מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

חדש ברשת אמי”ת – קהילת מורי הנדסת תכנה וסייבר לקידום תלמידים ללוחמת סייבר

השבוע נחנכה ברשת אמי"ת קהילת מורי הנדסת תכנה וסייבר, בה שותפים עשרות רכזי מגמות ומורים לסייבר מבתי חינוך של הרשת מכל רחבי הארץ. הקהילה קמה במטרה לשתף ולחשוף שיטות הוראה...


השבוע נחנכה ברשת אמי"ת קהילת מורי הנדסת תכנה וסייבר, בה שותפים עשרות רכזי מגמות ומורים לסייבר מבתי חינוך של הרשת מכל רחבי הארץ. הקהילה קמה במטרה לשתף ולחשוף שיטות הוראה ייחודיות בתחום על מנת לקדם תלמידים מצטיינים לשירות בלוחמת סייבר ביחידות מובחרות ולהמשך ללימודים אקדמאיים בתחום.

חברי הקהילה נפגשו השבוע במרכז להכשרה ללימודי המחשב בצה"ל עם סגן אלוף יניב אוסי מפקד האקדמיה הצה"לית למקצועות המחשב וההגנה בסייבר , אשר הביע שביעות רצון משיתוף הפעולה הנרקם בין יחידתו ובין רשת אמי"ת.

ד"ר צבי ירבלום, מנהל תחום חינוך טכנולוגי ברשת :" קהילת הסייבר של רשת אמי"ת תתרום לקידום והזנקת נושא הסייבר בקרב תלמידי הרשת, תוך למידת עמיתים , שיתוף והפריה הדדית".

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת שחר בבית שמש תרמו עשרות תרומות שער לזכרה של בוגרת בית החינוך שהלכה לעולמה

עשרות תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש תרמו השבוע תרומות שיער, במסגרת שבוע התרמה מיוחד לזכרה של נועה צמח ז"ל, בוגרת בית החינוך אשר הלכה לעולמה לפני כחצי שנה....


עשרות תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש תרמו השבוע תרומות שיער, במסגרת שבוע התרמה מיוחד לזכרה של נועה צמח ז"ל, בוגרת בית החינוך אשר הלכה לעולמה לפני כחצי שנה.

לקראת יום הולדתה של נועה ז"ל, שחל בראש חודש חשוון, יזמה רכזת החינוך החברתי, צילה סלומון, הפנינג ענק של תרומה , אליו התגייסו תלמידות כתה יא בליווי המחנכת לאה ויגדרוביץ.

התלמידות נפגשו עם אמה של נועה ז"ל ושמעו ממנה עד כמה היתה הפאה אותה קבלה מזיכרון מנחם משמעותית עבורה.

שיאו של השבוע היה יום הפנינג ססגוני , אשר כל ההכנסות ממנו נתרמו לעמותת זכרון מנחם.

במרכזו של היריד  הופעלה עמדת התרמת שער עבור הכנת פאות לחולות בסרטן. מעצבת השער גילה רוט, תושבת רמת בית שמש התגייסה למבצע והעניקה בהתנדבות לכל  תלמידה תספורת מותאמת אישית.

בסופו של יום נספרו 30 תרומות שער אותן תרמו תלמידות וכן תושבות העיר אשר הגיעו ליריד במיוחד לשם כך.

ירין צפרן, תלמידת בית החינוך:"תחושת הסיפוק הנובעת מהתרומה היא כל כך מספקת כי את יודעת שעשית משהו שיגרום למישהי להרגיש טוב עם עצמה, ועם המראה שלה".

סהר סיגאווי, מנהל בית החינוך: "אנו גאים בתלמידות שהפיקו יריד של נתינה חווייתי ומרגש, ומהבנות התורמות שהוכיחו כי נתינה לזולת- מעצימה את הנותנת".

קרא עוד...

ממשיכים לרוץ עד שהדר ישוב הביתה!

הציבור מוזמן לתמוך ולהשתתף ביוזמה ייחודית של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין- מרוץ 'עוז וענווה' למען השבתו של הדר גולדין הי"ד מידי החמאס....


הציבור מוזמן לתמוך ולהשתתף ביוזמה ייחודית של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין- מרוץ 'עוז וענווה' למען השבתו של הדר גולדין הי"ד מידי החמאס. 
באמי"ת מודיעין ימשיכו גם השנה במסורת מרוץ השדה אותה יזמו, בה ייטלו חלק משפחת גולדין, חבריו של הדר, תלמידים, הורים וכל המעוניינים לרוץ- למען הדר.

את המירוץ, אשר יתקיים בעז"ה ביום שישי י"ג טבת ,1.12 בפארק ענבה במודיעין, מוביל מנהל חט"ב בבית החינוך הרב צחי גרין:
" אנו רואים בהעלאת המודעות לסיפורו של הדר, בוגר אמי"ת, משימה לאומית ומחויבות של כולנו לחייל שיצא בשמנו לקרב- קהילת בית החינוך כולה תרוץ למען הדר ולזכרו".

בית החינוך יצא בקריאה לציבור לתמוך ולסייע בהרמת מרוץ מקצועי לזכרו של הדר, על ידי גיוס המוני בהד סטארט, כאשר התרומות אשר יאספו מעבר להרמת המירוץ יושקעו במבצעי חסד לזכרו של הדר ולהעלאת המודעות להשבת הדר ואורון לקבר ישראל.

בבית החינוך אמי"ת במודיעין מנציחים את דמותו של הדר גם בבית מדרש "עוז וענווה" לזכרו, בו לומדים בחברותא ומתוך בחירה תלמידים בוגרים עם צעירים.

מרוץ 'עוז וענווה' הוא מרוץ עממי-תחרותי, הכולל מקצים של 1.5-4 ק"מ. הקהל הרחב מוזמן להשתתף ואף לתרום בהד סטארט

מרוץ עוז וענווה- פארק ענבה, מודיעין , בוקר יום שישי , יג טבת 1.12.17

בתמונה: מרוץ 'עוז וענווה' בשנה שעברה
צילום: גיל כהן מגן

קרא עוד...

חיידר של מצוינות

השבוע נחנך בבית החינוך אמי"ת (ע"ש ווסרמן) בבאר שבע מרחב למידה חדשני, בעל השם הייחודי- 'חייד"ר'- מרכז לחדשנות יצירה יוזמה דיאלוג ורוח...


השבוע נחנך בבית החינוך אמי"ת (ע"ש ווסרמן) בבאר שבע מרחב למידה חדשני, בעל השם הייחודי- 'חייד"ר'- מרכז לחדשנות יצירה יוזמה דיאלוג ורוח.

מרחב החדשנות החדש הינו חלק מפרויקט "עיר דיגטלית"  העירוני, והוקם בשיתוף עיריית באר שבע ורשת אמי"ת. שמו של המרחב - ה"חיידר"- מרמז על חיבור בין מסורת ומצוינות. המרחב כולל פינות למידה חדשניות לצד פינת הנצחה לבוגרי בית החינוך שנפלו במערכות ישראל.

המרחב בנוי ומעוצב על פי עקרונות אדריכלות חינוכית מתקדמת , וכולל חלל למידה מרכזי, 'חדר שקט' ללמידה אישית, אזורי מנוחה, ספריה, מחשבים ניידים ומסכי הקרנה משוכללים.

המרחב מיועד לפיתוח מיומנויות למידה מתקדמות, והפיכת התלמיד ללומד עצמאי הלוקח אחריות על הלמידה .

בחנוכת המרחב לקחו חלק סגנית  ראש עיריית ב"ש חפצי זוהר, מנכל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר, ראשי מנהל החינוך בעיריה וברשת אמי"ת, תלמידים ומורים.

ד"ר אמנון אלדר מנכל רשת אמי"ת : " מפעים לראות את תנופת ההתקדמות וההתחדשות אשר צוות ההנהלה והחינוך מחוללים בבית הספר- במגוון כה רב של תחומים".

מנהל בית הספר אלישע פלג : "הודות לעיריית ב"ש, רשת אמי"ת ומשרד החינוך נמשיך לפעול ולהוביל את התלמידים להצלחה ערכית ולימודית".

 

קרדיט צילום: יורי מיסאיפ

קרא עוד...

לראשונה : התלמיד זכה בתחרות ? המורה מרוויח

תחרות ''היצירה התורנית'' הארצית המסורתית של רשת אמי"ת בשיתוף החמ"ד - יוצאת לדרך, ולראשונה יזכו בפרסים גם המורים המנחים את העבודות המנצחות...


תחרות ''היצירה התורנית'' הארצית המסורתית של רשת אמי"ת בשיתוף החמ"ד - יוצאת לדרך, ולראשונה יזכו בפרסים גם המורים המנחים את העבודות המנצחות.

תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ הוזמנו השבוע להגיש לתחרות מאמרים העוסקים בהשקה שבין התורה לבין החיים: חברה, מדינה, טכנולוגיה, מדע ותיקון עולם.

העבודות המשתתפות בתחרות היצירה התורנית יוכרו מהשנה על ידי משרד החינוך כהערכה חלופית לבגרות בתושב"ע .

בתחרות , שהחלה כיוזמת קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, לקחו חלק בשנה שעברה מאות בני נוער מכל רחבי הארץ, ביניהם גם תלמידי תיכונים ממלכתיים . מבין ששת הזוכים בשנה שעברה, חמש היו זוכות-  תלמידות אולפנות ותיכונים לבנות.

עבודות החקר שיוגשו לתחרות יבחנו על ידי חבר השופטים בו חברים הרב ד"ר יהודה זולדן מפקח מרכז על הוראת תלמוד תושבע"פ בחמ"ד, הרב יובל שרלו ראש ישיבת ההסדר 'אמי"ת אורות שאול' וחבר המועצה הרוחנית של אמי"ת , הרב שלמה אישון והרב ואליעזר שנוולד.

העבודות הנבחרות תזכנה את התלמידים הכותבים ואת המורים המנחים- בפרסים יקרי ערך.

דני רהט, סמנכ"ל אמי"ת: "תחרות היצירה התורנית מאחדת את עקרונות המצפן החינוכי של רשת אמי"ת: תורת חיים, לצד מיצוי ומצוינות וכלל ישראל. מאות תלמידים מכל רחבי הארץ מוזמנים לחקור וללמוד, ולהתאחד בשאיפתם להגדיל תורה ולהאדירה".

את הפרוייקט, יוזמת מנהל בית החינוך אמי"ת המר הרב רפי מימון ומנהלת חט"ב מיכל פלג, מובילים אסף סירי רכז המצוינות של בית החינוך וצוות מרחב "מימוש עצמי: לפיתוח תכניות יחודיות להעצמת התלמידים.

 

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת חברה ומשפט הקיפו את העיר במבצע של נתינה לקראת החג

מי שהיה מגיע באחד מהבקרים השבוע לבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה- היה מגלה שערים נעולים ובית ספר שומם. כל התלמידים והמורים יצאו ליום שלם של התנדבות במוסדות...


מי שהיה מגיע באחד מהבקרים השבוע לבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה- היה מגלה שערים נעולים ובית ספר שומם. כל התלמידים והמורים יצאו ליום שלם של התנדבות במוסדות שונים ברחבי העיר, במבצע ענק של חסד ותרומה לקהילה .

בהובלת המנהל והמחנכים התפזרו התלמידים בין בתי אבות ובתי חולים ברחבי העיר.

בבית החולים השיקומי בית לוינשטיין, בו מתנדבים התלמידים במהלך השנה כולה, הקימו התלמידים את הסוכה הציבורית. לאחר מכן ישבו עם הילדים המאושפזים לסדנת קישוטים לסוכה, עברו בין המחלקות וברכו את המאושפזים בברכת חג שמח.

שאר התלמידים התפזרו בין בתי האבות משען, בית בלב, משכן אבות, שקמה, בית צימרמן, נווה הורים ומרכז לקשיש. התלמידים שיחקו עם הקשישים בינגו, שש בש ושחמט, נהנו ביחד משירת קריוקי, רקדו איתם במעגלים בשירה בליווי כלי נגינה, ושוחחו איתם על החגים הקרבים ועל החיים.

ירון כרמי, מנהל בית החינוך, מסכם את המבצע המרגש: "הדרך הנכונה לפתוח שנה חדשה היא בעשיה למען הזולת, חשיבה על האחר ותרומה לקהילה - אבני היסוד בחינוך בבית ספרינו".

קרא עוד...

אמי”ת בונה סוכה – תלמידי אמי”ת במבצע ערבות הדדית לקראת סוכות

לקראת חג הסוכות יצאו תלמידי רשת אמי"ת מצפון לדרום  לסייע למתקשים בבניית סוכות...


לקראת חג הסוכות יצאו תלמידי רשת אמי"ת מצפון לדרום  לסייע למתקשים בבניית סוכות.

תלמידי בתי חינוך רבים של אמי"ת פרסמו הצעות לסייע בבניית סוכות - ועוד לפני יום הכיפורים החלו צוותי תלמידים ומורים בארגון בניית סוכות עבור קשישים, מוגבלים ואחרים המתקשים בבניית הסוכה בביתם.

הידיעה בדבר העזרה המושטת מצידם של התלמידים עברה בין תושבי הערים בדרכים שונות. יוזמתם של תלמידי תיכון אמי"ת באר שבע ואמי"ת רמלה הגיעה לדף הפייסבוק העירוני,  בתי החינוך אמי"ת קריית מלאכי ואמי"ת דביר בבית שמש פרסמו מודעה בעיתונות המקומית, תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ואמי"ת עכו חילקו מודעות בתיבות הדואר ובבתי האבות בעיר- ועוד ועוד.

בין השאר סייעו התלמידים לקשישים, משפחות חד הוריות, נכים ומוגבלים, אשר שמחו על האפשרות ליהנות אף הם מסוכה צמודה לביתם, אותה לא יכלו להקים בכוחות עצמם.

יואל שור תלמיד י"ב באמי"ת באר שבע: "לאחר שהתברר שיש הרבה שקשה להם לבנות לבד סוכה, ארגנו מבצע סיוע. ההיענות היתה מדהימה, ולנו נותר אלא לשבץ את התלמידים לפי האזורים בעיר , לבתים בהם קבלנו פניה לעזרה".

אבינועם אלמגור, מנהל ישיבת אמי"ת חברותא רעננה: "בחרנו לקבל את חג הסוכות בעזרה לאלו שמתקשים. נמשיך עד ערב החג- כל עוד תידרש עזרתנו".

קרא עוד...

‘אני והסבתא קישטנו בצוותא’ – לכבוד יום הקשיש הבינלאומי

לכבוד יום הקשיש הבינלאומי שחל השבוע (א) יצאו כל תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה לבתי האבות בעיר לסדנה משותפת של הכנת קישוטים לסוכה...


לכבוד יום הקשיש הבינלאומי שחל השבוע (א) יצאו כל תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה לבתי האבות בעיר לסדנה משותפת של הכנת קישוטים לסוכה.

הבנות התפזרו בין בתי האבות אחוזת לב ,בית האבות הספרדי , מעון הרופא ובית דינה בחיפה. יחד עם הקשישים והקשישות יצרו התלמידות מגוון של קישוטים לכבוד חג הסוכות ואף קישטו את סוכת בית האבות.

במהלך עבודת היצירה המשותפת דובבו התלמידות את הקשישים, שמעו מהם את סיפור חייהם ואף ניסו את כוחן בשפה הרוסית בהדרכת הדיירים הקשישים.

שני מינקוביץ', תלמידת האולפנה: "נהנינו מאוד מההזדמנות לערוך מפגש ייחודי עם אוכלוסיה מקסימה. הגענו לבתי האבות במטרה לעשות להם טוב ונעים - והתרגשנו לא פחות מהם. "

מוריה שפירא, ראשת האולפנה: "כמה טוב לצאת מיום הכיפורים לתוך שמחה של מצווה- לחג שכולו מצוות מעשיות ושמחה. התרגשנו לראות את התלמידות מקדישות שעות בשמחת חג אמיתית- שמחת הזולת".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח