מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מהכתה לבתי הזיקוק

למידה בשטח: תלמידי מגמת החשמל בבית החינוך אמי"ת האופק יצאו ללמוד בשטח- בבית הזיקוק בחיפה המשתרע על מאות דונמים...


למידה בשטח: תלמידי מגמת החשמל בבית החינוך אמי"ת האופק יצאו ללמוד בשטח- בבית הזיקוק בחיפה המשתרע על מאות דונמים.

הסיור נערך במסגרת תכנית תעשיידע הפועלת בבית החינוך, במטרה לחבר את התלמידים תעשיה ולהעשיר את הידע המקצועי מעבר לנלמד בכתה.

התלמידים סיירו בתוך שטחי האתר וקיבלו הסבר מקצועי על התשתיות, מכלי הבעירה, הגבינים ותפקידם. התלמידים למדו על תהליך הזיקוק, הכירו את השפעת הנפט ומוצריו על חיינו המודרניים, נחשפו להליכי הייצור השונים והמגוונים וראו תעשייה אנרגטית מפוארת, המניעה תעשיות רבות אחרות.

משם המשיכו למרכז המבקרים המשוכלל של בית הזיקוק וצפו במצגות מולטימדיה המתארות ומסבירות את תהליכי ותוצרי ייצור חומר הגלם, הנפט

במרכז המבקרים פגשו התלמידים את מהנדס החשמל והמכונות הבכיר של האתר יעקב דנילוב, בוגר בית החינוך אמי"ת האופק. דנילוב שמח מאוד לפגוש את התלמידים והתרגש לשתף אותם בזיכרונות מימיו כתלמיד בית החינוך ולספר עד כמה הוא מוקיר תודה לצוות ולמנהלת, מרים שבתאי, שלא ויתרו ובזכות הנחישות והאמונה בתלמידים הצליחו להקים את מגמת החשמל, ממנה המשיך אחרי התיכון ללימודי הנדסת החשמל.

דנילוב נתן לתלמידים הסבר מקצועי על בתי הזיקוק וכיצד מקצוע החשמל  ומערכות משתלבים בכל אחד מתחנות העבודה באתר בית הזיקוק, וענה על שאלותיהם.

מנהלת בית הספר, מרים שבתאי: "אין ספק שהסיור תרם להעשרת התלמידים בתחום לימודיהם, פתח בפניהם צוהר לעולם הנדסת החשמל ונתן להם תמריץ להתקדם ולהצליח. יעקב דנילוב הוכיח כי הנחישות והצבת המטרה שלו כתלמיד, השתלמו והוא הגיע רחוק מאוד בתחום. אני גאה בו ובתלמידינו שלא עוצרים לרגע ומגשימים את מטרותיהם".

צילום: אמי"ת

קרא עוד...

עשרות תלמידות אמי”ת שחר תרמו שער למען חולות סרטן בהפנינג של אהבת חינם

תורמות באהבה: עשרות תלמידות אמי"ת שחר בבית שמש תרמו שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמה מועצת התלמידות בבית החינוך...


תורמות באהבה: עשרות תלמידות אמי"ת שחר בבית שמש תרמו שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמה מועצת התלמידות בבית החינוך.

חברות מועצת התלמידות בהובלת יו"ר המועצה אורטל טרזי, הפיקו הפנינג שכולו "אהבת חינם" אליו הוזמנו כל תושבי העיר בית שמש. המשתתפים נהנו מדוכנים חווייתיים ומפנקים כגון דוכני לק ועשיית צמות לשיער, דוכן הכנת שיפודי ממתקים לילדים חולים ועמדת "עין טובה" - בו הבנות רושמות לחברותיהן מכתבים עם נקודות האור שבהן.

במרכז ההפנינג עמד מבצע תרומת שער בשיתוף עמותת 'זיכרון מנחם'. באירוע המרגש נאספו  תרומות שער מתלמידות ואורחות ששמחו לקחת חלק ביוזמה המיוחדת. המשתתפות עודדו את התורמות והחמיאו להן על התסרוקות הקצרות והחדשות, אותן העניקו לבנות בהתנדבות מלאה מעצבות השער ניקול עוז, דליה נווה ומזל שב.

ליטל, תלמידת כתה יב' היתה בין תורמות השער: " שמעתי על מבצע תרומת השיער וחשבתי שאם יש הזדמנות לעשות משהו טוב שתורם לאחרים- זה הזמן וזו הדרך. התרגשתי מאוד גם לגזור את השיער וגם לדעת שזה ישמח ילדה שאין לה."

אלינור ביטון מנהלת אמי"ת שחר ברכה את התלמידות על היוזמה: "אני גאה בחברות מועצת התלמידות על הובלת הפנינג מרשים שכולו נתינה לקהילה, ולכל התלמידות התורמות אשר הוכיחו כי  נתינה לזולת מעצימה את הנותנת.".

קרא עוד...

מקליטים וצומחים עם סיני תור

מדי שבוע מוקם באמי"ת טכנולוגי אשדוד אולפן הקלטות מקצועי , ובהובלת הזמר והיוצר סיני תור מקבל כל תלמיד ומורה הזדמנות להוציא סינגל מקצועי, בליווי תהליך העצמה רגשית ייחודית באמצעות מוסיקה....


מדי שבוע מוקם באמי"ת טכנולוגי אשדוד אולפן הקלטות מקצועי , ובהובלת הזמר והיוצר סיני תור מקבל כל תלמיד ומורה הזדמנות להוציא סינגל מקצועי, בליווי תהליך העצמה רגשית ייחודית באמצעות מוסיקה.

התלמידים והמורים מוזמנים לאולפן למפגש אישי עמוק עם עצמם- סדנא אישית בה הם בוחרים שיר אותו הם מעוניינים להקליט, תהליך הכולל שיח רגשי המכוון כל מבצע להתחבר לצדדים השונים שלו.

סימה פרץ מנהלת אמי"ת טכנולוגי אשדוד: ”הסדנא המוזיקלית היא חלק ממערך תכניות העצמה הפועלות כחלק מהתפיסה החינוכית ההוליסטית, הרואה בכל תלמיד אדם שלם בעל פנים ויכולות רבות".

צילום: סימה פרץ

קרא עוד...

אתגר במדבר

תלמידי ישיבת אמי"ת בלבב שלם בירוחם  יצאו השבוע למסע "אתגר במדבר" – מסע בן שלושה ימי הליכה רגלית במדבר, עם כל הציוד והמזון בתוך התיקים על הגב...


תלמידי ישיבת אמי"ת בלבב שלם בירוחם  יצאו השבוע למסע "אתגר במדבר" – מסע בן שלושה ימי הליכה רגלית במדבר, עם כל הציוד והמזון בתוך התיקים על הגב.

המסע דרש מהתלמידים להתמודד עם אתגרים במסע ומהם לאגור כוחות לקראת אתגרי החיים. בליווי המדריכים והמחנכים צלחו התלמידים את קשיי המסע : ניווטו מחולקים לחוליות,  הקימו מחסות מברזנט כנגד לילות המדבר הקרים וחיזקו אחד את השני במהלך הקטעים הקשים של המסלול.

הרב ענר לשם מנהל הישיבה: "מסע במדבר מקלף את שכבות ההגנה ומגלה את הפנימיות של התלמידים. הם למדו על עצמם איך לתכנן את הצעד הבא, איך לעזור לחבר ואיך להתמודד עם קושי. יכולות אלו יצעדו אתם הלאה בשנות הלימודים ובהמשך החיים".

צילום: צבי זוננשיין

קרא עוד...

במקום השני הארצי באתגר הפיזיקה של תחרות ספייסלאב- תלמידי ישיבת אמי”ת עלי

תלמידי ישיבת אמי"ת עלי זכו במקום השני הארצי באתגר הפיזיקה במסגרת תחרות ספייס-לאב של קרן רמון, מבין 150 משתתפים מכל רחבי הארץ...


תלמידי ישיבת אמי"ת עלי זכו במקום השני הארצי באתגר הפיזיקה במסגרת תחרות ספייס-לאב של קרן רמון, מבין 150 משתתפים מכל רחבי הארץ.

בתחרות "קלארק" נדרשו התלמידים לייצר מכונה המצליחה להעיף טיל בצורה המרשימה ביותר על ידי יצירת שרשרת תגובות תוך שימוש במניפולציות פיזיקליות ועקרונות מדעיים. תלמידי ישיבת אמי"ת עלי , בהדרכת המורה נחום קינן, הרשימו את השופטים בידע, ביצירתיות ובנחישות שהפגינו וזכו במקום השני הארצי.

הרב עובדיה בן משה ראש ישיבת אמי"ת עלי: "כל הכבוד לתלמידים על ההשקעה, היצירתיות והמאמץ. אנו שמחים לקחת חלק בתכנית כה משמעותית הפותחת בפני תלמידינו צוהר לחזית עולם המדע והטכנולוגיה"

קרא עוד...

סיירת 101 בישיבת אמי”ת כפר גנים פ”ת תלמידים והורים מסכמים חצי שנת לימודים בלמידה משותפת ותחרותית

לקראת סיום מחצית שנת הלימודים נערך בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת "שבוע 101"- שבוע של לימוד ממוקד של כל התלמידים ביחד, שהוקדש  לחזרה על כל החומר הנלמד השנה בגמרא. גם...


לקראת סיום מחצית שנת הלימודים נערך בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת "שבוע 101"- שבוע של לימוד ממוקד של כל התלמידים ביחד, שהוקדש  לחזרה על כל החומר הנלמד השנה בגמרא. גם ההורים הגיעו לעזור בלמידה והכתה המצטיינת - זכתה בפרס.

השבוע נקרא על שם המאמר הידוע בגמרא המדבר בשבחו של חזרה ושינון: "אין דומה שונה פרקו מאה פעמים לשונה פרקו מאה ואחת".  בעקבות פטירתו של קצ'ה (שמעון כהנר) לוחם יחידת 101 השבוע , קיבל השם ממד נוסף- סיירת גמרא על שם הסיירת המיתולוגית .

במהלך השבוע המיוחד חזרו כל התלמידים ביחד על הנלמד במהלך השנה בצורות שונות ומגוונות, כאשר שיאו של השבוע היה ערב לימוד הורים ובנים, אשר גדשו את בית המדרש ללימוד משותף ומגבש.

בין הכתות נערכה תחרות עריכת מצגות וסרטונים יצירתיים בנושא הסוגיות הנלמדות, הפקת חולצות כיתתיות, הרקדות, כרוזים – וכמובן מבחן מסכם על החומר הנלמד. הכתה המצטיינת - כתה ט3 בליווי המחנך הרב ברוך קורצוייל- זכתה ביום טיול כתתי לצפון.

במסגרת השבוע המיוחד נפגשו התלמידים עם הרב פרץ איינהורן מארגון צל"ש (צבא לשם שמים) ורס"ן הרב אודי שוורץ - עוזר הרב הראשי לצה"ל מהם שמעו על רלוונטיות הנלמד בגמרא בהלכות צבא ומדינה.

הרב ניצן ברגר ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים: "היה מפעים לראות בית מדרש מלא והומה, האווירה המיוחדת וקולות הלימוד המשותף חממו את הלב - במיוחד בחיבור בין אבות ובנים. חוויית לימוד מתוך שמחה השאירה טעם טוב ורצון להמשיך וללמוד. "

צילום: נתנאל שטראוס 

קרא עוד...

באמי”ת י’ – הצטיינת בפיזיקה?  זכית בטיסה לשוויץ

התלמידים המצטיינים בפיזיקה באמי"ת י' יצאו בשבועות הקרובים למסע לימודי במאיץ החלקיקים בסרן, שוויץ, מרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם...


התלמידים המצטיינים בפיזיקה באמי"ת י' יצאו בשבועות הקרובים למסע לימודי במאיץ החלקיקים בסרן, שוויץ, מרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם.

מדובר בפרוייקט לחקר האטום  שבמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש , במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיזיקה על ידי מדענים מכל רחבי העולם.

מאיץ החלקיקים הגדול בעולם, בנוי בתוך מנהרה טבעתית שאורכה כ-27 קילומטרים, כ-100 מטרים מתחת לאדמה. המתקן הענק יוצר התנגשויות של פרוטונים במהירות שמגיעה ל-99.99% ממהירות האור, במטרה לשחזר את הנסיבות הפיזיקליות של ראשית היווצרות היקום, בשבריר של מיליארדית השנייה לאחר המפץ הגדול. הגילוי החשוב ביותר של המאיץ עד היום הוכרז ב-2012: מציאתו של "בוזון היגס" –המהווה את אבן היסוד הבסיסית ביותר של החומר בטבע.

ד"ר רחלה תורג'מן ראש קהילת מורי הפיזיקה ברשת אמי"ת מסבירה כי על מנת ששבוע הלימודים בסרן יהיה אפקטיבי עורכת  הרשת מבדקים ורק תלמידות ותלמידים מצטיינים בפיזיקה יכולים לגשת למבדקים ולהתמודד על מקום במשלחת.

על מנת להקל על היוצאים במימון הנסיעה לשוויץ, ביה"ס מעסיק את התלמידים המצטיינים במתן שעות תגבור לימודי לתלמידים אחרים - וכך מסייע להם לממן את הטיסה.

את נבחרת אמי"ת י' ילווה המורה לפיזיקה טל טפר שעוסק כבר שבועות בהכנה ולמידה לקראת שבוע הלימודים בסרן, שם, יפגשו המצטיינים עם מדענים מכל העולם, יסיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ויחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי.

מוטי ארבל מנהל אמי"ת י': "הנסיעה למאיץ החלקיקים בסרן שבשוויץ חשובה כאמירה חינוכית לכל תלמידנו. אנחנו מאמינים במצוינות לימודית ובמנהיגות חינוכית ,שני ערכים שהתלמידים במגמת פיזיקה יחוו בנסיעה זו כאשר יחשפו למחקרים פורצי דרך בעלי השפעה עולמית במאיץ החלקיקים"

קרא עוד...

מקום ראשון בפסטיבל סרטי נעורים- לתלמידי אמי”ת ב המתחדש באשקלון

תלמידי מגמת הפקה וקולנוע בבית החינוך אמי"ת ב המתחדש באשקלון הם זוכי תחרות התסריטים בפסטיבל רעננה השביעי לסרטי נעורים על שם מתן בד"ט אשר נערכה השבוע (ב)...


תלמידי מגמת הפקה וקולנוע בבית החינוך אמי"ת ב המתחדש באשקלון הם זוכי תחרות התסריטים בפסטיבל רעננה השביעי לסרטי נעורים על שם מתן בד"ט אשר נערכה השבוע (ב).

מדובר בתחרות ארצית לתסריטים של תלמידי מגמות הפקה וקולנוע, אשר עוסקים בעולם הנוער, הקונפליקטים, ההתמודדויות והבחירות המעסיקים אותם. מתוך עשרות בתי ספר ותסריטים אשר הוגשו לתחרות , נבחרו 12 תסריטים לגמר.

גמר התחרות התקיים השבוע (ב) ברעננה, בחסות משפחת בד"ט ועריית רעננה, לזכרו של מתן בד"ט שנהרג בתאונת צלילה בעת טיול שנתי עם כיתתו.

בקטגוריית "פרס הסרט החברתי הטוב" זכו תלמידי אמי"ת ב' המתחדש אשקלון: משה ליכטיגמן, יניב אלחזוב, ניסים חיון ועמוס בראנץ. את התלמידים ליוו המורים עדיאל לוי, מור זוביב ורכזת המגמה גלית מזוז.

התסריט אותו כתבו התלמידים עוסק במשפחה בת שלוש נפשות- אב, אחות בגיל צבא, ואח בגיל תיכון. המשפחה מתמודדת עם פטירת האם ממחלה, והנער- גיבור הסרט, מתמודד עם הגעגועים לאימו, קונפליקטים בינו לבין אביו שגם הוא חווה קושי תחת עול הפרנסה וקשיי ניהול הבית, וקשיים רגשיים שמתבטאים בהתנהגויות קיצוניות בבית הספר ובכלל חיפוש המקום האישי בתא המשפחתי והחברתי. הנער מוצא מפלט במוזיקה ובכתיבת שירים, וכך מגיע לבסוף האיחוי עם המשפחה, עם עולמו הפנימי והשלמה עם המצב החדש.

התסריט המרגש, אשר זיכה את כותביו בפרס הראשון בתחרות מבוסס על סיפורו האישי של אחד מחברי הצוות אשר ריגש את השופטים בעצם בהתמודדות עם הסיפור האישי שלו דרך העיסוק בקולנוע.

בימים אלה נמצא הסרט בשלב הצילומים, ועם סיומו יוגש לתחרויות ארציות לסרטי תלמידים ונוער.

עדיאל לוי , מורה להפקת וידאו: " התלמידים ואני מתרגשים מאוד מבחירת השופטים בהפקה שלנו. אני בטוח שהזכיה מחזקת את תחושת המסוגלות המקצועית ומקדמת את התלמידים להמשך הצלחה. אני מודה להנהלת וצוות בית החינוך  שעומדים לצידנו בכל הנדרש על מנת שנמשיך לפתח ולהתפתח."

הרב רפי מימון מנהל אמי"ת ב המתחדש ברך את תלמידי המגמה על ההישג:

"תלמידי המגמה וכותבי התסריט, בליווי המורים והמנחים, מפגינים לא רק יכולות מקצועיות וקולנועיות מרשימות אלא גם בגרות ורגישות, וללא ספק נכונה להם הצלחה בהמשך דרכם הקולנועית".

בתמונה (מימין): יניב אלחזוב, משה ליכטיגמן, המורה עדיאל לוי, ניסים חיון (נעדר מהתמונה -עמוס בראנץ) 

צילום: עדי ביתן
קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח