העולם ה-2 תושבי העיר – במהלך השנה כולה. הבנים , אשר מלווים אותם בימי חג ומועד, ארחו אותם בחום ביום השואה . התלמידים האזינו לסיפוריהם המרגשים, צפו ביחד בטקס שבנות המשלחת לפולין הכינו, הדליקו יחדו נרות זיכרון, למדו משניות וביקרו בחדר ההנצחה שהוקם בבית החינוך בנושא ''משפט אייכמן''.

גאי דקל , מנהל בית החינוך אמי"ת כרמיאל: "כבית חינוך אנו מנחילים לתלמידינו ערכים חינוכיים שאינם פחות חשובי מההישגים והציונים. ביום זה שמנו דגש על הקשר הרב דורי ועל בניית הארץ ואהבתה, כי אין לנו ארץ אחרת!".

 

קרא עוד...

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בתיכון אמי”ת “האופק” באור עקיבא : מנהלת בית החינוך חלקה עם תלמידיה את זכרונות משפחתה בשואה

הטקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה בתיכון אמי"ת "האופק" באור עקיבא עמד בסימן חשיבות הנצחת זיכרון השואה והשתתפות תלמידים במסע  משלחות הנוער לפולין...

הטקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה בתיכון אמי"ת "האופק" באור עקיבא עמד בסימן חשיבות הנצחת זיכרון השואה והשתתפות תלמידים במסע  משלחות הנוער לפולין.

הטקס נערך על ידי תלמידי שכבת י"א וחברי המשלחת לפולין, שחזרו בסוף חודש מרץ מהמסע בפולין. במרכז הטקס עמד סיפור העדות האישי של מנהלת בית הספר, הגב' מרים שבתאי.  

מרים, בתה היחידה של הניה - חנה פישמן, ניצולת שואה  מטרנסילבניה,  סיפרה על  דמותה מעוררת ההשראה של אמה ז"ל, ועל אחיה התאומים  של האם שעברו ניסויים בידי ד"ר מנגלה באושוויץ. האם, שנורתה ברגלה, עלתה ארצה עם מרים, בתה היחידה,  והתמודדה עם קשיי החיים הן כניצולת שואה והן כעולה חדשה, ללא עזרה וללא אמצעים. הסודות שנצרה האם אודות הזוועות והסבל שעברה בשואה נותרו חתומים בלבה, עד לרגע שנכדתה דורית, בתה של מרים, התכוננה למסע שלה לפולין. רק אז נאותה אמה של מרים , סבתא של דורית, לספר לנכדתה הצעירה על  דרך הייסורים והסבל שעברה בשואה. הנכדה תיעדה את כל השיחות שקיימה עם סבתה על גבי דיסק שנותר בידי המשפחה.

מרים שיתפה את הצוות והתלמידים בכך, שכמחנכת סירבה ללוות משלחות תלמידים לפולין, כיוון שלא יכלה להתמודד בפולין עם כל הזוועות שעברה אמה והעם היהודי: "לא יכולתי לשאת את המחשבה שכף רגלי תדרוך על אדמת אושוויץ, המגואלת בדמם של יהודים, אבל חשוב לי מאד כמנהלת, שכל נער ונערה יצאו למסע בשבילי הזיכרון בפולין כי, ללא עבר אין לנו אור בעתיד".

לדברי מרים, "הנוער צריך לדעת שגם בימינו יכולים להתרחש זוועות כאלה, כפי שאנו עדים כיום לרצח מבוגרים וילדים חפים מפשע בסוריה בנשק כימי , והעולם שותק. "עלינו להילחם על מקומנו בעולם הזה כבני אדם. דמם של הנספים זועק: "אל תשכחו אותנו".

בעולם שבו  הכחשת השואה הפכה לתופעה רחבת היקף,  ובעיקר נוכח העובדה שמספר הניצולים הולך ומתמעט, כולנו מצווים לדאוג לכך שזעקתם של הנספים וסיפור עדותם של הניצולים עוד ימשיך להישמע בכל דור ודור.

 

קרא עוד...

סיירת הקדיש של תלמידי אמי”ת ביום הזיכרון לחללי צה”ל

לקראת טקסי יום הזיכרון יצאו תלמידי רשת אמי"ת בכל רחבי הארץ לבתי העלמין, לאמירת קדיש וקריאת פרקי תהילים עבור חללים עריריים אשר אין איש פוקד את קברם, ולסיוע בהכנת בתי...

לקראת טקסי יום הזיכרון יצאו תלמידי רשת אמי"ת בכל רחבי הארץ לבתי העלמין, לאמירת קדיש וקריאת פרקי תהילים עבור חללים עריריים אשר אין איש פוקד את קברם, ולסיוע בהכנת בתי העלמין לקראת טקס יום הזיכרון.

מאות תלמידים יגיעו לחלקות הצבאיות ביום הזכרון להשלים מנין לקדיש למשפחות שכולות אשר רוצות בכך.  קודם לכן ינקו תלמידים מצבות של חללי צה"ל הקבורים בחלקות ותיקות בבתי העלמין.

יוזמה של תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא מכפר בתיה ברעננה הפכה כבר למסורת של תלמידים באמי"ת בכל הארץ. תלמידי חברותא יתפזרו השנה בבית העלמין בקרית שאול לאתר קברי חיילים שאיש לא עולה על קברם. ולסייע למשפחות העורכות טקסי אזכרה פרטיים ליקיריהם.

תלמידי אמי"ת בבאר שבע ובצפת ינקו את מצבותיהם של חללי צה"ל הפזורים בחלקות הוותיקות בבית העלמין בעיר, תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יחלקו ערב יום הזיכרון זרי פרחים ברחבי החלקה הצבאית בבית העלמין העירוני, ואילו תלמידות אולפנת אמי"ת אור עקיבא יערכו את טקס יום הזיכרון בבית העלמין הצבאי בעירן, ועוד.

הרב אבינועם אלמגור מנהל ישיבת אמי"ת חברותא המלווה את תלמידיו זה מספר שנים בסיירת הקדיש ביום הזיכרון מספר כי  "רבים מתרגשים מאוד להצעת התלמידים ללמוד משניות ולומר קדיש לעילוי נשמת הבן."

 

קרא עוד...

פרס החינוך הארצי לאמי”ת המר רחובות: “מצוינות וכלל ישראל”

השבוע התבשר מנהל קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הרב רפי מימון, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך...

השבוע התבשר מנהל קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הרב רפי מימון, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך.

בשבע השנים האחרונות עבר בית החינוך אמי"ת המר מהפך באקלים הבית ספרי, במענה האישי , ובאחוז הזכאות לבגרות שעלה מ-45 אחוז ל-91 אחוזים. במקום הוקמה מכינה קדם צבאית טכנולוגית ומכללה להנדסאים בתחומי האלקטרוניקה, מחשבים וחשמל.

בבית החינוך נחנך השנה מסלול חדשני ללמידה עם מיומנויות המאה ה21 וכן כולל אברכים הלומד בחברותות עם התלמידים. בשנים האחרונות נפתחה גם כיתת סנהדרין -כתה ישיבתית העוסקת רוב היום במקצועות הקודש ובחווית קודש חסידית.

בשנה שעברה זכה בית הספר בפרס ארצי של רשת אמי"ת על פיתוח מסלול כיתות קטנות (בתחום החינוך המיוחד).

מנהל בית הספר, רפי מימון הודה למנהלת חט"ב מיכל פלג, לראש המכינה הקד"צ הרב צורי לוי ולכל צוות ההוראה ,החינוך והמינהלה על מסירותם: " בית החינוך חרט על דיגלו חינוך איכותי ותורני לכל גווני הקשת בציבור הדתי בבחינת 'יחד כל שבטי ישראל' . הצלחת קריית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד ואחד מתלמידינו".

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח