מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מהפכת התקשוב באמי”ת האופק אור-עקיבא

מהפך התקשוב בבית החינוך אמי"ת האופק : תלמידים ומורים נעזרים בטכנולוגיה לקידום תהליכי למידה חדשניים...


מהפך התקשוב בבית החינוך אמי"ת האופק : תלמידים ומורים נעזרים בטכנולוגיה לקידום תהליכי למידה חדשניים.

התלמידים באמי"ת האופק קבלו מחשבים ניידים המשמשים אותם לעבודה בכיתות, במסגרת השיעורים העיוניים. עבודות החקר מתבצעות על ידי התלמידים בזמן השיעור והמורה משמש ככלי עזר להשגת המידע הנגיש והאינסופי שהמחשב מאפשר.

מרכז הלמידה שהוקם בתחילת השנה על-ידי מנהלת בית הספר, מאוייש על ידי מורים בכל שעה ושעה במהלך יום הלימודים. מרכז זה, מאובזר במחשבים וטאבלטים, העומדים לרשות התלמידים. תלמיד שזקוק ללמידה פרטנית, מקבל מענה במרכז הלמידה אשר מספק באופן מדוייק את המענה המתאים לכל תלמיד. מרכז הלמידה אף משמש את צוות המורים והסייעות שעוברים קורסים והשתלמויות אחת לשבוע.

במסגרת מהפכת התקשוב, מורי בית החינוך קבלו שי קטן-גדול מהמנהלת,  מרים שבתאי:  טאבלטים חדשים לשימוש התחדשות  בהוראה. המורים נעזרים בטאבלטים ככלי להוראה חווייתית, היוצרת סקרנות ועניין בקרב התלמידים. כך למשל, שיעור היסטוריה נלמד בכיתה באמצעות קישורים אינטרנטיים ואפליקציות הדורשות מהתלמיד חקירה והשגת ידע באופן עצמאי.

במקביל להובלת החדשנות בבית הספר, תלמידי אמי"ת האופק עוברים קורס הסמכת בקרים מתוכנתים וקורס "הבית החכם" למגמת החשמל וקורס מייקרוסופט בענן למגמת ניהול עסקי. בית הספר לוקח חלק בתוכנית ארצית של משרד החינוך לקידום החינוך הטכנולוגי הנקראת "שילוב תלמידים בתעשייה". במסגרת התוכנית נוצר שיתוף הפעולה המוצלח בין מכללת רופין לבית הספר. קורס נוסף שתלמידי אמי"ת האופק מקבלים השנה, כמו בשנים קודמות, קורס "חיים בפלוס" המדריך אותם להתנהלות פיננסית נכונה, צרכנות נבונה ומתן כלים לחיים בעתיד.

מנהלת בית החינוך מרים שבתאי, מסכמת:  "החדשנות מתחילה בשגרה, והמשימה המוטלת עלינו היא לייצר שגרה טובה ונכונה לתלמידים. עלינו לדאוג ששגרה זו תדבר בשפתם ואליהם. כך נגיע לכל תלמידה ותלמיד ולא נחמיץ אף אחד מהם, שהרי בית הספר שלנו ידוע כמי שלא מוותר על אף תלמיד!".

קרא עוד...

‏פרס החינוך הדתי לישיבת אמי”ת חברותא בכפר בתיה

ישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה,  היא זוכת פרס החינוך הדתי לשנת תשע"ח, כך פרסם משרד החינוך, וזאת בשל הישגים חינוכיים משמעותיים...


ישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה,  היא זוכת פרס החינוך הדתי לשנת תשע"ח, כך פרסם משרד החינוך, וזאת בשל הישגים חינוכיים משמעותיים.

את ההודעה על הזכייה קיבל מנהל הישיבה, הרב אבינועם אלמגור מראש מנהל החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ. הישיבה זכתה בפרס על השקעה והתמדה, עשייה יצירתית ושליחות חינוכית גדולה, המהווה דוגמה ומקור השראה למוסדות חינוך.

ישיבת אמי"ת חברותא היא ישיבה ייחודית המעניקה הזדמנות לתלמידים שמסיבות שונות לא מצאו את מקומם במוסדות החינוך הרגילים . על ידי מתן ביטוי לאינטליגנציות נוספות לבד מאלו שבאות לידי ביטוי בבית הספר הרגיל והתמחות במגמות ייחודיות, תלמידי הישיבה מגלים בעצמם כישרונות מיוחדים שלא ידעו שיש בהם, ובעזרת האמון הבלתי מתפשר של הצוות החינוכי - מוציאים אותם מהכח אל הפועל .

תלמידי מגמת הסיירות כובשים את שביל ישראל ב50 יום רצופים של מסע ללא סלולרי, תלמידי מגמת המוזיקה מפיקים קונצרטים שנתיים ויצירות מוזיקליות מקוריות, תלמידי מגמת הרכיבה הופכים למדריכי רכיבה טיפולית, ועוד.

תלמידי הישיבה מתנדבים במסגרת הקהילה דרך קבע, בסיוע לנזקקים ולחלשים.  על אף שתעודת בגרות איננה חובה בישיבה- אחוזי הזכאות לבגרות מפתיעים. בוגרי הישיבה משתלבים בכל תחומי החברה במדינה- בצבא, ביצירה ובאקדמיה.

ראש הישיבה , הרב אבינעם אלמגור, מדגיש כי בית החינוך מהווה דוגמא  למחויבות של צוות ביה"ס להעצמת כל תלמיד על ידי חינוך לערכים והעצמה אישית: "המוטו החינוכי המוביל את הישיבה הוא "הדבר החשוב ביותר הוא לעשות טובה למישהו", והוא חלק מתהליך הבניה וההעצמה האישית והחברתית של התלמידים בישיבה".

אלמגור ביקש  להודות לשותפים לדרך, רשת אמי"ת והמנהל לחינוך התיישבותי.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת בירך את הישיבה על ההישג המשמעותי ועל קבלת פרס החינוך הדתי: " אנו גאים בעשייה החינוכית המשמעותית הנעשית בישיבה. משאבים רבים מושקעים במיצוי יכולותיו האישיות והלימודיות של כל תלמיד  ,והם  מניבים פרי, הצלחתם של התלמידים והאמון שנותנים ההורים בבית החינוך ."

קרא עוד...

תלמידי בית החינוך אמי”ת המר במבצע “הפלאפל של דוגו”

תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות חברו בשבוע שעבר לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל ,...


תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות חברו בשבוע שעבר לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל , המאכל הלאומי של ישראל, כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.

התלמידים שמעו את סיפורו של דוגו והחליטו שכל בית החינוך כולו יתגייס לקיים את בקשתו.

בסיוע רכז החינוך החברתי רועי פיזם, ערכו התלמידים בכל כתה סעודת פלאפל חגיגיות, ולא שכחו להצטלם - לבקשתו של דוגו, עם שלטים שהכינו במיוחד עבורו , הכיתוב "עם ישראל חי".

גם חברי צוות החינוך המנהלה וההנהלה של בית החינוך הצטרפו ליוזמה, התכבדו במנת פלאפל ושלחו לדוגו תמונה וברכה.

רפי מימון, מנהל קריית החינוך אמי"ת המר:

"סיפורו של דוגו , איש בעל תעצומות נפש , הותיר חותם עמוק בקרב התלמידים. לראות ניצול שואה ששרד מהתופת הנוראה וממשיך לחיות באמונה גדולה, העמיק בליבם את האמונה בנצחיותו של עם ישראל בארץ ישראל".

קרא עוד...

מרתון למידה מתוקשבת באמי”ת בנות מודיעין

...תלמידות אמי"ת בנות מודיעין התנסו במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון, בשיתוף מחלקת התקשוב של משרד החינוך.

ה"מוקאתון" (massive open online  course- קורס מתוקשב ללמידה המונית)הוא מרתון של  קורסים אקדמיים מאוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם, הנלמדים בצורה וירטואלית.

בית החינוך אמי"ת בנות במודיעין נבחר על ידי משרד החינוך כאחד מבתי הספר המובילים פדגוגיה מתוקשבת שמטרתה להחדיר לימודים מתוקשבים למערכת החינוך ולפתח למידה עצמאית .

כהכנה לכך השתתפו תלמידות שכבה י' במרתון למידה קבוצתית של קורסים מקוונים בשפה האנגלית, ממגוון אוניברסיטאות בעולם, בהובלת רכזת חדשנות פדגוגית בבית החינוך דבורי חשין ורכזת מחקר ופיתוח גילה דאום.

התלמידות התחלקו לקבוצות ובחרו קורסים על פי בחירתן: תזונה ובריאות, ההיסטוריה של גיבורי העל ועיצוב מוצר,  והתנסו בלמידה עצמאית של קורסים אלו. לסיכום הלמידה הכינו התלמידות תוצרי למידה יצירתיים אותם הציגו בקיר שיתופי שיצרו באתר בית הספר .

אסרת הנדלר, מנהלת אמי"ת בנות: " אנו שואפים ליישם בבית החינוך שיטות למידה חדשניות אשר יקדמו כל תלמידה ותלמידה להצלחה. התלמידות התנסו ביום של למידה עתידנית , בה ייקחו חלק בקרוב - כחלק מתכנית הלימודים ".

קרא עוד...

לומדים על טלוויזיה מ”מר טלוויזיה” דן כנר

השבוע ארחו תלמידי ביה"ס ממ"ד אמי"ת "צמח השדה" את הקריין  דן כנר, תושב מעלה אדומים, לשיחה על קריינות, טלוויזיה ומה שביניהם...


השבוע ארחו תלמידי ביה"ס ממ"ד אמי"ת "צמח השדה" את הקריין  דן כנר, תושב מעלה אדומים, לשיחה על קריינות, טלוויזיה ומה שביניהם.

במסגרת תכנית הלימודים לציון 70 שנה לקום המדינה , עוסקים החודש בבית החינוך בעשור השני של המדינה ובאחד מציוני הדרך של עשור זה , שנת 1968.

בין שאר אירועי השנה , עלה בה השידור הראשון של הטלוויזיה הישראלית. סביב נושא זה למדו התלמידים על התפתחות התקשורת במדינת ישראל מאז ועד ימינו, ועל מהות התקשורת באופן כללי.

לסיכום הנושא הוזמן לבית החינוך הקריין דן כנר תושב העיר מעלה אדומים, אשר שיתף את התלמידים בקריירה שלו כקריין ושדרן טלוויזיה. כנר סיפר לתלמידים על הולדת הטלוויזיה הישראלית ועל חלקו בשידורי הטלוויזיה והרדיו לאורך השנים.

התלמידים הביעו התעניינות רבה ושאלו שאלות רבות . בין השאר רצו התלמידים לדעת איך בחר בקריירה שלו, מה ההבדל בין טלוויזיה של פעם ושל היום ועוד. התלמידים התרשמו רבות מהשפה הצחה בה משתמש כנר והוא סיפר להם על התרגילים שעשה על מנת לרכוש את ביטוי האותיות ח',ר', ו-ע' הנכונים.

דיצה כהן מנהלת בית החינוך הודתה למורות תמר עמרם ואושרית שאול על הובלת המפגש: "כחלק מתכנית הלימודים המרגשת לקראת 70 שנה למדינת ישראל, המפגש פתח בפני התלמידים צוהר לעולם התקשורת בכלל ובמדינת ישראל הצעירה בפרט והיווה הזדמנות עבורם להיחשף לתכנים שיובילו אותם בעתיד לצרוך באופן נבון וביקורתי את התכנים להם הם נחשפים באמצעי התקשורת של ימינו"

קרא עוד...

הגביע לנבחרת אמי”ת בנים מודיעין

...נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין זכתה  במקום השני בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- והעפילה לגמר הארצי של התחרות- שנה חמישית ברציפות.

נבחרת CIPA-BOTS, המורכבת מתלמידי חט"ב בבית החינוך בהנחיית סיגל קרל והמנטורים הצעירים עומר חייקין והלל עמיאל, התמודדו בתחרות הרובוטיקה FLL מול כ50 נבחרות מהאזור.

הנבחרת זכתה במקום השני בקטגוריית תפקודי רובוט ובמקום השני הכללי באליפות המחוזית. בכך עלתה הנבחרת לשלב הארצי של התחרות שייערך בשבועות הקרובים בהיכל 'מנורה מבטחים' בתל אביב בהשתתפות 104 נבחרות מכל רחבי הארץ . עשר הנבחרות שידורגו ראשונות ,ייצגו את ישראל בתחרות העולמית בארצות הברית או באירופה.

נושא התחרות השנה היה הידרודינמיקה -  חקר המים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. תלמידי אמי"ת בנים מודיעין יזמו ופיתחו מתקן חדשני לחיסכון במים – מזגניאגרה- העושה שימוש בעודפי מי המזגן למילוי ישיר של ניאגרות .

חברי נבחרת 922 מאמי"ת בנים הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ועבודת החקר היחודית , אשר זיכו אותם בגביע ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה.

צחי גרין מנהל חט"ב ורכז תחום הרובוטיקה בבית החינוך :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

צילום: קני גרין

קרא עוד...

באולפנת אמי”ת גבעת שמואל טיול שנתי- OUT מסע משמעותי- IN‏

באולפנת אמי"ת בגבעת שמואל הפכו את הטיולים השנתיים- למסעות משמעותיים...


באולפנת אמי"ת בגבעת שמואל הפכו את הטיולים השנתיים- למסעות משמעותיים.

את מקומם של הטיולים השנתיים השגרתיים והמוכרים תופשים באולפנה מסעות ייחודיים במהלכם מתחברות התלמידות לנופי הארץ, למגזרים שונים באוכלוסייה, ליוזמות של חסד והתנדבות- ובמיוחד לעצמן .

שכבה ט' יצאה למסע מיוחד סביב הנושא השנתי שלהן: "ברוך שעשני אישה". המסע נפתח בפאנל נשים מובילות שנערך באולפנה בהשתתפות נציגות האימהות והמשיך בבית שאן שם הכירו דמויות מרתקות של נשים הפעילות במגוון תחומים.

שכבת י יצאה למסע 'השומר החדש' המשלב מסלולים באזור הדרום לצד מפגשים עם חקלאים , סיוע בעבודה חקלאית והכרות עם האתגרים עמם מתמודדים חקלאי האזור. 

שכבת יא יצאה למסע זהות ציונית דתית בשם 'תופסים צ"ד'  (ר"ת ציונות דתית) במהלכו נפגשו עם דמויות משמעויות ,מפעלים והתיישבויות הקשורים לציונות הדתית, בירוחם בגוש עציון ובירושלים.

חנית פרשטנד, ראשת האולפנה מסכמת: "אנו מאמינים כי מסע חווייתי ומגבש במהלכו מתחברות התלמידות לעמן, לארצן ולזהותן האישית, תורם להעצמה ולפיתוח אישיותה של כל בת ".

קרא עוד...

תלמידות אולפנת אמי”ת חיפה יצאו לחלק עוגיות לאנשים ה”שקופים” לזכר גיל-עד שער ולע”נ הרב רזיאל שבח הי”ד

לקראת יום הולדתו של גיל-עד שער ז"ל, התגייסו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה למבצע 'המטבח של גיל-עד' שיזמה משפחתו, לעילוי נשמתו ובמטרה להרבות אהבה בישראל על ידי חלוקה של מאפים מתוקים....


לקראת יום הולדתו של גיל-עד שער ז"ל, התגייסו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה למבצע 'המטבח של גיל-עד' שיזמה משפחתו, לעילוי נשמתו ובמטרה להרבות אהבה בישראל על ידי חלוקה של מאפים מתוקים.

משפחת שער הזמינה את הציבור לאפות עוגיות, להעלות תמונה ומתכון לפייסבוק, לשתף ולחלק לידידים ובמיוחד לאנשים זרים.

בליווי המורה רעות שרוני דויטש, פשטו התלמידות על מטבח האולפנה ואפו ערמות ענק של עוגיות. את המאפים הם ארזו ויצאו לחלק ברחובות העיר, בצירוף חיוך, לזכרו של גיל-עד.

תלמידות האולפנה חיברו בין אפיית העוגיות שגיל-עד כ"כ אהב לבין היוזמה החברתית  בה בחרו השנה- 'רואים את השקופים'. התלמידות יצאו לפזר חיוך ומאפה מתוק בין העובדים 'השקופים'  אותם לוקחים בדרך כלל כמובן מאליו: מאבטחים, מנקי הרחובות, נהגי התחבורה הציבורית ועוד, להודות להם על עבודתם ולראות אותם באמת.

היוזמה יצאה אל הפועל  למחרת היום בו נרצח הרב רזיאל שבח ז"ל בפיגוע ירי, והתלמידות הקדישו את היוזמה גם לזכרו .

המנהלת מוריה שפירא: "התלמידות התרגשו לקחת חלק בעשייה ערכית זו, שמצטרפת להוויה ולגישה החינוכית שלנו- להרבות אהבת חינם בכל הזדמנות שנקרית בדרכנו. הנסיבות מצערות אבל אנו מודות למשפחת שער על הזכות להיות חלק מהדבר הגדול הזה. שנזכה תמיד רק לתת ולבחור לראות את הטוב".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח