מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

סיירת השירות הלאומי באולפנת אמי”ת גבעת שמואל

"כרמל 6000", מיזם המצוינות של השירות הלאומי - מגיע לאולפנת אמי"ת גבעת שמואל...


"כרמל 6000", מיזם המצוינות של השירות הלאומי - מגיע לאולפנת אמי"ת גבעת שמואל.

יוסי צרויה, העומד בראש המיזם שנועד לתת מענה לבנות מצטיינות בתחומים הריאליים בשירות הלאומי, הגיעה לאולפנה לשיחה עם בנות י"ב.

 "כרמל 6000 "הנה תכנית חדשנית, בה יוכשרו הבנות ע"י מומחי היי טק ויפתחו אפליקציות בתחומי הרווחה, הבריאות והחברה.

נחל מחאי תלמידת י"ב מסבירה כי התוכנית נותנת הזדמנות לעסוק בתחומים  משמעותיים לחברה הישראלית: "בנות מקבלות במסגרתה הכשרה מלאה וידע נרחב בתחומי המחשב תוך פיתוח כישורי יזמות ובתוך כך נותנות סיוע בפיתוח פרויקטים נצרכים."

חנית פרשטנד, ראשת האולפנה אומרת כי במסגרת החינוך לתרומה משמעותית למדינה, מעודדת האולפנה את הבנות להגיע למסלולים איכותיים, "אני מאמינה כי כל בת שתגיע לכרמל 6000  תמצה את יכולותיה בתרומה משמעותית למדינה ".

קרא עוד...

מהקרב בבינת ג’בייל – לערב הוקרה בישיבת אמי”ת אלירז בפ”ת

בישיבת אמית אלירז נערך בשבוע שעבר (ג) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל , במעמד ראש עיריית פ"ת עו"ד איציק ברוורמן, ממלא מקומו וראש מנהל החינוך הדתי איציק דעי, ומפקח ביה"ס...


בישיבת אמית אלירז נערך בשבוע שעבר (ג) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל , במעמד ראש עיריית פ"ת עו"ד איציק ברוורמן, ממלא מקומו וראש מנהל החינוך הדתי איציק דעי, ומפקח ביה"ס אלי לוי.

בטקס השתתפו גם ראש מדור בענף תורת לחימה של זרוע היבשה רס"ן מתן בר-און, חיילי מפקדי יחידת יהל"ם ומפקדי היחידה למשימה לאומית גרעין נח"ל, ומאות תלמידים ובני משפחותיהם.

במהלך הערב שמעו הנוכחים את דבריו של ניר רובין, החובש מהקרב בבינת ג'בייל במלחמת לבנון השנייה, ששיתף את הקהל בסיפור הקרב , הפציעה וההתמודדות שלו איתה.

דרך סיפורים, שירים וסרטונים נדירים העביר ניר לנוכחים מסר של הכרה בערכם של ערכים כמו אמון, חברות, עמידה ביעדים והכרת הטוב: "לא יעבור יום בלי שתאמרו תודה למישהו, ואל תיקחו דברים כמובן מאליו אף פעם!" היה המסר הנוקב של דבריו.

ראש העיר איציק ברוורמן: " ללא חינוך לערכים של מסירות ועמידה במטרות, לא נוכל לקיים את חיינו במדינה עצמאית וחופשית. אנו בפתח תקווה מחדירים ערכים אלו במערכת החינוך שלנו, וגאים לראות את התוצאות באחוזי הגיוס לצה"ל והמועמדים לקצונה בקרב הנוער בעיר". 

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה לרכז החינוך החברתי הרב ירון זיו ולרכזת פרויקטים שגית אלמליח, על הפקת הערב המרגש:

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

קרא עוד...

בערב הוקרה לפצועי צה”ל בבית החינוך אמי”ת עכו הצדיעו מאות תלמידים לבוגר בית החינוך שלחם ונפצע

מאות השתתפו בערב הוקרה מרשים לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שנערך בשבוע שעבר (ג) בבית החינוך אמי"ת עכו במעמד ראש העיר שמעון לנקרי ורב העיר עכו והמחוז הרב יוסף ישר....


מאות השתתפו בערב הוקרה מרשים לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שנערך בשבוע שעבר (ג) בבית החינוך אמי"ת עכו במעמד ראש העיר שמעון לנקרי ורב העיר עכו והמחוז הרב יוסף ישר.

בשיאו של הערב המרגש, יוזמת רכזת החינוך החברתי מאירה לחיאני, הצדיעו מאות המשתתפים, תלמידי בית החינוך ביניהם, לבוגר בית החינוך שניר פריינטה אשר נפצע בפעילות מבצעית במהלך שירות הצבאי. שניר ,אשר עבר תהליך שיקום ארוך , התגבר על פציעתו והגיע לערב ההצדעה לפצועי צה"ל על מנת לחלוק אף הוא כבוד להתמודדותם של פצועי צה"ל. תלמידי בית החינוך העניקו לשניר תעודת הוקרה ותשורה, כאות להערכתם והוקרתם.

במהלך הערב שמעו הנוכחים את סיפורו של  פצוע צה"ל דרור דגן - לוחם דובדבן אשר נפצע באורח אנוש במהלך פעילות מבצעית בבית לחם. דרור תאר באופן מוחשי ומרתק את דרך ההתמודדות שלו עם פציעתו הקשה ושיתף את קהל השומעים בתובנות אותן רכש כתוצאה מהתמודדות זו .

את הערב ליוותה מקהלת התלמידים של ביה"ס ובסיומו הופיע הזמר עידן עמדי .

לחיאני מאירה מארגנת האירוע: "היה חשוב לנו לעצור מרצף הלמידה והשגרה היומיומית ופשוט להגיד "תודה" לאחינו הפצועים , בערב מכבד – כפי שמגיע להם".

מנהלת בית החינוך אמי"ת עכו אתי צברי : "ערב ההצדעה לפצועי צה"ל מהווה אחד מרגעי השיא בחינוך תלמידינו לאהבת הארץ והאדם. שרות צבאי משמעותי ואתוס של הוקרה לחיילי צהל הם הבסיס לחינוך ילדינו."

קרא עוד...

המנהיגות הצעירה של אמי”ת מצדיעה למייסדים וזוכרת את אברה

נציגי המנהיגות הצעירה של אמי"ת מכל רחבי הארץ התכנסו השבוע לכנס מנהיגות בסימן "מצדיעים לדור המייסדים" בלטרון, בו הוחלט לפתוח במסע ציבורי למען השבוי אברה מנגיסטו...


נציגי המנהיגות הצעירה של אמי"ת מכל רחבי הארץ התכנסו השבוע לכנס מנהיגות בסימן "מצדיעים לדור המייסדים" בלטרון, בו הוחלט לפתוח במסע ציבורי למען השבוי אברה מנגיסטו.

חברי המנהיגות הצעירה ,המייצגים למעלה מ30,000 תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ, בחרו להעלות למודעות הציבורית את אברה מנגיסטו הנמצא בשבי  למעלה מ1000 ימים, על ידי מיצג אנושי : 180 המנהיגים הצעירים יצרו את הספרה 1000+ ברחבת מוזיאון לטרון.

התלמידים קראו להעלות את כאבה של משפחת מנגיסטו לסדר היום הציבורי ,לצד כאבן של משפחות כל הנעדרים הישראליים.

את הכנס פתחו בוגרות המנהיגות ירדן סרור מאמי"ת כרמיאל ומרים ווניש מאמי"ת רננים ברעננה שהציגו את מפעלי מנהיגות אמי"ת בנושא חיבורים בחברה הישראלית.

חברי המנהיגות הקדישו את היום להכיר מקרוב את מרחב עמק איילון אשר לפני 70 שנה שימש כצומת המוביל לעיר ירושלים.

מתוך הכרה בחשיבות תיעוד סיפורו של דור המייסדים אשר הולך ומזדקן נפגשו המנהיגים הצעירים עם סיפורם של גיבורים ייחודיים מכל הקשת הישראלית ,בני דור הקמת המדינה.

נורית דוידי, מהמנהל הפדגוגי ברשת אמי"ת ,ומובילת המנהיגות הצעירה " ההזדהות עם דור המייסדים מצד אחד ועם כאבה של משפחת מנגיסטו מצד שני- מגלמת את הערבות ההדדית היוזמה והמנהיגות של חברי המנהיגות ".

קרא עוד...

בנות המשלחת לפולין מאמי”ת בנות מעלה אדומים בערב מרגש של זכרונות ותובנות מהמסע

את כט בנובמבר ציינו באולפנת אמי"ת גבעת שמואל ב "מרוץ למדינה", אשר פתח את הלמידה בנושא 70 שנה למדינה באולפנה ...


את כט בנובמבר ציינו באולפנת אמי"ת גבעת שמואל ב "מרוץ למדינה", אשר פתח את הלמידה בנושא 70 שנה למדינה באולפנה .
 התלמידות, בנות שכבה ח באולפנה, התפזרו ברחבי האולפנה למשימות פענוח וחשיבה מקוונות ומאתגרות בנושא ההצבעה שהובילה להקמת המדינה.

המירוץ הוביל את התלמידות למשימת הסיום - צפיה בהצגה בנושא "כאן ביתי" שהעלו תלמידות השכבה חברות קבוצת התיאטרון בליווי המחנכות.

שלומית פולק מנהלת חט"ב באולפנה הודתה לרכזת רעות נדב וצוות המחנכות על הפקת היום המיוחד: "החיבור למורשת ולהיסטוריה של העם והמדינה וטיפוח רוח הציונות הדתית בקרב התלמידות הוא אחד מהיסודות החינוכיים המשמעותיים באולפנה".

קרא עוד...

בנות המשלחת לפולין מאמי”ת בנות מעלה אדומים בערב מרגש של זכרונות ותובנות מהמסע

השבוע נערך מפגש נוסף של בנות משלחת המסע לפולין מאמי"ת בנות...


השבוע נערך מפגש נוסף של בנות משלחת המסע לפולין מאמי"ת בנות.

לפני כחודש יצאה מבית הספר משלחת הכוללת 30 בנות ו2 מורות מלוות למסע לפולין במסגרת משלחת של רשת אמי"ת.

במפגש מרגש בהשתתפות  הורים ותלמידות הקרינו התלמידות סרטונים מהמסע וסיפרו על החוויה המעצימה. בהמשך השנה בנות המשלחת יכינו טקס ביום הזכרון לשואה ולגבורה ויהוו כתובת בבית הספר לשאלות ומחשבות של התלמידות בנושא של זהות לאומית ואישית..

מנהלת בית החינוך ברנדה הורוביץ פרוור מסכמת "מרגש לראות את התלמידות מספרות על המסע –ולחבר את כולנו לחוויה המרגשת ולתובנה כמה החיים חשובים וכמה והערכה עמוקה אנו חשים לעם ישראל ולארץ ישראל.  אנו בבית החינוך מאמינים שהמסע לפולין מהווה נדבך משמעותי בבניית הזהות האישית."

אחת התלמידות ,ממשתתפות המסע , ספרה ף "המפגש היה מאד חשוב ברמה של חלוקת חויות אך יותר מזה ההזדמנות שההורים שישמעו כמה חשוב היה המסע בבניית העולם הפנימי ."

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת כרמיאל לאולימפיאדת החלל ע”ש אילן רמון

תלמידי בית החינוך אמי"ת כרמיאל העפילו לשלב המתקדם של האולימפיאדה לאסטרונומיה ע"ש אילן רמון ז"ל...


תלמידי בית החינוך אמי"ת כרמיאל העפילו לשלב המתקדם של האולימפיאדה לאסטרונומיה ע"ש אילן רמון ז"ל.

התלמידים, תלמידי כתה ח' מצוינות בהדרכתה של רכזת המדעים טובה גולן, עברו בהצלחה את השלב הראשון של התחרות-  חידון מקוון שכלל שאלות באסטרונומיה וחקר החלל ,עברו את שלב א בהצלחה ונבחרו מבין מאות נבחרות לעבור לשלב המתקדם של התחרות .

בנוסף על ידע כללי בנושא מערכת השמש טכנולוגיות לוויינים והקרינה האלקטרומגנטית, היה על התלמידים להפגין מיומנויות של איתור מידע באינטרנט, קריאה של  טקסטים מדעיים, הפקת מידע והסקת מסקנות מהם.

 בימים אלו עסוקים התלמידים בחקר 'מדע אזרחי'- שיתוף הציבור בביצוע מחקר.

התלמידים יצאו למסע הסברה בבית החינוך ויצרו קהילה חוקרת האוספת נתונים מתמונות לוויין בנוגע לנושא הנבחר שלהם- הרס וביזה של אתרים ארכיאולוגיים בפרו.

גאי דקל, מנהל אמי"ת כרמיאל : " אנו שמחים על ההזדמנות יוצאת הדופן , ההשתתפות באולימפיאדה המעניקה לתלמידים חוויית למידה מדעית, אקדמאית ומקצועית בגבול הקדמי של התפתחות המדע- מדע החלל".

קרא עוד...

תלמידות מדרשת אמי”ת אשדוד העניקו תעודות הוקרה לפצועי צה”ל

לרגל יום ההוקרה לפצועי צה"ל שחל השבוע נפגשו תלמידות מדרשת אמי"ת למדעים ואומנויות עם פצועי צה"ל והעניקו להם תעודות הוקרה והערכה ...


לרגל יום ההוקרה לפצועי צה"ל שחל השבוע נפגשו תלמידות מדרשת אמי"ת למדעים ואומנויות עם פצועי צה"ל והעניקו להם תעודות הוקרה והערכה .

התלמידות ארחו שני לוחמים אשר  סיפרו להן אודות הקרב בו נלחמו ונפצעו, על ההשלכות של הפציעה ועל המטרה לשמה יצאו לקרב.

רפי פרץ מזכיר אגף התרבות בעיריית אשדוד ,שוחח עם תלמידות כיתה ז' על פציעתו ממטען צד בלבנון בשנת 1995. הוא נפצע באופן אנוש, ועבר תהליך שיקום ארוך, כאשר עד היום הוא איננו שומע באוזן אחת. רפי סיפר לתלמידות כי החליט לא לוותר על החיים, ולא לוותר לעצמו: הוא למד לימודים אקדמאיים, הקים משפחה והתמודד עם הקשיים הפיזיים והנפשיים של הפציעה.

תלמידות כתות ח-ט נפגשו עם יובל מימון ,סגן מנהלי של רשת אמי"ת בקהילת ירושלים, אשר נפצע  בקרב בבינת ג'בל, במלחמת לבנון ה-2, בו נהרגו רועי קליין ז"ל  ועוד 7 לוחמי גולני. יובל סיפר לתלמידות על השתלשלות הקרב  ועל הדמויות הגדולות לצדם לחם.

בשני המפגשים התלמידות היו מרותקות וסרבו לצאת להפסקה על מנת לשמוע עוד מדברי האורחים.

הדס רוקח, תלמידת כתה ז:"שמענו מהלוחמים על נסים שאירעו להם- אני חושבת שההתמודדות שלהם עם הפציעה והבחירה שלהם להמשיך בחיים היא נס בפני עצמו".

רפי פרץ מסכם את הביקור המרגש: " הופתעתי מהקשב ומהרצינות של תלמידות כה צעירות, והתרגשתי לשמוע על ההשפעה שהיתה לשיחה עליהן. אם לרגע קט גרמתי לבנות לעצור ולחשוב על אלו ששילמו בגופם ונפשם ולהעריך ולהוקיר אותם - זכיתי . ואם אפילו תובנה אחת מתהליך השיקום שלי תהיה אבן שואבת עבורם בתהליך ההתבגרות שלהם - אז יותר מזכיתי".

לפני פרידה העניקו התלמידות לשני הלוחמים תעודות הוקרה על גבורתם ועל ההקרבה שלהם למען המדינה ובטחונה.

אורית קאופמן, מנהלת בית החינוך:" המפגשים עם גיבורי מערכות ישראל היוו עבור התלמידות חוויה מעצימה , חזקה יותר מכל שיעור חינוך, בה למדו על התמודדות עם משברים ומגבלות ועל הכרת הטוב לאלו שהקריבו עבור המדינה".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח