מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מסע בשבילי הארץ- במקום נשף סיום תיכון

IMG_8204

תלמידי כתה י"ב בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת ציינו את סיום לימודי התיכון ואת הפרידה מהישיבה ומהחברים לא בנשף מפואר אלא במסע רגלי בשבילי הארץ...

IMG_8204

תלמידי כתה י"ב בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת ציינו את סיום לימודי התיכון ואת הפרידה מהישיבה ומהחברים לא בנשף מפואר אלא במסע רגלי בשבילי הארץ.

במהלך שלושת ימי המסע צעדו התלמידים רגלית מגוש עציון לירושלים , תוך שהם משלבים ידיעת הארץ בעבודת כפים ותרומה לחברה. במשואות יצחק הישנה השקיעו התלמידים שעות של עבודה בפריצת מסלולי הטיול וסלילת החניונים לטובת ציבור המטיילים שיגיע למקום במהלך הקיץ.

את המסע סיכמו התלמידים בהר הרצל, בסיור מודרך בליווי המדריך אלידע בר שאול, ובטקס סיכום מרגש .

הרב חגי גרוס, ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים:" התלמידים היקרים לא יכלו לסכם טוב יותר שש שנים של חינוך לערכים מאשר במסע שקיפל בתוכו תרומה לחברה, התנדבות למען הכלל ואהבת הארץ."

בתמונה: תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים מכשירים את השטח במשואות יצחק הישנה

צילום: יובל ריבקינד

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת חברה ומשפט מתגייסים לעזרת דן ויונתן

עוגות דן ויונתן (1)

תלמידי בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה,  ניצלו את השבועות האחרונים של שנת הלימודים למבצע איסוף כספים להצלתם של התאומים בני השנתיים דן ויונתן דרייר, החולים במחלה מסכנת...

עוגות דן ויונתן (1)

תלמידי בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה,  ניצלו את השבועות האחרונים של שנת הלימודים למבצע איסוף כספים להצלתם של התאומים בני השנתיים דן ויונתן דרייר, החולים במחלה מסכנת חיים.

לפני מספר שבועות שמעו התלמידים על סיפורם הנוגע ללב של התאומים דן ויונתן דרייר , החולים במחלת CCHS, הגורמת להפסקת נשימה בשעת שינה ובכך מסכנת את חייהם. הוריהם של התאומים הקימו עמותה בשם "יד לנשימה" המסייעת למשפחות המתמודדות עם מחלת ה- CCHS .התלמידים, בליווי מנהל בית החינוך ירון כרמי, יצרו קשר עם מאיה, אמם של התאומים, ופתחו במצבע גיוס כספים למען הפעוטות.

בהובלת מועצת התלמידים של בית החינוך התקיימה מכירת עוגות בקרב התלמידים ואנשי הצוות בבית החינוך, כאשר כל ההכנסות קודש לעמותת "יד לנשימה". את העוגות אפו התלמידים והוריהם בעצמם, ומהמכירה החגיגית הצליחו התלמידים לגייס סכום נאה  של כמה אלפי שקלים למען התאומים .

מאיה דרייר, נפגשה עם התלמידים והודתה להם ולכל קהילת בית החינוך על ההתגייסות המרגשת למען ילדיה ולמען עמותת "יד לנשימה".

ירון כרמי, מנהל בית החינוך:" אני גאה בתלמידים היקרים שבמסירות שלהם למען הזולת במבצעי חסד במהלך השנה כולה , הוכיחו כי הם זכאים לתעודת בגרות חברתית – ובהצטיינות".

קרא עוד...

מנגנים וזוכרים בחברותא

טיפות של אור (1)

תלמידי מגמת המוזיקה בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה,רעננה,  הקדישו את קונצרט סיום השנה לזכרו של חברם, יאיר-אליסף מימון ז"ל,  שהלך לעולמו בפתאומיות בחופש הגדול שעבר ויום הזיכרון הראשון...

טיפות של אור (1)
תלמידי מגמת המוזיקה בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה,רעננה,  הקדישו את קונצרט סיום השנה לזכרו של חברם, יאיר-אליסף מימון ז"ל,  שהלך לעולמו בפתאומיות בחופש הגדול שעבר ויום הזיכרון הראשון לפטירתו חל ערב הקונצרט.

לאחר שבועות של הכנה בליווי הצוות המקצועי ובראשו מרב ברנר רכזת המגמה, הציגו התלמידים ערב מוזיקלי מקצועי ומושקע . התרגשות רבה היתה מורגשת בקרב המוזיקאים הצעירים, מורי המוזיקה,  ובמיוחד בקרב ההורים הגאים בקהל.

את הדיסק אותו הוציאו תלמידי י"ב לקראת קונצרט הסיום, הם הקדישו לזכרו של יאיר-אליסף , עם שיר הנושא "טיפות של אור" המבטא את תחושות הגעגוע והזכרון לחבר שאיננו. את המילים לשיר חברו ישי ואבינר קאפמן ובועז תורגמן, שגם הלחין.

מאות מבוגרי הישיבה, בני משפחות התלמידים וחברים הגיעו לאודיטוריום בכפר בתיה לשמוע ולשמוח בשמחת התלמידים שהציגו הפקה מושקעת בכל סגנונות המוסיקה - מהשירה הארץ ישראלית המוסיקה החסידית וניגוני ג'ז ועד לחנים לשירים מקוריים .

הרב אבינועם אלמגור , מנהל ישיבת אמי"ת חברותא : "מרגש היה לצפות בנערים המיוחדים שלנו עולים אל הבמה ומבצעים קטעי נגינה מורכבים, מוכיחים לעצמם ולעולם שאין גבול ליכולת שלהם".

 

רכזת המגמה מרב ברנר, כתבה בפייסבוק:

 

קרא עוד...

גם חננאל יוכל לטייל בחופש

IMG-20170621-WA0007

חננאל וקנין תלמיד כיתה ז' בתיכון אמי"ת איתן במעלה אדומים יזכה לחופש גדול אמיתי. גם הוא יוכל לצאת ולטייל ולא להשאר בבית. אחרי שחבריו לכיתה רכשו לו קלנועית...

חננאל וקנין תלמיד כיתה ז' בתיכון אמי"ת איתן במעלה אדומים יזכה לחופש גדול אמיתי. גם הוא יוכל לצאת ולטייל ולא להשאר בבית. אחרי שחבריו לכיתה רכשו לו קלנועית.

חננאל סובל ממחלת ריאות סבוכה ונדירה,  אחיו של חננאל שחלה באותה מחלה נפטר ממנה.

לאורך כל היום נזקק חננאל להיות מחובר לבלון חמצן ועד עתה  יצא מביתו רק על גבי כסא גלגלים דבר שהקשה עליו והגביל אותו מאוד, בעיקר בחופש.

חבריו לכיתה החליטו להפתיע אותו, לסייע לו ולרכוש עבורו קלנועית חשמלית. הדבר נעשה במסגרת פרוייקט בית ספרי בשם "צא מעצמך" בו עשו תלמידי כל הכיתות למען האחר.

התלמידים נדרשו לגייס סכום של כ-15,000 עבור הקלנועית. למרות שמדובר בעסק יקר הם לא התייאשו, הם כתבו מכתב מרגש ופנו להורים ולחוג ידידי בית הספר במסע גיוס תרומות על -מנת לרכוש את הקלנועית. הם עמדו ביעד ואף הצליחו לעבור אותו -ומימנו גם התקן שבת לקלנועית.

ביום שלישי האחרון התקיים אירוע הסיום של הפרוייקט באולם של "יד שרה" העירוני, בהשתתפות  התלמידים, ההורים והצוות החינוכי. במהלך הערב , ברגע שיא מרגש במיוחד, העניקו תלמידי כתה ז את  הקלנועית החשמלית אותה רכשו , לחברם חנננאל.

את המבצע הוביל התלמיד גיא זינו- במסירות רבה והמחנך הרב כפיר דאלעי ליווה את כל הפרוייקט.

גיא זינו מספר: "חננאל הוא חבר שלי וכשהוא סיפר לנו יחד עם המחנך בפעם הראשונה שהחלום שלו הוא שתהיה לו קלנועית שתעזור לו להתנייד באופן עצמאי - הבנתי שאני עושה הכל כדי להשיג את זה.

לראות אותו מתרגש כל-כך בערב שיא כשנתנו לו את הקלנועית גרם לי לשמחה גדולה והייתי מאוד גאה בחברים שלי שיחד הצלחנו להשיג את הכסף ולגרום לחבר שלנו לשמוח ולהיות עצמאי״

המנהל, דניאל בארי סיפר שלא היו הרבה אנשים שליבם לא פעם בהתרגשות כשחננאל עלה על הקלנועית החדשה שקיבל. "זהו שיעור החינוך הגדול ביותר שאני קיבלתי אי פעם ואני בטוח שגם התלמידים  יזכרו אותו לכל החיים - הדבר הגדול הוא שהכל נעשה בכוחות עצמם.

בני כשריאל ראש העיר מעלה אדומים  ששמע על הסיפור אמר כי אמי"ת מעלה אדומים הוא לא סתם בית ספר אלא בית ספר  לחיים.

IMG-20170621-WA0007

IMG-20170621-WA0006

קרא עוד...

ממודיעין- לבריסל

יזמים צעירים-ארצי

בסוף השבוע, היזמים הצעירים מאמי"ת (ע"ש סתקר) מודיעין זכו בתחרות הארצית יזמים צעירי ישראל מיסודו של לאומי- והעפילו לתחרות היזמות הצעירה הבינלאומית שתיערך בחודש הבא בבריסל, בהשתתפות חברות של יזמים...

יזמים צעירים-ארצי

בסוף השבוע, היזמים הצעירים מאמי"ת (ע"ש סתקר) מודיעין זכו בתחרות הארצית יזמים צעירי ישראל מיסודו של לאומי- והעפילו לתחרות היזמות הצעירה הבינלאומית שתיערך בחודש הבא בבריסל, בהשתתפות חברות של יזמים צעירים משלושים ותשעה מדינות מכל רחבי העולם.

שלב הגמר של תחרות "יזמים צעירים" נערך בהנהלה המרכזית של בנק לאומי בתל אביב, בהשתתפות תשע נבחרות של יזמים צעירים מכל רחבי הארץ.

התלמידים הקימו חברה ששמה "פרומוטר", אשר חרטה על דגלה שמירת הטבע וארץ ישראל יפה, ופיתחו את pick-nic  - המפה החווייתית שנהפכת לשקית אשפה:

המוצר מיועד למשפחות וקבוצות מטיילות. המפה אינה עפה ברוח אלא "נתפסת על השולחן", מודפסים עליה משחקי חברה בנושא ידיעת הארץ, ובתום הארוחה היא נהפכת לשקית זבל באמצעות משיכת שרוך וכך הלכלוך נאסף ואינו נשאר בשטח.

התלמידים מכרו עד כה מעל 2000 מפות במחיר של 15 ש"ח למפה. התכנון העסקי שלהם הוא לייצור שת"פ עם גופים גדולים, ולייצר כמויות גדלות יותר על מנת להוזיל עלויות . ברשות הטבע והגנים כבר התלהבו מהמוצר ובקרוב ניתן יהיה לרכוש את המפות בחנויות הרשות

את הנבחרת ליוו המנטורים אבינעם בלומנקרנץ ואיציק מלכא, סטודנטים מהמרכז ללימודים אקדמים אור יהודה.

אבינועם בלומנקרנץ: "התחרות בשלב הגמר הארצי היתה קשה ומותחת. התלמידים התמודדו מול חברות חזקות שהציגו פיתוחים מצוינים, אני שמח שהצלחנו לצעוד את הצעד הנוסף של מצוינות עד לנצחון".

במקום השני בתחרות זכתה נבחרת ''שות-אפ'', של תלמידים מחטיבת בן גוריון בנס ציונה עם פיתוח המסייע בתליית כביסה, ובמקום השלישי – חברת "ספירלה" מתיכון גוונים בקדימה-צורן שפיתחה תיק קניות סביבתי.

את הרווחים מהמכירות יתרמו התלמידים לעמותת 'יד שרה' ולעמותת פעול"ה למען ילדים עיוורים, עמותה בה הם התנדבו במסעות אופניים משותפים עם ילדים עיוורים באופניים זוגיים טנ-דם.

הרב איתמר חייקין, מנהל בית החינוך מספר על דרך ארוכה שהחלה בכיתה ט, " "הסיפור התחיל ב- "בבון ישראלי מצוי", דמות דמיונית שאני משתמש בה להסביר לילדים בכיתה ז' איך לא להתנהג ולמה לנקות את הזבל אחרינו בטיול או בכל מקום אחר. בכיתה ט הצטרפנו לתכנית "יזמים צעירים" בה בונים הילדים חברה עיסקית של ממש, משלב הרעיון ועד של שיווק מוצר. הילדים נזכרו באותה שיחה והפכו אותה ליזמות וחברה עסקית רווחית. הם הוכיחו שילדים, ערכים ויזמות עסקית -יכולים ללכת יחד."

קרא עוד...

תלמידי הישיבה משגרים לוויין לחלל

20170525_163742

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות השותפים לפרוייקט חקר הסביבה באמצעות הלוויין ונוס נפרדו מהלוויין שעושה את דרכו לסוכנות החלל הצרפתית לקראת שיגורו לחלל ב1 לאוגוסט...

20170525_163742

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות השותפים לפרוייקט חקר הסביבה באמצעות הלוויין ונוס נפרדו מהלוויין שעושה את דרכו לסוכנות החלל הצרפתית לקראת שיגורו לחלל ב1 לאוגוסט.

תלמידי הישיבה יחד עם עוד שני תיכונים מצטיינים בארץ שותפים בשנה האחרונה לניסוי מדעי ייחודי של חקר כדור הארץ , תוך ניטור מצב הקרקע, צמחיה , חקלאות ומקורות מים. הלוויין ונוס מצויד במצלמה מיוחדת שפותחה בחברה הישראלית אלאופ , עם יכולת לספק עשרות תמונות ביום כשכל תמונה מציגה מעל 700 קמ"ר. הלוויין, פרוייקט הדגל המשותף לסוכנות החלל הישראלית  והצרפתית נבנה בשנים האחרונות במפעל החלל שבתעשיה האווירית ובשיתוף אלביט שפיתחה את הטלסקופ ורפא"ל שפיתחה את מערכת ההנעה.

לאחר הנאומים של המכובדים שכללו את שר המדע אופיר אקוניס, מנכלי"ם ועוד עלה על הבמה תלמיד ישיבת אמי"ת עמיחי מתן אליהו בכיתה י' , ונשא נאום מרשים באנגלית רהוטה על החוויה שלו כשותף לפרוייקט , ועל משמעותו למען איכות הסביבה בכדור הארץ.

ראש הישיבה , הרב שמעון שושן, ציין לשבח את שיתוף הפעולה המדהים שמתקיים עם חברת תעשיידע שמובילה תהליכים של מצוינות בקרב בתי ספר מובילים בחברה הישראלית , תוך עידוד הנוער להיות פורצי דרך למען פיתוחה ושגשוגה של מדינת ישראל.

קרא עוד...

מהתיכון- לעליון

IMG-20170612-WA0011

תלמידות בית החינוך אמי"ת הלל בנות ברחובות המשתתפות בקורס "מצוינות בקול נשי" סכמו את השנה בבית המשפט העליון ובכנסת...

IMG-20170612-WA0011

תלמידות בית החינוך אמי"ת הלל בנות ברחובות המשתתפות בקורס "מצוינות בקול נשי" סכמו את השנה בבית המשפט העליון ובכנסת.

במסגרת שיעור פיתוח מצוינות בקול נשי, בהובלת  רחל פיראיזין מובילה תחום מצוינות נשית פורצת דרך בבית החינוך, רכשו התלמידות כלים שיקדמו אותן למצוינות והעצמה מדעית ואישית.

לאורך השנה נפגשו התלמידות עם מובילות דעת קהל ונשות רוח ומדע בתחומים שונים- הי-טק , אקדמיה ותעשיה.

לסיכום הנלמד במהלך השנה ביקרו התלמידות השבוע בבית המשפט העליון וצפו בדיון בראשות השופטת אסתר חיות , המועמדת לעמוד בראש בית המשפט העליון,  שעסקה בעניינו של מחבל.

משם המשיכו התלמידות לסיור בכנסת. באחד מחדרי ועדות הכנסת ערכות התלמידות דיון עצמאי אליו התכוננו מראש, בנושא השימוש הראוי באופנים חשמליות.

מירי גיל , מנהלת בית החינוך: "במהלך השנה רכשו התלמידות , בהדרכתה המסורה של רחל פיראיזין, כלים לבניית קומה נוספת באישיותן- קומה של מצוינות נשית ואישית בכל תחום בו תבחרנה".

קרא עוד...

מנצחת חידון תלי”ה הארצי – תלמידת אמי”ת י’ אשדוד

IMG-20170612-WA0012

תלמידת בית החינוך אמי"ת י אשדוד , שיראל טוויטו, היא הזוכה בחידון תלי"ה (תגבור לימודי יהדות) הארצי לתלמידים עולים בחטיבות הביניים...

IMG-20170612-WA0012

תלמידת בית החינוך אמי"ת י אשדוד , שיראל טוויטו, היא הזוכה בחידון תלי"ה (תגבור לימודי יהדות) הארצי לתלמידים עולים בחטיבות הביניים.

השבוע (א)  נערך החידון הארצי בהיכל התרבות ביד-בנימין  בהשתתפות עשרות תלמידים עולים חדשים מכל רחבי הארץ.

במהלך החידון נבחנו התלמידים על ידע במושגי יסוד ביהדות. שיראל טוויטו , תלמידת כתה ט' באמי"ת י אשדוד אשר עלתה ארצה מצרפת, הרשימה את השופטים בידיעותיה וזכתה במקום הראשון  הארצי  .

מחנכת הכיתה אתי גדקר, ורכזת העולים הבית ספרית סלין אביסדיד ליוו והדריכו את שיראל לחידון במהלך השנה.

את הפרס העניקו לשיראל ראש מנהל החינוך הדתי, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, סגניתו הגב' מיכל דה-האן, ומפקחי משרד החינוך.

עידו אהרונוביץ, מנהל אמי"ת י אשדוד:" אנו גאים בשיראל ובכל תלמידינו העולים החדשים. זוהי זכות עבורינו לקלוט עולים חדשים בבית החינוך, לצרף אותם באהבה למשפחת אמי"ת ולהיות הבית הראשון עבורם במולדת".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח