מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

חוגגים ירושלים- ברעננה

20170523_182803

בבית החינוך אמי"ת נעם רעננה, נערך בשבוע שעבר  הפנינג, צעדה ותפילה  לציון 50 שנה לאיחודה של ירושלים בהשתתפות כל תלמידי בית הספר והוריהם...

20170523_182803
בבית החינוך אמי"ת נעם רעננה, נערך בשבוע שעבר  הפנינג, צעדה ותפילה  לציון 50 שנה לאיחודה של ירושלים בהשתתפות כל תלמידי בית הספר והוריהם.

ההפנינג אורגן על ידי צוות בית הספר בהובלת הסגנית  זהורית תירם והמורה לאמנות מרים מורעלי בשיתוף עם יו"ר  ועד ההורים פנינה שמחיוב  וצוות הורים שנרתם להפקת האירוע  הגדול והמיוחד.

ההפנינג כלל תחנות הפעלה ויצירה מגוונות בנושאי ירושלים  שזיכו את התלמידים בפרסים, אותם הפעילו כיתות ו בנים ובנות וכן דוכני מזון רבים להנאתם של הילדים וההורים.

לאחר ההפנינג יצאו התלמידים, המורים וההורים  לצעוד  בשירה ונגינה ברחובות העיר רעננה במסלול שאורכו 3 ק"מ ברחובות ירושלים-אחוזה-השחר-ויצמן, כשהם נושאים דגלים, שלטים, ואת סמלי העיר ירושלים.

לצעדה הצטרפו תלמידים מישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה, שניגנו ושרו יחד עם הצועדים. את התהלוכה הוביל רכב מזמר, בו נהג גדעון רענן, אבא של תלמיד כיתה ו טוהר אברהם.

 בסיום הצעדה נערכה הגרלה גדולה, כשבפרס הראשון זכתה התלמידה רחל חזקיה תלמידת כיתה ב, לאחר מכן הצטרפו התלמידים לתפילה חגיגית  עם  תלמידי ישיבת ההסדר.

מנהלת בית החינוך איילת אופיר: "החגיגות המרגשות איחדו את כל קהילת בית החינוך סביב חגה של ירושלים בירתנו. שמחנו לשתף  בהפנינג של הודיה ושמחה גם את תושבי העיר רעננה, בצעדה עירונית חגיגית ושמחה".

קרא עוד...

מקום ראשון בתחרות עבודות החקר של רשת אמי”ת לתלמידות אולפנת אמי”ת נגה בית שמש

IMG-20170526-WA0009

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש הן זוכות תחרות עבודת החקר הארצית של רשת אמי"ת, אשר נערכה בשבוע שעבר במוזיאון המדע בירושלים בהשתתפות נבחרות של תלמידי אמי"ת מכל...

IMG-20170526-WA0009

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש הן זוכות תחרות עבודת החקר הארצית של רשת אמי"ת, אשר נערכה בשבוע שעבר במוזיאון המדע בירושלים בהשתתפות נבחרות של תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ.

התלמידים והמורים למדעים הציגו מגוון של עבודות חקר בנושא מדע ותרומה לקהילה ,בפני צוות מצוינות מדעים של רשת אמי"ת בהובלת ד"ר רחלה תורג'מן וד"ר דפנה בן יוסף ודרורה גופס ,מובילת תחום מצוינות ברשת.

נבחרת אמי"ת נגה בהנחיית המורה מיכל הייזלר , בחרה לחקור את השפעת עוצמת הקול על תנודת עור התוף תוך שימוש בכלים דיגיטליים מתקדמים- אפילקציה של מד דציבלים וצילום וידאו. עבודתן הרשימה את חבר השופטות  וזיכתה אותן במקום הראשון בתחרות הארצית.

במקום השני בתחרות הארצית זכתה נבחרת אמי"ת עכו אשר חקרה את השפעת מגנוט מי השתיה, ובמקום השלישי זכתה נבחרת אולפנת אמי"ת גבעת שמואל , על חקר השפעת הריטלין על קצב פעימות הלב של דפניה.

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה, ברכה את התלמידות הזוכות ואת המורה המנחה מיכל הייזלר על ההישג  :"במהלך העבודה הפגינו התלמידות כישורים רבים הנדרשים היום מהמדען,  מעבר ליכולת חשיבה מדעית וידע- שיתוף פעולה, עבודת צוות ויצירתיות".

קרא עוד...

השג בינלאומי לתלמידי אמי”ת עכו: מקום שלישי עולמי בתחרות הבינלאומית “גלוב” לחקר איכות הסביבה

IMG-20170523-WA0013

תלמידי קריית החינוך אמי"ת עכו זכו במקום השלישי בתחרות הבינלאומית "גלוב" לחקר איכות הסביבה...

IMG-20170523-WA0013

תלמידי קריית החינוך אמי"ת עכו זכו במקום השלישי בתחרות הבינלאומית "גלוב" לחקר איכות הסביבה.

תוכנית "גלוב" היא תוכנית ייחודית שמטרתה לשתף את התלמידים באיסוף נתונים במקומות רבים ככל האפשר על פני כדור הארץ יחד עם קהיליית המדענים כדי להבין טוב יותר תופעות גלובליות. כיום שותפים בתוכנית  4000 בתי ספר בכל העולם מ - 123 מדינות, המגישים עבודות לתחרות חקר הקיימות.

תלמידי אמי"ת עכו קנדי בהובלת צוות הפיזיקה של בית החינוך, הציגו עבודת חקר מדעית העוסקת בהפקת חשמל "ירוק" מהאדמה.

ממצאי המחקר הראו כי באמצעות יצירת מעגלי זרם ,תוך שימוש במוליכות החשמלית הטבעית של הקרקע , ניתן להפיק מדונם אדמה  נצילות חשמל גבוהה של מעל 5000 אמפר.

עבודת המחקר הכימית-פיזיקלית שלהם הרשימה את חבר השופטים של התחרות הבינלאומית, שזיכו אותם במקום השלישי העולמי.

את התלמידים  ליוו והדריכו רכזת תחום מדעים בבית החינוך אורה אייזנברג ,צבי לייבוביץ ויונתן פורטה, בתמיכת קהילת הפיזיקה של רשת אמי"ת.

אתי צברי, מנהלת קריית החינוך אמי"ת עכו , ברכה את התלמידים ואת המורים המנחים על ההישג: "התלמידים, הגיעו לרמה גבוהה במיוחד של חקר וכתיבה מדעית, תוך הפגנת שיתוף פעולה ומאמץ מחקרי משותף".

קרא עוד...

לימוד ליל שבועות באולפנית אמי”ת

אולפנית אמי"ת אור עקיבא פותחת את שעריה בפני הציבור הרחב , המוזמן לערב לימוד בליל חג השבועות...

אולפנית אמי"ת אור עקיבא פותחת את שעריה בפני הציבור הרחב , המוזמן לערב לימוד בליל חג השבועות.

בערב הלימוד , אשר יחל בשעה 22:00 , יוקדשו שיעורים יחודיים המותאמים לילדים ונוער בקבוצות גיל שונות. השיעורים ינתנו על ידי מחנכים, רבנים ואישי ציבור.

בין השאר יוכלו הילדים ליהנות משיעורים מפי יאיר פרץ, מתן הומינר ושר שלום טרבלסי. בני הנוער מוזמנים לשיעורים בחברותא עם אהרון סולטן , אבישי מזרחי, איילת וייסמן ועוד. ואילו הבוגרים יהנו משיעורים מאת ארז קהלני ודידי דגני.

בלהה בוסי , ראשת אולפנית אמי"ת אור עקיבא :"אנו גאים ושמחים לפתוח את שערי האולפנית לערב לימוד תורה קהילתי לילדים , נוער ובוגרים, ולשמוח ביחד בשמחת קבלת התורה".

 

לימוד ליל שבועות

22:00-1:00

אולפנית אור עקיבא

רחוב עליזה יאנסן פינת מנחם ציוני אור עקיבא

קרא עוד...

האקתון באמי”ת כפר בתיה- מרתון של יזמות טכנולוגית

האקתון

תלמידי כיתות ט' בקריית החינוך אמי"ת בכפר בתיה רעננה, מהבית המדעי טכנולוגי ומבית חברה ומשפט  אשר משתתפים בתכנית יזמות טכנולוגית, לקחו חלק במרתון מיוחד- 'האקתון יזמות', שנערך במתחם הגוגיה בכפר...

האקתון

תלמידי כיתות ט' בקריית החינוך אמי"ת בכפר בתיה רעננה, מהבית המדעי טכנולוגי ומבית חברה ומשפט  אשר משתתפים בתכנית יזמות טכנולוגית, לקחו חלק במרתון מיוחד- 'האקתון יזמות', שנערך במתחם הגוגיה בכפר בתיה.

בתוכנית היזמות , אותה מובילות אשת ההייטק גליה קדמי-פרגמן והמורה למחשבים דורית אהרן, נחשפים התלמידים לעולם היזמות והחדשנות באמצעות קידום חשיבה המצאתית והתנסות מעשית בעולם הפיתוח והמחקר.

במהלך השנה עבדו התלמידים על יוזמות מגוונות, כגון תחבושת אלסטית המכילה חומר חיטוי למצבי חירום, כדור המחובר לרשת חברתית לתיאום משחקי ספורט, אפליקציה למעקב אחר שיעורי בית, נורה המטעינה את עצמה ואפילו אפליקציה לאיתור שמרטפים.

ב'האקתון', שארך חמש שעות אינטנסיביות, נפגשו היזמים הצעירים אנשי תעשיית ההיי טק: מהנדסים, מפתחי תוכנה, מומחי UX, מנהלי פרויקטים  ואנשי שיווק , בני משפחה של התלמידים וכן בוגרי המחזור הראשון של התכנית, אשר סייעו להם לקדם את המיזמים לשלב המעשי והרווחי.

הרב יוני ברלין, מנהל קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה:

"בתכנית הייחודית נפתח לתלמידים צוהר לעולם החקר והפיתוח. ברעיונותיהם החדשניים הוכיחו היזמים הצעירים כי כאשר משתפים פעולה, עובדים בצוות ומפעילים סקרנות ורצון ללמידה- אין גבול לחידוש ולמדע".
האקתון.

קרא עוד...

ראשי סוכנות החלל הישראלית בתצוגת חקר החלל באמי”ת דביר בית שמש

image1 (1)

תלמידי כיתה ט' בבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש ארחו השבוע את ראשי סוכנות החלל הישראלית. מנהל סוכנות החלל  הישראלית אבי בלסברגר ויועצת סוכנות החלל אביטל מויאל, הגיעו לביקור בתצוגת...

image1 (1)

תלמידי כיתה ט' בבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש ארחו השבוע את ראשי סוכנות החלל הישראלית. מנהל סוכנות החלל  הישראלית אבי בלסברגר ויועצת סוכנות החלל אביטל מויאל, הגיעו לביקור בתצוגת "חקר חלל" עליה עמלו התלמידים לאחר חודשי חקר ולמידה.

התלמידים הציגו  בתערוכה מחקרים אותם ערכו בתחום חקר החלל. ביניהם הוצגה הצעה של התלמידים לפיתוח חדשני - שבב אישי לאיתור באמצעות מערכת לוויינית, המשמש גם כלחצן מצוקה.

ראשי סוכנות החלל התפעלו מהידע ומהתוצרים של התלמידים והביעו את הערכתם מהשקעתם הרבה של התלמידים ומהעלאת המודעות בנושא חשוב זה.

מנכ"ל סוכנות החלל הישראלית אבי בלסברגר  ציין כי ניכר שמחקרם של התלמידים הקיף היבטים רבים ומגוונים של חקר החלל.

בתמונה: ראש סוכנות החלל הישראלית אבי בלסברגר עם תלמידי אמי"ת דביר בית שמש

קרא עוד...

יום אמי”ת – חיבורים לכלל ישראל

תלמידי אמית באר שבע הזוכים

מאות מתלמידי רשת אמי"ת השתתפו ביום אמי"ת - הארוע המסכם את הנושא הרשתי השנתי - חיבורים בחברה הישראלית. הארוע נערך בגבעת התחמושת, לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים, כדי לחזק  את...

תלמידי אמית באר שבע הזוכים

מאות מתלמידי רשת אמי"ת השתתפו ביום אמי"ת - הארוע המסכם את הנושא הרשתי השנתי - חיבורים בחברה הישראלית. הארוע נערך בגבעת התחמושת, לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים, כדי לחזק  את הזיקה של התלמידים לירושלים, נערך לאורך היום מסע חינוכי יחודי בבירה. עשרות קבוצות של תלמידי אמי"ת מכל הארץ הגיעו לעיר וערכו פעילות משותפת עם בתי ספר ממגזרים שונים בחברה הישראלית. תלמידי אמי"ת מודיעין למשל, הגיעו לתיכון בויאר ועסקו בפעילות עם התלמידים שם בנושא סטיגמות הדדיות, כל אחד היה צריך לכתוב פוסט בדף הפייסבוק על נושאים שונים ואחר כך נערכה השוואה ביניהם, למרבה ההפתעה בנושאים רבים העמדות היו דומות. צחי גרין מנהל החטיבה במודיעין אמר כי בניגוד לסטיגמות "הערכים או הנהנתנות אינם מתחלקים לפי כיסוי הראש אלא לפי מה שבלב", תלמידי אמי"ת בר אילן ברמת גן ותלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל ערכו מפגש מרתק בתיכון שליד האוניברסיטה בדיון בין התלמידים מהצדדים השונים על משמעות יום ירושלים ומלחמת ששת הימים.

את היום הדריכו חברי המנהיגות הצעירה ע"ש רועי קליין, בוגר אמי"ת. אותם הובילה ראש תחום חיבורים ברשת, נורית דוידי. היום סיכם מהלך של שנה שלמה שבה התלמידים מובילים את חבריהם בכל הארץ בתכנית לחיבורים בחברה, במהלך היום התלמידים פגשו דמויות ירושלמיות המייצגות פנים שונים בחברה ובמדינה ובהם: אישים מהציבור החרדי, החילוני, הדתי והערבי שסיפרו להם על עולמם.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, ברך את מאות התלמידים שעלו לירושלים ואת חברי המנהיגות הצעירה על הובלת היום הייחודי: "רשת אמי"ת מאמינה בדגל החיבורים בחברה הישראלית ובחינוך לכלל ישראל. אנחנו פועלים בכל השנה לחבר בין שונים. בין דתיים וחילוניים ובין מרכז ופריפריה. זה אתגר חינוכי משמעותי ואין מתאים מחגיגות חמישים לאיחוד ירושלים כדי לציין זאת."

בטקס הסיום החגיגי שנערך בגבעת התחמושת השתתפו שר החינוך נפתלי בנט, רבה הראשי של ירושלים הרב שלמה משה עמאר שבירך את כל הבאים בברכת ירושלים.

שר החינוך נפתלי בנט סיפר כי יש לו יחס מיוחד לגבעת התחמושת "כאן בפעם הראשונה פגשתי את אשתי" וחיזק את הנהלת הרשת על המקום המשמעותי הניתן לחיבורים בחברה. בנט קרא לצעירים לקחת אחריות וביקש להצהיר גם לאוזני הנשיא האמריקאי כי: "בכל סיטואציה ובכל תנאי, בלי קשר להסדר מדיני כזה או אחר- ירושלים לעולם ועד תישאר מאוחדת בריבונות ישראל לנצח נצחים".

קרא עוד...

עולים ברגל (ובאופנים) לירושלים

אלירז מסע לירושלים

נבחרת של עשרים מתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בפתח תקווה ציינה 50 שנה לשחרור ירושלים במסע עליה רגלי לירושלים...

אלירז מסע לירושלים

נבחרת של עשרים מתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בפתח תקווה ציינה 50 שנה לשחרור ירושלים במסע עליה רגלי לירושלים.

התלמידים, מלווים בראש הישיבה, מורה לשל"ח וחובש,  יצאו למסע בן 3 ימים ו90 ק"מ מפתח הישיבה בפתח תקווה לכותל המערבי.

המסע נפתח במקטע של רכיבת אופני שטח, ולאחריו צעידה רגלית ולינת שטח במשך שלושה ימים.

הצועדים, תלמידים מכתות ט-יב אשר חברו יחד לחויה האתגרית, סייעו זה ביד זה להתגבר על קשיי הדרך ולעמוד באתגרי המסע.

את המסע סיימו התלמידים, מותשים אך מרוגשים, בתפילת ערבית חגיגית בכותל המערבי, ובריקוד לכבודה של ירושלים.

אחד התלמידים מסכם את החויה היחודית: "לא האמנתי שאני מסוגל לעמוד באתגר – 90 ק"מ ברגל לירושלים- אבל הצלחתי, בזכות כוח הרצון ובזכות החברים שתמכו ועזרו. את רגע ההגעה לכותל המערבי אחרי מסע רגלי- לא אשכח לעולם".

הרב יאיר שטבון, ראש הישיבה, על המסע המיוחד: "זכיתי להצטרף למסע מרגש ומעצים לכבודה של ירושלים, בו הוכיחו התלמידים שאין דבר העומד בפני הרצון , במיוחד כאשר יודעים להושיט ולקבל עזרה".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח