מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידות אמי”ת בנות מודיעין מצילות את הביוב – וזוכות בגביע הרובוטיקה

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין זכתה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- והעפילה לגמר הארצי של התחרות...


נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין זכתה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- והעפילה לגמר הארצי של התחרות.

חברות נבחרת Tiger 960 התמודדו מול עשרות נבחרות וזכו במקום הראשון במקצועיות אדיבה , במקום השני בקטגוריית ביצועי רובוט,  ובכרטיס לשלב הארצי של התחרות שייערך בשבועות הקרובים בהיכל 'מנורה מבטחים' בתל אביב .

במסגרת נושא החקר הכללי של התחרות השנה- חקר המים- בחרו התלמידות לחקור את הביוב העירוני ואת בעיית הסתימות הנגרמות על ידי שימוש ביתי במגבונים לחים. התלמידות פיתחו מנגנון לפתרון הבעיה-  קפסולה ייחודית המשולבת בצנרת הביוב של כל רחוב ,השואבת אליה את המגבונים הרב פעמיים ומונעת סתימות ובעיות צנרת.

את התלמידות ליוו המנטורים אדר מרגלית, דניאל פפר, שמוליק פרימס ואסף צוראל.

אסתר הנדלר, מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות, מברכת את חברות הנבחרת על ההישג:

"ההישג של נבחרת הרובוטיקה שלנו הוא הרבה יותר מניקוד או דירוג - אלא הישג של שיתוף פעולה, דבקות במטרה ועבודת צוות נפלאה. אני בטוח שעם מסרים אלו- הנבחרת תמשיך להצליח גם הלאה- בתחרות הארצית".

קרא עוד...

אמי”ת דביר- “מזקנים אתבונן- ואצמח”

 "עם הפנים לקהילה" באמי"ת דביר, זה לא רק סיסמא. בבית החינוך פועלים לחיבור אמיתי עם הקהילה...


 "עם הפנים לקהילה" באמי"ת דביר, זה לא רק סיסמא. בבית החינוך פועלים לחיבור אמיתי עם הקהילה.

שכבת י"ב בביה"ס אמי"ת דביר אירחה לקראת ט"ו בשבט את מועדון לניצולי השואה השוכן במתנ"ס זינמן.

קבוצת מועדון ניצולי השואה שביקרה בבית החינוך, מונה כ 20 קשישים ניצולי שואה, שהגיעו מהתפוצות השונות ועברו חוויות קשות ומשמעותיות במהלך שנות השואה לצד חוויות של בניה ויצירה בעשור הראשון להקמת מדינת ישראל.

הקשישים הגיעו אל ביה"ס ביום שלישי בהתרגשות רבה, לרבים מהם כבר עשרות שנים שלא ראו את קירות ביה"ס, אחת נזכרה, שבנה למד בביה"ס לפני 40 שנה, והשנייה נזכרה שעבדה בביה"ס שנים רבות לפני 20 שנים.

במהלך הביקור, למדו התלמידים וקבוצת ניצולי השואה על השנים הקשות בגלויות השונות ושמעו את סיפורי העלייה והצמיחה של דור מייסדי המדינה. התלמידים היו מרותקים במעגלי שיח, תוך כדי למידה על חשיבות הנתינה והעשייה, על ידי עיון בסוגיית נטיעה ויצירה למען הדורות הבאים.

שכבת י"ב, חזרה לפני כחודשיים ממסע לפולין מלאי חוויות מעצימות של חיבור לדורות הקודמים ולמורשת שהורישו ועודם מורישים לנו. ההרכב המוזיקאלי של ביה"ס ניגן מספר שירים ששמחו את הקשישים, והקשישים שיתפו בעזרת היועצת סיגל ב"מה נותן להם כוח לצמוח בחיים ולהתגבר על מכשולים" ולמדו את כולנו שיעור בעוצמה ובחיוניות.

זה היה ראשיתו של קשר במסגרת המעורבות חברתית של תלמידי שכבת י"ב, ביצירת קשר עם מועדון לקשיש, זכות היא לבית הספר בקשר המשמעותי שקורם עור וגידים.

ארז בר-און מנהל בית הספר אומר שפעילות זו היא חלק מעשייה רחבה של מעורבות חברתית תוך הכרת הטוב לדורות התקומה והתחייה בשנת ה70 למדינת ישראל, זכות גדולה היא לנו לשותפות משמעותית זו.  

קרא עוד...

חמ”ד של ביקור באמי”ת שדי חמד

הרב דר' אברהם ליפשיץ וצמרת החמ"ד ביקרו השבוע בבית הספר אמי"ת "שדי חמד" והתרשמו מקרוב משיטת מעגלי הלמידה הפועלת בבית הספר ומהאקלים החברתי הייחודי...


הרב דר' אברהם ליפשיץ וצמרת החמ"ד ביקרו השבוע בבית הספר אמי"ת "שדי חמד" והתרשמו מקרוב משיטת מעגלי הלמידה הפועלת בבית הספר ומהאקלים החברתי הייחודי.

ביום ראשון השבוע ביקר  הרב דר' אברהם ליפשיץ, בליווי המחמ"דים, מפקחי החמ"ד, בבית החינוך. את הביקור כיבדו בנוכחותם גב' מיטל לבן סגנית מנהל מחלקת חינוך, מפקחת בית הספר הגב' ורד ליבי ומפקחים נוספים מכל הארץ.

הביקור, בו הוצגו מעגלי למידה בסימן 70 שנות מדינת ישראל, נפתח בקבלת פנים ססגונית ומרגשת לאורך מסדרון בית הספר ובמחרוזת שירי ארץ ישראל שניגנו תלמידי תזמורת כלי הנשיפה של בית הספר. האורחים הרבים חלפו על פני תוצרי למידה והתרשמו מהנעשה בכתות.

מנהלת בית הספר, הגב' יסכה בן סימון, סקרה בקצרה את התהליכים הפדגוגיים המשמעותיים המתרחשים בבית הספר הנותנים מענה נכון ומדויק לכל תלמיד: "אנו שואפים להעניק לתלמידים שבאים בשערי בית ספרנו חינוך מיטבי לערכי תורה, יראת שמיים ודרך ארץ, לזהות יהודית יצוקה וחזקה, למעורבות חברתית בחיי הקהילה, למצוינות במקצועות החול ולחדשנות ויזמות. תפילתנו היא כי תלמידינו יתחנכו על ערכי ישראל סבא ויגדלו להיות יהודים יראי שמים, יפיצו טוב בכל מקום שיגיעו אליו ויצטיינו בכל אשר יעשו".

בביקור הוצג ה'אני מאמין' הבית ספרי: להלביש את הערכים העתיקים של תורת ישראל והמסורת היהודית בלבוש חדשני המותאם לאתגרי המאה ה-21. המבקרים התרשמו משלושה מיזמים הפועלים בבית הספר המשפרים את הלמידה ותורמים רבות לפיתוח  אקלים מיטבי.

במיזם 'מורים מובילים' המורים מפתחים שיטות פדגוגיות ומעצימים את התלמידים ואת הצוות החינוכי.  בבית הספר פועל צוות מו"פ- מחקר ופיתוח – אשר בליווי מלתי"ת (מלווה לשינוי תרבותי) יוצריםמרחב חדשני המותאם ללמידה במאה ה-21 . ובתכנית מעברים במסגרת מנהיגות צעירה משתתפים התלמידים בפרוייקט "נתיב האור" בנושא הבטיחות בחשמל.

 פסגת הביקור הייתה המפגש הבלתי אמצעי של צמרת החמ"ד עם התלמידים והמורים. האורחים התעניינו בתהליכים הייחודיים המתאפשרים במעגלי הלמידה המתקיימים בבית הספר ,והבינו את הערך המוסף של למידה כזו הבא לידי ביטוי במעורבות התלמידים בתהליכי הלמידה ובתוצריה.

המפגש הסתיים בדברי ברכה מרגשים של מנהל החמ"ד ובברכת המשך הצלחה וצמיחה לנעשה בבית הספר.

קרא עוד...

ערב “שירת הבקשות” בישיבת אמי”ת אשדוד

מאות הורים ותלמידים לקחו חלק בשבוע שעבר בערב פיוטים ייחודי יוזמת ישיבת אמי"ת אשדוד : ערב "שירת הבקשות" אשר נערך באולמי בית האופרה באשדוד...


מאות הורים ותלמידים לקחו חלק בשבוע שעבר בערב פיוטים ייחודי יוזמת ישיבת אמי"ת אשדוד : ערב "שירת הבקשות" אשר נערך באולמי בית האופרה באשדוד.

בערב, בו השתתפו מאות תלמידים, מורים ובני משפחותיהם , הופיעו פייטנים צעירים תלמידי הישיבה בליווי מנחה הפייטנים רפאל בן דוד, וריגשו את הקהל בכישרון פיוט יוצא דופן.

בערב החגיגי לקחו חלק ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, סגנו גבי כנפו, מפקח הישיבה הרב אלי אדרי , מנהל קהילת דרום ברשת אמי"ת אביגדור ויצמן, ורבני הקהילות הרב שמואל טולידאנו והרב מאיר אבוחצירא אשר נשאו דברי התעוררות ואמונה.

המשתתפים נהנו מסעודה חגיגית אשר לוותה בצלילי פיוט ונגינה.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד הודה  לתורם אשר ביקש להשאר בעילום שם על תרומתו הגדולה לאירוע, ולמנהל חט"ב אורן אלקרייף על הפקת הערב הייחודי:

"זכינו להמשיך במסורת הישיבה- ערב של פיוטים ובקשות, להתרוממות הלב והנפש. בעבר היתה שירת הבקשות מחדירה קדושה ללבבות בלילות החורף הארוכים. אנו מחזירים את הניגונים והפיוטים לדור הצעיר, ומאחדים את קהילת הישיבה סביב הפיוט והתפילה המשותפים".

קרא עוד...

סיור של חיבור

תלמידות כתות ט באולפנת אמי"ת גבעת שמואל יצאו לסיור הכרות עם העיר הקרובה אך גם רחוקה- בני ברק...


תלמידות כתות ט באולפנת אמי"ת גבעת שמואל יצאו לסיור הכרות עם העיר הקרובה אך גם רחוקה- בני ברק.

הסיור נערך במסגרת סדנת "מפגש תרבויות בארץ ישראל " בו נפגשות התלמידות עם מגזרים ותרבויות שונות בחברה הישראלית. 

הבנות התחילו את הסיור בביקור בקהילת ויז'ניץ בעיר ובאגודת "רפואה וחיים" של הקהילה. הבנות שמעו  ממנהלי העמותה על גמילות החסדים בקהילה החרדית.

במהלך הסיור למדו הבנות על השכונות השונות בעיר ועל גדולי הדור של הקהילות השונות .

במרכזו של הסיור עמד ביקור בבית משפחת קלינמן המזוהה עם הפלג הליטאי.  בעלת הבית סגנית מנהלת בסמינר וולף , בתה בת גילן של האורחות הלומדת בסמינר וולף, ואב המשפחה ארחו את התלמידות ,ערכו עמן שיח פתוח  וענו על שאלותיהן על שידוכים, שעות הפנאי, שיוויון בנטל ועוד.

בתום הביקור התפנו התלמידות לסיבוב קניות מתבקש ברחובה הראשי של העיר, רחוב רבי עקיבא , וחזרו הביתה עמוסות בחוויות וטעמים.

חנית פרשטנד, ראשת האולפנה: "אנו מחנכים את תלמידותינו להכרות וחיבור עם חלקיה השונים של החברה הישראלית בשאיפה לגלות כי המחבר - רב על המפריד".

קרא עוד...

תלמידות אולפנת אמי”ת להבה בקדומים לנשיא העצרת הכללית של האו”ם: “גנה את רצח הרב רזיאל שבח”

בעקבות הרצח של הרב רזיאל שבח בדרך לביתו בחוות גלעד בשומרון, יצאו תלמידות אולפנת אמי"ת להבה בקדומים במכתב לנשיא העצרת הכללית של האו"ם מרוסלב לאג'ק בדרישה לגנות את הרצח ואת...


בעקבות הרצח של הרב רזיאל שבח בדרך לביתו בחוות גלעד בשומרון, יצאו תלמידות אולפנת אמי"ת להבה בקדומים במכתב לנשיא העצרת הכללית של האו"ם מרוסלב לאג'ק בדרישה לגנות את הרצח ואת התייתמותם של ששת ילדיו של שבח.

את המכתב נסחו התלמידות במסגרת שיעור האנגלית בליווי המורה חיה היומן, בשמן של כאלף תלמידות האולפנה הממוקמת לא רחוק ממקום הרצח.

בין השאר כתבו התלמידות לנשיא:" כיצד ייתכן הדבר שאדם חף מפשע נרצח בישראל על ידי מחבלים בדרכו הביתה למשפחתו לאחר יום עבודה, ולא נשמע אף גינוי מצד האו"ם?".

כחלק מתכנית הלימודים למדו התלמידות על תולדות האו"ם ומטרותיו ולדבריהם נדהמו לגלות "סתירות רבות בין העובדות הכתובות באמנת האו"ם לבין המציאות שקיימת בשטח".

התלמידות דרשו במכתבן: "אנו מצפות מהאו"ם שיגנה את הרצח של הרב רזיאל שבח ופעולות טרור אחרות ברחבי העולם ובישראל בפרט."

את המכתב שלחו התלמידות לנשיא העצרת הכללית של האו"ם עם העתק לראש הממשלה בנימין נתניהו.

הרב אפרים זיק ראש אולפנת אמי"ת להבה: "בנות האולפנה לא יכלו לחבוק ידיים ולשבת אדישות אל מול הרצח הברוטאלי של הרב שבח. הן זעקו את זעקת דמיו של הרב , ודרשו מהאו"ם גינוי רצח של חפים מפשע שכל חטאם הוא בכך שהם יהודים. אני גאה בבנות שנטלו יוזמה ופעלו באחריות אזרחית ובגאווה יהודית".

קרא עוד...

פרס החינוך של ארגון המורים – לאמי”ת דביר בבית שמש

חטיבת הביניים בבית החינוך אמי"ת דביר זכתה השבוע בפרס החינוך של ארגון המורים לשנת תשע"ח על הצטיינות חברתית ערכית ותרומה לקהילה- זוכה יחידה מהחינוך הממלכתי דתי...


חטיבת הביניים בבית החינוך אמי"ת דביר זכתה השבוע בפרס החינוך של ארגון המורים לשנת תשע"ח על הצטיינות חברתית ערכית ותרומה לקהילה- זוכה יחידה מהחינוך הממלכתי דתי.

פרס החינוך של ארגון המורים מוענק לבתי חינוך המתבלטים ביזמות חינוכיות, תרומה לקהילה והתנדבות.

בטקס שנערך השבוע באולמי "אווניו" בקרית שדה התעופה במעמד שר החינוך, בכירי המשרד ומר רן ארז יו"ר ארגון המורים, נבחרה חטיבת הביניים של בית ספר אמית דביר בית שמש לקבל את הפרס היוקרתי על יוזמות ייחודיות של תרומה לקהילה בהובלת הרכזת החברתית רחל זבולון.

מנהל אגף החינוך בבית שמש,  הרב יוחנן קירשנבוים, הגיע אף ה

 

וא לכבד את צוות החינוך וההנהלה ובראשם המנהל ארז בר און ומנהל חט"ב שמואל כורש, במעמד המרגש, בו זכה בית החינוך בתעודת הוקרה ופרס כספי.

הסלוגן שאומץ על ידי ועדת הפרס בטקס, חובר על ידי תלמידי אמי"ת דביר, שקבעו כי "ה'לתת' הוא ה'לקבל' החדש".

שמואל כורש, מנהל חטיבת הביניים: "הערכים החברתיים שאנו מחנכים אליהם, הם היסוד המוסרי שעליו המדינה בנויה והם הבסיס לדמותו של הבוגר שאנו שואפים לגדל בבית החינוך שלנו, לצד השאיפות האקדמיות".

 

קרא עוד...

הגביע לנבחרת אמי”ת י אשדוד- שנה שניה ברציפות

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה  במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- שנה שניה ברציפות...


נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה  במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- שנה שניה ברציפות.

בהנחיית המנטורית אלחנדרה פילניק והמורות חן פורטל ואורטל נח התמודדו התלמידים בתחרות הרובוטיקה FLL מול 45 נבחרות מהאזור.

הנבחרת זכתה במקום הראשון  בקטגוריית חקר ועלתה לשלב הארצי של התחרות שייערך בשבועות הקרובים בהיכל 'מנורה מבטחים' בתל אביב בהשתתפות 104 נבחרות מכל רחבי הארץ . עשר הנבחרות שידורגו ראשונות ,ייצגו את ישראל בתחרות העולמית בארצות הברית או באירופה.

במקביל עלתה הנבחרת לרבע גמר תחרות GIA העולמית לעבודות חקר, בה יקחו חלק 80 נבחרות מכל רחבי העולם.

נושא התחרות השנה היה הידרודינמיקה -  חקר המים. במקביל לתפקודי רובוט , תלמידי אמי"ת י' אשדוד בחרו לחקור את נושא הפיכת שתן למים במקרי קיצון ובתנאי הישרדות, תוך עשיית שימוש בתהליכים כימיים.

מוטי ארבל , מנהל אמי"ת י אשדוד :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח