מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

הפיזיקאיות מאולפנת אמי”ת נגה בבית שמש לומדות במאיץ החלקיקים בשוויץ

מבית שמש לקדמת חקר הפיזיקה בעולם: תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש  נבחרו להשתתף במשלחת תלמידות אמי"ת למרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שוייץ...


מבית שמש לקדמת חקר הפיזיקה בעולם: תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש  נבחרו להשתתף במשלחת תלמידות אמי"ת למרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שוייץ.

יעל סויסה ואוריה טיילו, תלמידות כתה יב' באולפנת אמי"ת נגה, חזרו השבוע מסיור לימודי של המשלחת בסרן, בה השתתפו 15 תלמידות אמי"ת מצטיינות מכל רחבי הארץ. את המשלחת ליוו אפרת בלאו-ברק, מורת מגמת פיזיקה מאולפנת אמי"ת נגה, וחגית בשארי מאולפנת אמי"ת להב"ה קדומים.

סרן הוא פרויקט לחקר האטום הגדול בעולם ובמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש, במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיזיקה על ידי מדענים מובילים מרחבי העולם .

בשבוע הלמידה במאיץ, לו קדמו שבועות של הכנה ולמידה, הפיזיקאיות הצעירות נפגשו עם מדענים, סיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ונחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי.

אוריה טיילו, תלמידת האולפנה וממשתתפות המסע, מסכמת: "זו היתה חוויה מדהימה, כמויות אדירות של ידע שהועבר בצורה הטובה ביותר ועל ידי מדריכים ומומחים מצוינים".

 חברתה יעל סוויסה, מוסיפה : " פגשתי את חוד החנית של עולם הפיזיקה, והתאהבתי בו. החלום שלי הוא להיות שם בעצמי עוד כמה שנים, ואולי להלהיב תלמידים אחרים כמו שהלהיבו אותי".

ד"ר רחלה תורג'מן ראש קהילת מורי הפיזיקה ברשת אמי"ת מסבירה כי "על מנת ששבוע הלימודים בסרן יהיה אפקטיבי ערכה הרשת מבדקים אליהן נגשו תלמידות מצטיינות , והמצטיינות שבהן נבחרו למשלחת".

מרים קורן ראש אולפנת אמי"ת נגה:

"אנו באולפנה מעודדים את הבנות למצוינות בכל תחום בו הן בוחרות. המסר לתלמידותינו הוא ברור-  מצוינות היא דרך חיים ואתן יכולות להיות המדעניות המובילות של המחר".

קרא עוד...

התלמידים משפצים בית כנסת לזכר הבוגרים הנופלים

מרגש - התלמידים החליטו לשפץ את בית הכנסת במקיף אמי"ת  ב'  המתחדש באשקלון  לזכר הבוגרים החללים. משפחות הנופלים הודיעו כי יתרמו את ארונות הקודש...


מרגש - התלמידים החליטו לשפץ את בית הכנסת במקיף אמי"ת  ב'  המתחדש באשקלון  לזכר הבוגרים החללים. משפחות הנופלים הודיעו כי יתרמו את ארונות הקודש.

בית הכנסת השוכן בתיכון הותיק זקוק לשיפוץ ובמועצת התלמידים החליטו ליזום מבצע לגיוס תרומות למען בית הכנסת שלהם - לעילוי נשמת חללי צה"ל בוגרי בית הספר. 

מבצע הגיוס יחל בראש חודש אדר אך התלמידים כבר החלו להפיץ אותו בעיר ולפנות לידידים, בני משפחה ובוגרי בית הספר.

המנהל הרב רפי מימון אומר כי ההודעה של משפחות הנופלים על תרומתם את ארונות הקודש ופרוכות ועוד, ריגשה את התלמידים ואת הנהלת בית הספר. "זו זכות גדולה שבבית הכנסת שלנו יונצחו הנופלים. אנחנו מחנכים את  תלמידינו להאיר פנים ולהיות תמיד מהנותנים  לחברה ולקהילה ומהסיפורים על בוגרינו שנפלו עולה דמותם כנותנים ותורמים- למשפחה ולקהילה".

המנהלת מיכל פלג: "הרעיון של מועצת התלמידים עלה מתוך הרצון להנציח באופן משמעותי את בוגרי בית הספר שנפלו ואני חושבת שעלינו לתת מקום לכל אחד מן החללים  בני העיר, כולם יקרים כולם אהובים וכולם ראויים  שנתפלל בבית לזכרם. "

מימון ופלג קראו לכל תושבי אשקלון לסייע לתלמידים במבצע שהם יצאו אליו : "יש לנו תלמידים נפלאים. אנו  מצדיעים להם על היוזמה, על המסירות ועל האכפתיות. הרצון שלהם בבית כנסת מכובד המכבד את יושביו מרגש ומחמם את הלב."

קרא עוד...

הישג לנבחרת הרובוטיקה של מדרשת אמי”ת מודיעין- העפילה לגמר הארצי ולתחרות החקר FIRST

נבחרת הרובוטיקה של מדרשת אמי"ת מודיעין הצטיינה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה בסוף השבוע האחרון בירושלים בהשתתפות 56 נבחרות , והעפילה לתחרות הארצית...


נבחרת הרובוטיקה של מדרשת אמי"ת מודיעין הצטיינה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה בסוף השבוע האחרון בירושלים בהשתתפות 56 נבחרות , והעפילה לתחרות הארצית.

נבחרת טייגרס 960 המורכבת מתלמידות ח-ט במדרשת אמי"ת מודיעין זכתה במקום הראשון בקטגוריית הפרזנטציה, בהעפלה לתחרות החדשנות Global Innovation Award  FIRST ולגמר הארצי של תחרות הרובוטיקה  FLL

נושא התחרות השנה הינו עיצוב ערים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. חברות נבחרת TIGERS ממדרשת אמי"ת מודיעין  פיתחו מערכת לעסוק במניעת תפישת חניות נכים על ידי חונים בלתי מורשים, ופיתחו פתרון המאתר בעזרת חיישנים הסורקים את לוחית הרישוי אם הרכב לא שייך לנכה ושולחים קנס לבעלי הרכב.

במקביל העפילה הנבחרת גם לתחרות החקר הארצית אשר מצטייניה ייצגו את ישראל בתחרות החקר הבינלאומית של FIRST.

הנבחרת הרשימה את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה והצגת נושא המחקר , אשר זיכו אותה בכרטיס לתחרות הארצית שתערך בחיפה בעוד חודש. הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית.

בתחרות השתתפה גם הנבחרת הצעירה מכיתות ז' - ליונס 1941 שפיתחה מתקן משחק שמותאם לנכים ומאפשר להם לשחק בו יחד עם ילדים שאינם מוגבלים תנועתית.

את הנבחרות ליוו המנטורים זאב שומכר, יעל גרוסמן ושמוליק פרימס שהם הורים לבנות הנבחרת וכן המנטוריות בוגרות הFLL משכבות י'-יב' שירי פרימס, תהל כהן, אריאלה פפר, יערה כהן, שחף כהן, בהובלת מנהל חטיבת הביניים בבית החינוך עידן הרשקו.

שמוליק פרימס, מנטור בקבוצה: "השנה לראשונה כל הניהול השוטף של הקבוצות הופקד בידי מנטוריות צעירות בנות המדרשה בוגרות תוכנית הFLL  בשנים האחרונות, ובמקביל להשתתפות במסגרת ה First Robotics Competition של FIRST ממנטרות ומפעילות את הקבוצות. למעשה ההורים מתמקדים בעיקר בפן התפעולי והניהול המקצועי נעשה באמצעות הבנות".

ליאת וגשל מנהלת מדרשת אמי"ת מודיעין: "התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, חקר, בנייה טכנית ותכנות. חברות הנבחרת יוצאות נשכרות במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים, ואנו גאים בהן על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להן המשך הצלחה."

 

צילום: ויויאן אלבוים

קרא עוד...

מקום ראשון כפול במרוץ לזכר סגן יואב הר שושנים לתלמידי כפר הנוער אמי”ת פתח תקווה

תלמידי כפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפ"ת זכו במקום ראשון כפול במירוץ לזכר סגן יואב הר שושנים...


תלמידי כפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפ"ת זכו במקום ראשון כפול במירוץ לזכר סגן יואב הר שושנים.

יום טבע ומרוץ ניווט ה-25 לזכרו של סגן יואב הר שושנים אשר נפל לפני עשרים ושש שנים בלבנון, נערך ביום שישי האחרון (14.2.18) בשמורת הטבע נאות קדומים.

חניכי המכינה למנהיגות טכנולוגית בכפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפתח תקווה זכו במקום הראשון במירוץ הר שושנים, שנה חמישית ברציפות. השנה הצטרפו לתחרות גם נבחרת התיכון של כפר הנוער – אשר זכתה במקום הראשון בקטגוריית כפרי נוער ותיכונים.

תלמידי המכינה התאמנו באופן מקצועי למירוץ, בהובלת ראש המכינה הרב משה קוסטה וצוותו, בין השאר באמצעות ריצות שבועיות לאורך חוף הים בזריחה ואימוני מרתון שבועיים. בהתמודדות מול 15 מכינות קדם צבאיות מכל הארץ, זכתה נבחרת המכינה במקום הראשון בקטגורית ניווט קבוצתי למכינות קדם צבאיות, ובשתי מדליות אישיות.

מדובר בהישג משמעותי לנבחרת המכינה, אשר  גברה בניקוד גם על נבחרות של יחידות עלית בצה"ל אשר לקחו חלק במירוץ. 

את נבחרת התיכון הוביל המדריך ובוגר הכפר גילי נהרי, אשר חניכיו הצטרפו למרוץ בהשראת תלמידי המכינה, וכאמור זכו במקום הראשון ואף בשלוש מדליות אישיות.

משה קוסטה, ראש המכינה למנהיגות ערכית, מברך את חניכיו על ההישג: "המכינה, אשר שמה לה למטרה להכשיר את דור המפקדים הבא של החילות הטכנולוגיות בצה"ל, מאמינה כי בניית עולם פנימי כרוך בין היתר בהתמודדות עם קושי. ההישג במירוץ הוא חלק מתהליך של עבודה קשה, מחויבות ומסירות מצד  אנשי הצוות והחניכים".

המכינה היא חלק מהמרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית, מודל ייחודי לרשת אמי"ת אשר משלב הכנה לחיים ולשירות משמעותי במכינה, לצד לימודים טכנולוגיים מתקדמים במכללה הטכנולוגית לטכנאים והנדסאים ועיקרה פיתוח זהות יהודית, ציונות, מנהיגות ופיתוח מצוינות אישית לצד רכישת מקצוע מבוקש וכלים מעשיים להצלחה בחיים.

צילום: דובי רביבו

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת כפר גנים בפ”ת קבלו שיעור באזרחות ממנכ”ל משרד החינוך

את המורה לאזרחות בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת החליף השבוע לשיעור אחד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, אשר נפגש עם התלמידים לשיחה על שסעים בחברה הישראלית...


את המורה לאזרחות בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת החליף השבוע לשיעור אחד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, אשר נפגש עם התלמידים לשיחה על שסעים בחברה הישראלית.

במפגש עם מנכל משרד החינוך שמואל אבואב, שמעו ממנו התלמידים על השסעים בחברה הישראלית ועל האופן בו כל אחד מהם יכולה לתרום לצמצום הפערים.

אבואב טען במהלך השיעור כי החברה הישראלית שסועה מבחינה דתית, פוליטית, לאומית ומעמדית-חברתית וכי המשימה הלאומית החשובה ביותר היא לאחד בין הקבוצות השונות בעם ובחברה בלי שאף מגזר יוותר על ייחודו ומהותו.

התלמידים האזינו רוב קשב לדבריו של אבואב, ועם תום דבריו הפנו אליו שאלות רבות העוסקות לאחריותו של משרד החינוך : צמצום פערים בין פריפריה למרכז, הצורך בשינוי אופי הלמידה משינון ללמידה משמעותית - ועוד.

אבואב התרשם מהרצינות והבגרות שהפגינו התלמידים לאורך המפגש, ומהשאלות שהפנו אליו. לאחר שסייר ברחבי הישיבה ומגש עם העשייה החינוכית במקום סיכם המנכ"ל את ביקורו במילים: "ניכר שיש במקום הזה רוח מיוחדת".

הרב ניצן ברגר ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים :"אנו מודים למר שמואל אבואב שהקדיש מזמנו היקר לשיחה משמעותית עם התלמידים, צעד לקראת יציאתם לחיים לשירות משמעותי ותרומה לחברה הישראלית".

צילום: מנה רובין

קרא עוד...

היזמים של אמי”ת רעננה פורצים קדימה

במסגרת האקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה, נפגשו השבוע  תלמידי אמי"ת כפר בתיה ותלמידות אמי"ת רננים ברעננה עם דוברת ומנהלת יחסי ציבור של קבוצת ניאופרם, שמרית ניסנבאום...


במסגרת האקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה, נפגשו השבוע  תלמידי אמי"ת כפר בתיה ותלמידות אמי"ת רננים ברעננה עם דוברת ומנהלת יחסי ציבור של קבוצת ניאופרם, שמרית ניסנבאום.

תלמידי האקדמיה ליזמות של רשת אמי"ת  בהובלת גליה קדמי-פרגמן עובדים עם אנשי מקצוע מובילים מתחום ההייטק. בימים אלה עובדים התלמידים על פיתוח אפליקציה בשם ParkWatch למניעת חניה בחניות נכים ואפליקציה בשם COMY שהיא מרקטפלייס לחיבור בין אנשי הייטק לתלמידים.

ניסנבאום, האחראית על הדוברות והיח"צ בניאופרם, אחת מחברות הפארמה המובילות בארץ, מתנדבת מזה שלוש שנים באקדמיה ליזמות בכפר בתיה.

ניסנבאום ליוותה את הקבוצות בתהליך יצירת תכנית תקשורת שיווקית במטרה לסייע בהשגת המטרות העסקיות של המיזמים. התלמידים למדו להגדיר קהלי יעד רלוונטים לכל מיזם ואופיינו הכלים השיווקים המתאימים לקהלי היעד, בין היתר דיגיטל, יחסי ציבור, חומרי שיווק מודפסים,  קידום מכירות ועוד. 

בחשיבה משותפת נוסחו מסרים שיועברו לקהלי היעד, נוסחו ססמאות שילוו את תכני השיווק ונכתבו תכנים ראשוניים לערוצי השיווק הדיגיטליים : פייסבוק ואינסטגרם.

התלמידים, הנמצאים בשלבים שונים של פיתוח ויזמות, יישמו את עקרונות השיווק אותם רכשו בקידום היוזמות שלהם, במטרה להגיע לשווקים רחבים ככל האפשר.

גליה קדמי-פרגמן מובילת האקדמיה ליזמות הודתה לשמרית ניסנבאום על שחלקה מניסיונה עם היזמים הצעירים :  "תלמידי האקדמיה ליזמות רוכשים כלים וצועדים צעדים ראשונים בתעשייה המסחרית ובתחום היזמות. חיבור עם אנשי התעשייה סולל עבורם את הדרך לחלום רחוק ותורם להתפתחות האישית של כל אחת ואחד בדרך לעולם החדשנות וההייטק".

צילום: גליה קדמי-פרגמן

קרא עוד...

לאחר 22 שנה אמי”ת בנות מעלה אדומים מקבל שם: ויקרא שמה בישראל : אמי”ת אורי

לאחר 22 שנה בית החינוך  אמי"ת בנות מעלה אדומים קיבל שם בטקס חגיגי: אמי"ת אורי...


לאחר 22 שנה בית החינוך  אמי"ת בנות מעלה אדומים קיבל שם בטקס חגיגי: אמי"ת אורי.

בתהליך בחירת השם לקחה חלק כל קהילת בית החינוך: התלמידות, ההורים, צוות החינוך וההנהלה. לאחר תהליך של חשיבה משותפת על זהות בית החינוך והערכים שעליו הוא בנוי , הועלו שמות מתאימים, ונערכו בחירות בין השמות המובילים. השם שקבל את מרבית הקולות הועבר לאישור הוועדה בעיריה.

התלמידות והמורות אשר ציפו בקוצר רוח לגילוי השם, נהנו ביחד במהלך השבוע מהצגה שהועלתה על ידי שכבת תלמידות י"א שעסקה במשמעות הענקת שם, ולוותה בזריקת סוכריות ושירה כמו בזבד הבת בו מציינים לידת בת והענקת שמה.

השם נשמר בחשאי עד ליום ראשון השבוע, כאשר  בטקס חגיגי בהיכל התרבות במעלה אדומים במעמד כל קהילת בית החינוך, נחשף השם החדש.

המעמד נפתח בהתכנסות הבנות לתפילה בית-ספרית חגיגית והמשיך בדברי ברכה של מנהל אגף החינוך דוד שרת, אריאל ברהום יושב ראש וועד ההורים, ורוחמה ווגל מנהלת בית הספר שהכריזה על השם- אמי"ת אורי- הלקוח מהפסוק בספר ישעיה :"קומי אורי כי בא אורך".

בהמשך חולקו התלמידות לקבוצות ועורבבו לפי שכבות ונטלו חלק בסדנת שירת המונים – "קולולם" -שבסופה שרו כולן ביחד את השיר "שמש" של חנן בן-ארי בעיבודה של מרב ברנר.

בית הספר קושט באוירה חגיגית בשלטים עם השם החדש , והתלמידות והמורות נהנו מכיבוד עשיר .

התלמידות מספרות כי תהליך הענקת השם יצר תחושה של גאוות יחידה , גיבוש והעצמת החיבור לבית החינוך.

המנהלת רוחמה ווגל : "אמית אורי - שם עם משמעות ותוכן. מקווה שכל אחת מהתלמידות תרגיש את הקריאה קומי אורי. שתפיץ את האור הגדול שבה שתוציא את הדברים מהכח אל הפועל, מתפללת שבבית החינוך שלנו ישרור אור , הצלחה לימודית, בריאות שמחה והרבה אהבה. קומי אורי כי בא אורך".

קרא עוד...

מחזירים את הפיוטים לדור הצעיר: בישיבת אמי”ת אשדוד מפקידים את מסורת הפיוטים בידי הדור הצעיר

מעל שמונה מאות איש השתתפו בערב פיוטים ייחודי יוזמת ישיבת אמי"ת אשדוד ,שהפך למסורת בעיר : ערב "שירת הבקשות", אשר נערך במשכן לאומנויות הבמה באשדוד...


מעל שמונה מאות איש השתתפו בערב פיוטים ייחודי יוזמת ישיבת אמי"ת אשדוד ,שהפך למסורת בעיר : ערב "שירת הבקשות", אשר נערך במשכן לאומנויות הבמה באשדוד.

בערב, בו השתתפו מאות תלמידים, מורים, מחנכים ותושבי העיר, הופיעו מקהלת הפייטנים של הישיבה, המונה 18 פייטנים צעירים , בניצוחו של הפייטן ר' אברהם אדרי ובליווי שמונה מנגני התזמורת האנדלוסית.

את ההופעה המוזיקלית ליווה אומן הציור בחול אהרון זאב ברנשטיין, ביצירה ויזואלית שביטאה את תוכן ואופי הפיוטים, והוקרנה על מסך ענק לאורך ההופעה.

מקהלת הפייטנים של ישיבת אמי"ת אשדוד , בליווי ר' אברהם אדרי, קנתה לעצמה שם, ונקראת להופיע באירועים מוזיקליים שונים. הפייטנים הצעירים רגשו את הקהל בכשרון פיוט יוצא דופן וזכו למחיאות כפיים סוערות. את התלמידים ליווה בהופעת אורח הפייטן יובל טייב, להנאת הקהל.

במהלך הערב הוענק אות "יקיר הישיבה" לדמויות המלוות את בית החינוך מאז הקמתו , בהכרת תודה על פועלם למען החינוך בעיר ובישיבה. את האות קבלו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ראש מנהל החינוך אריה מימון, מנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר, רב העיר אשדוד הרב יוסף שיינין שליט"א, מחמ"ד דרום הרב דוד חטואל, מפקח הישיבה הרב אליהו אדרי, מנהל קהילת אמי"ת דרום הרב אביגדור ויצמן ויו"ר המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל מר מוטי מלכא.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד הודה לתורם אשר ביקש להישאר בעילום שם על תרומתו הגדולה לאירוע, ולמנהל חט"ב אורן אלקרייף על הפקת הערב הייחודי:

"זכינו להמשיך במסורת הישיבה - ערב של פיוטים ובקשות, להתרוממות הלב והנפש. בעבר היתה שירת הבקשות מחדירה קדושה ללבבות בלילות החורף הארוכים. אנו מחזירים את הניגונים והפיוטים לדור הצעיר, ומאחדים את קהילת הישיבה סביב הפיוט והתפילה המשותפים".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח