מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תערוכת אומנות באולפנת אמי”ת נגה ע”ש בעלוז

אומנות נגה

השבוע נפתחה באולפנת אמי"ת נגה תערוכה ייחודית של בנות מגמת אמנות משכבת י"ב...

אומנות נגה

השבוע נפתחה באולפנת אמי"ת נגה תערוכה ייחודית של בנות מגמת אמנות משכבת י"ב.

בתערוכה הוצגו עבודות הגמר המסכמות את לימודי האמנות המעשית, בהובלה ובהנחיית רכזת המגמה הגב' אריאלה אלקיים והמורה פסי קומר.

במשך השנה עבדו התלמידות על הפרויקט בהנחיה אישית והתנסו בטכניקות שונות כציור, פיסול, וידאוארט ושימוש בחומרים שונים.

בפתיחת התערוכה , נערך שיח גלריה שבו הוצגו העבודות של הבנות ומקורות ההשראה שלהן מאמנים בארץ ובעולם.

התערוכה משקפת עומק, שילוב תחומי ענין ורמה מקצועית גבוהה.

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה: "היצירות הייחודיות בתערוכה מבטאות רמה גבוהה מאד של יצירתיות ומקצועיות. התוצר הסופי הנו פרי של תהליך בירור פנימי ורציני של הבנות וביטוי לנושאים המעסיקים את הבנות ומחוברים לעולמן".

אמנות נגה1

קרא עוד...

העתיד בחצור הגלילית

IMG-20170326-WA0072

מרחב למידה מדעי חדשני נחנך השבוע בקריית החינוך אמי"ת בחצור, הכולל מעבדות ומרחבי למידה ייחודיים המשאירים מאחור את הכיתה המסורתית ...

IMG-20170326-WA0072

מרחב למידה מדעי חדשני נחנך השבוע בקריית החינוך אמי"ת בחצור, הכולל מעבדות ומרחבי למידה ייחודיים המשאירים מאחור את הכיתה המסורתית .

מרחב הלמידה המדעי נחנך במעמד ראש המועצה  שמעון סוויסה ונורית ברגר-גיל המפקחת על המדעים במשרד החינוך מחוז צפון, ונכבדים אחרים.

במהלך היום מדריכים מהמרכז האקדמי לנוער של מכללת תל חי בשיתוף תלמידי מנהיגות מדעית מבית הספר ערכו יריד חקר והפעלות לתלמידי חט"ב. לאחר מכן התקיימה הרצאתו של יוסי רוט מהנדס מרפאל הממחישה את הקשר בין עולם החי והתפתחות המדע והטכנולוגיה.

מרחבי הלמידה המדעיים החדשניים כוללים טכנולוגיות מתקדמות, ריהוט מודולרי המזמן  צורות ישיבה שונות, מרחב למידה חוץ כיתתי ועוד. המרחב עוצב ברוח "הגוגיה" הייחודי לרשת אמית. התכנון האדריכלי בשילוב הפדגוגיה החדשנית של הצוות החינוכי מבטא את החזון הבית ספרי והתפיסות הפדגוגיות של בית הספר, יצירת קהילת לומדים השואפת למצוינות מדעית התורמת  לחברה ולכלכלה ולביטחונה של מדינת  ישראל.

ראש מועצת חצור ברך את קהילת בית החינוך והעומד בראשה בועז יוספי על קידום התלמידים למצוינות וציין כי הישגי תלמידי מגמת ביולוגיה באמי"ת חצור הגלילית בבחינות הבגרות - גבוהים במידה רבה מעל הממוצע הארצי.

מנהל בית הספר בועז יוספי הודה לראש המועצה על תמיכתו הרבה בבית הספר והוסיף כי "ביחד עם הרשות, רשת אמי"ת ומשרד החינוך נמשיך לפעול ולהוביל את ילדי חצור הגלילית לעבר הצלחה עתידית".

קרא עוד...

באמי”ת דביר אומרים תודה

הוקרה ליוסי השומר

ביום המעשים הטובים שחל השבוע, יצאו תלמידים מביה"ס אמי"ת דביר בבית שמש למעשי חסד שונים ברחבי העיר וסייעו בשיפוץ וחידוש מבנים בעיר, בהתנדבות בגמ"ח יחד ועוד...

הוקרה ליוסי השומר

ביום המעשים הטובים שחל השבוע, יצאו תלמידים מביה"ס אמי"ת דביר בבית שמש למעשי חסד שונים ברחבי העיר וסייעו בשיפוץ וחידוש מבנים בעיר, בהתנדבות בגמ"ח יחד ועוד.

אך ביום זה לא נשכחו גם עובדי המנהלה והלוגיסטיקה בביה"ס. תלמידי החטיבה של הנתיב המדעי כתבו מכתבי תודה לכל אחד ואחת מהם, בהם הודו להם על עבודתם השוטפת למענם במהלך כל השנה, והביעו הערכה והכרת הטוב על כך.

אל המכתבים צורף שי יפה והתלמידים באו בעצמם להעניק את השי והמכתבים לכל אחד – למזכירה, לאב הבית, לשומר, למנקה ולעובדים נוספים.

התגובות היו נרגשות ואחת העובדות סיפרה בהתרגשות: "מאד מחמם את הלב לראות את התלמידים מעריכים ומודים בצורה כזו. זה לא מובן מאליו".

מנהל חטיבת הביניים שמואל כורש התייחס למחווה זו ואמר: "הכרת הטוב היא ערך חשוב מאד, שאנו מחנכים את תלמידינו אליו במהלך כל השנה, באמצעות התנדבויות שונות ומעשי חסד מגוונים. אך כאן יש מסר חינוכי חשוב במיוחד, שהנתינה והמילה הטובה חשובים לא רק החוצה, אלא גם לאנשים הקרובים אלינו, בבית פנימה. זה מה שהופך את בית החינוך שלנו למשפחה אחת, גדולה ומיוחדת".

קרא עוד...

“פיק-ניק” – היזמים הצעירים אמי”ת בנים מודיעין זכו במקום הראשון בתחרות אל-על ליזמים צעירים

20170328_131906

פסח חג הטיולים קרב ובא ועמו יערות ופארקים עמוסי זבל שהותירו אחריהם מטיילים. או שמא לא עוד...

20170328_131906

פסח חג הטיולים קרב ובא ועמו יערות ופארקים עמוסי זבל שהותירו אחריהם מטיילים. או שמא לא עוד?

התלמידים יזמו: pick-nic" - מפת נילון לשולחן פיקניק שהופכת לשקית זבל וגם משעשעת את הסועדים.

 

מכירים את המקרה שאתם הולכים לעשות פיקניק בטבע, בסוף הפיקניק אתם מנסים לארוז את כל הזבל עם מפת ניילון,אבל הכל מתבלגן?

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר)מצאו לכך פיתרון וגם זכו בתחרות אל-על ליזמים צעירים- מבין 150 נבחרות של יזמים צעירים מכל רחבי הארץ.

כיתות ט' מבית ספר אמי"ת מודיעין בנים משתתפים זו השנה הראשונה בפרוייקט "יזמים צעירים עושים עסקים".

במסגרת הפרוייקט התלמידים עוברים תהליך ארוך בו הם נחשפים לעולם היזמות והעסקים,

ומתנסים בפתיחת חברה עסקית, המצאת מוצר, פיתוח ויצור מוצר ושיווקו.

התלמידים פתחו חברה ששמה "פרומוטר", אשר חרטה על דגלה ליצור עתיד טוב יותר וערכי יותר, ועל כן המציאה את"pick-nic" – " המפה החוויתית שנהפכת לשקית!

המוצר הינו מפת שולחן המיועדת למטיילים, המפה מיוצרת מחומרים ממוחזרים, היא מתלבשת על השולחן כך שהיא לא עפה ברוח ולבסוף היא נהפכת לשקית זבל.

כמו כן מודפסים על המפה משחקי חברה וטריוויה בנושא ארץ ישראל.המפה מהווה פתרון פרקטי, סביבתי וחברתי לבעיית הלכלוך שמשאירים המטיילים בטבע.

רועי אהלי, תלמיד כתה ט ומנהל שיווק בחברת פרומוטר אומר:" זה מדהים אותי שאנחנו רק בכיתה ט' ואנחנו באמת מוכרים מוצר למבוגרים. אני שמח שאני מקבל כבר בגיל צעיר כלים לחיים כמו דיבור בפני קהל, שיווק מוצרים, והכי חשוב, עבודת צוות שכל אחד תורם משהו אחר לחברה".

הרב איתמר חייקין מנהל בית החינוך, מוסיף:" לא ניתן להסתפק בהוראה ישנה  במאה ה21 ואנחנו מפתחים כל הזמן כיוונים חדשים. פרוייקט יזמים צעירים בן פתחנו השנה היא כזה. התלמידים מפתחים יזמות, חשיבה יצירתית, תכנון אסטרטגי, עבודת צוות, תהליך הקמת חברה, פיתוח מוצר שיווק ועוד ועוד. כך אנחנו מטפחים את המוביליי הבא."

התלמידים מכרו עד כה מעל 700 מפות במחיר של 25 שח לזוג מפות. התכנון העסקי שלהם הוא לכסות את עלויות היצור ולתרום את היתרה למטרות איכות הסביבה.

קרא עוד...

השיפוצניקים הצעירים- עם הלב הגדול

IMG-20170328-WA0013

תלמידי כיתה י"א מהישיבה התיכונית "אמית יהודה" עפולה אירגנו פרוייקט מדהים במסגרת תוכנית "מעגלים" שפועלת בישיבה ושיפצו בית בעפולה עלית למשפחה חסרת יכולת לקראת חג פסח ביום שלישי,יום המעשים הטובים...

IMG-20170328-WA0013
תלמידי כיתה י"א מהישיבה התיכונית "אמית יהודה" עפולה אירגנו פרוייקט מדהים במסגרת תוכנית "מעגלים" שפועלת בישיבה ושיפצו בית בעפולה עלית למשפחה חסרת יכולת לקראת חג פסח ביום שלישי,יום המעשים הטובים.

השיפוץ כלל סיוד,ריהוט ומוצרים לבית, בנוסף התלמידים שיפצו את הגינה שבהתחלה הייתה מוזנחת מאד ולבסוף הפכה לפנינה עם דשא סינטטי, נדנדה משפחתית ושולחן גינה.

התלמידים יזמו והובילו את המבצע מתחילתו ועד סופו- החל משלב התכנון ועד הביצוע.

מחנך הכיתה, הרב עדי גבר, נרתם בכל כוחו לפרוייקט, חיזק ועודד את תלמידיו במהלך העבודה.

המשפחה ששיפצו לה את הבית, הרגישה שהיא זכתה בלוטו ועד הרגע האחרון לא הבינה ולא עיכלה את הדבר המיוחד שעשו עבורה.

מאיר אלימלך, אחד מתלמידי הכיתה- " מדהים לראות את מה שהצלחנו לעשות, הכל התחיל במחשבה קטנה ולאט לאט הדבר הקטן נהיה דבר גדול יותר ויותר עד לרגע שביצענו בפועל את הפרוייקט, מחזק, כיף ומשמח מאד לצאת בהרגשת סיפוק אדירה!

חיים בן שטרית, מדריך הכיתה- "מדהים לראות כח של כיתה, התלמידים נרתמו לפרוייקט בצורה מרשימה, גייסו תרומות ועבדו קשה. יישר כח גדול למחנך הכיתה, להנהלת בית הספר ובעיקר לתלמידים".

גם תלמידי כיתה י׳ 4 בקרית חינוך אמי"ת יהודה החליטו להיכנס לתחום השיפוצים.

התלמידים שמעו על אדם בודד ממושב אביטל שביתו זקוק לשיפוץ ונרתמו לבצע זאת.

התלמידים בהובלת המחנך, הרב ליסון, פנו לאושרת לוי, פעילה חברתית שמסייעת למשפחות נזקקות,  שתגייס עמם תרומות לביצוע השיפוץ. הם פנו לחנות כלי עבודה  "א.א.פלדות" שתרמה צבע וציוד לצביעה בשווי 1,000 ש״ח לבקשת התלמידים.

לקראת חג הפסח, הגיעו התלמידים בשעות הבוקר המוקדמות לבית והחלו בביצוע השיפוץ.

הם צבעו את  קירות חזית הבית לאחר שתיקנו את החורים בהם. הם גזמו עצים, ניכשו עשבים, וניקו את החצר. 

השמועה על היוזמה עשתה כנפיים, ורבים מאנשי המושב נרתמו לסייע לתלמידים. ילדי גן אביטל הגיעו לעודד ולסייע, בעל המכולת שלח ארוחת בוקר עשירה ומשפחות רבות שלחו כיבוד עשיר.

 ״זה מחמם את הלב לראות שאנו עוזרים לו״ אמר התלמיד אליחי אמסלם, ונדב גהסי הוסיף: ״אני מקווה לעשות זאת שוב״

קרא עוד...

כנס “מדע אמי”תי בקהילה” ותחרות עבודות חקר

previous arrow

 

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
 
קרא עוד...

פרס החינוך הדתי לאולפנית אמי”ת אור עקיבא

IMG-20170319-WA0018

בטקס חלוקת פרסי החינוך הדתי לשנת תשע"ז שנערך השבוע (א) במערת צדקיהו הוענק פרס החינוך הדתי לאולפנית אמי"ת אור עקיבא...

IMG-20170319-WA0018
בטקס חלוקת פרסי החינוך הדתי לשנת תשע"ז שנערך השבוע (א) במערת צדקיהו הוענק פרס החינוך הדתי לאולפנית אמי"ת אור עקיבא.

את הפרס קיבלה ראשת האולפנית  בלהה בוסי בשם כל צוות החינוך וההוראה , מד"ר אברהם ליפשיץ ראש מינהל החינוך הדתי.

בטקס לקחו חלק גם  ד"ר  אמנון אלדר מנכל אמי"ת,  הרב אבי גיסר ראש התחום התורני בחמ"ד,  רם זהבי  מפקח על יסודי ארצי,  סיגל אלבז ראש מחלקת חינוך בעיריית אור עקיבא, ניסים משעלי מנהל האגף היסודי בעירייה, יעל בלום מפקחת בית הספר וירדנה אלון מחמד מחוז חיפה .

בית החינוך זכה בפרס על השקעה והתמדה, עשייה יצירתית ושליחות חינוכית גדולה, המהווה דוגמה ומקור השראה למוסדות חינוך.

מלבד קידום למצוינות מעודד בית החינוך תרומה לקהילה ועשיה חברתית, ובוגרות האולפנית משתלבות בשירות משמעותי. באולפנית נלמדות תכניות ייחודיות, כגון: רובוטיקה, יזמות צעירה, מדרשת "בשביל הלב", וכן קורסי בחירה לבנות חטיבת הביניים. לצד מגמות מדעיות והומניות מגוונות  פועלת באולפנית מגמת אדריכלות ייחודית - היחידה במחוז חיפה.

ראשת האולפנית , בלהה בוסי, הודתה לצוות החינוך המסור של האולפנית והדגישה כי "בית החינוך חותר להעשיר את התלמידות בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת הארץ , תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה."

 

 

קרא עוד...

שיעור ארכיאולוגיה בלב מודיעין

20170319_082712

השבוע השתתפו תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) בחפירות הארכיאולוגיות הראשונות באתר "גבעת התיתורה " שבלב העיר מודיעין...

20170319_082712

השבוע השתתפו תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) בחפירות הארכיאולוגיות הראשונות באתר "גבעת התיתורה " שבלב העיר מודיעין.

גבעת התיתורה היא אתר ארכאולוגי בשטח של כ-600 דונם הנמצא במרכז העיר. בגבעה ממצאים ארכאולוגים המעידים על היותה כפר מרכזי בימי קדם.  החפירה ,המתקיימת בשיתוף רשות העתיקות , הנה יוזמה עירונית של מחלקת החינוך העל יסודי בעיר בראשותה של דלילה אשכנזי והמחלקה לארכאולוגיה.

חלוצים לעבודות החפירה השבוע במקום היו תלמידי אמי"ת מודיעין בנים, אשר  החלו בחפירות השכם בבוקר. בהדרכת מנהל האתר הארכיאולוג אברהם טנדלר, למדו הארכיאולוגים הצעירים כיצד להשתמש בכלי העבודה השונים וכיצד לחשוף שכבות ארכיאולוגיות בזהירות.

רועי אהלי, תלמיד כתה ט' שהשתתף בחפירה,  מספר על עושר הממצאים: 'הייתי בטוח שחפירה ארכיאולוגית היא בעיקר עבודה פיזית קשה וכמעט ולא מוצאים ממצאים, אבל מיד כשהתחלנו לחפור כבר מצאנו חרסים, כלי בית ואף מטבע ברונזה'. 

חברו רועי גרוסמן הוסיף : "למדנו הרבה על שיטות שונות לעבודה ארכיאולוגית, איך לזהות קירות או איך יודעים אם מצאת חלק פנימי של כד או חלק חיצוני.  דברים כאלו עוזרים לי להבין מעט יותר טוב את צורת החיים או המחשבה של האנשים שגרו כאן לפני'.

הרב צחי גרין, מנהל חט"ב :"אחד מיסודות החינוך שלנו הוא החיבור של הלמידה לעשייה , בפרט כאשר מדובר בתלמידים תושבי העיר שחופרים את אשר נמצא בסביבתם ומתוך כך מתחברים לעיר ולהיסטוריה שלה."

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח