מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

ספורטיביות אמי”תית

תלמידי מקיף אמי"ת ב"ש (ע"ש ווסרמן) ארחו את תלמידי בית הספר 'שחר' , ילדים בעלי מוגבלויות, ליום ספורט מיוחד במינו...


תלמידי מקיף אמי"ת ב"ש (ע"ש ווסרמן) ארחו את תלמידי בית הספר 'שחר' , ילדים בעלי מוגבלויות, ליום ספורט מיוחד במינו.

במסגרת תכנית מעורבות חברתית במקיף אמי"ת, בהובלת רכזת מעורבות חברתית וחינוך גופני בבית החינוך שוש תורג'מן, ארחו השבוע תלמידי כתה ט' בבית הספר  את תלמידי בית הספר שחר , ילדים בעלי מוגבלויות שונות כגון תסמונת דאון ושיתוק מוחין.

מזה כשנתיים נרם קשר בין תלמידי אמי"ת ב"ש לבין בית הספר שחר. התלמידים נפגשים מספר פעמים בשנה לפעילויות מגוונות ומגבשות המחזקות את הקשר בין בתי הספר.

ליום הספורט המיוחד הגיעו עשרים מתלמידי ביה"ס שחר מלווים בצוות הסייעות והמחנכים, והתקבלו בברכה בשער בית החינוך על ידי תלמידי אמי"ת , אשר ליוו אותם לאולם הספורט.

היום נפתח בסדנת "זומבה" קופצנית ומרגשת שהעבירה מורה מצוות החינוך הגופני, לשמחת כל המשתתפים. משם המשיכו התלמידים ואורחיהם הצעירים לתחנות ספורטיביות שונות שהפעילו המורים לחינוך גופני.

בסיום יום הפעילות, אשר סחף מורים ותלמידים כאחד, קיבל כל משתתף מדליה אישית והפתעות מתוקות.

שוש תורג'מן רכזת מעורבות חברתית וחנ"ג בבית החינוך אמי"ת : " מטרת המפגשים הנה לעודד את תלמידנו להתנדב בקרב אוכלוסייה מיוחדת בחברה ולבנות גשר לשיח ושיתוף פעולה. אני מודה לצוות החינוך הגופני, מחנכי שכבה ט' ולמפקחת המחוז דר' איילה חג'ג' שמעודדת את רוח העשייה והמעורבות לבניין חברה מעורבת וטובה יותר."

אלישע פלג, מנהל בית החינוך אמי"ת ב"ש: " החינוך למעורבות חברתית ותרומה לקהילה הוא אבן יסוד בבית ספרינו. אנו שמחים שתלמידים רבים עושים למען האחר הרבה מעבר למה שנדרש בתעודת הבגרות החברתית."

קרא עוד...

אמי”ת בנות עם הפנים לעתיד- בכתת העתיד

בשבוע שעבר נחנך בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים מתחם לימודים חדשני – כתת גוגיה...


בשבוע שעבר נחנך בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים מתחם לימודים חדשני – כתת גוגיה.

הכתה מעוצבת ברוח האדריכלות הפדגוגית של מתחם אמי"ת גוגיה שהוקם בכפר בתיה, המהווה מרכז לפיתוח תכניות לימודים מתקדמות למורים ומחנכים מכל רחבי הארץ.

כתת הגוגיה מאובזרת באמצעים טכנולוגייים מתקדמים ובריהוט פדגוגי חדשני הניתן להזזה ושינוי על פי צורך הלמידה הספציפי לכל שיעור ובכך מתאפשרת למידה אישית, בצוותים או בקבוצות.

צוות המו"פ (מחקר ופיתוח) של בית החינוך, בליווי מדריכת שינו תרבותי (מל"תית) מטעם רשת אמי"ת יעל בן זמרה, הכשירו את צוות המורים בבית החינוך ללמידה גמישה וחדשנית המתאפשרת בחלל הכתה המיוחדת .

בחנוכת כתת הגוגיה לקחו חלק - דוד שרת ראש מחלקת החינוך בעיריה , מנהלת הפסג"ה מירי אבן חן, צוות החינוך וההנהלה ותלמידות בית החינוך.

מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות ברנדה הורביץ-פרוור:

"אנו מאמינים שבית החינוך צריך להתאים את עצמו לצרכים של המאה ה-21 ולהתקדם למודלים חדשניים של למידה והוראה. המטרה שלנו היא לקדם את התלמידות ללמידה עצמאית תוך לקיחת אחריות, פיתוח הסקרנות ומיצוי כל היכולות".

previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...

יום הרמב”ם בבית הספר על שם הרמב”ם

...

בית החינוך  חמ"ד אמי"ת רמב"ם בבאר שבע ציין השבוע את יום פטירתו של הרמב"ם אשר את שמו הוא נושא.

ביום מיוחד אשר הפך למסורת בבית החינוך, דנו יחד מורים, רבנים תלמידים והורים על דרכו המיוחדת של ה"נשר הגדול".

כל באי בית החינוך  קיבלו בשירה ובריקודים את הרבנים אשר השתתפו באירוע, ביניהם הרב הראשי של באר שבע הרב יהודה דרעי, הרב חיים ענזי רב החמ"ד, הרב שלמה בנימין ראש ישיבת ההסדר בקריית גת, ורבני בתי הספר בעיר.

יום הרמב"ם עמד השנה בסימן: 'שבעים שנה למדינה'. כל כיתה בחרה נושא אקטואלי והפנתה לרבנים שאלות במטרה להבין מה הרמב"ם היה אומר לו היה חי כיום.

האורחים הרבים שהשתתפו באירוע התרשמו משאלותיהם של התלמידים ומעומק ההבנה וההתעניינות  שלהם במגוון תחומים.

את היום החגיגי סיכמה הצגה שהעלו התלמידים אודות מסכת חייו של הרמב"ם.

מנהלת בית החינוך שרונה מימון:  " זוהי זכות להיקרא על שמו של הרמב"ם -דמות מופת לכל תלמידינו, המתחנכים וגדלים לאור דמותו המופלאה".

קרא עוד...

בעקבות החברה ש”תרמה” שער לעצמה, עשרות תלמידות אולפנת אמי”ת בגבעת שמואל תרמו שער למען חולות סרטן

עשרות תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו תלמידות כתה ט, מדריכות של"ח ( שדה לאום חברה) בליווי המורה לשל"ח שירלי והל....


עשרות תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו תלמידות כתה ט, מדריכות של"ח ( שדה לאום חברה) בליווי המורה לשל"ח שירלי והל.

את ההפנינג תכננו הבנות להקדיש לרפואת אחיינה של המורה, רענן שמעון בן ה-17 . לצערן, הנער נפטר – והפנינג התרומה הוקדש לזכרו ולעילוי נשמתו.

למבצע הצטרפה גם לירז מאירוביץ, תלמידת כתה י"ב באולפנה שהחלימה ממחלת הסרטן, ומובילה קמפיין הסברה לתרומות שער. לירז , אשר החליטה לגזוז את שערה עם תחילת הטיפולים, סיפרה לתלמידות האולפנה על הפאה שהוכנה מהשער שלה ומתרומות שער, ואשר לדבריה סייעה לה רבות בתהליך ההחלמה.

בהפנינג המרגש והססגוני שנערך השבוע באולפנה נאספו כחמישים תרומות שער מתלמידות האולפנה, כאשר כל התלמידות מעודדות את התורמות בשירה ומחמיאות להן על התסרוקות הקצרות והחדשות.

כל השותפים באירוע פעלו בהתנדבות, ביניהם מעצבות השיער אשר העניקו לכל תורמת תספורת קצרה ומעוצבת וצלמי המגנטים אשר צילמו את תורמות השער לפני ואחרי.

במסגרת ההפנינג, מכרו התלמידות מיני מאפים מעשה ידיהן, כאשר כל ההכנסות קודש לעמותת זכרון מנחם .

סמדר כהן, ממובילות את היוזמה :  "בחרתי להוביל את הפרוייקט מתוך אמונה בערבות הדדית ובהעצמה נשית -בת תורמת לחברתה, בין אם היא מכירה אותה ובין אם לא. גם אני עצמי תרמתי שער –בתקווה כי התרומות שנאספו ישמחו לבבות".

שלומית פולק מנהלת חט"ב באולפנה: "אנו גאים במש"ציות שהובילו יריד חווייתי ומרגש של נתינה, ובכל הבנות התורמות שהוכיחו כי נתינה לזולת - מעצימה את הנותנת".

קרא עוד...

100% זכאות לבגרות בבית החינוך אמי”ת בנות מודיעין

...

הנהלת בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין התבשרה כי 100% מתלמידותיה - בנות המחזור הראשון של בית החינוך- זכאיות לתעודת בגרות לשנת תשע"ז.

התלמידות נבחנו במגוון מגמות לימודים- פיסיקה , כימיה וביולוגיה לצד אומנות, מחול ערבית והנדסת תכנה. ממוצע הציונים של מבחני הבגרות בחמש יחידות לימוד במתמטיקה ונאגלית עומד על 90.

מנתוני משרד החינוך עולה בית החינוך נמצא בעשירון העליון בהישגים במתמטיקה, אנגלית ומדעים.

מלבד ההישגים הלימודיים בולט בית החינוך גם באחוז גבוה של תלמידות הזכאיות לתעודת בגרות חברתית- 44% מהתלמידות עמדו בקריטריונים של משרד החינוך לקבלת תעודה על התנדבות ותרומה לקהילה ולחברה.

אסתר הנדלר, מנהלת בית החינוך :"הצלחתן של התלמידות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמידה, ומוודא שכל תלמידה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה."

הנדלר מדגישה כי בית החינוך מהווה דוגמא  למחויבות של הצוות להצלחת תלמידותיו , לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת העם והארץ , תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת מברך את בית החינוך על ההישג המשמעותי: " אנו גאים בעשייה החינוכית המשמעותית הנעשית בבית החינוך. משאבים רבים מושקעים במיצוי יכולותיה האישיות והלימודית של כל תלמידה ,והם  מניבים פרי- הצלחתן של התלמידות והאמון שנותנים ההורים בבית החינוך ."

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד יזמו : גמ”ח ישיבתי

...

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד משתתפים ביוזמות רבות של התנדבות ותרומה לקהילה במהלך השנה, אולם לאחרונה החליטו ליזום פרויקט חסד עצמאי משלהם - גמ"ח מזון למשפחות נזקקות אותו הם מפעילים מתחילת התהליך ועד סופו.

מועצת התלמידים בישיבה החליטה להקים גמ"ח ישיבתי- גמ"ח "קרוב ללב", וליוזמה הצטרפו גם חברי הנהגת ההורים. הגמ"ח מתופעל בישיבה החל מאיסוף המוצרים, דרך אריזת הארגזים ועד  חלוקת מארזי מזון למשפחות נזקקות.

במפעל החסד הישיבתי לוקחים חלק כל תלמידי הישיבה. מדי שבוע מביאים התלמידים תרומות של מוצרי מזון יבשים לנקודת איסוף בישיבה. למוצרים אלו מתווספת תרומת ירקות ופירות ממשק חקלאי באחד מישובי הסביבה.

כל שבוע כתה אחרת אחראית על אריזת ארגזי מזון עמוסות במוצרים עבור משפחות נזקקות. התלמידים, בסיוע מחנכי הכיתות והיועץ החינוכי הרב חגי גבאי. בסוף התהליך, נוסעים אנשי צוות החינוך וההוראה בישיבה ומשאירים את המארזים ליד דלתות בתי המשפחות .

אריאל אבקסר, תלמיד כתה ט וממובילי הגמ"ח: "תמיד התנדבנו במרכזי חסד שונים - זה לא חדש. לפעמים ארזנו משלוחים , לפעמים חילקנו... אבל הפעם זה שונה - כי אנחנו הקמנו לבד, האחריות רבה יותר וכך גם  ההתרגשות. שתמיד נזכה להיות מן הנותנים!"

הרב שלום מלול, ראש הישיבה : "מרגש לראות את הישיבה כולה פועלת במרץ בעשיה שכולה חסד. יוזמתם הברוכה של התלמידים מעידה כי למדו את השיעור החשוב ביותר- שיעור באהבת הזולת, ועמדו במבחן החשוב ביותר – המאמץ למען האחר".

קרא עוד...

אלופות הפיזיקה מבאר שבע

...

שתי תלמידות אמי"ת מבאר שבע זכו במדליות הכסף בתחרות ה'אולימפיזיקה' הארצית של החינוך הממלכתי דתי  שנערכה בשבוע שעבר במרכז האקדמי  לב בירושלים, ובכך המשיכו את מסורת הזכיה של תלמידי אמי"ת בתחרות.

שובל אמונה, תלמידת אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בב"ש זכתה במקום השני, בהפרש של נקודה אחת בלבד מהמקום הראשון .

 במקום השלישי זכתה אריקה רוסוניק ממקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) באר שבע.

בתחרות השתתפו תלמידים ותלמידות כיתות י"א-י"ב, מעשרות מוסדות הציונות הדתית בכל רחבי הארץ, הניגשים לבחינת הבגרות בפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

מטרת התחרות היא לקדם תלמידי החמ"ד בכל רחבי הארץ למצוינות מדעית ולעודד אותם לפתח את החשיבה הפיזיקלית ואת היכולות שלהם, תוך הכוונה ללימודים גבוהים במוסדות להשכלה גבוהה .

שובל אמונה, תלמידת כתה י"ב באולפנת אמי"ת אוריה  הרשימה את השופטים בתשובותיה המדויקות בשלב הגמר של התחרות, וזכתה במקום השני הארצי, ובמלגת לימודים לשנה אקדמאית במרכז האקדמי לב.

את שובל ליוותה במהלך ההכנות לתחרות רכזת הפיזיקה של האולפנה, חנה ינטוב.

נעה הכהן, ראשת אולפנת אמי"ת אוריה: " אנו מעודדים את תלמידותינו להתקדם ולהתפתח בכל התחומים, ביניהם בתחומי המדעים המדויקים . אנו בטוחים כי שובל תוסיף ותעשה חיל בלימודיה".

ד"ר רחלה תורג'מן, מנחה לפיזיקה של רשת אמי"ת מציינת : " תלמידי רשת אמי"ת זוכים בשנים האחרונות במקומות ראשונים בתחרות . הצלחתם מעידה על המצוינות הפיזיקאלית של תלמידי הרשת, בזכות חינוך לחשיבה פיזיקאלית מסדר גבוה וכן באמצעות  שיטות למידת החקר המגוונות אותן מפתחים חברי קהילת מורי הפיזיקה ברשת."

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת שחר מבית שמש העפילו לגמר הארצי של תחרות המתמטיקה והסייבר

תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש העפילו לגמר תחרות הסייבר הארצית של משרד החינוך , לאחר שזכו במקום השני בשלב הנבחרות הבית ספריות ...


תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש העפילו לגמר תחרות הסייבר הארצית של משרד החינוך , לאחר שזכו במקום השני בשלב הנבחרות הבית ספריות .

בשלב המקוון של התחרות היה על התלמידים מכל בית ספר לפתור בעיות מקוונות רבות ככל האפשר במתמטיקה . התלמידות גברו על 103 בתי ספר וכ -4400 תלמידים מכל רחבי הארץ שלקחו חלק בתחרות .

בהדרכת רכזת המתמטיקה בבית החינוך עליזה סודרי , הפגינו התלמידות יכולת מתמטית מרשימה וזכו במקום השני מבין 103 בתי ספר ונבחרו להשתתף בגמר הארצי שיערך במעמד שר החינוך.

מנהל בית החינוך סהר סיגאווי: "אנו מעודדים את התלמידות להכוון גבוה ולמצות את היכולות שלהן בכל תחומי המדע והדעת . אנו גאים בהן על ההישג המבטא נחישות, התמדה ועבודה קשה של צוות ההוראה והתלמידות".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח