מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידי אמי”ת ב’ אשקלון תומכים בבית חולים ברזילי

ברזילי

 תלמידי אמי"ת ב' באשקלון יצאו השבוע במפגן תמיכה בצוות בית החולים ברזילי בעיר, מחווה מרגשת בעקבות נטישת רופאים ואחיות לבית חולים החדש אסותא באשדוד...

ברזילי

 תלמידי אמי"ת ב' באשקלון יצאו השבוע במפגן תמיכה בצוות בית החולים ברזילי בעיר, מחווה מרגשת בעקבות נטישת רופאים ואחיות לבית חולים החדש אסותא באשדוד.

המחסור הבולט בכח אדם בבית החולים הוותיק לא נעלם גם מעיניהם של תלמידי בית החינוך. במסגרת התוכנית למעורבות חברתית החליטו התלמידים להירתם לטובת בית החולים. נציגי השכבה דנו בנושא והחליטו לצאת במבצע תמיכה כאשר הצעד הראשון הוא לעודד ולתמוך בצוות העובדים , הרופאים והאחיות שנשארו בבית החולים ועושים ימים כלילות למען האוכלוסייה בדרום .

התלמידים הכינו כרזות ושלטים לתמיכה בצוות הרפואי, ועברו בין המחלקות השונות בבית  החולים וחילקו לאנשי הצוות שי להבעת תודה והערכה על עבודתם המסורה עם איחולי שנה טובה. ניכר היה כי חברי הסגל הופתעו והתרגשו מהמחווה וממפגן התמיכה.

טליה גדיאן תלמידת בית החינוך, מסכמת: "הסתובבנו בין המחלקות עם "פרחי שוקולד" אותם הענקנו לרופאים ולאחיות , כאשר כל פרח מלווה במילות תודה על מסירות שאינה מובנת מאליה . היה מרגש ומעצים להביע הערכה ותודה לכל עובדי הרפואה על עבודתם הקשה."

יניב עקיבא, מנהל אמי"ת אשקלון: "מדהים לראות כיצד התלמידים מרגישים אחריות ואכפתיות כלפי העיר ותושביה ,מעורבים בבעיות החברתיות ופועלים לפתרונן- אלו הם מנהיגי העתיד".

קרא עוד...

ישיבה מתנדבת

חסד נחשון

בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה בחרו לפתוח שנה חדשה במבצע רחב של התנדבות ותרומה לקהילה...

חסד נחשון

בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה בחרו לפתוח שנה חדשה במבצע רחב של התנדבות ותרומה לקהילה.

בהובלת ראש הישיבה והמחנכים התמקדה כל כתה בישיבה בפרוייקט אחר של חסד.

תלמידי כיתה י'2 שיפצו ושיפרו את פני הישיבה בניקיון מקלט הישיבה והחצר. תלמידי כיתה י'1 ארזו חבילות מזון בגמ"ח של גרעין יחד בבית שמש. כיתות ט' הלכו לבית הספר השכן החדש שלנו, בית הספר היסודי "קרוב", וקיימו שם עם התלמידים משחק בינגו לכבוד ראש השנה. תלמידי כיתות י"א התנדבו בעמותות "חסדי נעמי" ו"תכלית" בירושלים.

במהלך השנה ימשיכו תלמידי הישיבה בהתנדבות על בסיס קבוע. תלמידי י"ב ישתתפו בהתנדבויות שונות במסגרת הפרוייקט הארצי "לאורו נלך. תלמידי כיתות י' יתנדבו השנה על בסיס אישי במסגרת המחוייבות האישית שלהם שהיא תנאי לקבלת תעודת הבגרות, כאשר חלקם מתנדבים כבר מיוזמתם במד"א ובתנועות הנוער.

הרב נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון:"  עשיה למען הזולת הינה הדרך הנכונה לפתוח שנה- שנה של מעורבות חברתית , נתינה וחשיבה על האחר – אבני היסוד בחינוך בישיבה".

קרא עוד...

בית החינוך אמי”ת המר הפך למפעל חסד לקראת החג

20170917_104833

תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות, בשיתוף גרעין המורים "מורשת יעקב" ממכללת אורות ישראל בעיר ,  התגייסו על מנת להפוך את ראש השנה לחג שבע ושמח לכ-150 משפחות נזקקות, והפכו...

20170917_104833


תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות, בשיתוף גרעין המורים "מורשת יעקב" ממכללת אורות ישראל בעיר ,  התגייסו על מנת להפוך את ראש השנה לחג שבע ושמח לכ-150 משפחות נזקקות, והפכו את בית הספר שלהם למפעל של חסד.

במשך השבועות האחרונים התרימו למעלה מ-10,000 ש"ח בהם קנו מוצרים בסיסיים לחג על מנת לעזור בנשיאת עול ההוצאות הכבדות של החג לזקוקים לכך.

בהפנינג של אריזה בהובלת המחנך נתי פרץ , הכינו תלמידי ביה"ס כ- 150 מארזי מזון, כאשר חצר בית החינוך כוסתה כולה בארגזים ומוצרי מזון.  הפרוייקט הגיע היום לסיומו כשהמשאית באה להעמיס את הארגזים לחלוקה ברחבי העיר. בנוסף לכך, המחנכים העמיסו גם את הרכבים האישיים שלהם במארזים לחלוקה.

הרב רפי מימון מנהל בית החינוך אמי"ת המר "אין הכנה ראויה יותר לראש השנה מאשר תלמידים המשקיעים מזמנם וממרצם על מנת לדאוג שלעוד משפחה יהיה חג שמח".

קרא עוד...

19 בתי חינוך של אמי”ת נבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל

ברכות ל-19 בתי החינוך של אמי"ת שנבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל: תיכון אמי"ת בנות מעלה אדומים, בית החינוך אמי"ת הלל רחובות, ישיבת אמי"ת באר שבע, המרכז הטכנולוגי הדתי אמי"ת...

ברכות ל-19 בתי החינוך של אמי"ת שנבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל: תיכון אמי"ת בנות מעלה אדומים, בית החינוך אמי"ת הלל רחובות, ישיבת אמי"ת באר שבע, המרכז הטכנולוגי הדתי אמי"ת ירושלים, ישיבת אמי"ת נחשון, מטה יהודה,  ישיבת אמי"ת בלבב שלם ירוחם, אולפנת אמי"ת להבה קדומים, אמי"ת רננים רעננה, אמי"ת בר אילן נתניה, ישיבת אמי"ת אור עקיבא, אמי"ת ב'  אשקלון, אמי"ת קרית מלאכי,  אמי"ת קנדי עכו, אמי"ת כרמיאל, אמי"ת דביר  בית שמש,  אולפנת אמי"ת חיפה, אמי"ת גוטוירט שדרות, אמי"ת האופק אור עקיבא  ואמי"ת איתן מעלה אדומים.

קרא עוד...

בורחות לכיתה

IMG-20170726-WA0001

בנות כיתה ט' באמי"ת רמלה רצו מאוד למצוא עבודה לחופש, להרויח כסף , וגם לדאוג לתעסוקה לחופש אך לא הצליחו למצוא עבודה...

IMG-20170726-WA0001
בנות כיתה ט' באמי"ת רמלה רצו מאוד למצוא עבודה לחופש, להרויח כסף , וגם לדאוג לתעסוקה לחופש אך לא הצליחו למצוא עבודה.

המחנכת שלהן ,קרן וסרשטרן, שמעה וניסתה לעזור להן למצוא עבודה לקיץ.

בחדר המורים בדיוק התארגנה קבוצה של מורות ליציאה משותפת לחגוג את סיום שנת הלימודים בחדר בריחה היא  הציעה לתלמידות שלה ליצור חדר בריחה מושקע וחווייתי בבית הספר- לשווק ולהשכירו ולהרוויח.

 עם המחנכת, בנות השירות הלאומי, ורכזת החינוך החברתי יצרו התלמידות חדר בריחה ססגוני ומושקע ואפילו חינוכי. אב הבית  של בית החינוך סייע בטכנולוגיה ואפקטים אלקטרוניים, בשוק של רמלה מצאו אביזרים מיוחדים- וכך נוצר חדר בריחה אמיתי .

שמו של החדר  "לברוח מהסטיגמות"- משפחות ובני נוער שמגיעים לחדר הבריחה, פותרים תעלומות, כתבי חידה וחידות היגיון ובעיקר- בורחים מסטיגמות שונות שמקיפות אותנו מכל עבר .

בפרסום לחדר הבריחה כתבו התלמידות:

"גם אתם רוצים לברוח מהסטיגמות?? בואו לנסות לברוח תוך 60 דק מכל מה שמתייג אותנו, בחדר בריחה מאתגר ומהנה לכל המשפחה "

התלמידות מתפעלות את חדר הבריחה בזוגות ומקבלות שכר לפי שעה.

חדר הבריחה באמי"ת רמלה הפך להיות אטרקציה בעיר והביקוש גדול. התלמידות מתפעלות את חדר הבריחה עבור 5-6 קבוצות כל יום. מלבד הדרכת הקבוצות מוטל עליהן להכין את חדר הבריחה מחדש עבור כל קבוצה חדשה, סך הכל  כ-8 שעות עבודה.

עקב הביקוש התחילו הבנות להפעיל את חדר הבריחה גם בשעות הערב.

ההכנסות של הכרטיסים לחדר הבריחה מממנות את שכר המפעילות הצעירות ואת עלויות בניית החדר. מה שישאר- בונוס לבנות על עבודה מסורה.

בתי ספר אחרים בעיר שמעו – וביקשו ללמוד איך יוצרים עבור התלמידים עבודת קיץ מיוחדת כזו.

קרן וסרשטרן, מחנכת:                   

"הרעיון התחיל בסוף השנה כשדיברנו בכיתה על תכנונים לחופש הגדול. הרבה בנות רוצות לעבוד ולא מוצאות עבודה וכך יצא הפרויקט לדרך.. מנהל ביה"ס שיתף פעולה עם הרעיון. ישבתי עם הבנות ובנות השירות והתחלנו לגלגל את הרעיון והחדר התחיל ללבוש צורה. התלמידות מפעילות את החדר לכל האנשים שמגיעים לפעילות. מדהים לראות איך הן מתמסרות לעבודה בחדר הבריחה, נותנות את כל כולן, מגדילות ראש ונהנות".

חדר בריחה ידוע כאטרקציה לא זולה, שלא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה לבלות בו בעלות של מעל 100 שח לאדם לפעילות בת שעה.

התלמידות קבעו מחירים שווים לכל נפש לכניסה לחדר הבריחה שלהן (80 שח לזוג, 100 ₪ לשלישיה ו25 שח לאדם בקבוצות 4-6 אנשים) על מנת שהחוויה תהיה בהישג יד של משפחות ובני נוער- רבים ככל הניתן.

 

הרעיון של חדר הבריחה הוא שנכנסים לבית של איש רשע שמדביק סטיגמות ומקטלג אנשים לפי דעות קדומות. בין הסטיגמות  שטחי. רמאי. חנון.  מצטיין. קולנית. חילוני. דתי.

 

כדי לצאת מהבית ולברוח ממנו צריך למצוא אותיות שפזורות בחדר  , שמרכיבות מילים כמו כבוד, אהבה, קבלה וכו' ואז נדלקת נורה והדלת נפתחת ויכולים לצאת..

יש לנמצאים בחדר שעה להצליח לצאת, כי אז האיש חוזר והם נכשלו...

האותיות נמצאות בתוך תיבות/ קופסאות עם קודים וצריך לפצח את הקודים כדי להגיע לכל האותיות...

לדוגמא- יש מחשב עם סיסמא, לאחר שמוצאים את הסיסמא מופיע מסך עם רדיו ישן וארבע תחנות רדיו. כל תחנה שלוחצים עליה מתנגן שיר אחר ( ויקיפדיה, אין לנו איביזה, שוים, שיר הסטיקרים ועוד). ליד המחשב עומד רדיו עם קודן. האנשים צריכים להבין איזה מהשירים קשורים לרדיו ולפי זה לפצח את הקוד...  (אבל לא לפרסם- ספויילר!!)

גילה אלמיהו, תלמידת הכתה העובדת בחדר הבריחה:

" אני נהנית לעבוד כמפעילה בחדר הבריחה כי אני לומדת דברים חדשים - כייף לראות איך אנשים משחקים ופועלים תחת לחץ של זמן. מגיעים לכאן הורים וילדים בעיקר מגילאי 12-20. מגיעות גם קבוצות של בני נוער שמגיעים לשחק ביחד.                      

כל יום מגיעים לחדר הבריחה שלנו בערך 50 איש. בשל הביקוש הרב החדר יתחיל לפעול מעכשיו גם בערבים כדי לענות על כל הדרישה."

חברתה חן שמואל, מוסיפה:

"אני כל כך שמחה שמצאתי עבודה לחופש. העבודה בחדר בריחה מרתקת, בכל עבודה אחרת אני צריכה לעשות מה שאומרים לי, פה אני זאת שנותנת הוראות ומחלקת הוראות לאחרים... כמו הרבה חברות את הכסף אני מתכננת לחסוך עבור רישיון נהיגה, חברות אחרות חוסכות עבור טיול לאילת".

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת ששמע על הסיפור המיוחד קרא למנהלים מכל הרשת להזמין פעילות למוריהם בחדר הבריחה. "יש כאן שילוב יוצא מהכלל של יזמות. חינוך נפלא וקשר משמעותי עם התלמידים'

IMG-20170727-WA0013

ד׳ במרחשון ה׳תשפ״א

קרא עוד...

לומדות לזכרם

לימוד-גבש

בעקבות הרצח האיום בנווה צוף, החליטו באולפנת אמי"ת גבעת שמואל להקדיש ערב מיוחד ללימוד תורה לזכר שלושת הנרצחים על קידוש השם...

לימוד-גבש

בעקבות הרצח האיום בנווה צוף, החליטו באולפנת אמי"ת גבעת שמואל להקדיש ערב מיוחד ללימוד תורה לזכר שלושת הנרצחים על קידוש השם.

 בבית המדרש הפועל באולפנה בימי החופש  הדליקו הבנות  נרות לזכר יוסי, חיה ואלעד סלומון הי"ד ושיעורה של הרבנית ד"ר מיכל טיקוצי'נסקי, שהובילה את הבנות והאמהות בלימוד סוגיות בעיון , נערך לעילוי נשמתם.

ראש האולפנה, חנית פרשטנד: "כולנו רקמה אנושית אחת, מגבעת שמואל  לנווה צוף,  בימים שמחייבים אחדות ואהבת ישראל החלטנו להתחבר, לזכור וללמוד לזכר הקדושים".

במהלך ימי החופשה נפגשות התלמידות גם לימי התנדבות בקהילה בשיתוף עמותת אילני חסד הפועלת בעיר, והן מתנדבות ומסייעות לחולים בבתי החולים בימי שישי.

קרא עוד...

בני 15 ממודיעין- מדליית ארד באליפות אירופה ליזמים צעירים

בריסל יזמים

היזמים הצעירים מאמי"ת בנים מודיעין, רק בני 15, וכבר זכו במקום השלישי באליפות אירופה ליזמות צעירה...

בריסל יזמים
היזמים הצעירים מאמי"ת בנים מודיעין, רק בני 15, וכבר זכו במקום השלישי באליפות אירופה ליזמות צעירה.

החברה שהקימו התלמידים זכתה במקום הראשון באליפות ישראל ליזמים צעירים (מיסודו של לאומי) , עם מוצר ייחודי אותו פיתחו :pic-nic    המפה החווייתית שנהפכת לשקית אשפה .

המוצר מיועד למשפחות וקבוצות מטיילות. יתרונות המפה הם שהיא אינה עפה ברוח אלא "נתפסת על השולחן", על המפה מודפסים משחקי חברה בנושא ידיעת הארץ, ובתום הארוחה היא נהפכת לשקית זבל באמצעות משיכת שרוך וכך הלכלוך נאסף ואינו נשאר בשטח.

השבוע ייצגו התלמידים את ישראל באליפות אירופה ליזמות צעירה, שם היה עליהם להציג את המוצר בפני קהל של מאות, להעמיד דוכן מכירות והסברה.

מבין 37 נבחרות צעירות מכל רחבי אירופה, זכו התלמידים ממודיעין במקום השלישי היוקרתי, לאחר שהרשימו את חבר השופטים אשר בחנו את שיטות המחקר והפיתוח אותם יישמו, פתרון בעיות, עבודת צוות  , פרסום ,שיווק ומכירות.

נבחרת ישראל בתחרות היתה הנבחרת הצעירה ביותר- בעוד שאר המתמודדים הם בני 17-20 , חברי נבחרת ישראל הם רק בני 15, בוגרי כתה ט.

נבחרת ישראל התחרתה בין השאר מול נבחרות מתורכיה ובחריין. הנערים מספרים על מפגש מרגש עם חבר נבחרת תורכיה, רגעים לאחר הזכיה שלהם, שלחץ את ידיהם וברך אותם על הזכיה.

במקום הראשון באליפות האירופאית זכתה נבחרת אסטוניה עם פיתוח פח אשפה הממחזר פסולת אורגנית , ובמקום השני זכתה נבחרת שוודיה, עם סדנת חדרי הלבשה שנועדה לעודד כבוד בין המינים .

הראל גרנות, מנהל הייצור בחברה :" רגע הזכיה היה רגע מרגש ומפתיע, היו הרבה קבוצות עם מוצרים טכנולוגיים מצוינים ותקציבים גבוהים אבל בעבודת צוות הצלחנו להתעלות על זה ולהצליח בפרזנטציה, והשופטים  אהבו את זה".

חברו, ירין מוזס, מנהל הכספים בחברה, מוסיף:" לשמוע  שמקריאים את השם של הארץ שלך וכולם מוחאים כפיים- היה מרגש כל כך. היינו הכי צעירים בתחרות וכולם התפעלו ונדהמו גם מהזכייה וגם מהפעילות של החברה- זו היתה חויה לכל החיים".

את הנבחרת ליוו המנטורים אבינעם בלומנקרנץ ואיציק מלכא, סטודנטים מהמרכז ללימודים אקדמים אור יהודה.

איתמר חייקין, מנהל אמי"ת בנים :"תכנית היזמים הצעירים משלבת עקרונות של הלמידה במאה ה21 עבודת צוות, יזמות ויצירה, יכולת לדבר בפני קהל תהליך מסודר מרעיון למוצר. 

היא מקנה לילדים את העוז לחלום בגדול וכלים למימוש החלום. התלמידים שלנו הראו שערכים ועסקים הולכים מצויין יחד".

עד כה מכרו התלמידים מעל 2000 מפות במחיר של 15 ש"ח למפה. התכנון העסקי שלהם הוא לייצור שת"פ עם גופים גדולים , ולייצר כמויות גדלות יותר על מנת להוזיל עלויות . ברשות הטבע והגנים כבר התלהבו מהמוצר ובמהלך הקיץ ניתן יהיה לרכוש את המפות בחנויות הרשות.

 

קרא עוד...

פרס החינוך של רשת אמי”ת לשנת תשע”ז הוענק לשלושה בתי חינוך מצטיינים

20170704_162128

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר על-יסודיים מצטיינים זכתה השנה...

20170704_162128

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר על-יסודיים מצטיינים זכתה השנה קריית החינוך אמי"ת קנדי בעכו והמנהלת אתי צברי.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשייה חינוכית מתוך אמונה עמוקה בייחודו של כל תלמיד ותלמידה, על קידום ערכי רשת אמי"ת ועל הטמעת תרבות של שיח, הקשבה וקבלה.

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר יסודיים מצטיינים זכה השנה בית החינוך הממ"ד אמי"ת רמב"ם והמנהלת שרונה מימון.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשיה חינוכית מסורה וייחודית, המכוונת לשיח ערכי המאפשר לכל תלמיד חיבור מתוך נתינה וקבלה כאחד.

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לטיפוח החינוך המיוחד זכתה השנה קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, והמנהל הרב רפי מימון.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשיה חינוכית מסורה וייחודית, קבלה והכלה של כל תלמיד ובניית תוכנית אישית לכל תלמיד מכיתה ז'-י"ב.

ד"ר אמנון אלדר ,מנכ"ל רשת אמי"ת , ברך את המנהלים , צוותי החינוך וראשי העיר וצוותם על ההישגים החינוכיים: "רשת אמי"ת רואה בבתי החינוך אמי"ת רמב"ם בבאר שבע, אמי"ת עכו ואמי"ת המר רחובות , ספינות דגל חינוכיות, המובילות את תלמידיהן להישגים ומצוינות תוך חינוך לערכים - הלוואי וירבו בישראל בתי חינוך כאלו."

בתמונה: 

מימין: סגן נשיאת אמי"ת העולמי אנדרו גולדשמיט, מנהל קהילת אמי"ת צפון צהלון סירי, מנהלת אמי"ת עכו אתי צברי, סמנכ"ל אמי"ת דני רהט ומנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר.

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח