מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מקום שני לבית החינוך אמי”ת האופק אור עקיבא בתחרות פרויקטים ארצית באוניברסיטת תל-אביב

2017

תלמידי מגמת חשמל, פיקוד ובקרה של בית ספר אמי"ת האופק, זכו במקום השני בתחרות ארצית שהתקיימה באוניברסיטת תל אביב. התחרות יועדה לתלמידי מגמת הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים ולתלמידי מגמת מערכות בקרה...

2017

תלמידי מגמת חשמל, פיקוד ובקרה של בית ספר אמי"ת האופק, זכו במקום השני בתחרות ארצית שהתקיימה באוניברסיטת תל אביב. התחרות יועדה לתלמידי מגמת הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים ולתלמידי מגמת מערכות בקרה ואנרגיה, בפיקוח משרד החינוך והפקולטה להנדסה ואוניברסיטת תל אביב.

אל השלבים הסופיים בתחרות הגיעו 180 פרויקטים מכל הארץ, אשר חולקו על-פי שכבת גיל ומקצוע המגמה.

תלמידי מגמת החשמל בבית החינוך אמי"ת האופק – ולרי פלדמן, דוד זלמנוביץ' וביבין מיריאני – הלומדים בכיתות השוחרות, זכו על הצגת מכונה חדשנית למיון אשפה בהדרכת המורה מיכאל ברנדסקי. המכונה מיועדת למפעלים וכבר נמצאת בתהליכי הטמעה במקומות שונים.

מר שלומי אחנין המפקח המרכז מטעם משרד החינוך, הדגיש את ההישגים הגבוהים של התלמידים בכל מדדי ההערכה בהם נבחן הפרויקט: מורכבות, חדשנות, גימור, ישימות והתרשמות כללית. 

מרים שבתאי, מנהלת בית החינוך אמי"ת האופק מברכת את התלמידים על ההישג המשמעותי:  "מגמת חשמל פיקוד ובקרה  הנה מגמה מובילה בבית החינוך, מקור לגאווה בכל תחרות אפשרית.

אני שמחה וגאה בתלמידינו ולרי, דוד וביבין , ומברכת את המורה המנחה מיכאל ברנדסקי על ההישג. מיכאל מוביל אותנו להצלחות, זו השנה השלישית ברציפות. התברכנו בצוות מורים מיוחד במינו, אשר אינו שוקד על שמריו לרגע, וחושב בכל עת איך להצמיח ולקדם את תלמידי בית הספר".

קרא עוד...

תחרות “היצירה הצעירה” הארצית של רשת אמי”ת

רעות בלוך1 (1)

תחרות ''היצירה התורנית'' הארצית של רשת אמי"ת הגיעה השבוע לסיומה ומבין 6 הזוכים – חמש תלמידות אולפנות ותיכונים ורק תלמיד ישיבה אחד. את העבודות הזוכות בחרו הרב יובל שרלו ראש...

רעות בלוך1 (1)

תחרות ''היצירה התורנית'' הארצית של רשת אמי"ת הגיעה השבוע לסיומה ומבין 6 הזוכים – חמש תלמידות אולפנות ותיכונים ורק תלמיד ישיבה אחד. את העבודות הזוכות בחרו הרב יובל שרלו ראש ישיבת אמי"ת אורות שאול  והרב אליהו בלומנצוויג, ראש ישיבת ירוחם, חברי המועצה הרוחנית של רשת אמי"ת.

הזוכות מחטיבות הבינים הן במקום הראשון, רעות בלוך, מאולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש, במקום השלישי עדי וילנר וליהיא מיכלין מתיכון פלך קרית עקרון ובמקום השני טל דודפור, מישיבת אמי"ת באר שבע.

במקום הראשון בין התיכונים זכתה אלישבע פרנק, מאולפנת אמי"ת להבה בקדומים, במקום השני פרחאל ישראל מאולפנת אמי"ת צפת ובמקום השלישי ליאור ארבל מאולפנת נווה חנה גוש עציון.

לתחרות שהחלה כיוזמה של קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הוזמנו כלל תלמידי כתות ז-י"ב בארץ לכתיבת עבודות ומאמרים בנושא יצירה תורנית, העוסקים בהשקה שבין התורה לבין החיים: חברה, מדינה, טכנולוגיה, מדע ותיקון עולם.

מאות תלמידי חטיבה ותיכון מעשרות בתי ספר מכל רחבי הארץ הגישו עבודות חקר לתחרות. ובהם גם תלמידי בית הספר הממלכתי דה –שליט חטיבה ב' מרחובות, אשר בחרו לחקור את החלומות בזווית רוחנית ומדעית ואת תאוריית המפץ הגדול ובריאת העולם.

בטקס גמר התחרות, אשר נערך השבוע באשכול פיס רחובות,  הוצגו כל העבודות הנבחרות בתערוכה . בטקס הגמר נכחו מאות תלמידים , מורים והורים. תלמידי מגמת המוזיקה של אמי"ת המר רחובות בהדרכת המורה בנימין שוורץ, ליוו את הערב בקטעי מוזיקה.

דני רהט, סמנכ"ל אמי"ת: "תחרות היצירה התורנית מאחדת את עקרונות המצפן החינוכי של רשת אמי"ת: תורת חיים, לצד מיצוי ומצוינות וכלל ישראל. מאות תלמידים מכל רחבי הארץ הקדישו את זמנם ומרצם לחקור וללמוד, והתאחדו בשאיפתם להגדיל תורה ולהאדירה".

את הפרוייקט, יוזמת מנהל בית החינוך אמי"ת המר הרב רפי מימון ומנהלת חט"ב מיכל פלג, הובילו אסף סירי רכז המצוינות וחברי מרחב 'מימוש עצמי' של צוות החינוך, המפתחים במהלך השנה פרויקטים ייחודיים להעצמת התלמידים.

רעות בלוך

בתמונה: רעות בלוך תלמידת אולפנת אמי"ת נגה , הזוכה במקום הראשון, עם חברותיה, ומלווה הרוחנית של האולפנה מריים רייסלר
צילום: אמי"ת נגה
קרא עוד...

חתן המשנה הארצי- תלמיד אמי”ת מדעי ,רעננה

חתן משנה (1)

אביעד סינואני, תלמיד כתה ח' בבית החינוך אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה, הוא חתן המשניות הארצי...

חתן משנה (1)

אביעד סינואני, תלמיד כתה ח' בבית החינוך אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה, הוא חתן המשניות הארצי.

לצידו של אביעד זכה במקום הראשון לתלמידי החינוך הממלכתי, יאיר גבאי תלמיד התיכון הממלכתי קציר בחולון.

אביעד ויאיר זכו במקום הראשון בחידון המשניות הארצי  בהובלת האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך , אשר נערך השבוע בלוד בהשתתפות עשרות תלמידים מכל רחבי הארץ.

במהלך החידון , בהנחייתו של הד"ר אבשלום קור, נבחנו המתמודדים על לקט נרחב של משניות , לגביהן היה עליהם להפגין ידע ובקיאות.

אביעד , אשר התכונן לתחרות בהדרכת המחנך הרב דניאל ביאליק, הגיע לשלב הארצי לאחר שהצטיין בשלבים הקודמים של החידון- השלב הבית ספרי, העירוני והמחוזי. גם בשלב הארצי הרשים את השופטים בתשובותיו המדויקות.

אביעד מסכם : "הדבר שאני לוקח מלימוד בכלל ומהחידון בפרט, הוא ליישם את העקרונות של  חכמי המשנה בחיים האישיים שלי , ליישם את החכמה הנלמדת מהמשניות לעולם של ימינו".

הרב יוני שרביט, מנהל חט"ב באמי"ת מדעי, מברך את אביעד על ההישג ובמיוחד על ההשקעה הרבה בלימוד: " לאורך כל השנה מתקיימות בבית החינוך תכניות של לימוד תורה מתוך בחירה. ההשתתפות של תלמידנו בתחרות "עולמה המופלא של המשנה" היא ביטוי נוסף לשאיפה להעצמה אישית ותורנית."

קרא עוד...

הגביע המחוזי ליזמים הצעירים מאמי”ת בנים מודיעין

יזמים צעירים (1)

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) זכו בגביע המחוזי בתחרות "יזמים צעירים"...

יזמים צעירים (1)

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) זכו בגביע המחוזי בתחרות "יזמים צעירים".

התלמידים משתתפים זו השנה הראשונה בפרוייקט "יזמים צעירים עושים עסקים", במסגרתו הם עוברים תהליך ארוך בו הם נחשפים לעולם היזמות והעסקים.

התלמידים הקימו חברה ששמה "פרומוטר", ויזמו אתpick-nic  מפה חווייתית לשולחן האוכל שמשעשעת את הסועדים בחידות ובידיעת הארץ ובסוף נהפכת לשקית אשפה.

את הנבחרת ליוו המנטורים אבינעם בלומנקרנץ ואיציק מלכא.

הרב איתמר חייקין מנהל בית החינוך:" התלמידים רכשו , מעבר לכישורי יזמות, גם ערכים כגון שמירה על איכות הסביבה על ארץ ישראל יפה , ועל חיי הבר בטבע".

התלמידים מכרו עד כה מעל 2000 מפות במחיר של 15 ש"ח למפה. התכנון העסקי שלהם הוא לכסות את עלויות היצור ולתרום מהרווחים למען הקהילה.

קרא עוד...

שרות לירושלים – באנגלית

2017-05-26-PHOTO-00000036 (1)

תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) הן בין זוכי תחרות הכתיבה "ירושלים שלי", בה התמודדו תלמידי תיכון ממחוז ירושלים בתחרות כתיבת שירים לכבודה של ירושלים- בשפה האנגלית...

2017-05-26-PHOTO-00000036 (1) 2017-05-24-PHOTO-00000034 (1) (1)

תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) הן בין זוכי תחרות הכתיבה "ירושלים שלי", בה התמודדו תלמידי תיכון ממחוז ירושלים בתחרות כתיבת שירים לכבודה של ירושלים- בשפה האנגלית.

לתחרות,  יוזמת הפיקוח על לימודי האנגלית במחוז ירושלים במשרד החינוך לציון 50 לשחרור העיר ירושלים, הוגשו מאות שירים שכתבו תלמידי כתות ה-ט באנגלית בנושא ירושלים .

בהדרכת רכזת האנגלית ג'ודי רביץ, הוגשו שלוש יצירות מבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים לתחרות ומתוכן זכו שתיים להיכלל בין שלושים השירים הזוכים.

התלמידה טוהר יעקובי זכתה עם שירה "המשיח" , והתלמידות אחינועם הר נוי ולירון שורקה עם שיר הראפ שלהן- " ירושלים יפה".

אפשר ליהנות מהשירים המודפסים ותלויים בחוצות העיר ירושלים, בעמק רפאים במושבה הגרמנית וברחוב בן יהודה במרכז העיר .

ברנדה הורביץ פרוור, מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות:" התלמידות הוכיחו כי לאהבה לעיר ירושלים אין מגבלות של שפה. הן הצליחו להעביר את היופי המיוחד של ירושלים גם בשפה האנגלית- עם הרבה יצירתיות וכשרון".

קרא עוד...

טקס קבלת תעודות בגרות בבית החינוך אמי”ת ב’ אשקלון

IMG-20170526-WA0047

טקס הענקת תעודות בגרות נערך בבית החינוך אמי"ת ב' אשקלון, בהשתתפות עשרות בוגרי שנת תשע"ו של בית החינוך. לאחר שש שנים של השקעה ועבודה מאומצת שמחו בוגרי תשע"ו לחזור לבית...

IMG-20170526-WA0047

טקס הענקת תעודות בגרות נערך בבית החינוך אמי"ת ב' אשקלון, בהשתתפות עשרות בוגרי שנת תשע"ו של בית החינוך. לאחר שש שנים של השקעה ועבודה מאומצת שמחו בוגרי תשע"ו לחזור לבית החינוך ולקבל את תעודת הבגרות עליה עמלו.

בטקס החגיגי נכח מנהל אגף החינוך בעיריה מר יצחק בריגה אשר בירך את התלמידים ואת בית החינוך על ההישגים היפים של בוגריו.

צוות החינוך וההנהלה של בית החינוך אשר עמלו רבות על הכנת המעמד המכובד, פגש בהתרגשות את הבוגרים, חיילים, בנות שירות לאומי ותלמידי ישיבות ההסדר.

לדברי יהודה כהן מנהל בית החינוך אמי"ת ב' אשקלון " המחזור היוצא מסב גואה רבה לבית הספר ולמורים אחוז הזכאות לבגרות בשנת תשע"ו עלו בצורה משמעותית והצפי לשנת תעש"ז גבוה אף יותר.

הישג כזה ניתן לייחס להשקעתם הרבה של הצוות הלימודי והחינוכי בתלמידים וקדום כל אחד ואחת מהם להצלחה".

סגנית המנהל גברת חוה כהן הדגישה "כי הבוגרים הגיעו לתעודות בגרות איכותיות. רבים מהתלמידים בחרו במגמות יוקרתיות כמו: ביוטכנולוגיה, פיסיקה, מדעי המחשב, תקשורת, צרפתית ערבית ועוד. בנוסף ואף לא פחות חשוב מכך ישנה עליה ניכרת בזכאות לתעודת בגרות חברתית אותה מקבלים תלמידנו על התנדבות לתרומה לקהילה".

IMG-20170526-WA0022

קרא עוד...

סרטון סיכום שלב ב’ בתחרות החקר הארצית של רשת אמי”ת

צפו בסירטון סיכום תחרות החקר הארצית של רשת אמי"ת, אשר נערכה בשבוע שעבר במוזיאון המדע בירושלים בהשתתפות נבחרות של תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ...

צפו בסירטון סיכום תחרות החקר הארצית של רשת אמי"ת, אשר נערכה בשבוע שעבר במוזיאון המדע בירושלים בהשתתפות נבחרות של תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ.

התלמידים והמורים למדעים הציגו מגוון של עבודות חקר בנושא מדע ותרומה לקהילה, בפני צוות מצוינות מדעים של רשת אמי"ת בהובלת ד"ר רחלה תורג'מן וד"ר דפנה בן יוסף ודרורה גופס ,מובילת תחום מצוינות ברשת.

 

קרא עוד...

טקס סיום קורס בקרים ומייקרוסופט בחסות מכללת רופין בביה”ס אמי”ת האופק, אור עקיבא

האופק רופין

...

האופק רופין

טקס מרגש התקיים בבה"ס אמי"ת האופק ובו חולקו תעודות סיום קורס הסמכת בקרים ומייקרוסופט. שיתוף הפעולה המוצלח בין מכללת רופין לבה"ס הניב פירותיו, כאשר התלמידים המצטיינים הודו למרצים שליוו אותם לאורך השנה. בטקס נכחו מנהלת המרכז להשתלמויות במכללה הטכנולוגית רופין, גב' הניה אריה, מר ניר פרג, מנהל אזור מרכז בתוכנית שילוב תלמידים בתעשייה במשרד החינוך, ומר עידו קלינגר רכז אזור בתוכנית.

גב' מרים שבתאי, מנהלת בה"ס, ברכה את תלמידיה וסיפרה בהתרגשות: "בתחילת השנה התבוננתי בכם התלמידים וקיוויתי שתדעו להעריך את ההזדמנות שניתנת בידיכם, לצמוח, לגדול ולשאוף למצויינות בעזרת הידע העצום שמכללת רופין העמידה לרשותנו".

יועצת בה"ס, הגב' איריס טלסניק-גורל, הוסיפה כי האמונה בתלמידים וביכולות של כל אחד היא שהובילה להצלחת התוכנית!

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח