מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מאולפנית אמי”ת צפת למצעד החיים בסלוניקי

IMG-20170320-WA0013

22 מתלמידות אולפנית אמי"ת צפת ייצגו את מדינת ישראל ואת העיר צפת במסע החיים הסלוניקאי לזכר תושבי העיר שנספו בשואה ולציון 74 שנה לשילוחם של יהודי סלוניקי לאושוויץ בירקנאו...

IMG-20170320-WA0013

22 מתלמידות אולפנית אמי"ת צפת ייצגו את מדינת ישראל ואת העיר צפת במסע החיים הסלוניקאי לזכר תושבי העיר שנספו בשואה ולציון 74 שנה לשילוחם של יהודי סלוניקי לאושוויץ בירקנאו.

במסגרת התכנית "שגרירים צעירים" בה משתתפות תלמידות האולפנית ,בשיתוף המרכז הרב תחומי למנהיגות צעירה וworld ort"-- קדימה מדע"  יצאו התלמידות לביקור בן ארבעה ימים בסלוניקי, יוון.

במסגרת הביקור ערכו התלמידות היכרות עם הקהילה היהודית בסלוניקי, נפגשו עם ראשיה ולמדו על המורשת שלה. התלמידות התארחו בבית הספר היסודי היהודי בעיר, שוחחו עם התלמידים והצוות ושמעו על נחישותם להמשיך לקיים חינוך יהודי. במפגש מרגש בבית האבות היהודי בעיר נפגשו התלמידות עם ניצולי שואה אשר שיתפו אותן בסיפור אובדן קהילת יהודי העיר.

לאחר שבת חגיגית בה ארחו בני הקהילה את התלמידות בחום רב, השתתפו בנות המשלחת בקונצרט הוקרה לזכר כחמישים אלף קדושי קהילת סלוניקי שנספו בשואה ולכבודם של הניצולים.

טרם שובם ארצה, ייצגו התלמידות את מדינת ישראל במצעד החיים הסלוניקאי, וצעדו מהגטו היהודי בעיר לתחנת הרכבת בה נשלחו רבבות יהודי סלוניקי למחנה ההשמדה אושוויץ. במצעד לקחו חלק אלפים מתושבי העיר, ביניהם שגרירת ישראל ביוון אירית בן אבא, ראש העיר סלוניקי ומכובדים נוספים.

הרב יהודה פלס, ראש אולפנית אמי"ת צפת, אשר ליווה את התלמידות במהלך הביקור:  "מושגים מופשטים כגון חיבור וערבות בין יהודים באשר הם, עתיד שיונק מהעבר, נצחיות עם ישראל,  מקבלים פתאום משמעות מוחשית  עבור התלמידות, במסע מורשת וזהות שלא ישכח".

תלמידות אולפנית אמי"ת צפת משתתפות זו השנה השלישית בתכנית "שגרירים צעירים". במסגרת התכנית התלמידות משתתפות בסדנאות שבועיות של רטוריקה, דיפלומטיה ומדינאות.

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת באר שבע מובילים בסייבר

אמית באר שבע מובילים בסייבר

תלמידי ישיבת אמי"ת ב"ש (ע"ש ברמן) הם המובילים בין תלמידי התיכון בבאר שבע בתחרות הסייבר הארצית קוד-מנקי ואילו תלמידי בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן) הם המובילים בין תלמידי...

אמית באר שבע מובילים בסייבר

תלמידי ישיבת אמי"ת ב"ש (ע"ש ברמן) הם המובילים בין תלמידי התיכון בבאר שבע בתחרות הסייבר הארצית קוד-מנקי ואילו תלמידי בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן) הם המובילים בין תלמידי חטיבת הביניים בעיר. 
בטקס חגיגי שנערך השבוע בהשתתפות ראש העיר רוביק דנילוביץ' וראש מנהל החינוך ומ"מ ראש העיר ד"ר חפצי זוהר, הוענקו לנבחרות תעודות הוקרה על הצלחתם בשלב המחוזי של התחרות.
נבחרות שני בתי החינוך עלו לשלב הסופי של התחרות וייצגו את העיר באר שבע בגמר הארצי של התחרות שייערך השבוע.
במסגרת אליפות הסייבר לומדים התלמידים עקרונות בסיסיים של תכנות.
בשלב הראשון של חברי נבחרת ישיבת אמי"ת ב"ש , שגיא סעדון ואור לסרי מכתה י"ב, ולידור כהן ואורי סבג מכתה י"א , בהדרכת המורה זיוה שוקרי, העפילו למקום הראשון העירוני ולמקום השישי בדירוג הארצי לתלמידי חטיבה עליונה.
נבחרת מקיף אמי"ת ב"ש בהדרכת רכז מגמת המחשב ד"ר יבגני קנל והמורה אלכס וילשטיין העפילה למקום הראשון העירוני ולמקום ה-11 בדירוג הארצי לתלמידי חטיבה עליונה. נבחרת חט"ב של המקיף זכתה במקום השלישי העירוני.
ד"ר חפצי זוהר ברכה את התלמידים על ההישג: "לשמחתנו המצוינות הערכית והפדגוגית אליה מכוונים בתי החינוך מניבה פרותיה ואנו גאים על הישגיהם המרשימים של התלמידים בתחרות הסייבר העירונית. אין לנו ספק כי נזכה להישגים גם ברמה הארצית. ברכות למנהלים, ולצוות המחנכים והרמים על חינוכם של ילדינו לאמונה כי בדרך למצוינות - המצוינות היא הדרך״.
הרב סיון סרור , ראש ישיבת אמי"ת :"אנו מעודדים את תלמידינו למיצוי כישרונותיהם בכל תחומי המדע והדעת, ובטוחים כי הנבחרת תביא לעיר כבוד רב גם בשלב הארצי".
אלישע פלג מנהל מקיף אמי"ת : "נושא הסייבר הוא חוד החנית של הטכנולוגיה המודרנית ומסמן את העתיד הצבאי והאזרחי. אנו מאמינים כי תלמידינו יעשו בו חיל, גם בהמשך התחרות, וגם בהכשרה צבאית ואקדמאית".

קרא עוד...

התלמידות תרמו דם ושיער לזכר בוגרת האולפנית

20170320_125029

עשרות תלמידות אולפנית אמי"ת בחיפה תרמו השבוע תרומות דם ותרומות שיער, לזכרה של איילה מזל טוב לרדו ז"ל ,בוגרת האולפנית שהלכה לעולמה בטרם עת...

20170320_125029

עשרות תלמידות אולפנית אמי"ת בחיפה תרמו השבוע תרומות דם ותרומות שיער, לזכרה של איילה מזל טוב לרדו ז"ל ,בוגרת האולפנית שהלכה לעולמה בטרם עת.

ביום התרמות חגיגי שסיכם חודש של נתינה , הגיעה ניידת של מד"א ואספה מנות דם מהתלמידות וצוות המורים שהתנדבו לתרום מנת דם לבנק הדם הלאומי.

במקביל, תרמו חברותיהן תרומות שיער עבור עמותת זכרון מנחם , למען ילדים חולי סרטן שאבדו את שערם.

היום המרגש חתם חודש של נתינה, בהובלת הנהלת האולפנה ומועצת התלמידות,   שהוקדש לזכרה של הבוגרת איילה ז"ל ובו לקחו חלק  כל התלמידות, צוות החינוך וחברי ההנהלה.

התלמידות התנדבו בביה"ס לחינוך מיוחד אבן גבירול בעיר, העניקו מכתבי תודה ומתנות לעובדי הניקיון ברחובות העיר, התרימו לארגון "לב אל לב" ,למדו תורה בחברותות לעילוי נשמת ורפואת קרובים וידידים- ועוד.

יהב ויסברג תלמידת כיתה י' שתרמה שיער במסגרת המבצע: "כששמעתי על יום ההתרמות- חשבתי שזאת יוזמה מאוד יפה, אבל רק כשהגעתי הבנתי עד כמה. כל האולפנית היתה באוירת נתינה. יצאתי מהיום הזה מחוזקת ובהרגשה טובה שעשיתי משהו למען הזולת".

הרב ירון בן חיים, ראש האולפנית,  הודה למנהלת חט"ב שירה טסלר ולמורה רעות שרוני דויטש על הובלת החודש המרגש:" בחודש אדר מלא שמחה של נתינה למדנו כולנו שהשמחה האמיתית היא שמחה של נתינה לזולת. זו רוח האולפנית- החינוך לערכים ולשגרה של נתינה".

קרא עוד...

חתן התנ”ך של מחוז דרום- תלמיד ישיבת אמי”ת באר שבע

חתן תנך מחוז דרום- אמית בש

נדב סהר, תלמיד כתה י"א בישיבת אמי"ת באר שבע (ע"ש ברמן) הוא חתן התנ"ך של מחוז דרום...

חתן תנך מחוז דרום- אמית בש

נדב סהר, תלמיד כתה י"א בישיבת אמי"ת באר שבע (ע"ש ברמן) הוא חתן התנ"ך של מחוז דרום.

לחידון התנ"ך המחוזי שהתקיים באשקלון עלו שני נתיגים מישיבת אמי"ת באר שבע, נדב סהר (י"א) ונעם נתיב (י"ב). השניים התמודדו מול עשרות תלמידים מכל מחוז דרום והרשימו את השופטים בידיעותיהם הנרחבות. 

בתום ההתמודדות זכה סהר נדב , עם 98 נקודות . הוא הפגין בקיאות מרשימה והצליח לענות במהירות תשובות מעוררות התפעלות שהקנו לו את התואר חתן התנ"ך המחוזי ועליה לגמר חידון התנ"ך הארצי.

צוות ישיבת אמי"ת באר שבע , וחבריהם של שני המתמודדים, ליוו ועודדו אותם בשלבים השונים של החידון, עד להכתרתו של נדב כחתן התנ"ך המחוזי.

הרב סיון סרור, ראש ישיבת אמי"ת באר שבע: "אנו גאים בנדב ונעם על הידע הרב אותו רכשו ועל בקיאותם בספר התנ"ך,  ומאחלים לנדב הצלחה גם בשלב הארצי של חידון התנ"ך".

קרא עוד...

בשנה השניה ברציפות – אלופי הסייבר הארציים – אמי”ת בר אילן גוש דן

אלופי הסייבר הארציים - אמית בר אילן גוש דן

תלמידי אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג) זכו בגמר אליפות הסייבר הארצית לחטיבות הביניים(כיתות ז-ח), שערך היום (ג) משרד החינוך, זו השנה השניה ברציפות ! במקום השלישי בתחרות התיכנות לכיתות...

אלופי הסייבר הארציים - אמית בר אילן גוש דן

תלמידי אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג) זכו בגמר אליפות הסייבר הארצית לחטיבות הביניים(כיתות ז-ח), שערך היום (ג) משרד החינוך, זו השנה השניה ברציפות ! במקום השלישי בתחרות התיכנות לכיתות ט' זכתה נבחרת התלמידים של תיכון מקיף אמי"ת באר שבע. 
מנכ"ל אמי"ת ד"ר אמנון אלדר בירך את הזוכים ואמר כי הרשת שמה דגש על העצמת המצויינות בקרב תלמידים בעלי פוטנציאל להגיע להישגים יוצאי דופן בתחומי הסייבר. 
ליאת כרמון-קולט רכזת מגמת הנדסת-תוכנה הגנת-הסייבר  באמי"ת בר אילן:"אליפות הסייבר היתה חוויה מאתגרת ומיוחדת לכלל 300 תלמידי החטיבה בבית הספר. כולם נחשפו למיומנויות של לימוד עצמי בכתיבת והבנת קוד. בנוסף, תלמידי מסלול סייבר בחטיבה שייצגו אותנו בגמר התנסו במשימות שדרשו חשיבה אלגורתמית ברמה גבוהה ועבודת צוות תחת לחץ. העבודה והחשיבה היצירתית המשותפת, שהן מיומנויות המאה 21, העצימו את הנבחרת עד לזכייה באליפות.״
תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן מברך על ההישג: "אנו מעודדים את תלמידינו למצוינות והגשמה עצמית בכל תחום, ומאמינים בפיתוח מיומנויות טכנולוגיות מתקדמות אשר מקדמות אותם לא רק להצלחה אישית אלא גם לתרומה משמעותית למדינה".
אליפות הסייבר היא תוכנית ייחודית המשותפת למשרד החינוך, לקרן רש"י, IATI (האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות) ואשר במסגרתה התלמידים לומדים את יסודות הסייבר, התכנות והמחשבים.
כ-270 בתי ספר (יסודי ועל יסודי) התמודדו לפני כחודשיים  על התואר אלוף הסייבר הישראלי. בתי הספר התחרו ראש בראש בקרבות סייבר (בהתאם לשכבת הגיל). וזאת לאחר שרבע מיליון ילדים ו 1,900 בתי ספר (מכיתה ג' ועד יב')השתתפו בתחרות המקדימה בין בתי הספר על הזכות לעלות לגמר. 
לאורך התחרות בתי הספר צברו ניקוד, כאשר בתום השלבים המוקדמים, הטובים ביותר בכל בית ספר נכנסו לנבחרת, ובהתאם לתוצאות נקבע הדירוג שלהם לגמר. נבחרת אמי"ת בר אילן הגיעה לגמר עם דירוג גבוה ביותר ,וכהכנה לשלב הגמר השתתפו במחנות אימונים אינטנסיביים במסגרתם תרגלו טכניקות שונות של תכנות
קרא עוד...

גדלים בתורה בישיבת אמי”ת נתיבות דרור

20170129_145425

תלמידי חטיבת הביניים בישיבת אמי"ת נתיבות דרור נפגשו ללימוד בחברותות (זוגות למידה) עם תלמידי ישיבת ההסדר בגבעת אולגה...

20170129_145425

תלמידי חטיבת הביניים בישיבת אמי"ת נתיבות דרור נפגשו ללימוד בחברותות (זוגות למידה) עם תלמידי ישיבת ההסדר בגבעת אולגה.

הלמידה המשותפת מתקיימת אחת לחודש, כאשר לאחריה פוצחים התלמידים הצעירים והבוגרים במעגל ריקוד בשירי שמחה של תורה ואח"כ שומעים שיעור מראש הישיבה או מאחד הרבנים בישיבה.

 התלמידים, אשר שמחים על המפגשים המיוחדים, מספרים כי התחושה לאחר המפגשים הלימודיים היא של התרוממות רוח, לדבריהם.

הרב שרון שער, ראש הישיבה ומנהל החטיבה: כחלק מהאתגר הגדול לקרב את ליבם של הבנים לאהבת התורה ולומדיה, אנו שמחים ללמוד בצוותא עם תלמידי ההסדר. חשוב לציין את שיתוף הפעולה המיוחד מצד ישיבת גבעת אולגה והעומד בראשה - הרב אפרים ג'יאמי. הרב מקבל את התלמידים בחמימות גדולה ומרעיף עלינו שפע של קדושה וברכה יחד עם כל תלמידיו. כבר מחכים למפגש הבא..."

קרא עוד...

תלמידי כפר הנוער אמי”ת פ”ת רצו את מרתון ירושלים למען ילדי בית הילד אמי”ת ירושלים

אמית פתח תקוה רצים למען הילדים

נבחרת תלמידי כפר הנוער אמי"ת (ע"ש בלאט) פ"ת  השתתפה ביום שישי האחרון במרתון ירושלים עם נבחרת TEAM-AMIT  הארצית  למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. בנבחרת כפר הנוער השתתפו תלמידים מכיתות שונות,...

אמית פתח תקוה רצים למען הילדים

נבחרת תלמידי כפר הנוער אמי"ת (ע"ש בלאט) פ"ת  השתתפה ביום שישי האחרון במרתון ירושלים עם נבחרת TEAM-AMIT  הארצית  למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. בנבחרת כפר הנוער השתתפו תלמידים מכיתות שונות, ביניהם 8 חברי קבוצת "יפת" תלמידי כתה י', אשר התאמנו חודשים ארוכים לקראת המרתון בהדרכתו של המדריך יהודה יפה.
יהודה סיפר על ההכנות הרצינות של התלמידים לקראת המרתון:" התאמנו ביחד כשלושה חודשים לקראת המרתון, שלוש פעמים בשבוע. חלק מהחניכים הגדילו לעשות והשכימו בחמש בבוקר לרוץ על חוף הים במטרה להגיע מוכנים ככל האפשר למרתון".
התלמידים הצרפו לנבחרת אמי"ת הארצית – מאות תלמידים מורים והורים מכל הארץ אשר רצו למען ילדי אמי"ת בית הילד בירושלים. השתתפותו של כל רץ העלתה תרומה למען רווחתם ועתידם של הילדים.
מאיה אביבי, מנהלת בית הספר :"אנו גאים בתלמידים על הנחישות והדבקות במטרה שהפגינו, ועל שלקחו חלק בריצה משותפת למען מטרה מיוחדת במינה- עזרה לזולת ונתינה מכל הלב".

קרא עוד...

אמי”ת דביר בית שמש כובשים את (מרתון) ירושלים

מרתון ירושלים אמית דביר בית שמש

לפני חמישה חודשים נפתחה באמי"ת דביר קבוצת ריצה. בכל יום חמישי אחר הצהרים, הגיעו עשרות תלמידים מכיתות ז' עד י"ב כדי לרוץ יחד. התלמידים התאמנו עם מאמן ריצה שלימד אותם את...

מרתון ירושלים אמית דביר בית שמש

לפני חמישה חודשים נפתחה באמי"ת דביר קבוצת ריצה. בכל יום חמישי אחר הצהרים, הגיעו עשרות תלמידים מכיתות ז' עד י"ב כדי לרוץ יחד. התלמידים התאמנו עם מאמן ריצה שלימד אותם את עקרונות הריצה, בנה לכל אחד סרגל מאמצים מותאם ורץ עם התלמידים ועם אנשי צוות שהשתתפו גם הם בקבוצה.
ביום שישי האחרון הגיעה הקבוצה אל שיאה כאשר התלמידים יצאו למרתון ירושלים ורצו בשני מקצים – 5 ו-10 ק"מ.
"היה מדהים!" סיכם אחד התלמידים את החוויה. "כמות אדירה של אנשים, כולם רצים ואנחנו בתוכם. לא האמנתי שאוכל לרוץ 10 ק"מ, אבל עכשיו אני רואה שאני יכול לעשות עוד הרבה דברים".
מנהל בית הספר, ד"ר צחי לב-רן: "אנחנו רואים את עצמנו שותפים באחריות לכל תחומי החיים של התלמידים שלנו, כולל תחום הבריאות ואורח החיים הספורטיבי. אנחנו מאמינים שבית הספר הוא הרבה יותר מלימודים, מקווים להמשיך ולהעצים את קבוצת הריצה ולהגיע בשנה הבאה לכלל התלמידים בשעות הלימודים ובשעות אחר הצהרים".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח