מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידות אמי”ת רננים רעננה שיחזרו את כ”ט בנובמבר 1947

לציון 70 שנה להצבעה הגורלית באו"ם, שחזרו תלמידות בית החינוך אמי"ת רננים ברעננה את אירועי כ"ט בנובמבר 1947...


לציון 70 שנה להצבעה הגורלית באו"ם, שחזרו תלמידות בית החינוך אמי"ת רננים ברעננה את אירועי כ"ט בנובמבר 1947.

ההקלטה המקורית של ההצבעה באו"ם הושמעה ברמקולים ברחבי בית החינוך, והתלמידות ספרו את הקולות בדיוק כמו תושבי ארץ ישראל בליל ההצבעה לפני שבעים שנה. עם תום הספירה התפרצו תלמידות י"ב, מחופשות לחלוצות, לכל כתות בית החינוך וסחפו אחריהן את התלמידות לחצר בית הספר למעגלי ריקודים סוערים, שדימו את מעגלי הרוקדים ברחובות הארץ באותו לילה.

לאחר סדנא של ריקודי עם סוחפים ונוסטלגיים, נהנו התלמידות ממסיבת שירי עם עבריים עם מיטב שירי שמחה מוכרים- מימי קום המדינה ועד לימינו.

במקביל נערכה תערוכת עוגות ברוח התקופה אותה הכינו התלמידות בעצמן, לצד עמדת צילום בה יכלה כל תלמידה להנציח את "הרגע ההיסטורי" עם ערמת חציר, כובעי טמבל ודגלי ישראל.

עפרה פאר, מנהלת בית החינוך: "70 שנה לאחר אותה הכרזה היסטורית, שחזרו התלמידות את רגעי האושר של ההכרה במדינת ישראל, מתוך תחושה של הכרת תודה לדור המייסדים לו אנו חייבים את הארץ בה אנו יושבים לבטח".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת רצו עם משפחת גולדין- למען הדר

מעל 700 רצים השתתפו ביום ו האחרון במרוץ 'עוז וענווה' לזכרו של הדר גולדין ולמען השבתו לקבר ישראל...


מעל 700 רצים השתתפו ביום ו האחרון במרוץ 'עוז וענווה' לזכרו של הדר גולדין ולמען השבתו לקבר ישראל.

את המרוץ יזמו תלמידי אמי"ת בנים מודיעין, במטרה להעלות למודעות הציבורית את המאבק להשבתם של אורון שאול והדר גולדין (בוגר אמי"ת).

את המרוץ הוביל ד"ר שמחה גולדין, אביו של הדר. לצדו רצו מאות חברים ,בני נוער ומבוגרים מכל רחבי הארץ וגם מאות תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר .

את צה"ל ייצגה במרוץ ראש מחלקת נפגעים אלוף משנה ז׳וסלין בש, המלווה את המשפחה, ואשר הביעה את הזדהותה עם כאבם של בני משפחת גולדין ושאול.

אביו של הדר, ד"ר שמחה גולדין אמר כי :''לכל רץ יש את הנקודה שבה הוא עלול להישבר אך אנחנו לא נפסיק לרוץ עד שנצליח להחזיר את הדר הביתה" .

את המרוץ פתחו תלמידי אמי"ת בהקראת מכתב אישי אותו שלחו למזכ"ל האום אנטוניו גוטרש, בו פנו אליו בדרישה:  "לעשות צדק, להפעיל מכבש לחצים על ארגון הטרור הרצחני ,ולהשיב  את הדר גולדין ואורון שאול לקבר ישראל למנוחת עולמים".

צחי גרין מנהל חט"ב אמי"ת בנים מודיעין ומוביל המרוץ " בחרנו לחנך את הבנים לאור דמותו המיוחדת של הדר. זו השנה הרביעית בה פועל בבית החינוך בית מדרש "עוז וענווה" לזכרו של הדר, השם "עוז וענווה" לקוח מצמד מילים אותם רקם על רצועת הנשק שלו ומבטאים את האומץ להיאבק על ערכים בעוז ונחישות יחד עם ענוות אמת. "

במירוץ השתתפו למעלה משבע מאות איש שרצו למרחקים של  1.5- 4.5 ק"מ

קרא עוד...

תלמידים שותפים בהנהלת בית הספר

בבית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים גם התלמידים שותפים בתהליכי קבלת החלטות...


בבית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים גם התלמידים שותפים בתהליכי קבלת החלטות.

במסגרת "שבוע התלמיד" שנערך השבוע בבית החינוך לקחו התלמידים חלק פעיל בפורומים השונים, בדיונים ובקבלת ההחלטות. התלמידים השתתפו בישיבות בנושאים שונים כגון: תקצוב אירועים, תכנון מערכי למידה, תהליך הרישום וקליטת תלמידים חדשים בבית החינוך, תכנון יום שיא בנושא השנתי ועוד.

בפורומים השונים בהם השתתפו, על פי בחירה, העלו התלמידים נושאים שונים הנוגעים לבית החינוך, נתנו את חוות דעתם בנושא ושמעו גם את חוות הדעת של הצוות. לאחר שיח ענייני הגיעו חברי הפורום יחד להחלטות חשובות ומשמעותיות.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, אמר " היכולת לקחת אחריות ולקבל החלטות המשפיעות על בית החינוך כולו, מכינה את התלמידים לקבלת החלטות גם בעתיד. היה מרגש מאוד לראות את השותפות  ולקיחת האחריות של התלמידים ובעיקר לשמוע את דעתם במגוון רחב של נושאים."

קרא עוד...

תכנית לתלמידים מצטיינים לקראת קצונה אקדמית

במסגרת תכנית קדם עתידים בבית החינוך אמי"ת דביר, לומדים כ 40 תלמידים מצטיינים המיועדים לקראת תעודת בגרות איכותית ומשמעותית ובהמשך בע"ה לקצונה אקדמית בצבא....


במסגרת תכנית קדם עתידים בבית החינוך אמי"ת דביר, לומדים כ 40 תלמידים מצטיינים המיועדים לקראת תעודת בגרות איכותית ומשמעותית ובהמשך בע"ה לקצונה אקדמית בצבא. 

היום יצאו ארבעה נציגי תלמידי התכנית לכנס הכשרה והעשרה "שגרירי קוד עתידים של מיקרוסופט", התלמידים למדו, פגשו וחוו את התעשייה הטכנולוגית הלכה למעשה. התלמידים אף התנסו בכתיבת תכניות ליצירת תכונות ומשחקים מתקדמים. 

המסר שעבר לתלמידים ואותו יעבירו הנציגים לשאר בית הספר, הוא שהטכנולוגיה נמצאת בכל מקום ועם רצון והשקעה, ניתן להגיע כמעט עד השמים. כך מספר ר' דוד לוי מורה בבית הספר שליווה את התלמידים בביקור המרתק הזה.  

ארז בר-און מנהל בית החינוך מדייק כי נמשיך לעודד את תלמידנו להצטיין בכל תחום ותחום חינוכי, ערכי ולימודי כאחד, אני מבקש גם להודות למוטי פרבר הרכז הפדגוגי של בית החינוך המרכז את התכנית.  

קרא עוד...

אמי”ת בנות מעלה אדומים עם הפנים לעתיד: שיתוף פעולה יחיד במינו בעיר עם חברת ההייטק סיסקו

באמי"ת בנות מעלה אדומים חושבים על עתיד טכנולוגי-תעסוקתי - כבר בחטיבת הביניים. במטרה לאפשר לתלמידות להתכונן למקצועות העתיד ולהיחשף לתכנים טכנולוגים חדשניים...


באמי"ת בנות מעלה אדומים חושבים על עתיד טכנולוגי-תעסוקתי - כבר בחטיבת הביניים. במטרה לאפשר לתלמידות להתכונן למקצועות העתיד ולהיחשף לתכנים טכנולוגים חדשניים,

נחנכו בשנת הלימודים הנוכחית תכניות טכנולוגיות שונות בבית החינוך.

קורס ייחודי מסוגו נחנך השנה בבית החינוך בשיתוף חברת cisco ועמותת תעשיידע לחינוך מתקדם , במסגרתו משתתפות תלמידות מכיתות ח' בקורס 'יזמות פרמיום'.

תוכנית פרימיום הינה תוכנית ייחודית, המאפשרת תהליך למידה ופיתוח רעיון יזמי לכדי אבטיפוס פועל בעזרת מהנדסים ומדריך מלווה לקורס.

במסגרת החשיפה לתכנית נפגשו ההורים והבנות עם נציגי תעשיידע ומהנדסים מחברת cisco  לערב מרתק, בו מהנדסים נציגי החברה ספרו על הנעשה בcisco בתחום פיתוח ומחקר, ועל מגוון האפשרויות העומד בפני הבנות.  

חנה קראוס מנהלת המכון להדרכת הורים ומנהלת פרויקטים בעיריית מעלה אדומים, ואירמה בן משה מנהלת אשכול פיס בעיר,  ברכו את הבנות ואחלו להן לפרוץ את הדרך ולפתח כוח של התמדה, נחישות ויצירתיות.

בימים אלו יוצאות הבנות  לדרך וכבר החלו לחשוב על רעיונות יזמיים ועל חלוקת תפקידים. במסגרת התכנית הבנות צפויות אף להשתתף בתחרות ארצית לפיתוח יזמות מול בתי ספר מכל רחבי הארץ.

במסגרת קורס יזמות דיגטלית בשיתוף עמותת תעשיידע וחברת cisco, לומדות גם תלמידות כתה ז' על חשיבה יצירתית, משמעות המושג פלח שוק, כיצד לבחור מוצר מחיי היום-יום עם ערך חברתי ולהתאים אותו בעזרת  חיישנים מתאימים לטכנולוגיית IOT, לשווק אותו ולקדם אותו.

לאחרונה נפתח בבית החינוך גם חוג סייבר בשיתוף חברת 'סייבר- פסגה' בו לוקחות חלק תלמידות החטיבה.

אגם חג'אג', תלמידת כיתה ח' המשתתפת בשני הפרויקטים, מספרת:

"בקורס יזמות מלמדים אותנו לחשוב מחוץ לקופסה ולהאמין בעצמנו, לעשות תמיד מעבר לגבולות הקיימים... לנסות לחשוב כמה שיותר גבוה וכמה שיותר רחוק גם אם זה נראה בלתי- אפשרי זה יכול להיות אפשרי. בסייבר- יש משהו מגניב, אני רוצה להמשיך ללמוד את זה בהמשך לחיים. מדהים לראות דברים שמשתמשים ביום- יום ויש להם עוד משמעויות שלא תמיד ידועים ועכשיו מבינים איך זה עובד ואתה מתסכל על אותו מחשב או פלאפון בצורה אחרת".

ברנדה הורביץ פרוור, מנהלת אמי"ת בנות: "מטרתינו היא לפתוח בפני התלמידות צוהר לעולם המדע והטכנולוגיה ולקדם אותם להצטיינות מדעית ולהשתלבות בקדמת המדע ,  תוך מיצוי כל כשרונותיהן ".

קרא עוד...

קתדרה באולפנת אמי”ת גבעת שמואל

באולפנת אמי"ת גבעת שמואל החלה תוכנית חדשה " אקדמיה באולפנה-תורה עם מדינה" . ביוזמת ועד ההורים וצוות האולפנה פוגשות התלמידות בחוקרים ואנשי אקדמיה ממגוון תחומים...


באולפנת אמי"ת גבעת שמואל החלה תוכנית חדשה " אקדמיה באולפנה-תורה עם מדינה" . ביוזמת ועד ההורים וצוות האולפנה פוגשות התלמידות בחוקרים ואנשי אקדמיה ממגוון תחומים.

השבוע  פגש ד"ר חנן מנדל, משפטן ומומחה לישוב סכסוכים את תלמידות כיתה י' ועסק בסוגיות הנוגעות לחופש הביטוי כחלק מתכנית הלימודים וחיי היום יום שלהן, בין השאר עסקו בסוגיות לשון הרע בווטסאפ וברשתות החברתיות, ובהשלכות הישירות לחייהן. הבנות למדו כיצד לעודד שיח השומר על חופש הביטוי מצד אחד ועל כבוד האדם מהצד השני.

חנית פרשטנד, ראשת אולפנת אמי"ת גבעת שמואל:" אנו מודים לועד ההורים, וליו"ר נירית ליבוביץ' על היוזמה להפגיש את התלמידות עם עולם האקדמיה ולפתוח בפניהם צוהר רחב של דעת ומחקר".

במהלך השנה יפגשו התלמידות מרצים נוספים מומחים בתחומם,  אנשי אקדמיה וחברות כנסת,  איתם ידונו בנושאי לאומיות, דת ומדינה ועוד.

קרא עוד...

פרס החינוך המחוזי לקריית החינוך אמי”ת המר ברחובות

השבוע התבשר מנהל קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הרב רפי מימון, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך במחוז מרכז. בית החינוך  מועמד לקבלת פרס החינוך הארצי...


השבוע התבשר מנהל קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הרב רפי מימון, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך במחוז מרכז. בית החינוך  מועמד לקבלת פרס החינוך הארצי של משרד החינוך.

בשבע השנים האחרונות עבר בית החינוך אמי"ת המר מהפך באקלים הלימודי ובמענה האישי , ואחוז הזכאות לבגרות עלה מ-45 אחוז ל-91 אחוזים ובמקום הוקמה מכינה קדם צבאית טכנולוגית ומכללה להנדסאים בתחומי האלקטרוניקה, מחשבים וחשמל.

בבית החינוך נחנך השנה מסלול חדשני ללמידה עם מיומנויות המאה ה21 וכן כולל אברכים הלומד בחברותות עם התלמידים. בשנים האחרונות נפתחה גם כיתת סנהדרין -כתה ישיבתית העוסקת רוב היום במקצועות הקודש.

בשנה שעברה זכה בית הספר בפרס ארצי של רשת אמי"ת על פיתוח מסלול כיתות קטנות (בתחום החינוך המיוחד).

מנהל בית הספר, רפי מימון הודה למנהלת חט"ב מיכל פלג, לראש המכינה הקד"צ הרב צורי לוי ולכל צוות ההוראה והחינוך על מסירותם: "הצלחת קריית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחת ואחת מתלמידינו".

קרא עוד...

לראשונה: ‘צורבא מרבנן’ באולפנה- באולפנת אמי”ת גבעת שמואל

תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל הצטרפו השבוע לקבוצה העולמית של  לומדי ההלכה "צורבא מרבנן" ...


תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל הצטרפו השבוע לקבוצה העולמית של  לומדי ההלכה "צורבא מרבנן" .
במסגרת התכנית "בוחרים בקודש" ללימוד תורה מתוך בחירה הפועלת באולפנה, מתכנסת אחת לשבוע, על חשבון הפסקת הצהרים ומתוך בחירה, קבוצה של תלמידות ללימוד הלכה. בכך הן מצטרפות למעגל הלומדים העולמי של מכון 'צורבא מרבנן' העוסק בהנגשת עולם ההלכה .

בהדרכת רב האולפנה הרב אמיר סנדלר, דנות התלמידות בהלכות שבת, ועל ידי לימוד משותף הופכות אותן לנגישות , מובנות וישימות יותר בחייהן.

אפרת פישמן, תלמידת כתה י"ב באולפנה: "בחרתי להשתתף בקבוצת הלימוד כי חשוב לי מאוד להבין את ההלכות שאני מקיימת ואת המשמעות שלהן, ללמוד את הפסיקות ההלכתיות השונות ולחבר אותן לחיים שלי ".

במקביל מתקיימות באולפנה קבוצות לימוד 'תורה לשמה' נוספות, בהן בוחרות התלמידות לפי נושאים הקרובים לליבן- הלכות לשון הרע עם ראשת האולפנה חנית פרשטנד, פרקי חסידות עם מנהל התיכון איתמר רוזנפלד, לימוד הרמב"ם היומי בחברותות- ועוד.

ראשת האולפנה חנית פרשטנד: "אני גאה בתלמידות אשר בוחרות להעמיק בלימודי תורה ואמונה - לא בשביל ציון או בחינה - אלא מתוך אהבת תורה אמיתית".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח