מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

דמי חנוכה לחייל – מהמורים בבית הספר

בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה,  יצאו  במבצע מיוחד לקראת חנוכה- משלוח מארז 'דמי חנוכה' מתוק לכל בוגר במקום שירותו הצבאי...


בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה,  יצאו  במבצע מיוחד לקראת חנוכה- משלוח מארז 'דמי חנוכה' מתוק לכל בוגר במקום שירותו הצבאי.

במסגרת הליווי אותו מעניק בית הספר לבוגרים בשלבים השונים של חייהם, התגייסו המורים והתלמידים במשותף להכנת משלוח לכל בוגר  – ממתקים ומטעמים לכבוד החג בצירוף ברכה אישית אותה יקבל במקום שירותו הצבאי. את המבצע הובילו המחנכים הרב יהודה דוד והרב יוסף ישרים, ותלמידי כתה י"א.

תלמידי בית החינוך שסייעו במלאכה, נהנו , לדבריהם, לקחת חלק במבצע למען חיילים אשר את חלקם הכירו אישית, ולדעת כי בבוא תורם להתגייס לצה"ל- יזכרו גם אותם בבית החינוך.

גם הורי התלמידים הצטרפו למשימה ותרמו בעין יפה למען הכנת המשלוחים לחיילים הבוגרים. את החבילות קיבלו הבוגרים לבסיסים בהם הם משרתים במהלך ימי החנוכה.

 לדברי ירון כרמי, מנהל אמי"ת חברה ומשפט, הקשר עם התלמידים איננו מסתיים בתום שנות הלימודים: " אנו מאמינים בבית חינוך כמשפחה, והקשר המתמשך עם הבוגרים שלנו- חשוב ויקר לנו מאוד, במיוחד במהלך שנות השירות הצבאי והתרומה למדינה".

קרא עוד...

נס וניסוי בחנוכה- חלקי טיל יורטו לחצר בית החינוך אמי”ת שדרות בזמן חצי גמר תחרות ניסויי חלל space lab

במהלך החנוכה זכו תלמידי קריית החינוך אמי"ת בשדרות לחוות נס בשעת  הצגת ניסוי: טילים יורטו בשמי העיר במהלך תצוגת ניסויי חלל של התלמידים  ולמחרת נמצאו שרידי טיל בחצר בית החינוך....


במהלך החנוכה זכו תלמידי קריית החינוך אמי"ת בשדרות לחוות נס בשעת  הצגת ניסוי: טילים יורטו בשמי העיר במהלך תצוגת ניסויי חלל של התלמידים  ולמחרת נמצאו שרידי טיל בחצר בית החינוך.

בית החינוך נבחר להשתתף בפרויקט space lab מיסודה של קרן רמון. בשבוע שעבר, נר שני של חנוכה, נערך חצי הגמר של התכנית בו נבחר הניסוי שייצג את אמי"ת שדרות  באירוע הגמר שייערך באוניברסיטת תל אביב. הניסוי שינצח בגמר הארצי ישלח לנאס"א ארה"ב ומשם לביצוע בחלל.

שלוש קבוצות תלמידי כתה ט הציגו בפני הקהל את הניסוי המדעי אותו הם חקרו בסיוע המורה למדעים נועם אוחיון והמנטור מטעם הפרויקט. מנכ"ל קרן רמון רן לבנה אשר נכח במהלך הערב כולו הביע את התפעלותו מעבודת החקר המרשימות.

חבר השופטים של התחרות בחר מבין המחקרים את הניסוי שעסק בהשפעת מיקרו כבידה על התגבשות, והוא ייצג את בית החינוך בגמר הארצי של התחרות.

תוך כדי הצגת הפרזנטציות הושמעה אזעקת 'צבע אדום' והתבצעו יירוטים של טילים מעל שמי העיר. האורחים המודאגים, התפעלו מהתלמידים שהפגינו קור רוח והדגימו בפניהם את סדר הפעולות בשעת אזעקה. בחצר בית החינוך נמצאו למחרת שרידי טיל אשר יורט מעליו, ואשר בנס לא פגע באיש מהמשתתפים הרבים בכנס המדעי.

אסף בן דוד מנהל בית החינוך: "אנו גאים בתלמידים שיודעים להתמודד עם שאלות חקר פיזיקליות מורכבות , לצד התנהגות בעת התקפת טילים - באותה מידה של בגרות ורצינות, ומייחלים כי יזכו להמשיך ולהצטיין מתוך בטחון ושלוה".

קרא עוד...

חנוכה של נתינה באמי”ת בנות מעלה אדומים

בבית החינוך אמי"ת בנות (ע״ש וסרמן) ממשיכים את מסורת הנתינה ושיתוף הפעולה בין ועד ההורים ובין תלמידות בית הספר בהובלת מועצת התלמידות כדי להפיץ את שמחת החנוכה בעיר...


בבית החינוך אמי"ת בנות (ע״ש וסרמן) ממשיכים את מסורת הנתינה ושיתוף הפעולה בין ועד ההורים ובין תלמידות בית הספר בהובלת מועצת התלמידות כדי להפיץ את שמחת החנוכה בעיר.

תלמידות  בית החינוך הקדישו זמן מחופשת החנוכה שלהן כדי להיפגש עם חברי ועד ההורים, וביחד איתם ארגנו יוזמות מיוחדות של נתינה לקראת החג.

קבוצת אחת של הורים ותלמידות ארגנו הדלקת  נרות עם קשישים ניצולי שואה.

הם הגיעו לביתם של הקשישים מצוידים בחנוכיות, נרות וסופגניות, וביחד ערכו הדלקת נרות חגיגית. הקשישים הנרגשים הודו להם על שהכניסו לביתם את אור החנוכה.

קבוצה נוספת של הורים ותלמידות של בית הספר ,מדריכות בתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו'  חברה לעמותת "אור ונתינה" וסייעה בארגון מסיבת חנוכה מיוחדת במינה עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

מנהלת בית החינוך, ברנדה הורביץ־-פרוור, מברכת את התלמידות ואת ועד ההורים על היוזמות המשותפות: "אין דבר משמח יותר מלראות את הבנות וההורים פועלים בשיתוף כדי להפוך את החג שמח ומאיר יותר עבור הסובבים אותם".

קרא עוד...

תלמידי בית החינוך אמי”ת המר מאירים את רחובות

15 כתות, 400 תלמידים, 500 חנוכיות ו-1000 סופגניות- תלמידי אמי"ת המר מאירים את העיר...


15 כתות, 400 תלמידים, 500 חנוכיות ו-1000 סופגניות- תלמידי אמי"ת המר מאירים את העיר!

תלמידי בית החינוך אמי"ת המר , בהובלת וביוזמת מועצת התלמידים ורכז החינוך החברתי בבית החינוך רועי פיזם, יצאו ביום הראשון של חנוכה להאיר את העיר – והתפזרו בין מוקדי התנדבות שונים בקהילה.

קבוצה אחת של תלמידים הגיעה למחלקת הילדים בבית החולים קפלן, שם חילקו ממתקים והפתעות לילדים המאושפזים. קבוצה אחרת יצאה לפעילות חנוכה משותפת עם ילדי ביה"ס לוטם לחינוך מיוחד, אותו מאמץ בית החינוך במהלך השנה כולה.

בבית האבות 'גן דוד' בעיר ערכו התלמידים מסיבת חנוכה, שרו עם הקשישים משירי החג ושמעו את זיכרונותיהם וסיפורי חייהם. התלמידים הגיעו גם לשוק העירוני וסייעו לקשישים בנשיאת סלים כבדים של קניות.

בין מחלקות העיריה עברו התלמידים וחילקו שי לעובדי העיריה, ביניהם גם לראש העיר רחמים מלול.

עובדי התחזוקה והניקיון בבית החינוך הופתעו לקבל שי מיוחד לכבוד חנוכה, וסיוע מהתלמידים בעבודות הניקיון בבית הספר. גם העוברים והשבים ברחובות העיר נהנו מהמבצע המיוחד ושמחו לקבל מהתלמידים סופגניות וחנוכיות שחולקו בצירוף ברכת 'חנוכה שמח'.

הרב רפי מימון מנהל אמי"ת שדרות ברך את התלמידים על הובלת היום המרגש: "אנו גאים בתלמידים שהפנימו את המסר החשוב של חנוכה- הפצת אור של נתינה, התחשבות בזולת וקבלת האחר".

קרא עוד...

מתרימים באסיפת הורים – למען ילדים חולי סרטן

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות החליטו לנצל את אסיפת בבית הספר על מנת לגייס כספים למען ילדים חולי סרטן...


תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות החליטו לנצל את אסיפת בבית הספר על מנת לגייס כספים למען ילדים חולי סרטן.

במסגרת תכנית  " מעורבות חברתית " של תלמידי כיתה י"א, מסייעים התלמידים במהלך השנה בגיוס כספים  ובסיוע לעמותת "חיינו" התומכת בחולי סרטן ובמשפחותיהם.

התלמידים החליטו כי אסיפת ההורים המרכזית בישיבה היא הזדמנות מצוינת לגיוס כספים למען המטרה החשובה. בסיוע המורה יערה שוויד, רכזת מעורבות חברתית בישיבה, הקימו התלמידים יריד התרמה בו הציעו להורים למכירה ערכות שמן להדלקת חנוכיות , לצד בית קפה עשיר .

ההורים שמחו על ההזדמנות להצטייד לקראת החנוכה וליהנות מקפה ומאפה בין הפגישות עם המורים והמחנכים - והכל למען מטרה טובה.

היריד המיוחד תרם לאווירה הנעימה במהלך אסיפת ההורים, ולתחושה כי כל קהילת בית החינוך שותפה בנתינה ותרומה. התלמידים השקיעו מאמץ וגייסו אלפי שקלים למען הילדים החולים.

"מדהים לראות את הנוער שלנו ואת ההתגייסות  המרשימה שלו. למרות שכיתה י"א נמצאים כבר עמוק בלמידה אינטנסיבית לקראת בחינות הבגרות, המחזור כולו נרתם ליריד זה" מספר הרב שמעון שושן ראש הישיבה.

יריד זה מצטרף למגוון פעילויות מעורבות חברתית ויוזמות התנדבות בהם לוקחים חלק  כלל תלמידי הישיבה .

קרא עוד...

חנוכה חוייתי באמי”ת האופק באור עקיבא

תלמידי אמי"ת האופק זכו לחוויה לימודית ייחודית לקראת חג החנוכה- "חדר בריחה" בשילוב "המירוץ למיליון" בנושא חנוכה...


תלמידי אמי"ת האופק זכו לחוויה לימודית ייחודית לקראת חג החנוכה- "חדר בריחה" בשילוב "המירוץ למיליון" בנושא חנוכה.

ארבע מורות מצווות בית החינוך , ליאורה סוראני,  סיגל כהן, אודליה מנוס וירונה גליל, המשתלמות בנושא חדר בריחה במרכז פסג"ה חדרה, ארגנו במשך חודש ימים את הפעילות הייחודית, המבוססת על למידה התנסותית  בגישה רב תחומית, המשלבת מושגים מתחומי דעת מגוונים: ספרות, היסטוריה, אנגלית ומחשבת ישראל. 

התלמידים שהיו חדורי מוטיבציה לנצח במשחק עבדו בצוותים והתקדמו במשחק תוך פתרון משימות ברמת קושי עולה. התחנה האחרונה במרוץ הייתה בחדרה של מנהלת בית הספר,  הגב' מרים שבתאי, שהגישה לתלמידים שסיימו את המרוץ שי מתוק לכבוד חנוכה. 

בסיום הפעילות סיפרו התלמידים  בהתלהבות: "הכי כיף ללמוד בדרך של משחק".

קרא עוד...

הבוגרים הקצינים חוזרים להצדיע למורים שלהם

"אני קצין במודיעין ביחידה מסווגת ואת ההצלחה שלי אני חייב גם לצוות הנפלא של ישיבת אמי"ת כפר גנים......

"אני קצין במודיעין ביחידה מסווגת ואת ההצלחה שלי אני חייב גם לצוות הנפלא של ישיבת אמי"ת כפר גנים..."
במילים אלו תיאר סגן אוריאל גרינשטיין בוגר מחזור ח' של ישיבת אמית כפר גנים את התודות שהוא חש כלפי הישיבה ביום המורה.

יחד עם בוגרים נוספים הגיע אוריאל לישיבה בבוקר "יום המורה" שחל היום (ב) . הבוגרים דיברו עם התלמידים על הכרת הטוב ועל הערכים והאמון שהם ספגו וקבלו מצוות הישיבה : "לכל מקום אליו הלכנו הרגשנו את האמון ואת הביטחון של הצוות בנו התלמידים..." כך סיפרו.

יחד עם מועצת התלמידים של החטיבה והתיכון הכינו הבוגרים ארוחת בוקר מפנקת למורים והגישו אותה בהפסקה בחדר המורים.

צוות החינוך וההוראה הישיבה התרגש נוכח גילויי ההערכה של התלמידים- ושל הבוגרים שהיגיעו במיוחד ביום זה לישיבה.

הרב חגי גרוס, ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים:

"אני גאה לעמוד בראש ישיבה תיכונית אשר מצליחה ליצור קשר חם ואוהב ולטעת בתלמידים את תכונת הכרת התודה והעין הטובה שכ"כ חסרים היום בחיים שלנו."

בוגרי הישיבה שלא יכלו להגיע ב"יום המורה", הכינו מצגת בה הם , מהשירות הצבאי או הישיבה בה הם לומדים, מביעים את התודות שלהם לצוות הישיבה.

 

קרא עוד...

התלמידים מבקשים מהציבור- זכרו את אברה מנגיסטו

בשעה שתלמידים אחרים נהנים משביתת המורים המתארכת או מנסים להשלים חומר לימודי בעצמם- תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה  גייסו אחריהם מאות לעצרת תמיכה במשפחת מנגיסטו...


בשעה שתלמידים אחרים נהנים משביתת המורים המתארכת או מנסים להשלים חומר לימודי בעצמם- תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה  גייסו אחריהם מאות לעצרת תמיכה במשפחת מנגיסטו.

ההתעלמות של הציבור בישראל מהיעדרותו של אברה מנגיסטו הביאה את יהונתן המבורגר ועמית וייל, תלמידי הישיבה, ליזום עצרת למען החזרתו לביתו.

לפני חודש נערכה בכותל תפילה המונית למען השבת הדר גולדין ואורון שאול לקבר ישראל.  אך מקומו של אברה מנגיסטו נפקד מהעצרת ההיא, והתלמידים ביקשו לתקן -וקראו לציבור ולהתכנס ולקרוא ביחד- "השיבו את אברה".

בצהרי יום חמישי שעבר ערכו התלמידים בגן סאקר בירושלים עצרת למען השבתו ותמיכה במשפחתו, בהשתתפות כ-300 איש. בעצרת לקח חלק גם אילן גשאו מנגיסטו, אחיו של אברה, אשר התרגש מהיוזמה ומההתגייסות של בני הנוער למען אחיו.

יהונתן המבורגר מסביר : "העובדה שאברה חי מחייבת התייחסות ואכפתיות רבה יותר. איננו מתכוונים להפעיל לחץ ציבורי על הממשלה אלא להזכיר לכולנו שיש לנו אח יקר, ולא בריא, שנמצא כבר כמעט 2000 יום בשבי".

יהונתן הינו חבר במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת, אשר בהשראת יוזמתו הדפיסה סטיקר עם הכיתוב "ואהבת לאברה כמוך" אשר חולק באלפים ברחובות הערים על ידי חברי המנהיגות הצעירה.

נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון:" אנו גאים ביוזמה המופלאה של יהונתן וחבריו, יוזמה שמעידה על הערבות ההדדית שמובילה את מנהיגי העתיד שלנו לבנות חברה מוסרית וצודקת יותר בה כל ישראל ערבין זה לזה."

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח